vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

291 επισκέπτες, 9 χρήστες
Alexander20, enyalios21, maprix, Jorge, manoslykos, tibolaso, camber, Buliwyf, gfilip

Twitter

The Hurricane V2 by E-Phoenix

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 10:11 »
Δοκίμασα μετα απο τη μέτρια γευστικά απόδοση του v2 , στηςιμο που τον βελτιωσε γευστικά ....επιτέλους.

Αριστερόστροφη περιελιξη αντίστασης ωςτε να κατέβει πιο κοντά στην εισαγωγή αέρα. Στον 1,3 την κάνω δεξιόστροφα με άριστα αποτελέσματα. Εδώ ήθελε αριστερόστροφη ωςτε να πλησιάσει κοντά στην εισαγωγή και τελικά να βελτιωθεί πολύ η γευςη του και να γίνει Hurricane ...
Έπρεπε η εταιρεία να δίνει οδηγίες στησίματος οπως πχ η Taifun κα και όχι να σε αφήνει στην τύχη σου.

Εδώ βρε παιδιά δεν τον εχουν καθαρίσει σωςτα  και το άφησαν σε εμάς για να το κάνουμε ....θα έδιναν οδηγίες και προτεινόμενα στησίματα..;;;
Τον αγοράσαμε περίπου 200 ευρώ όχι 18 δολάρια που κάνει ο κλώνος ...και έχουμε απαιτήσεις τουλάχιστον για τα απαραίτητα και ευκόλως εννοούμενα. Απορώ πως σκέφτονται κάποιοι  κατασκευαστές και τι νομίζουν οτι ειναι. Και τι νομίζουν οτι ειμαςτε εμείς ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 14:02 »
[justify]Εγώ, τα τελευταία 24ωρα, ακολούθησα ήσυχο μονοπάτι. Junior κουστούμι, κεντρική εισαγωγή αέρα 5mm, (επίσης, άδικα τοποθέτησα το δαχτυλίδι ρύθμισης υγρών γιατί το είχα τέρμα ανοιχτό), φρούτα με φουλ vg, kanthal 0.50mm, 5 σπείρες, 3mm πυρήνα, 0.5Ω, 25w. Γεύση καταπληκτική και παχύ παχύ ντουμάνι. [/justify]

[justify]Αν πρέπει να σημειώσω και αρνητικά, θα πω πως σε απανωτές τζούρες δεν μου κάνει τα χατίρια κι έρχεται αυξημένη θερμοκρασία στο επιστόμιο (πράγμα που ασφαλώς δεν συμβαίνει στο κανονικό του κουστούμι). Επίσης, δεν συγκρίνεται η μονόπλευρη (μονοφωνική...) εισαγωγή αέρα του με Skyline και v.1.3, οι οποίοι είναι σαφώς ανώτεροί του σε αυτό το κομμάτι.[/justify]


Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 15:10 »


Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 12:37 »
Πολύ ωραία παρουσίαση @Joebar.
Μας βάζεις στη πρίζα ακόμη δε μπήκε ο χρόνος :)

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 14:46 »
Δεν σας κάνει εντύπωση που δεν υπάρχουν reviews ακόμη για τον ατμοποιητή?
Λίγες ημέρες που τον έχω στα χέρια μου πάντως μου φαινεται ενα κλικ καλύτερος σε κάθε επιμέρους τομέα από τον προκάτοχο του τον οποίο λάτρεψα. Μόνο αρνητικό του σε σχέση με τον v1.3 αλλά και τους λοιπούς ίδίας κατηγορίας ατμοποιητές βρίσκω τα πολλά και κοφτερα μέρη του τανκ με τα oring που περιλαμβάνει που τον καθιστούν κουραστικό και δύσκολο στο καθάρισμα του. Τουλάχιστον για εμένα που έχω μάθει σε λίγα κομμάτια και o rings και θέλω να αλλάζω υγρό κάθε μέρα αφού πρώτα πλύνω τον ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 17:43 »
[justify] @mfk, καλησπέρα. Πρέπει να ομολογήσω πως δεν έχεις άδικο στα περισσότερα που αναφέρεις. Δεν θα τον έβαζα παραπάνω απ' τον v.1.3 όμως δεν θα έλεγα πως είναι και πίσω. Ακόμα έχω ανάμικτα θέματα μαζί του, (π.χ. το καταπληκτικό παχύ ντουμάνι του και η γνωστή υπέροχη γεύση, κι από την άλλη, ακόμα μαθαίνω την απόδοσή του με τη ρύθμιση υγρού σε ταυτόχρονο άτμισμα). [/justify]

[justify]Για τα κοφτερά και πολλά μέρη του. Έχεις δίκιο, κι εγώ είδα πως απαιτεί μία παραπάνω προσοχή σε πρώτη επαφή από τον οπαδό-χρήστη ενός Hurricane, παρ' όλα αυτά τίποτα το τραγικό στην ιστορία, -όμως έχεις δίκιο. Προσωπικά τον βρήκα πανέμορφο και φουτουριστικό (σαν να είναι ο ατμοποιητής του Καπτεν Νέμο...). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 23:22 »
Ναι ακριβώς.  Νέμο θα έπρεπε να τον ονομάσουν και όχι v2. O 1,3 παραμένει για εμενα καλύτερος και δεν με χαλάει η αναπλήρωση του με τον παλιό σίγουρο τροπο. Ο v2 απο το πλάι αλλα οςο και να προσέξω κάμπια υγρά μένουν στο χέρι μου μετα. Άσε που εύκολα ξεφεύγει η ρύθμιση υγρών με το παραμικρό. Επιςης φυσάει...θορυβεί ,,, και αυτό δεν θεραπεύεται. Όταν βιδώνεις το πάνω παξιμάδι αφου έχεις αναπληρώσει τα υγρα πρέπει να κρατήσεις κόντρα το κάτω δαχτυλίδι που ειναι λείο ,δεν εχει καποια σχέδια για καλύτερο πιάσιμο  ωστε να μη γλιστράει και αναγκαστικά βάζεις ..νύχι...Διαφιρετικα γυρνάνε η ρύθμιση υγρών ...
Εγώ μετάνοιωσα τη στιγμή που ήδη ειχα και θα εχω τους 1,3 ...  Εχω την αίσθηση οτι ήταν μια βιαστική παραγωγή η αισθητική αναβάθμιση του junior με ..ρύθμιση ας το πούμε...υγρών και βιαστική αγορά απο μέρους μου Σε τέτοιες εποχές ...έπρεπε να περιμένω , να δω εντυπώσεις , να τον δοκιμάσω , να διαβάσω τεστ κλπ και εάν ήταν σημαντικά καλύτερος απο τους 1,3 τοτε να τον αγόραζα. Προσωπική εντύπωση και εμπειρία που μοιράζομαι μαζι σας χωρις να σημαίνει οτι δεν ειναι ενα καλο κομμάτι. Απλά δεν ειναι αυτό που περίμενα απο τον ελβετό που παρουσίασε βιαστικά κάτι που δεν ειναι καλύτερο απο τους προηγουμενους 1,2 και 1,3 αλλά αισθητικά διαφορετικό και του άλλαξε τα φώτα στην τιμή ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 23:23 »
Επανερχομαι και θα συμφωνήσω μαζί σου καθώς και στα δικα μου ματια τουλάχιστον ειναι πανεμορφος. Επίσης οσο περνουν οι μερες μαζί του αρχίζω και συνηθίζω το λύσιμο - δεσιμο του και πλεον μου φαίνεται το απολαμβανω. Οπότε θα ανακαλέσω το αρνητικο που χρεωσα αρχικά. Χρησιμοποιώ εξ αρχής λόγω σφιχτής τζουρας μονο το ντεκ των 2mm και στησίματα με ολους τους τυπους συρμάτων από 0.28 εως  0.40mm παντα με cotton bacon και υγρα από 50-50 εως 80-20. Την ρύθμιση των υγρών την εχω παντα τερμα ανοικτή και μονο οταν αντί 3mm κανω 2.5 πυρήνα βαζω λίγο παραπάνω βαμβακι και εχω πάντα υγρή τζουρα και ντουμάνι χωρίς υπερτοφοδοσία. Φανταζομαι πως με τα ανοικτά ντεκ και αναλογα στησιματα θα αποδίδει ενδεχομενως και καλύτερα, απλά εγω δεν ειμαι των πνευμονικών. Πραγματικα ο ατμοποιητής αυτός ειναι ενα ποιοτικό μασίφ εργαλείο με ατμό βελούδο και αποδοση κορυφαία.
Σημ. Reviews ακομα δεν υπαρχουν πουθενα και μου κανει εντύπωση.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 23:45 »
[justify]@mfk, καλησπέρα. Δεν ξέρω τι να πω για την πολιτική τους στο θέμα διαφήμιση/προώθηση. Βγήκε μπροστά ο Junior, που είναι καταπληκτικός όπως κι αν έχει, είχαν εμφανίσει πρώτες εικόνες από τον Σεπτέμβριο και κάπου ενδιάμεσα λένε για σκέτα ss και δεν ξέρω τι άλλο. Όλο αυτό πήρε σβάρνα έναν σπουδαίο επισκευάσιμο όπως είναι ο v2. Τα διαβάζω όλα αυτά και δεν ξέρω τι ατμίζουν. Όσο τον δοκιμάζω τόσο εντυπωσιάζομαι (και δεν το λέω έτσι, για να περνά ευχάριστα η κουβέντα). Εγώ αντίθετα, πήγα άμεσα σε 5mm και φουλ αέρα με 0.5mm kanthal. Ντουμάνι με γεύση, κυριολεκτώ, γλύφεις τον αέρα που εκπνέεις... [/justify]

[justify]Παρ' όλη την καταπληκτική του απόδοση, τον έβαλα στο ερμητικά κλειστό ντουλάπι μέχρι να φέρουν ανταλλακτικά γυαλιά (έχω τη γνωστή τάση για ζημιές...). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 00:05 »
η τιμη τιμη δεν εχει. 
οταν βγηκε ο 1.3 ειχε τα ιδια λεφτα με τον 2.
ο 2 στα ιδια λεφτα προσφέρει εξτρα τανκ για μετατροπη του σε αλλον ατμο και το σημαντικότερο γυάλινο τανκ και τρια ντεκ 
απο γευση ιδίως για πνευμονικές τζούρες ειναι απο τους καλύτερους.
αυτος ο ατμο οπως και κανα δυο ακομα δεν κανουν για τσιγαρισιες τζουρες.
οι καταςκευαστες να πουλησουν θελουν.
σου βαζουν και καλα εξτρα ντεκ με πιο κλειστο αερα μπας και ξεγελαστης.
η πραγματικη απόδοση θα βγει με ολα ανοιχτά.
οσοι ειναι για τσιγαρισια απλα δεν τον ακουμπανε.  :) :) :)


Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 00:07 »
Ψιλό offtopic 
Βγήκε και το κλωνάρι απο sxk και το έβαλα καλάθι. :)
Όταν έρθει θα σας τα σπάσω τα φρύδια στήσιμο κλπ  :) :) 

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 00:09 »
Εγώ τον ακούμπησα ..ενώ είμαι της τσιγαρισιας χωρις να ξέρω οτι δεν μου κάνει ...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 00:16 »
Μικρη αυτονομια, μονο 2,5 ml.. 

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 00:30 »
Αν λες για τον κλώνο ναι 2,5
Ο original έχει 2
Μικρότερη την έχει   :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 00:39 »
Τουλαχιστον εχω το v 1.3, οποτε δεν ειναι εκ του πονηρου, ό,τι πω, γιατι θα ειμαι λιγο off topic. 
Κατ'αρχην τον εχω ατμισει 2-3 μερες, αλλα δεν τον εχω αγορασει. Δε βρηκα ουσιαστικες διαφορες  -προς το καλυτερο ή χειροτερο- σε θεματα γευσεις απο τον παληο και ο v 1.3 ειναι απο τους κορυφαιους γευσατους, για μενα.
Ομως.
Παρακολουθω εδω και 2 χρονια, αρκετα εθνικα φορουμ του εξωτερικου, αλλα και το ecf. Αυτο που καταλαβα ειναι πως οι Ελβετοι, μαλλον βιαστηκαν να το βγαλουν, γιατι ο v 1.3  ειχε ακομη αξιοπρεπεις πωλησεις.
Ο λογος της βιασυνης τους κατ'εμενα, ειναι ο ενθουσιασμος και τα διθυραμβικα σχολια που απεσπασαν ατμοποιητες οπως ο Skyline, Hussar, Doggy, Taifun gt3, ο παντα υπολογισιμος Imeo με τον Armed και βεβαια οι μικρες manufacture boutique, οπως ο δικος μας GP (Paps), Athea, κ.λ.π, που βγαλαν και θα βγαλουν νεους ατμοποιητες, μεσα στο μηνα. 
Οταν βιαζεσαι να προλαβεις να βγεις σφηνα -για να μη μεινεις πισω-  τις περισσοτερες φορες δεν υπαρχει καθαρο μυαλο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110479 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159723 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515268 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530723 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11038 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40969 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet