vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

CALIX III by Leo

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: CALIX III by Leo
« Απάντηση #135 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 12:55 »
Σ' ευχαριστώ @paloukaros. Το ultem είναι του v4. Είναι συμβατό μόνο με τον v3. Το γράφει ο Leo και στο site του.

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: CALIX III by Leo
« Απάντηση #136 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 13:24 »
Αν θέλετε δοκιμάστε το drip tip που λέει ο e-akapnos
http://www.byleo.eu/bl/el/str/96-str-15-beck-acetal.html
Έχει στην βάση του την στένωση (beck) και δίνει διαφορετική αίσθηση και στον ατμό και στην γεύση

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: CALIX III by Leo
« Απάντηση #137 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 14:44 »
Να διευκρινίσω ότι το drip tip που έχω στη φωτογραφία είναι το STR Beck 10 καθώς μ αρέσουν τα μαζεμένα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CALIX III by Leo (Φόρος τιμής)
« Απάντηση #138 στις: Μαρτίου 09, 2018, 22:41 »
   Άργησα όντως πολύ...
Πριν μερικές μέρες είδα την συνέντευξη του Βασίλη στον Κώστα.
Δάκρυσα με την ατυχία του.
Αλλά τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.
Οπότε επί του θέματος.
Δεν είχα ποτέ calix.
Θες γιατί ήμουν κολλημένος με άλλα Ελληνικά κατασκευάσματα, θες γιατί εδω στην επαρχία κανείς δεν είχε για να τον δω, το θέμα είναι πως απλά ήξερα πως υπάρχει και ένας κάλυκας.
Τα νήματα εδώ ήταν ελάχιστα δημοφιλή (για παράδειγμα δεν υπάρχει νήμα για τον Calix v2)
Κάπου άκουσα και το ότι τα τανκάκια ξεκολουσαν και δεν ασχολήθηκα.
Μετά ήρθε κεραυνός το κακό μαντάτο...
Δεν είχα γνωρίσει από κοντά τον Γιώργο. Απλά άκουγα τα καλύτερα. Αλλά είπαμε. Κολλημένος με την μυθολογία
και τους ήρωες της, μετά με την υγειά μας βρε παιδιά, τον ουρανόγραμμο και πολύ λίγο (δυστυχώς) με τον φαινομενικό.
Ολοι καλοί και άγιοι αλλά ο καθένας με τα προβλήματά του.
Άλλος έσταζε, άλλος δάκρυζε, άλλος ήθελε 3 χέρια (δεξιά) για να στηθεί κλπ κλπ. Τα ξέρετε όποτε δεν κομίζω γλαύκαν.
Το πιο βασικό ελάττωμα (για μένα) είναι το στάξιμο και το δάκρυσμα.
Κλασσικό παράδειγμα ο τυφώνας οποιασδήποτε γενιάς.
Κάπου στα Χριστούγεννα έπεσε στα χέρια μου ένας Apollo XTR.
Ταρακουνήθηκα. Εκτός από ΓΕΥΣΗ, κατασκευαστικά και σαν σύλληψη έπαθα την πλάκα μου.
Τον έστησα με 316 και έλεγχο θερμοκρασίας. Δεν θα πω τίποτε. Όσοι μπαίνετε eδώ γνωρίζετε καλά.
Εγώ ο ανόητος δεν είχα ιδέα.
Οπότε σκέφθηκα. Βρε, ο calix δεν είναι κάτι άλλο από ένας τανκάτος Apollo !
Μπήκα στην αναζήτηση ενός V2. Για καλή μου τύχη ο Πάρης έιχε έναν διαθέσιμο.
Και για ακόμη καλύτερη κάποιος αντί για Apollo μου έστειλε τον V3.
  Ατμιστικά διαμάντια αμφότεροι.
Διαβάζω σχόλια εδώ και γελάω μέσα μου.
Αλλουνού δεν του αρέσει η γραμματοσειρά, αρκετοί βρίσκουν γρέζια, μερικοί δεν μπορούν να βγάλουν την τάπα.


  Γιώργο (Leo) σε ευχαριστώ που ξόδεψες τόση φαιά ουσία. Έφτιαξες ένα διαχρονικό προϊόν και ο διάδοχός σου ο  Βασίλης φαίνεται πως ακολουθεί με προσοχή τα ίχνη σου (βλέπε V4).
Ας είναι η μνήμη σου νωπή και αξέχαστη...

:respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat:


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2018, 23:15 από netsplit »

Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CALIX III by Leo
« Απάντηση #139 στις: Δεκεμβρίου 03, 2019, 23:03 »
παιδια καλησπερα. εχω ενα προβληματακι με τον 3. εχω μεγαλη διαρροη απο την ενωση του γυαλιου με τη βαση. δεν μπορω να καταλαβω γιατι, το τζαμακι δεν εχει ραγισει, το ορινγκ της βασης που παταει επανω το γυαλι ειναι στη θεση του,. δεν ξερω. τοσο καιρο ατμιζα και ειχα ξεχασει τι σημαινει διαρροη με τους καλιξ

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: CALIX III by Leo
« Απάντηση #140 στις: Δεκεμβρίου 03, 2019, 23:48 »
2 τινά μπορεί να συμβαίνουν. Ή έχει μασήσει το ορινγκ και δεν πατάει καλά, με αποτέλεσμα να αφήνει κενό ή υπάρχει κάποιο δυσδιάκριτο ράγισμα στο γυαλί και δεν το έχεις εντοπίσει.
Οπότε έλεγξε πολύ προσεκτικά, αν είναι δυνατόν με μεγεθυντικο φακό το γυαλί και άλλαξε ορινγκ.

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CALIX III by Leo
« Απάντηση #141 στις: Δεκεμβρίου 04, 2019, 16:08 »
τελικα αφου ειδα οτι το γυαλακι ηταν οκ, κ το ορινγκ επισης αποφασισα να βαλω ενα οριγκ που βρηκα τυχαια κ ταιριαζε στο κομματι που βιδωνει πανω απο το cage. το προβλημα λυθηκε, το γυαλακι δεν κουνιεται μεσα στο cage κ διαρροη μηδεν. απλα θα ηθελα να μαθω, εαν αρχικα ειχε σε εκεινο το σημειο ορινγκ και εγω το χασα κ δημιουργηθηκε το προβλημα

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: CALIX III by Leo
« Απάντηση #142 στις: Δεκεμβρίου 04, 2019, 17:01 »
Κανονικά πρέπει να υπάρχει ορινγκ περιμετρικά του cage για να πατάει πάνω του το γυαλί. Μάλλον το έχασες και δεν το κατάλαβες.

Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CALIX III by Leo
« Απάντηση #143 στις: Δεκεμβρίου 04, 2019, 17:10 »
ναι απο την κατω μερια του cage που παταει το γυαλι υπαρχει. εγω εβαλα ενα που δεν ξερω αν προυπηρχε, στη βιδωτη βαση του καπακιου αναπληρωσης, και ετσι λυθηκε το προβλημα. εκει ειχε αρχικα?

Αποσυνδεδεμένος nikoss rocket

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
    • Rocket Cafe Racer
Απ: CALIX III by Leo
« Απάντηση #144 στις: Ιανουαρίου 22, 2020, 16:57 »
Μετά την εμφάνιση του v4 επιτέλους έγινε και μια πολύ καλή αναβάθμιση για μας που έχουμε τον Calix v3. Προσωπικά πιστεύω ότι το ultem πέρα από την εμφάνιση προσδίδει και στην χρηστικότητα αφού το top cup ανοίγει πλέον με μεγάλη ευκολία. Η έκπληξη ήρθε με το acetal drip tip. Φοβερό στην αίσθηση που αφήνει στα χείλη. Και μια φωτογραφία έτσι μπας και κινηθεί λίγο το νήμα.
(Image removed from quote.)

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπορείς να δώσεις ένα λινκ από που μπορούμε να πάρουμε το ultem tunk με το drip tip?

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: CALIX III by Leo
« Απάντηση #145 στις: Ιανουαρίου 22, 2020, 22:38 »
Δυστυχώς η εταιρεία By Leo έκλεισε. Δεν υπάρχει απόθεμα σε κατάστημα.

Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: CALIX III by Leo
« Απάντηση #146 στις: Οκτωβρίου 14, 2020, 22:23 »
Μηπως γνωριζει κανεις ποιο τζαμακι απο αλλον ατμοποιητη κανει στον calix3?
Εχει διασταση 21x15


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: CALIX III by Leo
« Απάντηση #147 στις: Οκτωβρίου 14, 2020, 22:26 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534262 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236974 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 435 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy