vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Hussar RTA by Hussar Vapes

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 23:46 »
έχεις απόλυτο δίκιο για αυτό που λες στο σφιχτο του :-) και ναι είναι λίγο ακριβός πιστεύω αν έπαιζε στα 120 θα ήταν απόλυτος.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 13:55 »
πανέμορφος με το torpedo top cap αντε να βρούμε τώρα και micro tank




Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος eliasmad

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 15:24 »
Πολύ ωραίος φίλε βλέπω να είναι ο επόμενος τον έχω δοκιμάσει και μου αρέσει πολύ

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 15:34 »
για μένα είναι ο καλύτερος τανκάτος σε γεύση σε αυτές τις ρυθμίσεις αέρα που έχει , πχ τον doggy αν και τσιγαρίσιος οπότε συγκρίνουμε ανομία πράγματα δεν τον αγγίζει σε θέμα γεύσης ;)
Ας μου επιτραπεί κι εμένα μια παρέμβαση στη συζήτηση, αν και δεν έχω ούτε hussar ούτε doggy.
Η γεύση είναι γεύση και η σύγκριση πάνω σε αυτή και μόνο θεωρώ ότι μπορεί να γίνει μεταξύ όλων των ατμοποιητών, είτε τανκάτων, είτε drippers, είτε genesis, είτε τσιγαρίσιων, είτε πνευμονικών.
Δε μπορούμε να λέμε ότι συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα όταν μιλάμε για τη γεύση και μόνο γι' αυτή. Εκτός κι αν θέλουμε να προσθέσουμε και άλλα κριτήρια για το πώς μας δίνει τη γεύση ένας ατμοποιητής σε συνδυασμό και με αυτά. Εγώ τουλάχιστον κρίνω με ένα σύνολο κριτηρίων για να βγάλω συμπεράσματα για μένα. Για παράδειγμα ενώ βρίσκω εξαιρετική την απόδοση της γεύσης αυτής καθ'εαυτής στον Eviva, η ξηρότητα του κεραμικού, άρα και του ατμού και ο σχετικά περιορισμένος αέρας και επομένως ο λιγοστός ατμός που εισέρχεται στο στόμα, με έχει κάνει να τον χρησιμοποιώ σπάνια πια και μόνο για μια αλλαγή για μια μέρα.

Αντίστοιχα, αν ο doggy είναι τόσο τσιγαρίσιος όπως λέτε, τότε όσο καλή γεύση και να μου δώσει, θα καταλήξει σύντομα στο συρτάρι γιατί δε θα έχω τον πλούσιο ατμό που παίρνω από τον Cloud ή τον Τηλέμαχο.
Αυτή τη στιγμή έχω τον Skyline με το ανοιχτό ντεκ, με twisted 3x28ga στα 0,54Ω και παίζω στα 40W, με τη μία τρύπα αέρα ανοιχτή και απολαμβάνω υπερπλούσιο ατμό, φουλ γεύση ανάλογη με το Φαινόμενο στο ίδιο υγρό και την υγρή τζούρα που προτιμώ, ενώ ατμοποιητής και ατμός είναι δροσερότατοι! Αυτό δεν μπορεί να το προσφέρει ούτε ο Cloud, ούτε ο Τηλέμαχος, ούτε το Φαινόμενο. Ίσως να το προσφέρει ο Hussar αν και στο θέμα της θερμοκρασίας, πολύ αμφιβάλλω αν μπορεί να ανταγωνιστεί τον Skyline, λόγω κατασκευής.

Με λίγα λόγια αυτό που λέω είναι ότι δεν έχει νόημα να απομονώσεις ένα στοιχείο-κριτήριο και να πεις ότι ένας ατμοποιητής είναι κορυφαίος σ' αυτό, γιατί το συγκεκριμένο πλεονέκτημα αν κάποιος το αναγνώσει ανάποδα καταλήγει σε μειονέκτημα. Για παράδειγμα αν δοκιμάσω τον doggy μπορεί να πω, σούπερ γεύση αλλά θα την ήθελα έτσι ακριβώς αρκεί συνοδευόταν και από παχύτερο και δροσερότερο ατμό ας πούμε. Δεν συμβαίνει? Ε τότε το πακέτο δε μου κάνει, δεν με ικανοποιεί και αυτομάτως το κατατάσσω χαμηλότερα στην προσωπική μου ιεραρχία.
Τα παραπάνω τα γράφω ως προσωπικές σκέψεις και επειδή διαβάζουν και νεώτεροι ατμιστές που είναι στο ψάξιμο και οι εποχές είναι δύσκολες οικονομικά και δεν αντέχουμε σε επιπόλαιες ή βιαστικές επιλογές. Το ίδιο ακριβώς σχόλιο θα έκανα και στο νήμα του keras όπου γίνεται ανάλογα ενδιαφέρουσα συζήτηση.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 16:13 »
@Ribot συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε ότι έγραψες και η φράση μου που έκανες quote έκρυβε σαν σκέψη μου αυτό που πολύ καλά είπες. Είναι όλο το πακέτο και όχι η γεύση σαν γεύση. Δεν είναι μονοδιάστατο το θέμα της γεύσης σε καμία περίπτωση. Τώρα πάω να χαζέψω στο θέμα που αναφέρθηκες ;D


@eliasmad με το καλό σου εύχομαι να τον αποκτήσεις ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2016, 18:49 από drakmor »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 16:48 »
Μέτα από ένα μήνα συμβίωσης μαζί του μπορώ να πω ότι για τα δικά μου γούστα είναι ότι πιο ολοκληρωμένο είχα σε κανονικό τανκάτο (βγάζω απέξω τους rdta , gen κτλ μιλάω ξεκάθαρα για τανκατο ατμοπoιητη στυλ taifun skyline ) ψάχνω παντού να βρω το μικρο τανκ να δω αν και κατα πόσο βελτιώνεται η απόδοση σου αλλά μάταια δεν υπάρχει πουθενά . :(

Αποσυνδεδεμένος Christos Ni

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 16:56 »
Και ομως υπαρχει αν αντεχεις τα μεταφορικα

www.topvape.fi

Απο εκει ξεκινησε και ο δικος μου σημερα να ερθει

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 17:16 »
22 ευρώ μεταφορικά... όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω :( το θεωρώ τουλάχιστον αισχρό. Το ήξερα το μαγαζί μάλλον με βλέπω για Αμερική πλευρά.

Μάλλον με βλέπω για το νανο γευσαρα σίγουρα αλλά γέμισμα κάθε 10 τζούρες 

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2017, 01:17 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 17:58 »
Από εδώ σου κάνει κάτι? 8.43€ Μεταφορικά βλέπω έχει.
https://www.intaste.de/en/rebuildables/hussar-vapes/#page=1&products_sorter=0&display_selector=0&perpage_selector=72&filter

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 18:09 »
Σας ευχαριστώ όλους ;D από εκεί εχει διαθεσιμο μονο το νανο και μάλλον θα παω για αυτο. Ευχαριστώ και πάλι :respect:

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 18:18 »
Σίγουρα θα πάρεις την καλύτερη δυνατή γεύση με το nano αντί του micro. Από τη στιγμή που αναπλήρώνεις τόσο εύκολα στον Hussar δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα. Απλά είναι κρίμα κατά τη γνώμη μου ένας ατμό των 5.7ml, να καταλήγει να φτάνει στην χωρητικότητα του In'Sane ή και παρακάτω. Αλλά έπειτα φαίνεται πιο ομορφούλης. Όπως και να έχει, καλορίζικος.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 18:32 »
Δεν με πειράζει προσωπικά ίσα ίσα απο γομάρι γίνεται λιλιπούτιος αν αποδίδει και σαν τον insane ακόμα καλύτερα ;D

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 22:27 »
Η τρύπα αερα του χουσαρ κατω απο την αντίσταση ποσα μμ ειναι; 

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 14, 2017, 00:33 »
2.5 mm

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 23:09 »
Με το παρόν θά ήθελα να ζητήσω ένα μεγάλο συγνώμη από τους Έλληνες κατασκευαστές για τις εξαιρετικές δουλειές που έχουν κάνει.Ο hussar όμως πιστεύω ότι είναι σε άλλη κατηγορία.Τον έχω μία βδομάδα,τον δουλεύω με το micro tank κ το mtl kit.Απιστευτη απόδοση, τροφοδοσία.Η γεύση αναλυτικότατη κ ο ατμός πλούσιος κ πυκνός.Για διαρροές δεν το συζητάω καν.Παρα πολύ καλή δουλειά από τον Πολωνο.Εχω χρησιμοποιήσει διάφορα στησίματα κ με όλα αποδίδει απροβληματιστα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110544 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159776 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515295 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530743 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet