vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

54 επισκέπτες, 5 χρήστες
I.P, 2Fdeal, tibolaso, fratz8, Buliwyf

Twitter

Keras by Atmizoo

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Keras by Atmizoo
« στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 16:16 »
Απο μια μικρή έρευνα που έκανα δεν είδα να έχει ποσταριστεί κάτι για τον νέο Atmizoo ατμοποιητή, τον Keras.


Ο οποίος Keras έχει λίγο καιρό που κυκλοφόρησε ..


Γνωρίζω φυσικά το τι έχει γραφτεί στα αντίστοιχα νήματα της εταιρίας, αλλά εδώ έχουμε ένα διαφορετικής φιλοσοφίας ατμο απο τον Wave. Αφήνω λοιπόν στην άκρη τις γενικότερες επιλογές της εταιρίας, που για να είμαι και ειλικρινής δεν έχω παρακολουθήσει και τόσο επισταμένα, αφήνω στην άκρη και τις απόψεις χρηστών για ατμο του παρελθόντος, διότι ..

Εδώ έχουμε έναν άτμο που δεν θα παρουσιάσει κανένα, μα κανένα νεωτερισμό, καθαρά πεπατημένης καρά-δοκιμασμένης λογικής στα βασικά του, φυσικά με τις δικές του ιδιαιτερότητες, που μάλλον ούτε εγώ δεν τις γνωρίζω ακόμη, εαν πρώτα δεν περάσουν λίγοι μήνες συμβίωσης.

Τον απέκτησα καθαρά για το επισκευάσιμο κομμάτι του, μιας και το deck του είναι όσο απελπιστικά μικρό επιδιώκω να είναι!  
Και θα γράψω μόνο για το επισκευάσιμο κομμάτι.

Είμαι χρόνιος ατμιστής, των λίγων W (± 9-12), σε W mode πλέον, αλα παλαιά τσιγαρίσιος και αμετανόητος, οπότε απευθύνομαι στο αντίστοιχο είδος ατμιστών, σε εκείνους που και αυτοί δεν βρίσκουν προϊόντα πια στην αγορά που να τους καλύπτουν, όντας στην εποχή του chasing, των πολλών W και των πολλών ml ..

Ο Keras παίρνει και επισκευάσιμες κεφαλές απο οτι είδα και συγχωρέστε που δεν είμαι σε θέση να παραθέσω λεπτομέρειες για αυτές.

Είμαι ενθουσιασμένος που επιτέλους βρήκα νέο παιχνίδι να ασχοληθώ που να αξίζει τον κόπο και τα χρήματα μου, κάτι να με ξεκολλήσει απο την αίγλη του  KMV3 που με συντροφεύει τους τελευταίους 8 μήνες, συν του Eviva που και αυτός μου κάνει πολύ παρέα ακόμα ..

Συν, αν δεν ήμουν ενθουσιασμένος δεν θα ποστάριζα τίποτε, όπως δεν το έχω κάνει για δεκάδες άτμο που πέρασαν απο τα χέρια μου, αλλά νομίζω οτι εδώ αξίζει τον κόπο. Πρόκειται για ειδική περίπτωση απόλυτα τσιγαρίσιου + διαστημικά γευστικού ατμο ...

Τον άτμο τον διαθέτει η Vapeland, αλλά δεν ξέρω αν διατίθεται και απο αλλού.

Giga  &  Nano Versions


Οτιδήποτε συγκριτικό αναφέρω παρακάτω έχει ως σημεία συγκριτικής αναφοράς RTA ατμοποιητές της κατηγορίας, τους οποίους έχω δοκιμάσει και γνωρίζω, Phenomenon, KMV3, Cloud One, Eviva, Erlkonigin και άλλους που ξεχνάω.




Οπότε έχουμε ..

Κορυφαία τζούρα (2 mm τρύπα αέρα, νομίζω, σαν του KMV3), πιο αθόρυβη/καλύτερη απο του KMV3/Eviva, που τους εχω πρόχειρους για άμεση σύγκριση.

Θεόστεγνος συγκριτικά με οτιδήποτε άλλο έχω δοκιμάσει, καθόλου υγρασίες στο AFC ring, σταθερός στην απόδωση, τρένο.

H γεύση του μπορεί να συγκριθεί μόνο με του Phenomenon και Erlkonigin, είτε με ελάχιστους κ ανάλογους drippers, είτε με τον Eviva που όμως λόγω κεραμικού διαφοροποιείται.
Και, ίσως να είναι και ακόμη καλύτερη …. δυσκολεύομαι να πιστέψω αυτά που γράφω αλλά ναι!

Κορυφαία, απίστευτη ανάλυση γεύσης, σε σημείο που μου γίνεται αντιληπτή μια ενόχληση απο το μικρό ποσοστό PG που υπάρχει στα DIY υγρά μου (70VG/30PG). Για τα δικά μου αισθητήρια ένα απο τους πιο καλούς τσιγαρίσιους άτμο γεύσης που ειχα ποτέ, ίσως του πιο γευστικού απο αυτούς ..

Χαμηλή όσο γίνεται κατανάλωση ρεύματος, αλλά και υγρού, λόγω του μικρού, μικροσκοπικού θα έλεγα, deck.

Πολύ καλό χτύπημα και ντουμάνι για τα δεδομένα W, τα οποία με τον συγκεκριμένο τα έχω μειώσει …

Κατασκευαστικά, εμφανισιακά, άρτιος, δεν θα γινόταν καλύτερος, όπως θα του έπρεπε άλλωστε για τα χρήματα του κ την κατηγορία του. Στα συν το διακριτικό λογότυπο του που δεν φωνάζει, για τα δικά μου γούστα φυσικά.

Τον χρησιμοποιώ στο Nano mode προς το παρόν, με 5ri ribbon/5 wraps spaced coil (2.5 mm) + βαμβάκι VCC. Μόνο εγώ ξέρω πως το χώρεσα αυτό το coil, αλλά χώρεσε.


Τον δοκίμασα πολύ λίγο στο Giga mode, οπότε δεν έχω άποψη. Υποθέτω, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς διαφορές μπορεί να υπάρχουν μεταξύ των 2 modes. Ακόμη.

Σωστή και επαρκής η τροφοδοσία του με ένα σωστό στήσιμο. Κανένα παράπονο.

Το βαμβάκι που θα χρειαστεί είναι το μισό απο οτι θα χρειαζόμασταν σε Cloud, Kayfun κλπ.

Μικρής σημασίας, αλλά ωραίο γευσάτο τσιγαρίσιο επιστόμιο.




Aν κάποιοι είναι όσο παράξενοι όσο εγώ και αποφεύγουν να χρησιμοποιούν πλαστικά μπουκάλια παρά μόνο γυάλινα με σταγονόμετρο, το Nano mode γεμίζει κατευθείαν απο το γυάλινο μπουκάλι σε χρόνο dt.

Χοντρικά, το συμπέρασμα του συγκεκριμένου περιστρέφεται απόλυτα γύρω απο μια έννοια: ΓΕΥΣΗ! Τελεία. Προσωπικά αραιώνω ιδιαίτερα τα έτοιμα υγρά αναπλήρωσης μου με τον συγκεκριμένο, ώσε να μη μπουχτίζω, αν και υποκειμενική η γεύση ..


Κατά τα άλλα, σίγουρα δεν αφορά στους πιο πολλούς συνατμιστές, είτε λόγω δiαφορετικού στυλ ατμίσματος, είτε λόγω των διαφόρων αρνητικών του, που θα προσπαθήσω να ανακαλέσω παρακάτω.



Ητοι ..


Δεν υπάρχει ρύθμιση/κλείσιμο ροής υγρού, αν και με κλειστό το AFC ο άτμο σφραγίζει υποδειγματικά. Προσωπικά δεν θεωρώ οτι θα έπρεπε όλοι οι ατμοποιητές να έχουν ρύθμιση ροής, εφ'όσον φυσικά η ροή λειτουργεί σωστά, αλλά γνωρίζω χρήστες που το θεωρούν απαραίτητο, εξ'ου και η αναφορά ..

[Edit Επειδή η ροή του υγρού δεν σφραγίζεται απόλυτα όπως έγραψα, παρα μόνο με το περιφερειακό κλείσιμο του AFC ring, όπως άλλωστε συμβαίνει και με άλλους ατμοποιητές παρόμοια λογικής, απαιτείται γρήγορο γέμισμα κ κλείσιμο, προκειμένου να αποφευχθεί διαρροή. 
Η ακολουθία κινήσεων που μου προτάθηκε αρχικά και που παρουσιάζεται και στα video reviews στο Youtube  είναι: Ανοίγουμε/γεμίζουμε/κλείνουμε γρήγορα/τουμπάρουμε ανάποδα τον ατμοποιητή για πχ 10sec/ανοίγουμε το δαχτυλίδι αέρα κ ατμίζουμε.]

Το giga mode είναι όνομα και πράμα, άνευ σχολίων.

Δεν υπάρχει δυνατότητα επέμβασης στο χώρο στησίματος εν όσω ο άτμο είναι γεμάτος με υγρό.


Γενικότερα, θα μπορούσε να "κουρευτεί" πιο πολύς όγκος μετάλου, θα μπορούσε εύκολα να είναι λίγο κοντύτερος κ στα 2 modes, ιδιαίτερα για το χαρακτήρα του συγκεκριμένου μικροσκοπικού επισκευάσιμου deck. Ας όψεται που πλέον όλοι οι ατμοποιητές θα πρέπει κατά το μαρκετινγκ να καλύπτουν όλο το εύρος των ατμιστών ταυτόχρονα.
Πράγμα κακό, κατά την ταπεινή μου άποψη, αν φυσικά ξέρεις ακριβώς τι χρειάζεσαι και σου είναι άχρηστες παράμετροι που αφορούν σε άλλα είδη ατμισματος.


Συγκριτικά με τα decks της κατηγορίας, εδώ ίσως έχουμε λιγααάκι μεγαλύτερες απαιτήσεις στο στήσιμο, πιο πολύ λόγω του ιδιαίτερα μικρού του μεγέθους, που τα θέλει όλα μικρότερα συγκριτικά, λόγω δηλαδή του οτι οι πιο πολλοί έχουμε συνηθίσει διαφορετικά και, όχι τόσο λόγω παραξενιάς του άτμο.
Έχει ίσως μια μικρή καμπύλη εκμάθησης, αλλά όχι τίποτε σπουδαίο.

Στο giga mode οι τρύπες εισαγωγής του υγρού στο πάνω μέρος του τανκ θα έπρεπε να είναι αρκετά πιο μεγάλες κατά την άποψη μου, ώστε να γεμίζει με όλους τους τρόπους. Όμως, με μια μικρή custom επέμβαση νομίζω οτι εύκολα διορθώνεται αυτό, μεγαλώνοντας τις τρύπες … λέμε τώρα ..




Τέλος, αν τυχόν δεν σας πηγαίνει καλά το στήσιμο σας, η έκφραση "Γ@μώ το Κέρατο μου" αποκτάει άλλη σημασία !!!!  ;D



Αυτά τα ολίγα προς το παρόν, πιο πολύ για τη γνωριμία με το Κέρατο .. και συγχωρέστε με για την έλλειψη φωτό, η μηχανή μου είναι off και δεν έχω ούτε κινητό ..

Δεν έχω ξαναπαρουσιάσει ατμιστικό προϊόν και δεν ξέρω αν έχω ποστάρει σωστά, είτε αν έχω παραλείψεις. Οπότε, προς mods και συνατμιστές, βαράτε/διορθώστε με, ή οτιδήποτε άλλο ρωτήστε, αν φυσικά ξέρω να απαντήσω ...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2016, 12:05 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 16:47 »
μια χαρα παρουσιαση εκανες,υπαρχει και review.


Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 16:56 »
Ευχαριστώ συνατμιστή!

Σωστός, παράλειψη μου, υπάρχουν 2-3 review στο YouTube, αλλά για μένα αποπροσανατολιστικά, τουλάχιστον όσον αφορά στο επισκευάσιμο σκέλος .. έχω βαρεθεί να βλέπω να τους τρέχουν τα ζουμιά στα χέρια, αυτά δεν είναι παρουσιάσεις, λες και στήνουν πρώτη φορά, χωρια τα υπόλοιπα που θα με βγάλου off the grid αν τα πω δημόσια …. ;D

Τουλάχιστον μπορεί να δει ο χρήστης εικόνες του άτμο και να κρίνει στο βαθμό που γνωρίζει …


Edit: Η τεχνολογία μου χτύπησε την πόρτα τελικά (ερασιτεχνικές φωτό) ..

Αποσυνδεδεμένος georgiedexx

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 17:01 »
Συμφωνώ απόλυτα συνατμιστή !!! :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 17:13 »
και κατι τελευταιο,η τιμη του ειναι καλη σε σχεση με αυτα που βλεπουμε πλεον,κυριως αναφερομαι στην nano version μιας και εγω αυτη θα αγοραζα,106 ευρω,με αρκετα εξτρα μεσα στην συσκευασια.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2016, 17:30 από vag21 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 17:38 »
[justify]Πολύ όμορφη παρουσίαση, αγαπητέ Zarathustra, κι αν μπορώ να γράψω κάποιες ερωτήσεις (και μία μικρούλα ένσταση). Η πρώτη μου ερώτηση είναι, μέχρι πόσο χοντρό σύρμα μπορώ να φτάσω; (περίπου), και η δεύτερη, έχουν την επιλογή και για εργοστασιακή αντίσταση συν το επισκευάσιμο deck, δηλ. ένα πλεονέκτημα που παράλληλα περιορίζει το μέγεθος του επισκευάσιμου. Η επιλογή σου ήταν και για τα δύο; (πολύ μικρό deck + εργοστασιακός/επισκευάσιμος). [/justify]

[justify]Η μικρή μου ένσταση έχει να κάνει με την ψευδαίσθηση της λεγόμενης σαρωτικής μόδας. Τσιγαρίσιους βρίσκουμε παντού πιστεύω. Απ' όλους σχεδόν τους μικρούς μέχρι τους κορυφαίους κατασκευαστές. Δεν είναι κάτι που χάσαμε λόγω επέλασης της όποιας παρδαλής μετάλλαξης ή μόδας. Θέλω να πω δηλ. πως ο συγκεκριμένος ατμοποιητής δεν πρέπει ν' αφορά μόνο μια μικρή μερίδα ατμιστών, ειδικά αν ο ατμοποιητής σκοπεύει σε κορυφές γεύσης. Ο ανταγωνισμός είναι συντριπτικός. Προσωπικά, απολαμβάνω εξίσου τις στιγμές με έναν Cloud για παράδειγμα, ή με έναν Taifun ή Phenomenon, αλλά και με έναν dripper, (σκληροπυρηνικό ή όχι), κ.ο.κ. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 18:25 »
Ευχαριστώ συνατμιστή!

Περι σύρματος δεν ξέρω να σου απαντήσω με ακρίβεια, υποθέτω οτι έχει να κάνει και με το πόσο γκάζι θα πατήσεις, αλλά οχι μόνο ..

Σε ribbon, που το προτιμώ σταθερά, 3ρι/4ρι/5ρι, εύκολα. Αν και λίγο πιο απαιτητικό στο στήσιμο το ribbon, ιδιαίτερα απαιτητικο εαν θέλουμε να ενώνουμε τις σπείρες, αποζημιώνει σε άρπαγμα και σε επιφάνεια ατμοποίησης, δηλαδή σε αποτέλεσμα, έτσι όπως το βλέπω εγώ.

Σε στρογγυλής διατομής, θα έλεγα απο 0.25 μέχρι και 0.32, γενικά μιλώντας, ανάλογα το χρήστη, το στήσιμο κλπ … αλλά δεν θα με εξέπληττε αν έβλεπα και χοντρύτερες διατομές σε ψηλότερα γκάζια.

Το deck αυτό δεν έχει πολύ χώρο όμως και πολλοί θα βολευτούν με ενωμένες τις σπείρες ώστε να υπάρχει εργονομία στο βαμβάκι.


Αν κατάλαβα σωστά τη δεύτερη ερώτηση σου, με ενδιέφερε μόνο το επισκευάσιμο σκέλος. Δεν έχω ιδέα περί εργοστασιακών κεφαλών ..  :dontknow:










Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 21:06 »
Ωραια παρουσιαση :thumpup:

Τον εχεις δοκιμασει με μικροτερης διατομης επιστομιο (κατι σαν του Eviva ας πουμε);

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 04, 2016, 02:27 »
επισης απο τα βιντεακια που εχω δει ,πιστευω οτι το νανο τανκ θα δινει ακομα πιο εντονη γευση,μιας και μου θυμιζει ντριπερ ,ουσιαστικα δεν εχει καμπανα και ο ατμος ερχεται κατευθειαν στο επιστομιο,η μονη ενσταση που εχω ειναι κατα ποσο ερχεται υγρο στο στομα απο σκασιματα.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 04, 2016, 02:36 »
Επισκευασιμη εργοστασιακή κεφαλή μου θυμίζει...πολυ ενδιαφέρον κομμάτι 

Ενα πράγμα αναρωτιέμαι μονο......

Με τη λεφτα  θα πληρώσω το δικηγόρο για το διαζυγιο :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 04, 2016, 02:42 »
μου κανει εντυπωση παντως που εχει γινει τοσο λιγο ντορος ,για ενα τοσο ενδιαφερον κομματι και νομιζω οτι εχει κυκλοφορησει αρκετο καιρο.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 04, 2016, 02:46 »
Επισκευασιμη εργοστασιακή κεφαλή μου θυμίζει...πολυ ενδιαφέρον κομμάτι

Ενα πράγμα αναρωτιέμαι μονο......

Με τη λεφτα  θα πληρώσω το δικηγόρο για το διαζυγιο :dontknow: :dontknow:



Nτρεπεσαι να το πεις Αποστολε ;;;

Eπισκευασιμη σαν του Subtank ή παρομοιες ..... Ευκολο deck .

Εμπορειου του Triton και του Atlantis .
Επισης μπορει να δεχτει και αυτες :

http://www.vaporesso.com/ccell-vape-coils

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 04, 2016, 03:37 »
Κάπως έτσι βασιλη.
Κόψανε μια εργοστασιακή κεφαλή και τη κάνανε επισκευασιμη, εμένα μ'αρέσει αυτο..
Με τρώει η τσέπη αλλά εχω βάλει σαν προτεραιοτητα τον skyline ,θα δείξει που θα γείρει η ζυγαριά

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 04, 2016, 09:39 »
Το αναφέρουν και στα βίδεα αλλά το αναφέρω κ εδώ πιο πολύ προς τους νεώτερους συνατμιστές μας που ίσως να μην το γνωρίζουν, οτι … αφού δεν έχουμε άμεσο κλείσιμο υγρών απο την καμπάνα, θα πρέπει γέμισμα κ κλείσιμο να γίνονται ταχέως για να μην έχουμε διαρροή, όπως συμβαίνει με όλους τους ανάλογους άτμο.

Συν, λόγω της πίεσης που δημιουργείται απο το βίδωμα του καπακιού, που στον nano είναι μεγαλύτερη απο οτι στον giga, μόλις κλείσουμε γυρνάμε τούμπα τον άτμο για μερικά (πχ 10), δευτερόλεπτα ώστε να απομακρυνθεί το υγρό απο τα ανοίγματα τροφοδοσίας του, κατόπιν ανοίγουμε το δαχτυλιδι αέρα και τέλος .. ατμίζουμε!


@ cho oyu, ευχαριστώ! Η τρύπα του μαμα επιστόμιου είναι ακριβώς ίδια με του Eviva, οπτικά.

@ vag21, συμφωνώ, λογικά το nano θα είναι κατάτι αποδοτικότερο, αλλά γενικότερα η γεύση/απόδωση που δίνει αυτό το εργαλείο είναι απο άλλο σύμπαν! Σίγουρα αφήνει πίσω πολλούς γνωστούς drippers, αλλά και πολλούς φημισμένους τανκάτους γεύσης, στα δεδομένα μου W.
Τώρα, το επιστόμιο αυτό, δεν επιτρέπει κ ιδιαίτερο spitback. Μετά απο 6-7 στησίματα δεν αντιμετώπισα θέμα ..






Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 04, 2016, 12:14 »
μιας και εχω φυγει πλεον απο τις καθαρες τσιγαρισιες τυπου καυφουν,η τζουρα του στο τερμα ανοιχτο αερα,φερνει καθολου απο cloud ή τηλεμαχο v2?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 533936 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59465 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35108 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy