vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

250 επισκέπτες, 11 χρήστες
Tem, bujinkan, dkostas, Alexander20, th3ofilos, gfilip, Tazz, aalex, Jorge, manoslykos, vasilis27p

Twitter

Ammit rta (Geekvape)

Ammit rta (Geekvape)
« στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 16:30 »
Εν αναμονή του serpent mini που κυριολεκτικά έρπεται απο την Κίνα άρχισα να ψάχνω κάτι παραπλήσιο. Είδα να προτείνει τον ammit μέλος εδώ και στις βόλτες μου στα ατμομάγαζα (γύρισα πάρα πολλά, 2) μου πρότειναν τον ίδιο. 33 € φτωχότερος αλλά αρκετά ικανοποιημένος απο την αγορά.

Ακολουθεί περίεργη παρουσίαση επειδή τον έστησα και μετά το σκέφτηκα, με κακές φωτογραφίες.

Ύψος με driptip 53mm.
Βάση 22mm αλλά γίνεται πιο μεγάλος απο εκεί και πάνω, 23 ή 24.
Ρυθμιζόμενος πόλος.
Γυάλινο τανκ.
Μονή αντίσταση.
Ρύθμιση αέρα και ροής υγρού.
3.5ml (ψέματα λένε, 3 είναι)

Θετικά: Είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος, δεν έχω ακουμπήσει αντιστάσεις και βαμβάκια. Στήθηκε σε 2 λεπτά χωρίς το στρίψιμο της αντίστασης. Δεν έχει καμία διαρροή. Γέμισα με κλειστή τη ροή υγρού και τον αέρα, στην αντίθετη περίπτωση δεν ξέρω τι θα γίνει και δεν το δοκιμάζω. Γεμίζει απο πάνω και έχει μεγάλες τρύπες. Το επιστόμιο δεν έχει ζεσταθεί ποτέ μέχρι τώρα. ΠΟΛΛΑ ανταλλακτικά orings.

Αρνητικά: Το επιστόμιο αν και 510 πρέπει να είναι ψιλοcustom. Στον melo 3 που το δοκίμασα δεν εφάρμοζε και του melo στον ammit δεν έμπαινε. Η αντίσταση πρέπει να κοπεί σύριζα γιατί αλλιώς ακουμπάει την καμπάνα. (όχι ακριβώς αρνητικό αλλά θέλει προσοχή.) Επίσης χωρίς να σφίξω το deck στην καμπάνα, μόλις ζεστάθηκε δεν ξεβίδωνε. Αφού κρύωσε όλα καλά. Και τέλος, το κομμάτι καμπάνα γυαλί πάνω μέρος δεν ξεβιδώνει εύκολα μιας και δεν υπάρχει κάποια λαβή, είναι όλο λείο.

Υπ' όψιν, τα αρνητικά μπορεί να είναι απλά αποτέλεσμα της ασχετοσύνης μου, όπως είπα ήταν πρώτη επαφή με rta.

Φωτοζ
Η συσκευασία.



Ανταλλακτικό γυαλί και άχρηστο βιβλιαράκι. Πραγματικά άχρηστο, δε λέει τίποτα πέρα απο τα περιεχόμενα.



Βίδες σε περίπτωση που μου λασκάρει καμία, κατσαβιδάκι και λαστιχάκια για τα μαλλιά.



Ο ammit βίδες. Λαστιχάκι batman για να μη χρησιμοποιήσω το ανταλλακτικό σύντομα.



Το deck απο τη μία και την άλλη. 26ga ss twisted, 0.3ohm και μετά απο 3 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ml relax το κοτο(ν)μπέικον έγινε μαύρο.





Και τέλος ολόκληρος πάνω στο pico.


Αποσυνδεδεμένος dimdil

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 20:10 »
μια χαρα η παρουσιαση :)...εγω ασ πουμε ειχα μια απορια πως καθεται πανω στο pico και καλυφτηκα απ τη φωτο...και μια δευτερη απορια...ξερω οτι δεν κανει για τσιγαρισιες...σφιγει ομως εστω και λιγο με ...κλειστο πολυ τον αερα? με τι συρμα στηνεις??

Αποσυνδεδεμένος earchon

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 20:26 »
Τσιγαρισιος με τιποτα φιλε.. Και ελαχιστα ανοιχτο τον αερα παλι αερατος ειναι, και κανει και θορυβο!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2017, 20:35 από earchon »

Αποσυνδεδεμένος skordoman

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Τι δεν καταλαβαίνεις ;
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 20:29 »
Σφιχτό από δύσκολο έως ακατόρθωτο..στον συγκεκριμένο ατμό φίλε μου.

Τον πήρα δώρο σε φίλο για πρώτο επισκευάσιμο το στήσιμο όντως πολύ εύκολο αλλά η τζούρα πολύ αεράτη (ως τώρα ήταν με τον melo II) που δεν τον λες και σφιχτοτζούρη.

Τελικά του τον άλλαξα με έναν goblin mini v3 και τον ammit τον κράτησα για μένα που είμαι πιο θεριακλής  :laugh1:

ΥΓ μια χαρά παρουσίαση Prasandis  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 20:55 »
καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.
Η παρουσίαση μια χαρά φίλε μην αγχώνεσαι εγώ θα την έκανα χειρότερη  ;D
 
Λοιπόν έχω τον ammit 2 βδομάδες και με συνοπτικές διαδικασίες σας λέω ότι είναι super. Το στήσιμο του γελοίο ένας έμπειρος τον στήνει με κλειστά μάτια αλλά και ένας νέος άπειρος δεν θα δυσκολευτεί καθόλου.
Η καμπάνα είναι όσο πρέπει σε διάσταση γιαυτο δίνη και τόσο καλή γεύση αλλά σε αυτό βοηθάει και το deck που έχει την εισαγωγή αέρα από κάτω αλλά και από το πλάι.

Το γέμισμα του είναι από επάνω και έχει μεγάλες τρύπες για το υγρό όπου γεμίζεις εύκολα με οποιοδήποτε μπουκάλι.
Το air flow είναι καλό και από τελείως κλειστό με 4 κλικ είναι τέρμα ανοιχτό όποτε ρυθμίζετε το πόσο αέρα θέλετε εύκολα.

Στη πρώτη τρύπα του air flow έχεις σχεδόν τσιγαρισια τζούρα αλλά όχι τόσο σφιχτή όσο θα ήθελε κάποιος για πολύ τσιγαρίσεις.
Αν και μπορείς να κλείσεις και άλλο λίγο το air flow ώστε να γίνει πιο σφιχτή ακόμα αλλά δεν έχει stop σε εκείνη τη θέση απλά το γυρνάς άλλο λίγο δλδ από την πρώτη θέση προς το τελείως κλειστό.

Έχει και ρύθμιση για τη τροφοδοσία των υγρών η οποία εμένα με χάλασε λίγο γιατί όταν βιδώσουμε όλο τον ατμό στο mod μου μένει πάντα ανοιχτή και διαπίστωσα ότι όταν αρχίζω να την κλείνω τότε είναι σαν να αρχίζει να ξεβιδώνει από το deck
Οπότε εκεί θέλει λίγο προσοχή μην το ξεβιδώσετε όλο.


Σε γενικές γραμμές είναι ένας πολύ καλός atmo με γεύση στο θεό
Όσοι ψάχνετε έναν ατμο οικονομικό και γευσατο τότε σίγουρα πρέπει να τον δοκιμάσετε.
 
Ευχαριστώ Γιαννης




 



Αποσυνδεδεμένος dimdil

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:25 »
δηλαδη του πανε τα ψιλα συρματα δηλ αντιστασεις πανω απο 1 ωμ?? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος earchon

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:30 »
Φιλε efyra μην την φοβάσαι τη τροφοδοσία για τα υγρά. Ειναι ξεχωριστό κομμάτι και μπορείς να το γυρισεις αφοβα χωρίς να ξεβιδώνει ο ατμο.. Εμενα γυρίζει μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα. Δοκίμασε χωρίς υγρο μεσα αν φοβάσαι και θα το δεις.  :thumpup: :thumpup:

Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:34 »
μια χαρα η παρουσιαση :)...εγω ασ πουμε ειχα μια απορια πως καθεται πανω στο pico και καλυφτηκα απ τη φωτο...και μια δευτερη απορια...ξερω οτι δεν κανει για τσιγαρισιες...σφιγει ομως εστω και λιγο με ...κλειστο πολυ τον αερα? με τι συρμα στηνεις??
Τώρα έχω 26άρι ss που το κάνω twisted, θα πάρω και 28άρι για πειράματα σύντομα. Η τζούρα σφίγγει αρκετά όπως έγραψαν και πιο πάνω, ας την πω σφιχτή πνευμονική.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:39 »
ερωτηση,στο pico ο αερας απο την μια μερια ειναι μπροστα στην μπαταρια?
σου κανει υγρασια?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:56 από gipsy »

Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:46 »
Τέρμα ανοιχτό η μία τρύπα είναι στο καπάκι της μπαταρίας και η άλλη στην οθόνη. Ναι, κάνει υγρασία.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:55 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος ector

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • άντε να λύσουμε και να ατμίσουμε
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:47 »
Καλησπερα και χρονια σας πολλά. Ρε παιδια συνεχεια κανει ψιλοδιαροες απο το πανω δαχτυλιδι (σταγονιδια) και απο τις εισαγωγες αερα καποιες φορες εχει μικρη μεν αλλα διαροη δε...το εχετε και εσεις ?  ή συμβαινει μονο σε εμενα... θα δοκιμασω στο επομενο στησιμο να κατεβασω ελαχιστα τα βαμβακια χαμηλοτερα ετσι ωστε να μπορεις να δεις τις ακρες τους ελαχειστα απο τις εισαγωγες... και ιδωμεν

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:51 »
Φιλε efyra μην την φοβάσαι τη τροφοδοσία για τα υγρά. Ειναι ξεχωριστό κομμάτι και μπορείς να το γυρισεις αφοβα χωρίς να ξεβιδώνει ο ατμο.. Εμενα γυρίζει μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα. Δοκίμασε χωρίς υγρο μεσα αν φοβάσαι και θα το δεις.  :thumpup: :thumpup:
Φίλε μόλις το ξανά τσέκαρα για 200στη φορά. Όταν έχω τη ρύθμιση του υγρού τέρμα ανοιχτό και θέλω να την κλείσω τότε εάν συνεχίσω να κλείνω κι άλλο αρχίζει και ξεβιδώνει το deck και μου μένει στο χέρι όλο το deck.

Και από ότι είχα δει δεν είναι ξεχωριστό κομμάτι που μου λες….εάν θυμάμαι καλά γιατί τώρα τον έχω γεμάτο.

Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ

Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:54 »
Καλησπερα και χρονια σας πολλά. Ρε παιδια συνεχεια κανει ψιλοδιαροες απο το πανω δαχτυλιδι (σταγονιδια) και απο τις εισαγωγες αερα καποιες φορες εχει μικρη μεν αλλα διαροη δε...το εχετε και εσεις ?  ή συμβαινει μονο σε εμενα... θα δοκιμασω στο επομενο στησιμο να κατεβασω ελαχιστα τα βαμβακια χαμηλοτερα ετσι ωστε να μπορεις να δεις τις ακρες τους ελαχειστα απο τις εισαγωγες... και ιδωμεν
Για το πάνω δαχτυλίδι, μήπως έχει χαλαρώσει το καπάκι (όχι αυτό που κουμπώνει το drip tip, πιο κάτω) απο την καμπάνα; Δοκίμασε να το σφίξεις λίγο. Το βαμβάκι δεν το κατέβασα απο την τρύπα που έχει, δε φαίνεται στις φωτογραφίες. Απλά γέμισα όλο το κομμάτι του deck που ακουμπάει.

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 22:00 »
Καλησπερα και χρονια σας πολλά. Ρε παιδια συνεχεια κανει ψιλοδιαροες απο το πανω δαχτυλιδι (σταγονιδια) και απο τις εισαγωγες αερα καποιες φορες εχει μικρη μεν αλλα διαροη δε...το εχετε και εσεις ?  ή συμβαινει μονο σε εμενα... θα δοκιμασω στο επομενο στησιμο να κατεβασω ελαχιστα τα βαμβακια χαμηλοτερα ετσι ωστε να μπορεις να δεις τις ακρες τους ελαχειστα απο τις εισαγωγες... και ιδωμεν

Φίλε εγώ δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα…..
Αυτό που λες μάλλον δεν έχεις βάλει σωστά το επάνω δαχτυλίδι η δεν το έχεις σφίξει τέρμα….αυτό που έκανα εγώ ήταν να βάλλω 1 σταγόνα υγρό στο oring που έχει στο κέντρο οπότε όταν βίδωσα το επάνω δαχτυλίδι που λες έσφιξε αρκετα καλά και χωρίς δυσκολία.
Διαρροές από το air flow δεν είχα ποτέ ίσος πρέπει να βάλεις περισσότερο βαμβάκι πιο χοντρό και θα είσαι οκ

Αποσυνδεδεμένος earchon

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 22:01 »
Φίλε μόλις το ξανά τσέκαρα για 200στη φορά. Όταν έχω τη ρύθμιση του υγρού τέρμα ανοιχτό και θέλω να την κλείσω τότε εάν συνεχίσω να κλείνω κι άλλο αρχίζει και ξεβιδώνει το deck και μου μένει στο χέρι όλο το deck.

Και από ότι είχα δει δεν είναι ξεχωριστό κομμάτι που μου λες….εάν θυμάμαι καλά γιατί τώρα τον έχω γεμάτο.

Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ
Δοκίμασε να γυρίσεις μονο την τροφοδοσία με τη φορά που βιδωνεις το ντεκ.. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110578 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159798 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515308 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146458 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530751 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801604 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet