vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

295 επισκέπτες, 9 χρήστες
Alexander20, Buliwyf, vag21, gstamatos, Lazy Dog, lounik, Harris, panikad, maprix

Twitter

Kayfun Prime by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2017, 12:45 »
Από απόδοση σε σχέση με το v3mini;
Ειναι αναβάθμιση σε σχέση με τον μικρό;

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2017, 20:13 »
και μια συγκριση με τον μινι v5 αν τους εχει καποιος και τους δυο.

Αποσυνδεδεμένος Kosmas1987

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2017, 22:28 »
Τον είχα τον mini χωρίς όμως το mtl kit. Καμία σχέση σε όλα τα επίπεδα...μοιάζουν λίγο οπτικά  στο design αλλά μέχρι εκεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2017, 22:33 από Kosmas1987 »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2017, 22:55 »
Με τον αέρα του Κ5, είτε κλώνων είτε αυθεντικου, δεν έχει καμία σχέση. Είναι σφιχτός. Μη ζητάτε σύγκριση. Με τον KFL+ συγκρίνεται μόνο. Και στην τελευταία τρύπα είναι πιο αεράτος αλλά ούτε για αστείο για σφιχτές πνευμονικές.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kosmas1987

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2017, 23:14 »
Είναι αστέρι πάντως ο άτιμος...ειδικά πάνω σε primo mini είναι να κάθεσαι και να το χαζεύεις  :thumpup:

Edit : αν υπάρχει κανένας καλοθελητής ας μου στείλει ένα πμ με το πως ανεβάζουμε φώτο από το κινητό  ;)

Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2017, 00:03 »
Και εκεί που είχα  αράξει για κάποια χρόνια με έναν Αpollo και 2 KL+ νομίζω ήρθε η ώρα να προσθέσω έναν ακόμα atmo  στον καθημερινό μου εξοπλισμό.  Συγχαρητήρια για το review.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2017, 23:17 »
[justify]Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Δεν θα πω κάτι ιδιαίτερο, απλώς βάζω μερικές συγκριτικές εικόνες (Prime & v5). [Έπεσα άσχημα στο κρεβάτι κι ακόμα δεν έχω συνέλθει, αν και ατμίζω σαν να μην υπάρχει αύριο, παρ’ όλα αυτά είχα προλάβει τις παρακάτω εικόνες]. / Στην αρχή του νήματος, όταν κι αναφέρθηκα στον v5, αναφέρθηκα σε αυτόν χιουμοριστικά, κι από την πλευρά όσων τον είχαν απορρίψει (είτε σαν απόδοση στη γεύση είτε σαν λειτουργικά προβλήματα είτε σαν οτιδήποτε άλλο). Ασφαλώς και δεν τάχθηκα ποτέ μαζί τους, πιστεύω ακόμα πως έχει τη δική του πολύτιμη θέση ανάμεσα στους επισκευάσιμους και αδικήθηκε όσο λίγοι, (ξεκάθαρα, προσωπική μου άποψη). Τώρα εδώ, από επιστόμια μέχρι καμπάνες και βάσεις, έχουν σημαντικές διαφορές αλλά και κάποιες ομοιότητες. Είναι ίδιοι οπτικά/σχεδιαστικές γραμμές, όμως είναι και δύο τελείως διαφορετικοί κόσμοι. Από τα μικρά αθόρυβα νούμερα, π.χ. στα επιστόμια (prime 10mm x 4-5mm & v5 10mm x 5-5.5mm), μέχρι τα πιο σημαντικά, π.χ. διάμετρος βάσης (prime 11mm & v5 14mm), και ασφαλώς οι διαφορές στην κεντρική εισαγωγή (prime 3mm x 1mm / 2mm & v5 3mm + διπλές εισαγωγές αέρα). Από τα λίγα 24ωρα που τον δοκιμάζω, χμ, αρκετά σφικτός για μένα (για καθημερινή χρήση), όμως, χα, όμως. Σε τραβάει απ’ τ’ αυτί η απόδοσή του σε γεύση και ανάλυση, (σε σημείο να τονίζει και τα όποια φάουλ του χρήστη / π.χ. καταλαβαίνω άμεσα ακόμα και τι σόι βαμβάκι έχω επιλέξει / αν είναι μάπα στο φωνάζει...). Γενικότερα, είμαι στο μέγιστο της ικανοποίησης, και πιστεύω απόλυτα πως θα διαβάσουμε εξαιρετικά πράγματα στην πορεία. [/justify]





Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2017, 23:25 »
Φίλε Joe πές μας τουλάχιστον με τι τους καθαρίζεις και λάμπουν έτσι  :hmmm: :hmmm: ή τελικά είναι τα φωτο φίλτρα... :confused1: :) :)

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 05:19 »
Ο Joe για ακομη μια φορα εγραψε σε φωτο σε κειμενα να ουμε, αλλα ρε φιλε να σου πω κατι τι ζορι τραβας και μας βαζεις συνεχεια φωτια φφφ...ευγε. Στα περι ατμο, πολυ ωραιος το χαραγμα καπως δεν μου αρεσει αλλα τσοκει, κριμα...

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 07:41 »
Vag21 ο κλωνοhussar είναι απίστευτος για κλώνος. Αλλά σε τίποτα δε συγκρίνεται με τον prime μιας και είναι εντελώς διαφορετικοί ατμο σε τζούρα, χτύπημα, αέρα, χωρητικότητα και φυσικά ποιότητα κατασκευής. 
Αν όμως οπωσδήποτε πρέπει να συγκρίνω κάτι θα σου έλεγα πως ο hussar είναι πιο "άγριος" στη τζούρα του (πάντα με το 2mm pin), αισθητά πιο αεράτος, το ίδιο καλός στην απόδοση της γεύσης αν και ο prime είναι κάπως πιο... λεπτομερής, θα έλεγα, με λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση αλλά και διπλάσιας χωρητικότητας (χωρίς το κιτ που μεγαλώνει τον prime).
Απόλυτα στεγανοί και οι δύο με πιο εύκολο (απλό) στην αναπλήρωση τον prime.
Τώρα ... η ποιότητα κατασκευής είναι παραπάνω από εμφανής στον kayfun, άλλωστε μιλάμε για γνήσιο vs κλώνο.
Ξαναλέω όμως πως γενικά συγκρίνουμε πορτοκάλια με μήλα. Είναι ατμοποιητές διαφορετικής κατηγορίας πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 12:47 »
Φίλε Joe πές μας τουλάχιστον με τι τους καθαρίζεις και λάμπουν έτσι  :hmmm: :hmmm: ή τελικά είναι τα φωτο φίλτρα... :confused1: :) :)
[member=13036]billythekid[/member], καλημέρα. Η αλήθεια είναι πως για τις εικόνες χρησιμοποιώ δύο απλά τρικ. Μαλακά πανάκια καθαρισμού γυαλιών (αγαπημένη ασχολία...) + φωτισμό. / (η επεξεργασία που κάνω κατόπιν είναι της πλάκας).

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 14:33 »
 Δοκίμασα το μεγάλο τανκ και δε μου πολυαρεσε. Μου φαίνεται ότι αποδίδει καλύτερα με το μικρό. Το ξαναγυρισα στο μικρό. Η αλλαγή τανκ ήθελε καταψυξη, δεν λύνεται εύκολα το τανκ σε αντίθεση με ολα τα αλλα που βιδωνουν και ξεβιδωνουν αβιαστα.

Επίσης απο τα 6 μλ τη μέρα με τον καυφουν λιτε πλας εχω πάει στα 10 με 12 μλ.
Μήπως φταίει το ανοιγμα των υγρων?
Κανω 2 πλήρεις περιστροφες όταν ανοίγω τα υγρα, μήπως είναι πολυ?
Να μας πει κάποιος φίλος που τον έχει δοκιμάσει τη γνώμη του?

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 16:02 »
Καλησπερα και καλο Σ/Κ σε ολους.
Για να καταλαβουμε και εμεις που μενουμε επαρχια πως ειναι ο ατμ/της ας μας πει καποιος φιλος σε γευση/χτυπημα/ ντουμανι,πως ειναι σε σχεση με αλλους ελληνικους ή ξενους.Ειναι αερατος στο τερμα του ? Εχει καλη τζουρα ? Πως τα παει σε γευση ? Θα καλυψει σε αερα καποιον που θελει αερατη τσιγαρισια τζουρα ?
Ευχαριστω και καλα ατμισματα σε ολους.

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #58 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 17:19 »
Αεράτος δεν είναι με την καμία. Άνετη τσιγαρίσια στην 5 και 6 θέση ναι, κάνεις.
Η καλή τζούρα είναι εντελώς υποκειμενικό θέμα. Γεύση... εγώ υποκλίνομαι μέρα με τη μέρα εναλλάσοντας καπνικά και γλυκά.
Φίλε μου για ακριβούς ατμοποιητές θεωρώ απαραίτητη τη δοκιμή. Αν δεν είσαι της κλασσικής τσιγαρίσιας τζούρας... καλό θα ήταν να τον δοκιμάσεις κάπου.

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #59 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 20:07 »
ενα βιντεακι του Alex (Berserker) με εικονες απο την κατασκευη του Prime. Στη συνεντευξη ο μεσαιος ειναι ο μηχανικος Sergey Novikov aka SvoёMesto. (δυστυχως στα ρωσικα)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159736 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515270 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530727 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201462 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801574 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11039 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet