vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Hussar RTA by Hussar Vapes

Αποσυνδεδεμένος pl74

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #195 στις: Ιουλίου 09, 2017, 01:45 »
Απλα με προβληματισε αυτο περι ποιοτητας κατασκευης.
Ε δεν ειναι και οτι καλυτερο να σκας 195 και να σου λενε μετα οτι ο κλωνος εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης...
Δεν εχω μεγαλη εμπειρια με High End RTA και τσιμπησα...

-----------------------

σημερα παρελαβα απο ACS

-------------------

Γιατι ρωτας?

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2017, 02:12 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #196 στις: Ιουλίου 09, 2017, 01:58 »
[justify]Αν θέλεις την ταπεινή μου γνώμη, με όλο το θάρρος. Είναι λάθος κινήσεις όταν κάνουμε τέτοιο άλμα χωρίς πολλά πολλά. Τα κόστη είναι μεγάλα και πρέπει να δεχτούμε από την αρχή πως όσα θα διαθέσουμε πάνε υπέρ πίστεως. Αν ανατρέξεις και στην αρχή του νήματος, θα δεις τις πρώτες, δεύτερες παρτίδες, θα δεις και περί 304 σε σχέση με 316l, θα δεις τα διαφορετικά μεγέθη σε τανκ σετ κ.λπ. Επίσης, μία άριστη κίνηση θα ήταν να είχε προηγηθεί και μία επικοινωνία με το κατάστημα για όσα θα ήθελα να ξέρω.[/justify]

[justify]Όπως κι αν έχει, τίποτα δεν είναι ως το τέλος του κόσμου, όλα επανέρχονται στην θετική τους πλευρά. Ο συγκεκριμένος επισκευάσιμος, είναι κορυφαίος, δεν υπάρχει κανένας λόγος για αρνητικές σκέψεις. Αν παρ’ όλα αυτά για οποιονδήποτε λόγο έρθει η όποια απογοήτευση, καλό είναι να μπαίνει νωρίς μία τελεία.[/justify]

Σημ. Ξέχασα να συμπληρώσω και κάτι δικό μου (δική μου άγνοια). Π.χ. με την περίπτωση Hurricane. Είχα ένα ίδιο θέμα. Ήξερα για άλλο ss απ' ότι ήταν, και το έμαθα αργότερα, εδώ στο φόρουμ, ενώ ήδη είχε γίνει ντόρος έξω. Βέβαια, στη συγκεκριμένη περίπτωση ήταν θολό ως τοπίο, δεν ήταν δικό μου λάθος. Ούτε βέβαια αυτό σημαίνει πως ο Hurricane είναι κάτι λιγότερο από κορυφαίος επισκευάσιμος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2017, 02:05 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος pl74

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #197 στις: Ιουλίου 09, 2017, 02:11 »
Κοιτα ηταν μια στιγμη παρορμησης... :confused1:
Μεχρι τωρα ατμιζα μονο με ντριπερακισ.
Απο καιρο ηθελα να παρω ενα καλο RTA για την ευκολια του.
Παντου διαβαζα τα καλυτερα για το συγκεκριμενο και ετσι το μπουμπουνησα.
Απλα σημερα που πηγα σε ενα μαγαζι για υγρα και συρματακι καποιος πωλητης με γειωσε με την γνωστη συνεχεια...
Πανατως ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #198 στις: Ιουλίου 09, 2017, 02:21 »
[justify]Όχι όχι, αν θέλεις ολοκληρωμένη τη γνώμη μου, θα επιμείνω πως είναι κορυφαίος επισκευάσιμος. Από την άλλη, όλοι το γνωρίζουμε, όλοι το ζούμε καθημερινά πως τα χρήματα δεν φυτρώνουν. Παρ’ όλα αυτά, πάντα μα πάντα, μαθαίνουμε από τα λάθη μας, κι όποιος λέει το αντίθετο είναι ένας χαριτωμένος βλαξ. Μην ακούς τουφεκιές, κι εδώ στο φόρουμ κι έξω και από πωλητές και από παντού, τώρα, εδώ, μπορώ να σου πω αρκετούς, που θα σου φωνάξουν δυνατά πόσο άθλιος επισκευάσιμος είναι, πόσο βλάκες είμαστε εσύ κι εγώ, πόσο τέλεια είναι αυτά που δεν έχεις ή προσπέρασες. Απλώς κλείσε αυτιά ή πες “ναι” στην παρόλα του πονηρού. Εγώ μπορεί να λέω ό,τι θες, οι αποφάσεις πρέπει να είναι πάντα δικές μας.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος pl74

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #199 στις: Ιουλίου 09, 2017, 02:36 »
Συμφωνω απολυτα.
Επλυνα καθαρισα στεγνωσα και αυριο πρωτα ο θεος θα στησω και θα δοκιμασω οποτε θα γραψω και την αποψη μου.
Παντως περιμενω πολλα απο γευση σε σχεση με αυτα που εχω διαβασει.
Πολλοι λενε οτι η γευση του πλησιαζει κοντα σε ντριπερσ.
Για να δουμε...
Θα ηθελα να τον δοκιμασω και για MTL.
Απο οτι διαβασα και ρωτησα το μαμισιο MTL kit ειναι Pin 2mm.
Υπαρχει και κλωναρι με 1.3mm.
Το οριτζιναλ δεν το βλεπω πουθενα διαθεσιμο.Ξερεις αν το κλωναρι ειναι συμβατο?

Επισης γιατι με ρωτησες τοσο επιμονα ποτε τον αγορασα?
Δεν μου απαντησες για αυτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2017, 02:52 από pl74 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #200 στις: Ιουλίου 09, 2017, 20:19 »
[justify]@pl74, καλησπέρα. Θα απαντήσω πρώτα στο τελευταίο που αναφέρεις. Ναι, ρώτησα κάπως άκομψα και σου ζητάω συγγνώμη γι’ αυτό, απλώς έτσι όπως ξεκίνησες στην αρχική σου ανάρτηση υπέθεσα 2 πράγματα, ή κάποιος προσπάθησε να σε ξεγελάσει ή εσύ δεν τα έλεγες όπως πρέπει.[/justify]

[justify]Για τον Hussar τώρα. Προσωπικά τον είχα δοκιμάσει μήνες πίσω. Είχα δει αρκετούτσικες φορές κάποια πράγματα γι’ αυτόν, όμως δεν τον είχα. Επίσης, όσες φορές είχαν γίνει οι όποιες δοκιμές, ήταν π.χ. σε φιλικό κατάστημα, και με φίλους συνατμιστές. Αρκετά και κορυφαία υγρά, πράγμα που δεν με είχε βοηθήσει τελικά, κι αυτό γιατί, ό,τι κι αν άτμιζαν ήταν κορυφαία... / Τώρα, μπορώ σαν Joe να πω άμεσα, και χωρίς πολλά πολλά, πως μιλάμε για ό,τι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή στην κατηγορία. Κατανοώ όσους φίλους έχουν ήδη πει ακόμα και υπερβολές για τον συγκεκριμένο επισκευάσιμο.[/justify]

[justify]Για τα υπόλοιπα που λες, δεν έχω απάντηση. Δεν ξέρω αν το 1.3mm από κλώνο ταιριάζει κι εδώ. Για mtl kit που ρωτάς, ή και γενικά για τη διάθεση ανταλλακτικών, βλέπω βαριά βήματα απ’ τον Πολωνό. Εδώ βέβαια, στην Ελλάδα, η διάθεση και η υποστήριξη είναι κάτι παραπάνω από άριστη, αρκεί βέβαια και ο άνθρωπος να έχει τα όποια ανταλλακτικά προς διάθεση. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #201 στις: Ιουλίου 09, 2017, 20:48 »
πραγματικα και για μενα αν και ειμαι με τον κλωνο 1-1 ειναι ενας απτους καλυτερους και εντονοτερους σε γευση ατμο που εχω δοκιμασει ως τωρα..ακομα και με το 2.5αρι πινακι παιζει εξαιρετικα καλα

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #202 στις: Ιουλίου 10, 2017, 01:45 »
ειναι κριμα για αυτον τον ατμ που ειναι υπεροχος να εχει τετοια ασχημο after sales απο τον πολωνο

Αποσυνδεδεμένος pl74

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #203 στις: Ιουλίου 10, 2017, 03:04 »
Πρωτο γρηγορο στησιμο με Kanthal 26 GA στα 0.985 Ohm και υγρο Hunter της Nobacco (Vaporficio NET).
Τι να πω,απιστευτη,εξαιρετικη,υγρη γευση...
Πρεπει οπωσδηποτε να βρω το MTL kit τοσο το μαμισιο Pin στα 2mm οσο και το κλωναρι 1.3mm.
Αν αποδιδει σε σφιχτη τζουρα MTL οπως ο Kayfun mini V3 τελος.Αραζω με αυτον και τελος τα ψαξιματα...
Και μια προχειρη φωτο.
Ολα προχειρα σημερα λογω περα δωθε παραλιες και τα συναφη :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2017, 10:45 από pl74 »

Αποσυνδεδεμένος lazkov

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #204 στις: Ιουλίου 10, 2017, 15:46 »
Καλοάτμιστος @joe τον έχω κανα τρίμηνο και τον ξεπάτωσα. Πιστεύω την καλύτερη απόδοση τη δίνει με την ψηλή καμπάνα σε θέμα γεύσης. Με το ντεκ για διπλή που τον στήνω με 35αρι 2αρι άξονα είναι για λίγο διότι παθαίνεις overdose από γεύση.
Για να μη πλατιάζω θεωρώ οτι με τα μέχρι τώρα δεδομένα είναι ο Νο1 rta μέχρι τον επόμενο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #205 στις: Ιουλίου 10, 2017, 17:14 »
Καλησπέρα. να ρωτήσω λόγω του οτι δεν υπάρχει το κιτ MTL pin γνήσιο  αν βάλω μαιμού θε έχω πρόβλημα διαρροές κτλ.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #206 στις: Ιουλίου 10, 2017, 17:28 »
Οχι. Αν είναι 1:1 ταιριάζει.

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #207 στις: Ιουλίου 10, 2017, 17:54 »
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2017, 01:14 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #208 στις: Ιουλίου 10, 2017, 19:11 »
Δηλαδή αν είναι απο κλώνο 1:1 (..όπως της coppervape) ..ταιριάζει μια χαρά.

Το έχουν δοκιμάσει γνωστοί μου ..το έχω δοκιμάσει και εγώ στους δικούς μου γνήσιους hussar.

Υ. Γ. ..το 2 mm αποδίδει πολύ καλή γεύση.

..το 1.3, είναι πολυ σφιχτό (..τουλάχιστον για τα δικά μου ..και μερικών γνωστών μου.. δεδομένα). Αν ανοιχτεί με ενα τρυπανάκι στο 1.5 - 1.8 mm ..γίνεται πολύ καλύτερο.

Ελπίζω τώρα να σε κάλυψα.

Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #209 στις: Ιουλίου 10, 2017, 19:50 »
@JoeBarTeam επειδή ΔΕΝ πιστεύω ότι δεν έχεις πάρει τον Le Concorde ακόμα, αναμένω λεπτομερές review!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110759 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159967 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515421 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530848 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801676 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet