vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

140 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, Jorge, camber, manoslykos

Twitter

Ammit rta (Geekvape)

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 22:04 »
Αυτο με τη ρυθμιση υγρων οπως το λετε δεν το καταλαβαινω.
Οπως βιδωνει η καμπανα σα να τερματιζει με τα υγρα ανοικτα. Ναι, πηγαινει και πιο περα, αλλα θελει δυναμη και ταυτοχρονα βιδωνει υπερβολικα ο ατμοποιητης πανω στο μοντ πρωτου κλεισουν τα υγρα (προς τα αριστερα).
αν αντι για αριστεροστροφη περιστροφη κανω την καμπανα προς τα δεξια για να κλεισουν, κλεινουν ευκολα μεν, αλλα λιγο ελαχιστα εχει ξεβιδωθει η καμπανα απο το deck και ελαφρως παλαντζαρει, καθολου εμπιστευσιμο για τσεπη, τσαντα κλπ.

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 22:09 »
@ earchon

Αυτό κάνω και αν συνεχίσω κι άλλο τότε αρχίζει να ξεβιδώνει
Έχω δει πολλά βίντεο sto youtube οπότε θεωρώ ότι δεν κάνω κάτι λάθος
Δοκίμασε κι εσύ αυτό που λέω δλδ να συνεχίζεις να κλείνεις να δούμε εάν σου ξεβιδώνει

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 22:12 »
χωρις να ειμαι ειδικος  θα σου πω αυτο που μου ειπαν οτι πηρα rta
οταν αλλαζεις αντισ.
ή οταν γεμιζεις υγρο
παντα κλεινε το  air flow
και την ρυθμ. υγρων  στην αντισ.
ειναι ενας λογος για σταγονες αυτος.
Δεν ξερω κατα ποσο μπορει να φταιει αυτο σε εσενα.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων


Αυτο με τη ρυθμιση υγρων οπως το λετε δεν το καταλαβαινω.
Οπως βιδωνει η καμπανα σα να τερματιζει με τα υγρα ανοικτα. Ναι, πηγαινει και πιο περα, αλλα θελει δυναμη και ταυτοχρονα βιδωνει υπερβολικα ο ατμοποιητης πανω στο μοντ πρωτου κλεισουν τα υγρα (προς τα αριστερα).
αν αντι για αριστεροστροφη περιστροφη κανω την καμπανα προς τα δεξια για να κλεισουν, κλεινουν ευκολα μεν, αλλα λιγο ελαχιστα εχει ξεβιδωθει η καμπανα απο το deck και ελαφρως παλαντζαρει, καθολου εμπιστευσιμο για τσεπη, τσαντα κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2017, 22:14 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 22:12 »
Αυτο με τη ρυθμιση υγρων οπως το λετε δεν το καταλαβαινω.
Οπως βιδωνει η καμπανα σα να τερματιζει με τα υγρα ανοικτα. Ναι, πηγαινει και πιο περα, αλλα θελει δυναμη και ταυτοχρονα βιδωνει υπερβολικα ο ατμοποιητης πανω στο μοντ πρωτου κλεισουν τα υγρα (προς τα αριστερα).
αν αντι για αριστεροστροφη περιστροφη κανω την καμπανα προς τα δεξια για να κλεισουν, κλεινουν ευκολα μεν, αλλα λιγο ελαχιστα εχει ξεβιδωθει η καμπανα απο το deck και ελαφρως παλαντζαρει, καθολου εμπιστευσιμο για τσεπη, τσαντα κλπ.
Ναι ρε φιλε αυτο λεω κι εγω......
και αν συνεχίσω κι άλλο τότε αρχίζει να ξεβιδώνει ολο










Στη τελευταία Φώτο φαίνεται ότι αρχίζει και ξεβιδώνει

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2017, 22:37 από efyra »

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 22:39 »
δεν ξερω εαν ειναι ετσι και σε εσενα,
εγω οταν γυρναω να κλεισω τα υγρα πιανω το δαχτυλιδακι που εχει
και γυρναει και το τζαμακι μαζι με ολο τον ατμοπ.ΕΚΤΟΣ απο το air flow που ειανι στο μοντακι βεβαια.
μηπως δεν εχεις σφιξει καλα τα δυο κομματια του ατμο.??

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Ναι ρε φιλε αυτο λεω κι εγω......
και αν συνεχίσω κι άλλο τότε αρχίζει να ξεβιδώνει ολο
...

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

εαν και ετσι δεν κανεις δουλεια,δεν ξερω τι αλλο να σου πω.
:( :( :( :( :( :(
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2017, 22:49 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 22:46 »

Φίλε αυτό κάνω  που λες κι εσύ .όλα τα κομμάτια είναι πολύ καλά σφιγμένα
Για δοκίμασε κι εσύ αυτό που λέω εγώ πιο πάνω και το δείχνω στης Φώτο
 

Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 22:56 »
Δες λίγο εδώ, 720p και πάνω να φαίνεται τι γυρνάει.


Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 23:03 »

φίλε όταν το κανείς δεξιόστροφα δεν διακρίνω να κλεινή η εισαγωγή υγρού απλά ότι κάνει αριστερά κάνει και δεξιά…..εάν θες προσπάθησε να κλείσεις σιγά σιγά δεξιόστροφα τα υγρά να δεις εάν μετά από λίγο εάν αρχίζει να ξεβιδώνει
 

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 23:10 »
Βλεποντας το βιντεο, ειναι ακριβως η λειτουργια υγρων του Griffin, που λειτουργει υποδειγματικα.
Το ερωτημα ειναι τοτε γιατι τοσο ο δικος μου, οσο και του efyra παρουσιαζουν αυτην την αποκλινουσα συμπεριφορα.

Στη δικια μου περιπτωση τερματιζει προς τα αριστερα και μονο με υπερβολικη δυναμη περιστρεφεται προς εκεινη την κατευθυνση (κατι που προφανως ειναι λαθος)

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 23:26 »

Rbmkn4
Συμφωνώ και το ξανά λέω….
Όποιος μπορεί ας κλείσει τα υγρά δεξιόστροφα και μετά να συνεχίσει να γυρίζει για να δούμε εάν αυτό το πρόβλημα που ξεβιδώνει το κάνει και σε άλλους
 

Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 23:30 »
Δεν τραβάω άλλο βιντεάκι, το upload μου είναι για κλάμματα. Όπως και να το γυρίσω δεν ξεβιδώνει πάντως.

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 23:49 »

Psarandis
Φίλε ξανά είδα το βίντεο σου πολλές φορές και έκανα ότι κανείς κι εσύ
Βασικά στο δικό μου ammit όταν το γυρίζεις αριστερά δλδ τέρμα ανοιχτό σταμάταγε δεν προχωρούσε άλλο. :wall:

Αυτό που έκανα λοιπόν ήταν βάλω περισσότερο δύναμη ""πολύ όμως""  και άρχισε να γυριζει.Μετα από πολλες περιστροφες αριστεροστροφες σαν να ξεκολισε αρχισε να γυρναει ποιο χαλαρα.
Μετα το γυρισα δεξιοστροφα και δουλεψε επιτελους όπως κάνεις κι εσύ στο βίντεο
Δεν ξέρω γιατί στο δικό μου ήταν ας πούμε κολλημένο αλλά τώρα δουλεύει άψογα


Επιτέλους έφτιαξε…..
Ευχαριστώ για το βίντεο τελικά βγήκε κάτι καλό :yes:

Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 00:58 »
Όμορφα!
Το μόνο που μπορώ να υποθέσω, να πήγε υγρό και να ξεσκάλωσε; Αφού δουλεύει δεν έχει σημασία. Ήταν κουλό σε μένα να γίνεται και σε σένα όχι.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 01:38 »
Χωρίς να έχω τον ammit αλλά έχοντας διαβάσει τη συζήτησή σας, μετά από αυτό με το "σκάλωμα" το μόνο που μπορώ να υποψιαστώ εϊναι το βαμβάκι. Μήπως για κάποιο λόγο υπήρχε έστω λίγο βαμβάκι που ¨πετούσε¨ λιγάκι και σκάλωσε ανάμεσα στη ρύθμιση των υγρών? Βέβαια στον ammit απ ότι βλέπω είναι δύσκολο να γϊνει αυτό αλλά δεν είναι κάτι απίθανο. 

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 02:12 »
Απλά δεν είχε πάει υγρό στο εσωτερικό o-ring και κόλλαγε. Όποιος έχει ανοίξει βάση Griffin καταλαβαίνει ποιο o-ring λέω. Μαζικής παραγωγής αντικείμενο είναι και press-fit (αν είναι σαν τον Griffin), άλλες βάσεις βγαίνουν πιο σφιχτές και άλλες πιο χαλαρές. Μια λύση θα ήταν να ρίξεις VG στις χαραμάδες της βάσης ανάμεσα από AFC και JFC και να τις γυρνάς για να πάει στο εσωτερικό o-ring.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33643 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13938 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135985 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084673 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35140 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy