vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 4 χρήστες
trabaman, lounik, manoslykos, Buliwyf

Twitter

Hussar RTA by Hussar Vapes

Αποσυνδεδεμένος teomin

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #210 στις: Ιουλίου 10, 2017, 19:51 »
[justify]Κατανοώ όσους φίλους έχουν ήδη πει ακόμα και υπερβολές για τον συγκεκριμένο επισκευάσιμο.[/justify]



Περιμενα αυτην την ατακα σου πως και πως! Τοτε που ειχαμε ερθει σε αντιπαραθεση ελεγα απο μεσα μου: ''Δεν θα παρει Hussar; Θα παρει αργα ή γρηγορα. Να δω τι θα πει τοτε!''
Καλοατμιστος φιλε, αλλα για να παρει ενας ατμοποιητητης το χρισμα πρεπει να φωτογραφηθει απο Joe και να μπει στις μάχες vs! Αναμενουμε λοιπον

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #211 στις: Ιουλίου 11, 2017, 21:41 »
[justify]@lazkov, καλησπέρα. Ευχαριστώ για την ευχή, κι εσύ πάντα καλοάτμιστος σε ό,τι κι αν έχεις. Αυτό πιστεύω κι εγώ, πως η ψηλή καμπάνα είναι στην κορυφή, (βέβαια, πολλοί κάτοχοι διαφωνούν με αυτό, όμως κι εγώ ψηφίζω μεγάλη/ψηλή καμπάνα). Από γεύση και ανάλυση; χαχα, αν πω γνώμη θα με χαρακτηρίσουν παλαβό. Ναι, τώρα που πλέον στήνω εγώ, ναι, και για μένα είναι Νο1, μέχρι τώρα.[/justify]

[justify]@arathorngr, καλησπέρα. Ναι, τον είδα, όμως δεν δοκίμασα τίποτα ακόμα. Θα κάνω τη δοκιμή μου όμως γιατί ο Γάλλος είναι παλαβός, μπορεί να δώσει γεύση και στις τσέπες. [/justify]

[justify]@teomin, καλησπέρα. Ευχαριστώ για την ευχή, κι εσύ πάντα καλοάτμιστος. Χαχα, έχεις απόλυτο δίκιο, και τώρα και τότε που διαφωνούσαμε. Τον είχα δοκιμάσει αρκετούτσικες φορές, και δεν τον είχα σε προτεραιότητα. Η δική μου εξήγηση ήταν πως όσες φορές συνέβη αυτό, ήταν στημένος έτοιμος, πλάι σε αρκετά όπλα, οπλισμένα με υγράρες (φίλων συνατμιστών κ.λπ.), έτσι λοιπόν αυτό με μπέρδευε αρκετά. Τώρα ομολογώ πως όντως, είναι κορυφαίος κορυφαίων. / (και ως αστείο: αν δεν στήσεις σωστά, μπορεί να λάβεις υπερβολική δόση γεύσης και ανάλυσης...). Κορυφαίος. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος teomin

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #212 στις: Ιουλίου 12, 2017, 18:25 »
 Συμφωνώ με την μέγιστη απόδοση της ψηλής καμπάνας. Υπό έναν όρο: Να φοράει tank από steam tuners. Με τον kayfun V5 νόμιζα πως ήταν ιδέα μου η αναβάθμιση σε γεύση που πήρα με το tower tank. Με τον hussar επιβεβαιώθηκα. Το steam tuners tank σε συνδυασμό με την τάπα-drip tip χρησιμοποιεί την ίδια (ψηλή) καμπάνα αλλά κονταίνει τόσο τον ατμοποιητή σε σημείο να τον κάνει πιο κοντό ακόμα και από το micro tank. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα μικρότερη διαδρομή του ατμού από το πηνίο στο στόμα σου και κατά την γνώμη μου καλύτερη ανάλυση και πιο έντονη γεύση. Μετά από εκατοντάδες στησίματα και συνδυασμούς καμπανών-pin-top cups έχω καταλήξει στα εξής δύο που έχω καθημερινά μαζί μου:
 
1)Ψηλή καμπάνα με steam tuners, default pinακι (2,7mm), ss316L 26awg(40mm) από stealthvapes, 7 σπείρες λίγο ανοικτές σε 2,5mm πυρήνα στα 0,45 ohm, στα 18-21 watt και 210 Co, αντίσταση να κοιτάει προς τα πάνω στο ύψος των ποδαρακίων.
 
2) Micro tank, σφικτό mtl pinακι (1,3mm), nife30 28awg (0,32mm) από stealthvapes, 8 σπείρες σχεδόν κολλημένες στα 0,22 ohm, 14-16 watt και 200 Co, αντίσταση λίγο πιο χαμηλά.
 
Και στα δύο στησίματα βαμβάκι τόσο κοντό ώστε να πρέπει να βραχεί και να βαρύνει για να ακουμπήσει στις τρύπες τροφοδοσίας.

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #213 στις: Ιουλίου 12, 2017, 19:07 »
Ωραια και ομορφα τα τανκακια απο stuners ,αλλα τα drip tip ειδικα τα πλαστικα δυσκολα βιδωνουν -ξεβιδωνουν , το μεταλικο ειναι καλυτερο (αλλα δεν μου αρεσουν τα μετ/κα).Οποτε τους δουλευω μετα "μαμα" τανκ και διαφορα καπακια

Αποσυνδεδεμένος teomin

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #214 στις: Ιουλίου 12, 2017, 19:25 »
Ακομα και αυτα τον τροπο τους θελουν. Μετα τα πολλα βαλε βγαλε εμενα μου βιδωνουν σαν βουτύρο. Στην αρχη βεβαια εβαζα δοντι  ::)

Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #215 στις: Ιουλίου 12, 2017, 19:47 »
To steam tuners drip tip πώς είναι? 
Γιατί μου φαίνεται πολύ φαρδύ-ανοιχτό...

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #216 στις: Ιουλίου 12, 2017, 21:09 »
Εχει βολτες απο μεσα και βιδωνει πανω στην καμπανα.Η τρυπα του ειναι οσο της καμπανας

Αποσυνδεδεμένος pl74

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #217 στις: Ιουλίου 13, 2017, 20:42 »
Καλησπερα,
η ψηλη καμπανα ειναι αυτη που ερχεται με το micro tank η αυτη που υπηρχε στην version 1 με το ss tank?
Εχω αγορασει την limited version με το ultem micro tank.
περιμενω και ενα κλωνο coppervape ο οποιος αγοραστηκε λογω του mtl pin καθως αυθεντικο δεν υπαρχει πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #218 στις: Ιουλίου 13, 2017, 21:08 »
Εχει βολτες απο μεσα και βιδωνει πανω στην καμπανα.Η τρυπα του ειναι οσο της καμπανας
Ανεβάζει θερμοκρασίες?

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #219 στις: Ιουλίου 13, 2017, 21:14 »
Δηλαδή αν είναι απο κλώνο 1:1 (..όπως της coppervape) ..ταιριάζει μια χαρά.

Το έχουν δοκιμάσει γνωστοί μου ..το έχω δοκιμάσει και εγώ στους δικούς μου γνήσιους hussar.

Υ. Γ. ..το 2 mm αποδίδει πολύ καλή γεύση.

..το 1.3, είναι πολυ σφιχτό (..τουλάχιστον για τα δικά μου ..και μερικών γνωστών μου.. δεδομένα). Αν ανοιχτεί με ενα τρυπανάκι στο 1.5 - 1.8 mm ..γίνεται πολύ καλύτερο.

Ελπίζω τώρα να σε κάλυψα.
ετχαριστώ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #220 στις: Αυγούστου 20, 2017, 20:04 »
Απαγορεύονται αγγελίες οπουδήποτε αλλού εκτός του Πίνακά τους.

Για να δεις τον πίνακα πρέπει να έχεις 50 post.

Αποσυνδεδεμένος Themis Perdikouris

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #221 στις: Αυγούστου 20, 2017, 21:17 »
Ευχαριστώ και Συγγνώμη..

Αποσυνδεδεμένος pl74

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #222 στις: Αυγούστου 28, 2017, 00:44 »
Καλησπερα σε ολους.
Μια ερωτηση αν ξερει καποιος να απαντησει.
Εχω τον γνησιο Hussar limited edition και μετα απο 1,5 μηνα συνεχους χρησης παρατηρω οτι το Gold plated post εχει σχεδον χασει το χρυσο του χρωμα και εχει σχεδον γινει stainless steel.
Το υγρο που χρησιμοποιουσα ηταν ενα πολυ "βρωμικο" NET,to DAMASK (VAPORFICIO) της NOBACO με το MTL Pin 1.3mm απο κλωνο.
Με το συγκεκριμενο υγρο μετα απο 4-5ml οι αντιστασεις και τα βαμβακια μαυριζουν και πιανουν μακα σε ολους τους ατμοποιητες που το εχω δοκιμασει.
Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο και αν ναι ειναι φυσιολογικο?
Εχω και εναν κλωνο της Coppervape εδω και ενα μηνα και το Gold plated post του ειναι σχεδον σαν καινουργιο με ζωηρο χρυσο χρωμα.
Ο συγκεκριμενος χρησιμοποιειται με το Pin 2mm για αερατες με υγρα γλυκα λεμονια,ταρτες,κρεμες φρουτενια δηλ επισης αρκετα "βρωμικα" υγρα αλλα δεν εχει προς το παρον παρουσιασει κανενα θεμα.
Συγγνωμη αν σας κουρασα...

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #223 στις: Αυγούστου 28, 2017, 00:59 »
Δεν έχω τον συγκεκριμένο ατμοποιητή αλλά από τα γραφόμενά σου (και φυσικά δεν τα αμφισβητώ), βγάζω το συμπέρασμα ότι ο κλώνος είναι πιο ποιοτικός από τον γνήσιο. :o

Πράγμα καθόλου απίθανο. :yes:

Παράξενα πράγματα. ::)

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #224 στις: Αυγούστου 28, 2017, 14:42 »
Μάκη, εσύ και δεν έχεις τό βαρύ πυροβολικό?? Αύριο στο γραφείο του διευθυντή!! 😋😂

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084785 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9833 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy