vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

219 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Alexander20, Tazz, tony1976, Jorge, manoslykos, Milarepa, tibolaso

Twitter

Hussar RTA by Hussar Vapes

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 18:31 »
Ναι, το ξέρω  ..και το έχω δοκιμάσει.

..αλλά και πάλι  (..εκφράζω την γνώμη μου) ..προτιμώ την "λύση" των steamtuners..

α) μικρότερο βάρος
β) μικρότερο ύψος  (..ίδιο με του micro tank  ..με περισσότερη κατά 0.5 ml χωρητικότητα).
γ) ευκολότερη αναπλήρωση  {..ξεβιδώνει το drip tip  ..και χωράει από οποιαδήποτε γωνία - κατεύθυνση ..οποιοδήποτε ακροφύσιο αναπλήρωσης (..και δεν ψάχνω σε πια μεριά είναι η τρύπα  ..και να το έχω στο πλάι)}.

..οπότε, εμένα με εξυπηρετεί καλύτερα!

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 18:44 »
Σεβαστό.Απο απόδοση ίδια?

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 19:20 »
Επειδή έχω δοκιμάσει και το micro tank από φίλο που τον έχει  ..ναί, ίδια!

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 11:46 »
@Varaderum  Καλησπέρα ήθελα να κάνω τις εξής ερωτήσεις , με την εμπειρία που έχεις ως τώρα με τον Hussar σε ποιο στήσιμο έχεις καταλήξει και όταν τοποθετείς την αντίσταση τα ποδαρακια της έιναι από την κάτω πλευρά ή από την πάνω? :)

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 12:25 »
Καλημέρα drakmor.

Καταρχήν να σου εκφράσω τα συγχαρητήρια μου, για την πολύ ωραία παρουσίαση του παρόντος topic.

Επί του θέματος..

..χρησιμοποιώ κυρίως kanthal A1 (..zivipf) 26g  ..6 ανοικτές σπείρες σε 2.5 πυρήνα, με την αντίσταση προς τα επάνω  (..τα ποδαράκια στην ευθεία των βιδών).

..έχω δοκιμάσει και με την αντίσταση προς τα κάτω ..αλλά προσωπικά δεν μου άρεσε το αποτέλεσμα  (..κάτι σαν "πνήξιμο" γεύσης και αέρα).

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 12:37 »
Καλημέρα :) σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια . Kanthal να πω την αλήθεια δεν έχω δοκιμάσει ακόμα στον συγκεκριμένο.Τα στησίματα που έχω κάνει είναι 26g SS 316L StealthVape & Ni80 28g Stealthvape ολα σε 2.5mm αξονάκι. Θα δοκιμάσω σήμερα με kanthal και θα επιστρέψω με εντυπώσεις. Επίσης συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες όντως πνίγεται ο ατμοιποιητής έτσι. Σε ευχαριστώ πολύ για άλλη μια φορά :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 13:14 »
Το ss316l  (..είτε από Stelthvape, είτε από zivipf) ..είναι το αγαπημένο μου σύρμα  (..κυρίως σε 26g που χρησιμοποιείς και εσύ).

..απλά μου έχει τελειώσει εδώ και κάνα μήνα  ..και είπα να χρησιμοποιήσω - τελειώσω, το επίσης (..αλλά λίγο λιγότερο) αγαπημένο κανθαλάκι μου.

Σαν απόδοση (..προσωπικά) ..παντού παίρνω καθαρότερη γεύση, με ss (..αλλά η απόδοσή του πέφτει πολύ γρηγορότερα από ότι του kanthal).

Υ. Γ. ..Nichrome (26g), έχω δοκιμάσει μόνο το 60 από zivipf  (..χωρίς όμως να ενθουσιαστώ ιδιαίτερα).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2017, 13:26 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 13:22 »
Καλησπέρα κ στους δύο.Να πω κ εγώ ότι με 40αρι kanthal έχω πάρει την καλύτερη γεύση έως τώρα.Οσο για την αντίσταση την τοποθετώ κανονικά (ποδαράκια κάτω).Έχω δοκίμασει κ ανάποδα αλλά δεν μου άρεσε.Εχω ακούσει πάντως από φίλο ότι την βάζει ανάποδα για να μπορεί να την κατεβάσει πιο χαμηλά στην τρύπα για καλύτερη γεύση που όπως μου έχει πει του δίνει.Προσωπικα δεν είδα κάποια διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 13:37 »
Καλησπέρα mantraxio.

..το κατέβασμα της αντίστασης χαμηλά  ..το μόνο που δίνει (..κατά την άποψή μου) ..είναι το ότι "φράζει" την αεράτη ροή του αέρα.

Επειδή η τζούρα λοιπόν έρχεται πιο σφιχτή  ..δίνει την αίσθηση του πιό πλούσιου σε γεύση ατμού (..για τα δικά μου γούστα είναι "πνιγμένος" ..αλλά και αυτό, υποκειμενικό είναι).

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 14:09 »



Εδώ είναι στο στήσιμο που αναφέρεις mandraxio , ατμιζω με αυτό την στιγμή που μιλάμε και επιβεβαιώνω αυτά που λέει ο φίλος Varaderum.  Η γεύση είναι σε κατώτερο επίπεδο σε σύγκριση με το άλλο. Δεν πρόκειται να το ξανακάνω έτσι δεν μου άρεσε καθόλου.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 14:20 »
Δεν θα διαφωνησω.Κοιτα τωρα κ το τραγικο της υπόθεσης που με ξενερωσε απίστευτα.Το πρωι αποφασίζω,για πρωτη φορα,να χρησιμοποιησω το μεγαλο τανκ.Βιδωνω κανονικα κλειδωνω υγρα γεμιζω ανοιγω υγρα παω να ατμισω κ αρχιζει μια πλυμμηρα από κατω απιστευτη.Λεω κατι λαθος εχω κανει.Σκουπίζω κ αυτή τη φορα βαζω το ss tank.Ξανα την ιδια διαδικασια κ με το που ανοιγω τα υγρα αδειαζουν όλα παλι από την εισαγωγή του αερα.Το dani πλυμμηρα.Βαζω παλι το micro tank αποδοση Super.Συκγρινω τον δικο μου με ενός φιλου κ βλέπουμε ότι τα μεγαλα tank στον δικο μου hussar δεν σφραγιζουν ακριβως στο o-ring που είναι το δαχτυλιδι αναπληρωσης αλλα αφηνουν ένα ανεπεστητο κενο αρκετο όμως στο να μην σφραγιζει το tank.Μιλησα με τον Βασσιλη(ESG) του εξηγησα το πρόβλημα ο οποιος κ θα το μεταφερει στον κατασκευαστη για ανταλλαγη.Ευτυχως δεν εβαλα τον εαυτο μου στη διαδικασια του τοσα λεφτα εδωσα κ δεν λειτουργει αψογα κτλ κτλ.Μια παρατηρηση μονο για το Βασσιλη που μιλησα για πρωτη φορα σημερα μαζι του κ δεν τον γνωριζω προσωπικα.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 14:31 »
Κρίμα που σου έτυχε αυτό , αλλά μην αγχώνεσαι για απολύτως τίποτα ο Βασίλης είναι Ο Επαγγελματίας. 'Οτι και πρόβλημα να έχεις θα το λύσει. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 14:35 »
Το ξέρω γι'αυτό δεν ανησυχώ.Παντως με το ss μου άρεσε πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 14:41 »
Κοιτα τωρα κ το τραγικο της υπόθεσης που με ξενερωσε απίστευτα.Το πρωι αποφασίζω,για πρωτη φορα,να χρησιμοποιησω το μεγαλο τανκ.Βιδωνω κανονικα κλειδωνω υγρα γεμιζω ανοιγω υγρα παω να ατμισω κ αρχιζει μια πλυμμηρα από κατω απιστευτη.Λεω κατι λαθος εχω κανει.Σκουπίζω κ αυτή τη φορα βαζω το ss tank.Ξανα την ιδια διαδικασια κ με το που ανοιγω τα υγρα αδειαζουν όλα παλι από την εισαγωγή του αερα.Το dani πλυμμηρα.Βαζω παλι το micro tank αποδοση Super.Συκγρινω τον δικο μου με ενός φιλου κ βλέπουμε ότι τα μεγαλα tank στον δικο μου hussar δεν σφραγιζουν ακριβως στο o-ring που είναι το δαχτυλιδι αναπληρωσης αλλα αφηνουν ένα ανεπεστητο κενο αρκετο όμως στο να μην σφραγιζει το tank.Μιλησα με τον Βασσιλη(ESG) του εξηγησα το πρόβλημα ο οποιος κ θα το μεταφερει στον κατασκευαστη για ανταλλαγη.Ευτυχως δεν εβαλα τον εαυτο μου στη διαδικασια του τοσα λεφτα εδωσα κ δεν λειτουργει αψογα κτλ κτλ.Μια παρατηρηση μονο για το Βασσιλη που μιλησα για πρωτη φορα σημερα μαζι του κ δεν τον γνωριζω προσωπικα.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

Δυστυχώς από ότι βλέπω, το πρόβλημα είναι γενικότερο..

..έβαλα και εγώ το μαμά tank  ..με τα ίδια αποτελέσματα..

{..και σε ερώτηση σε τουλάχιστον πέντε ακόμα φίλων κατόχων  ..το ίδιο (..σε μικρότερο, η μεγαλύτερο βαθμό) συμβαίνει ..με εξαίρεση ενός}.

Επικοινώνησα και εγώ με ESG ..όπου ήδη κοιτάνε το πως θα αντιμετωπιστεί, το θέμα που έχει προκύψει..

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 14:57 »
Έμενα ο δικός μου είναι αγορασμένος από ESG τον έχω μόνο με το μεγάλο τανκ και ποτε μα ποτε δεν είχα την οποιαδήποτε διαρροή

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110523 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159769 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515288 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146451 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303228 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530737 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet