vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

110 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, Chris66, panos, yorgoss, Jorge, jim356, antiklitos140, teo77

Twitter

Hussar RTA by Hussar Vapes

Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #75 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 11:32 »
Τον κλώνο της sjmy από 3fvape ατμίζω εγώ τώρα.
Τρελό παίδεμα το στήσιμο , οι βίδες κόβουν το σύρμα 28ga με λίγο σφίξιμο και γενικά όλα στριμωγμένα.
Ατμός αρκετά πλούσιος και απαλός , γεύση καλούτσικη , γενικά καλός αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο.
Υλικά και φινίρισμα πολύ καλό.
Σίγουρα το μονό ντεκ θα ήταν πολύ πολύ καλύτερο. 
Για μένα θα πάει στην άκρη μέχρι να βγει το μονό ντεκ , αν βγει.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #76 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 11:34 »
Σε ευχαριστώ που με επιβεβαίωνεις ,καμία σχέση ο αυθεντικός με τον κλώνο στην συγκεκριμένη περίπτωση.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #77 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 14:58 »
*** Την προσοχή σας παρακαλώ ***

..μετά από επικοινωνία που υπήρξε πρίν λίγο με τον αντιπρόσωπο Ελλάδος για τους hussar (ESG), με προέτρεψε να γράψω στο παρόν θέμα (..καθώς ο ίδιος δεν έχει αυτή την δυνατότητα) και να αναφέρω τα εξής..

..όσοι κάτοχοι έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα διαρροών (..μόνο όσοι, καθώς κάποιοι δεν έχουν θέμα) ..τόσο με τον ίδιο τον hussar τους ..είτε με το micro tank (..αυτό συνέβει λόγω κατασκευαστικού λάθους σε ορισμένα τεμάχια του τελευταίου batch ..και όχι σε προγενέστερα) ..να επιστρέψει το - τα συγκεκριμένα τεμάχια στον Βασίλη (..μέχρι την Δευτέρα) ..ώστε αυτά να αποσταλούν στον κατασκευαστή, προς αντικατάσταση.

Η αντικατάσταση από ότι μου ειπώθηκε, θα γίνει σε πολύ γρήγορο χρονικό διάστημα.

Υ.Γ. ..αντικατάσταση θα γίνει ..μόνο στα κομμάτια που έχουν δοθεί από τον ESG (..βάση serial number)

..σε περίπτωση που κάποιος κάτοχος (..που αντιμετωπίζει και αυτός πρόβλημα διαρροών) ..το έχει προμηθευτεί από το εξωτερικό ..και θέλει να τον αλλάξει.. θα πρέπει να επικοινωνήσει μόνος του, είτε με τον προμηθευτή του ..είτε με τον ίδιο τον κατασκευαστή (..δυστυχώς η παραίνεση του κατασκευαστή προς τον Βασίλη ..αυτή ήταν).

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #78 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 15:53 »
Σε ευχαριστούμε πολύ Varaderum. Επίσης ένα μεγάλο μπράβο στον Βασίλη αλλά και στον κατασκευαστή για την άμεση αλλαγή.

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #79 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 17:30 »
Τά έχω παραδώσει από εχθές κ περιμένω.Έχω εμπιστοσύνη στον esg κ δεν αγχώνομαι τόσο..... Εύχομαι κ ο Πολωνός να είναι το ίδιο επαγγελματίας.

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #80 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 15:54 »
Καλησπερα! Καλο δεν θα ηταν να αναφερουν πια serial ειναι τα ελατωματικα ωστε να ξερουμε να κινηθούμε! Πχ τον δικο μου τον παραλαβα χθες με serial 2186 μετα απο καθαρισμα, πλυσιμο! Τον εστησα κ ειχα τις διαροες που αναφερετε την πρωτη φορα ειχα πλημμύρα απο κατω τσεκαρα το τοπ καπ κ δεν ειχε το 3 οριγκ, επειδή πειρα μαζι και το νανο τανκ αυτο ειχε ολα τα οριγκ τα δουλευω εναλαξ μωλης τον αφησω στο τραπεζι μετα απο λιγο στο σημειο που ειναι το καπακι. Ντριπτιπ π ενωνετε με το τανκ εχω διαρροή, το καπακι ντριπ τιπ μπαινει αρκετα ευκολα εως αερατα! Ποια κοματια πρεπει να στειλω ακρηβως? Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #81 στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 20:06 »
μια ερωτηση,απο ελλαδα τον φερνει μονο ο βασιλης;

Hussar..

..όντως, ένας από τους κορυφαίους και πιό γευσάτους (..απο τανκάτους) ατμοποιητές που έχω δοκιμάσει!

Το ότι το mtl kit σφίγγει τόσο πολύ την τζούρα του όμως  ..εμένα με προβληματίζει {..και μάλλον δεν θα προβώ στην αγορά του  (..του mtl)}.

Δυστυχώς, τον CloudOne  ..αυτός ήταν και ο κύριος λόγος που τον έδωσα (..η πολύ σφιχτή για εμένα τζούρα του). Αν εδώ σφίγγει κι άλλο  ..δεν θα μου αρέσει..

Προσωπικά έχω καταλήξει στον συνδυασμό κανονικής καμινάδας ..με το tower tank από steamtuners  {..ναι δεν αντέχει στα όξινα υγρά, αλλά υπερέχει στον τρόπο αναπλήρωσης - σε εμφάνιση - και σε ύψος (..τον κάνει ίσο με το micro tank ..άρα και με σχεδόν ισάξιο ατμιστικό αποτέλεσμα)}.

{..το εργοστασιακό "καπάκι" ..δεν με βόλεψε  (..ούτε τα τύπου torpedo κλπ). Δυστυχώς είχα πάντα σταγόνα στο χέρι, κατά την διάρκεια της αναπλήρωσης  (..το εσωτερικό εκεί που έχει την οπή αναπλήρωσης  ..πάντα έχει κρατημένο υγρό, ανάμεσα στα δύο ορίνγκς ..και αυτό καταλήγει η στο χέρι, η στην έξω πλευρά του τανκ ...όχι πάντα.. αλλά προτιμώ να μην ψάχνω για χαρτί να σκουπήσω..)}.

..και ναί το 40άρι σύρμα  ..του πάει πολύ!
κανε μου ενα συγκριτικο με τα συν και τα πλην με τον taifun gt3,του ριχνω κλεφτες ματιες εδω και μια βδομαδα.....

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2017, 00:16 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #82 στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 22:24 »
Φίλε  lagoudakis, δεν θα ήθελα να μπω σε διαδικασία συγκριτικού ..ανάμεσα σε δύο κορυφαίους  (..κατ' εμέ) ατμοποιητές.

..άλλωστε αυτοί οι δύο  (..μαζί με Skyline, momentous unfollow v2 και doggystyle) ..είναι στο top five μου.

Σίγουρα υπάρχουν υπέρ και κατά  (..όπως πχ η ποιότητα κατασκευής) ..αλλά, αυτό είναι ολόκληρη συζήτηση..
.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2017, 22:30 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 11:07 »
ναι σιγουρα δεν μιλαω για vs,δεν εχει νοημα...απλα ειναι πιο αερατος στην τζουρα η το ιδιο;μιλαω χωρις mtl,μαμα και τα 2,ουτε για γευση γιατι ειναι υποκειμενικη...

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 12:54 »
O Hussar, είναι πιό σφιχτός από τον GT3 (..ο οποίος κάνει μέχρι και για πνευμονικές).

..η τζούρα του, είναι στο περίπου 2+1 - 2+2 ανοικτές τρύπες του GT3 {..φυσικά παίζει ρόλο και το στήσιμο του Hussar ..καθώς με 3άρι πυρήνα (..αντί 2.5 που χρησιμοποιώ αυτή την στιγμή) ..η με το coil προς τα κάτω ...σφίγγει "λίγο" παραπάνω η τζούρα του}.

Επίσης υπάρχει και mtl kit ..που τον κάνει σφιχτό (..στα όρια του cloud one ..και ίσως και λίγο ακόμα παρακάτω).

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 14:41 »
με τσακισες τωρα!!!!!!!ελλαδα μονο απο τον βασιλη ε;

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 16:00 »
Ναι, μόνο από τον Βασίλη  (..ESG), αλλά αυτή την στιγμή δεν υπάρχει τίποτα.

..σε καμία δεκαριά μέρες..

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 16:14 »
μια χαρα,να μαζεψω τιποτα...στην συσκευασια εχει και ss tank;να υποθεσω οτι φερνει την εκδοση με μονη αντισταση;

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 16:17 »
Ναι σε όλα:-)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 16:19 »
τρελαινωμαι :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534189 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236902 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 399 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13960 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136001 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35172 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9775 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478077 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy