vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 11 χρήστες
camber, Giannis.B, dkostas, Milarepa, tony1976, Tem, Doubt, giorgos1999, gfilip, bloodlessz, Jorge

Twitter

Hussar RTA by Hussar Vapes

Αποσυνδεδεμένος TsarVII

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #135 στις: Μαΐου 14, 2017, 14:23 »
Ευχαριστώ για τη συγχώρεση και τα ελαφρυντικά! Δεν εντοπίζω λάθος στην άποψη μου. Δε μίλησα για τον κορυφαίο ατμοποιητή, όπως όλοι έχει και αυτός τα μείον του. Η άποψη μου ήταν συγκεκριμένη. Αναφερόταν στο επίπεδο ανάλυσης γεύσης. Μακάρι να αναθεωρήσω μία μέρα και όταν έρθει αυτή, θα χαρώ πολύ. Δεν μπαίνω σε λογική αντιπαράθεσης, η αλήθεια είναι όμως ότι με ενοχλεί η λογική των background checks. Αποψή μου ότι κάπου χάνεται το νόημα όταν ενα φορουμ από πεδίο ανταλλαγής απόψεων μετατρέπεται σε πεδίο επιβολής τους.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #136 στις: Μαΐου 14, 2017, 15:38 »
Αν ο hussar αυτή τη στιγμή είναι νο1 στο επίπεδο ανάλυσης γεύσης, θα ήθελα πολύ να μου πείτε ποιος ήταν ο προηγούμενος και ο προπροηγούμενος που κατείχαν αυτή τη θέση, πριν εμφανιστεί ο hussar. Δύο ονόματα θέλω δηλαδή για να κατανοήσω καλύτερα το πνεύμα της συζήτησης.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #137 στις: Μαΐου 14, 2017, 15:42 »
[justify]@TsarVII. Παρακαλώ, δεν κάνει τίποτα![/justify]
[justify]Οι απόψεις πρέπει ν’ ακούγονται, πάντα, αυτό που δυστυχώς δεν κατορθώνουμε εύκολα είναι να αποδεχόμαστε τα λάθη μας. Ήσουν συγκεκριμένος: ο Hussar, επιβεβαιώνεις πως, όλοι (όχι μόνον εσύ), λένε ανοιχτά, αφήνουν να εννοηθεί, το ξέρουν και δεν το παραδέχονται πως ο Πολωνός είναι παραγωγή γεύσης και ό,τι καλύτερο υπάρχει μέχρι σήμερα σε θέμα ανάλυσης σε rta στην αγορά! Κι όλα αυτά παντού. Μάλιστα, δεν χωράει και σύγκριση. [/justify]

[justify]Βλέπεις παράλογη στάση που απάντησα σε κάτι τέτοιο; έφερα μία διαφορετική άποψη και μάλιστα αντικρούω αυτό που αναφέρεις πως, δεν μιλάει κανείς αν και ξέρει πως όσα λες ισχύουν. Πού βλέπεις πως το φόρουμ είναι πεδίο επιβολής απόψεων, από τη στιγμή μάλιστα που εσύ επιβάλεις; [/justify]

[justify]_______________________________________________________________________________[/justify]

[justify]
Παράθεση
Αν ο hussar αυτή τη στιγμή είναι νο1 στο επίπεδο ανάλυσης γεύσης, θα ήθελα πολύ να μου πείτε ποιος ήταν ο προηγούμενος και ο προπροηγούμενος που κατείχαν αυτή τη θέση, πριν εμφανιστεί ο hussar. Δύο ονόματα θέλω δηλαδή για να κατανοήσω καλύτερα το πνεύμα της συζήτησης.


@Ribot, αν απαντήσω εγώ με όσα έτυχε να δω. Από το “πολύ πιο πριν” σε rta, έχω μεγάλα σκοτάδια και δυστυχώς δεν έχω και γνώμη. Για το απλό “πριν”, κλασικά θα έλεγα, Eviva, Squape, Hurricane, Skyline, In’ Sane. Ασφαλώς, κάπου εκεί είναι και ο Hussar, όχι όμως πάνω από αυτούς. Γνώμη μου πάντα. Πιο καθαρή ανάλυση: Eviva, / πιο δυνατή (γεύση+ανάλυση): In’Sane, Skyline, Squape x dream.  

Σημ. Έχω λόγους που δεν λέω τον gsl (αν και ναι, είναι πιο πάνω, όμως τον βάζω σαν άλλη κατηγορία).[/justify]



[justify]Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων[/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2017, 01:16 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #138 στις: Μαΐου 14, 2017, 16:16 »
Δεν κατάλαβες μάλλον Τζο, δεν ζήτησα ομάδα ατμοποιητών. Αφού αυτή τη στιγμή, στο βάθρο της ανάλυσης της γεύσης βρίσκεται ΕΝΑΣ, o hussar, τότε θέλω τον προηγούμενο και προπροηγούμενο ΕΝΑΝ. Όχι 5-6 μαζί. ;)
Δεν κατάλαβα γιατί δεν υπολογίζεις και τον gsl και γιατί τον βάζεις σε άλλη κατηγορία. Επειδή στήνεται και με mesh? Κι ο Eviva στήνεται με κεραμικό τότε. Για rta μιλήσατε παραπάνω και όλοι αυτοί rta είναι.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #139 στις: Μαΐου 14, 2017, 16:18 »
Α, τότε συγγνώμη.

[justify]Παρεμπιπτόντως. Να προλάβω τυχών μπερδέματα. Η δική μου περίπτωση με Hussar, είναι όπως του νηματοθέτη αλλά με ανάποδη επιλογή. Δηλ. την ημέρα τής κρίσης ως επιλογή αγοράς, έφτασε στα χέρια μου μετά από Skyline. Δεν τον επέλεξα (Hussar). To μόνο σίγουρο είναι πως ναι, τον θέλω. Δεν είναι τυχαίος επισκευάσιμος.  [/justify]

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2017, 16:23 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος TsarVII

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #140 στις: Μαΐου 14, 2017, 16:24 »
Παράλογη δεν είναι η απάντηση σου. Όπως είπα θα χαρώ να διαψευστώ και θα είμαι ο πρώτος που θα το παραδεχτώ. Την επίθεση δεν κατανοώ και τη λογική αυτής. Τι πάει να πει 13 εβδομάδες; Ωραία ναι ίσως να εξυπηρετούσε μια διατύπωση του στυλ (κατά προσωπική άποψη και από όσους έχω δουλέψει) δεν είναι όμως αυτό αυτονόητο; Άποψη εκφέρεται. 

Έχω προχωρήσει σε αγορά άτμο ύστερα ύστερα από δικές σου παρουσιάσεις κάπου συμφώνησα απόλυτα, κάπου όχι. Και μιας και είδα και το τελευταίο ποστ θα συμφωνήσω για Hurricane και In'sane (αν και dripper, όχι RTA). Όσον αφορά το θέμα Skyline πάντως μιας και εκεί αναφερόμουν με το "δεν θέλουν να το παραδεχτούν" έχω άκρως αντίθετη άποψη και εμπειρία στο θέμα γέυσης από τον εν λόγω ατμοποιητή που αν και έχει 1000 plus εκεί υστερεί.

Εδώ δε βρισκόμαστε για να τσακωνόμαστε, ούτε προς αναζήτηση οπαδών, ούτε προς επίδειξη "γαλονιών", μπορεί να το βλέπω και λάθος τι να πω.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #141 στις: Μαΐου 14, 2017, 16:32 »
[justify] @TsarVII, μην επιμένεις για εχθρικές απαντήσεις προς εσένα, δεν ισχύει κάτι τέτοιο, σε καμία περίπτωση. Ξαναλέω, το “13 εβδομάδες” δηλώνει μόνο αυτό που είναι, δηλ. 13 εβδομάδες. Λογικό δεν είναι; τι πρόλαβες να επιβεβαιώσεις σε 13 εβδομάδες; εγώ δεν μπορώ κι έτσι βάζω τη δική μου λογική. / ασφαλώς και οι απόψεις έχουν την ίδια μα ίδια αξία. / Θα μου επιτρέψεις να πω πως Hurricane και In’ Sane, δεν είναι drippers.[/justify]

[justify](προς θεού, μπορώ να γράφω μέχρι το πρωί για όσα δεν ξέρω επάνω στο άτμισμα / προγράμματα, ρεύματα, σύρματα, στησίματα, ατμοποιητές, χίλια δύο, ακόμα και σε απλή χρήση αν με ρωτήσεις θα εκτεθώ γιατί δεν ξέρω).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #142 στις: Μαΐου 14, 2017, 16:37 »
παντως μιας και αναφερομαστε σε γευση, αλλο ενα εργοστασιο παραγωγης γευσης ειναι και ο momentus by gus,λιγοι βλεπω τον αναφερουν σε τυχόν συγκριτικα και αξιζει τον κοπο να τον δοκιμασετε.

Αποσυνδεδεμένος TsarVII

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #143 στις: Μαΐου 14, 2017, 16:42 »
Δεκτό Joe, είναι ο γραπτός λόγος που έχει άλλη χροιά. Είμαι σίγουρος πως αν γινόταν αυτή η κουβέντα από κοντά θα ήταν τελείως διαφορετική. Ίσως και να συμμεριζόσουν την αγάπη μου για τον Πολωνό. Το dripper αναφερόταν στον In'Sane, άντε να τον πούμε rdta; Τανκάτος πάντως δεν είναι.

(προς θεού, εγώ να δεις πόσα δεν ξέρω, όπως είναι και απόλυτα λογικό, οι κάλυκες πάντως έιναι κάλυκες, για αυτούς τα κάνουμε όλα :tongue_smilie:)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #144 στις: Μαΐου 14, 2017, 16:43 »
@vag21, καλησπέρα. Ήδη φλερτάρουμε εδώ και ώρα με το “εκτός θέματος”. Η ανάλυση στον Hussar είναι το επίκεντρο και μπήκαν πολλά στη μέση. (όμως έχεις δίκιο στη σημείωση).

@TsarVII, το ωραίο είναι πως στην ουσία είμαστε στην ίδια πλευρά, δηλ. προτιμώ να πω γνώμη παρά να σφυρίζω ως αδιάφορος και αδιάφθορος ή και ατελείωτα παλιός που τάχα δεν ασχολείται με τέτοια θέματα.

 

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #145 στις: Μαΐου 14, 2017, 16:57 »
Όσον αφορά το θέμα Skyline πάντως μιας και εκεί αναφερόμουν με το "δεν θέλουν να το παραδεχτούν" έχω άκρως αντίθετη άποψη και εμπειρία στο θέμα γέυσης από τον εν λόγω ατμοποιητή που αν και έχει 1000 plus εκεί υστερεί.

Εδώ δε βρισκόμαστε για να τσακωνόμαστε, ούτε προς αναζήτηση οπαδών, ούτε προς επίδειξη "γαλονιών", μπορεί να το βλέπω και λάθος τι να πω.

Διαφωνω. Ως κατοχος και των δυο. Πρεπει να συμβιωσεις με εναν ατμοποιητη για μηνες,για να εχεις ολοκληρωμενη αποψη. Να δοκιμασεις στησιματα, υγρα  -ολα αυτα εκ περιτροπης- για να μιλησεις εκ του ασφαλους, ως καταναλωτης και χρηστης.
Κι ολα αυτα, μιλωντας για γευση, οταν ολοι ξερουμε ποσο υποκειμενικο πραγμα ειναι η γευση, εξ'αιτιας του οτι εχει να κανει με μια ανατομικη κατασταση του ανθρωπινους σωματος.
Δεν εχουμε ολοι οι ανθρωποι , τον ιδιο αριθμο γευστικων καλυκων στη γλωσσα.
Επισης. Καποιοι μπορει να εχουν περισσοτερους αισθητηρες (καλυκες) σε μια ή περισσοτερες, απο τις τεσσερεις αισθησεις της γευσης!
Γλυκο,αλμυρο, ξινο, πικρο. Μαλλον υπαρχει και πεμπτη, το Umami, αλλα δεν εχει αποφανθει ακομα,η επιστημη.
Με την παροδο των χρονων, καποιες περιοχες στη γλωσσα -που ειναι υπευθυνες για τη γευση- εξασθενουν.
Συμβαινει ο,τι με τα ματια και την αισθηση της ορασης ή τα αυτια και την αισθηση της ακοης.
Ολα αυτα ποικιλλουν επομενως, απο ανθρωπο σε ανθρωπο.
Γι'αυτο ειναι αρκετα δυσκολο και ειναι σιγουρα ατοπη, αυτη η απολυτοτητα, οταν θελουμε να μιλησουμε για κορυφαιο ατμοποιητη, σε θεματα γευσης!!
Μια τοσο υποκειμενικη θεση -γευση- σένα ακρως αντικειμενικο δεδομενο, που ειναι ολα οσα προανεφερα πιο πανω.
Ανηκει στους κορυφαιους ο Hussar, αλλα ο Skyline ειναι και μηχανη παραγωγης γευσης. Περαν ολων των αλλων.

Δεν τσακωνομαστε φιλε, συζηταμε. 

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #146 στις: Μαΐου 14, 2017, 17:04 »
εχεις δικιο joe για τα οφ τοπικ,απλα καμια φορα αν κατι ειναι πολυ δυσκολο να το βρουμε ή πολυ ακριβο ,πολλες φορες πιστευουμε οτι ειναι και κορυφαιο,ισως καμια φορα το κορυφαιο να ειναι διπλα μας και να μην του δινουμε σημασια.
τελος τα οφ τοπικ χαχαχα
υ,γ πολυ μου αρεσει παντως η συζητηση οταν μιλαμε για ατμοποιητες γευσης.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #147 στις: Μαΐου 14, 2017, 17:09 »
Μιας και είμαστε μια χαρούμενη παρέα, το ιδανικότερο κλείσιμο θα ήταν ένα diy υγράκι by Joe…, (να δούμε, ξαναμιλάτε; )  ;D


Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #148 στις: Μαΐου 14, 2017, 17:21 »
Εγινες και σεφ Joe?  ;D
Παρεπιπτοντως,για το θεμα γευση! Υπαρχει ενα παιχνιδι, σε καναλι, για την αναδειξη του καλυτερου σεφ!
Δοκιμαζουν το πιατο του καθε υποψηφιου, οι τρεις κριτες!
Οι δυο το βρισκουν ετσι κι ετσι -στη γευση και οχι στην παρουσιαση ή στο ψησιμο- τελικα υπερισχυει η γνωμη του τριτου -που το βρισκει υπεροχο- και ο διαγωνιζομενος περνα στην επομενη φαση!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2017, 17:27 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #149 στις: Μαΐου 14, 2017, 19:32 »
Hussar γευσαρα από το πρώτο τανκ μέχρι το τελευταίο . Στήσιμο από απλό στήσιμο μέχρι και εξωτικά σύρματα παίζουν απίστευτα.  Ο μιρκος του αδερφός όμως ο rdta του βάζει τα γυαλιά σε θέμα απόδοσης. Ο Πολωνός στο ντεκ έχει ρίξει πολύ σκέψη και ειδικά η κατεύθυνση του αέρα απογειωνει ότι υγρό και αν έχω βάλει μέσα.  Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι ο μεγάλος αδερφός του κατά την προσωπική μου άποψη στο θέμα γευσης είναι πρώτος στη κατηγορία του.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 129 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34990 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476855 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos