vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 8 χρήστες
noe, Bente, Buliwyf, pngtszs1976, lounik, I.P, tibolaso, dkostas

Twitter

Kayfun Prime by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #465 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2018, 20:17 »
Η ισοπεδωση πάντως στο blue spirit ήταν μαγική

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #466 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2018, 20:37 »

Το blue spirit εννοείς το πεπόνι; Με την κρέμα; Το πολύ γλυκό υγρό του ζιρομπάκου; Λέγε τώρα! Που τον έχεις φυλακισμένο τον Κώστα Άλεξ;  :laugh1:


Η αλήθεια βέβαια είναι πως συμφωνώ μαζί σου όποιος κι αν είσαι! Μου έδωσε κάποιος κάποτε μία τζούρα από το Late Hours και δεν κατάλαβα ποιο υγρό ήταν! Αλλά νομίζω πως είμαστε στην σφαίρα του εντελώς υποκειμενικού εδώ. Εγώ θεωρώ πως οι Kayfun γενικά δεν έχουν και πολύ σπουδαία γεύση, τον άλλο τον καλύπτουν απόλυτα. Τι να κάνουμε τώρα; Να του αλλάξουμε γνώμη με το ζόρι; Αφού του αρέσουν εγώ τουλάχιστον πάω πάσο... :yes:


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #467 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2018, 20:51 »
Αυτό ακριβώς. Παύει να είναι το ΠΟΛΥ γλυκό υγρό και γινεται υπέροχο και ισορροπημένο.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #468 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2018, 21:05 »
Τα five pawns τα αποδίδει καλά, σχεδόν σαν το φαινόμενο. Το Liqua American blend  που το έχω σαν καθημερινο υγρο του δρόμου (εχω 3 φαινόμενο στο σπίτι και δύο στη δουλειά αλλά στο δρόμο στην τσέπη μπαίνει μόνο ο καυφουν) στον καυφουν σπάνια παίρνω μια υποψία γεύσης. Μια φορά εβαλα το ίδιο υγρο σε φαινόμενο και σε δύο τρεις ώρες ήμουν σαν να εφαγα δωδεκα μπουγάτσες κρεμα και άλλα τοσα γαλακτομπουρεκα, μου ανεβασε το ζαχαρο. Μιλάμε για πολύ μπουχτισμα.

Εντάξει, η γεύση δεν είναι το δυνατό του σημείο, ανάλογα και με το υγρό πάντα, αλλά έχει αλλά καλά, με κυριότερο την αξιοπιστία.


Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #469 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2018, 21:11 »
Κατοχος και γω του Prime τους τελευταιους 6-7 μηνες (η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν μετραω χρονο σε τιποτα στην ζωη μου) εχω να πω οτι ειναι μονο για καπνικα και για γευσεις που δινουν προφιλ σε λιγα βαττ. Για μενα υπεροχη τζουρα αψογη αναλυση γευσης (γιατι με την ολοκληρωση δεν τα παω καλα) . Οτι αλλο σε mtl δοκιμασα δεν και δεν εκτος απο rda φυσικα που τους απολαμβανω. Για μενα η καλυτερη "τακτικη" μου αυτη την στιγμη (γιατι ολοι στο μελλον αλλαζουμε )  ειναι prime στα καπνικα le concorde στα γλυκα και galaxies rdta σε ολα. ολοι οι αλλοι εχουν μπει ντουλαπι και μαλλον θα πανε για πουλημα. 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #470 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2018, 21:14 »
Οι Kayfun και από τη δική μου εμπειρία δεν αποδίδουν ούτε έντονη γεύση ούτε ανάλυση.

Δύσκολο να καταλάβεις φρουτώδη υγρά. Πιο καλοί στα έντονα γλυκά καπνικά. 

Είναι όμως πράγματι σκυλιά και αξιόπιστοι. 

Δε σε αφήνουν ποτέ, δεν τρέχουν δάκρυα.

Για πρώτος επισκευάσιμος ή για να τον παίρνεις μαζί σου για την περίπτωση που κάτι θα συμβεί σε όλους τους άλλους 

(όπως έπαθα πρόσφατα σε διακοπές) είναι απαραίτητος.  :yes:


Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #471 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2018, 21:19 »
Αυτό ακριβώς. Παύει να είναι το ΠΟΛΥ γλυκό υγρό και γινεται υπέροχο και ισορροπημένο.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι γιατι στο blue spirit βγαζει μονο το πεπονι και ελαχιστα την κρεμα. Το ιδιο επαθα πριν απο λιγες μερες και με το angel cry. Πηγα σε επαγγελματικο ταξιδι και πηρα μονο τον prime και του εβαλα angel cry γιατι ξεμεινα απο καπνικο. Μολις γυρισα το βαζω σε rda και ω του θαυματος μια θαυμασια μηλοπιτα ενω πριν μου εβγαζε ενα σκετο μηλο και απορουσα σε ποιους αρεσει αυτο το υγρο

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #472 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2018, 21:22 »
Και είναι ίδιο το πεπόνι στο gaucho verano. Πεντανοστιμο!

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #473 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2018, 21:27 »
(όπως έπαθα πρόσφατα σε διακοπές) είναι απαραίτητος.  :yes:

Στις διακοπές λειτουργεί πάντα ο νόμος του Μέρφι λίγο ενισχυμένος οπότε δεν πολυπροσφέρονται για ασφαλή συμπεράσματα... :yes:


ΥΓ. Όπου νάναι θα ζητήσει λύτρα ο αποπάνω για τον Κώστα Άλεξ... :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #474 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2018, 21:31 »
1000 ευρώ πάρω νικοτίνη. Ακατεβατα

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #475 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2018, 21:39 »
Ξεφύγαμε όμως αρκετά με τα γλυκά και τα πεπόνια... ;)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #476 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2018, 16:10 »
Μόνο στον Ζεστ αυτό με 0.28ss σε Tc...

Προσωπικά να πω, πιστεύω ότι οι KF άρχισαν στον 3.1ES και τελείωσαν στον 4. Είναι και οι μόνοι που έχω κρατήσει, κλώνοι βέβαια

 Από κινητό.

[justify]Κύριε Διαχειριστά, καλησπέρα. Ο 3.1ES και ο Κ4, ήταν και είναι εξαιρετικοί ως Kayfun, όμως, προσωπική μου γνώμη πάντα, είσαι λάθος. Η καιφουνίλα είναι σε όλες τις σειρές, αυτό είναι κάτι που δεν φεύγει, σαφώς και υπάρχουν πολλοί ανώτεροι επισκευάσιμοι, και μάλιστα, αν βρούμε μία εξαίρεση στην οικογένεια θα είναι μάλλον ο Prime, ίσως ως πιο ραφινάτος, άντε να πω και τον 19άρη Kayfun που σκέπασε τόσο ιδανικά τον Kfl+. Ασφαλώς, δεν θα οπλίσω με φουλ vg και τρελές μπανάνες τον Prime, (ο Prime δεν είναι σετ νεοσύλλεκτου, ούτε θα χτίσω πυρήνες πηγάδια ούτε θα είμαι τόσο ερωτιάρης για μη καπνικά). Τέλος πάντων, διαφωνώ κι ας σ' αγαπώ, κύριε Διαχειριστά.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #477 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2018, 23:35 »
Δεν έχω κανένα λόγο να αμφισβητήσω τα γραφόμενά σου φίλε Joe. Οι παρατηρήσεις μου αυτές, βασίζονται σε προσωπική εμπειρία. Με υγρό που γνωρίζω καλύτερα από τον εαυτό μου (Grandmaster το παλιό το πρόστυχο) και στήσιμο εποχής 2013 (Kanthal D 0.28mm, 2.5mm ID). Ο 3.1 έπαιζε εφάμιλλα με τον 4, λίγο πιο "ραφινάτος" και "βιλούδο" ο δεύτερος ενώ όλοι οι μεταγενέστεροι έδειχναν ότι κάτι λείπει από το υγρό.

Από εκεί και πέρα, ο καθένας δουλεύει σύμφωνα με τις προτιμήσεις του.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #478 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2018, 23:56 »
[justify]Ναι, ασφαλώς. Συμφωνώ και δεν μπορώ να βγάλω κιχ επάνω σε αυτό. Όμως, κύριε Διαχειριστά, εδώ να πούμε πως είσαι και της παλιάς φουρνιάς ατμιστής, να καταλάβουν όλοι που μας διαβάζουν, πως δηλαδή εδώ μιλάμε απαραίτητα για λεπτά σύρματα, και εργαλεία με αρχοντικές καμινάδες καπνικών, και πως όταν ακόμα έκανε το άνοιγμα στους αέρηδες ο SvoeMesto, υπήρχαν ενστάσεις μέχρι και αδιαφορία, όμως καμία επιλογή μας δεν είναι λάθος, ούτε γευστικά ούτε σχεδιαστικά ή ποιοτικά. Όσοι έχουμε συγκρίνει έναν Kayfun ξέρουμε πως έχουν συγκεκριμένο χαρακτήρα και απόδοση. Για μένα προσωπικά; και ο Prime είναι στα ξεκάθαρα 'Ναι'. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #479 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 10:24 »
Καλημέρα, αν και το στήσιμο μου έχει βελτιωθεί αρκετά με την βοήθεια του κυρίου cp, ακόμα έχω θέματα βλέπω βιντεάκια ξαναβλέπω βιντεάκια άλλος κόβει το βαμβάκι μακρύ άλλος κοντό άλλος βάζει την αντίσταση χαμηλά άλλος ψηλά, στα κανάλια μέσα να είναι αφράτο οκ αυτό, στην αντίσταση να είναι ούτε σφιχτό ούτε χαλαρό, όμως ακόμα μπουκωνει η τζούρα μου περνάει υγρό στο airflow δεν αφήνω κανένα κενό όμως, τα oring είναι όλα στην θέση τους και αλλαγμενα, τι πεζει και ακόμα δεν το καταφερνω;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33540 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 533939 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59465 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236679 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13900 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy