vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Hussar RTA by Hussar Vapes

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 23:49 »
Αν μας έλεγες και ποιους Ελληνικούς έχεις θα το έκανες πιο ενδιαφέρον :D

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 10:30 »
Με το παρόν θά ήθελα να ζητήσω ένα μεγάλο συγνώμη από τους Έλληνες κατασκευαστές για τις εξαιρετικές δουλειές που έχουν κάνει.Ο hussar όμως πιστεύω ότι είναι σε άλλη κατηγορία.Τον έχω μία βδομάδα,τον δουλεύω με το micro tank κ το mtl kit.Απιστευτη απόδοση, τροφοδοσία.Η γεύση αναλυτικότατη κ ο ατμός πλούσιος κ πυκνός.Για διαρροές δεν το συζητάω καν.Παρα πολύ καλή δουλειά από τον Πολωνο.Εχω χρησιμοποιήσει διάφορα στησίματα κ με όλα αποδίδει απροβληματιστα.

Θα ήθελα αν μπορούσες να μας πεις ..πόσο αέρα αποδίδει (..αν σφίγγει πολύ δηλαδή  ..η και καμία αντιπαραβολή με κάποιον άλλον που τυχόν έχεις δοκιμάσει)..με το mtl kit.

..το έχω παραγγείλει και το περιμένω  ..αλλά σίγουρα μία ακόμα άποψη ..μετράει 

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 11:41 »
Δεν ήξερα ότι έχει mtl kit ένα λινκ να το χτυπήσουμε παιδιά. Εγώ περιμένω το nano tank ;D

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 11:43 »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 11:44 »
@Micha3L Έγω πάντως όταν αγόρασα τον Hussar μόλις είχε βγει ο Skyline και προτίμησα τον Ηussar , έχοντας δοκιμάσει και τους 2 πριν. Μου άρεσε πιο πολύ η απόδοση του σε θέμα γεύσης/ανάλυσης αλλά και ο άερας του πιστεύω είναι καταπληκτικός.

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 14:05 »
Ο αέρας του με το mtl σφίγγει αρκετά.Με τέρμα ανοιχτό τον αέρα κ είναι πιο σφιχτός από cloud.Το ατμισμα του όμως είναι πολύ smooth κ επειδή είμαι κ της τσιγαρισιας μου αρέσει τρελά.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 14:17 »
Μου αρέσει πολύ έτσι όπως το περιγράφεις θα αγοραστεί μόλις το βρω διαθέσιμο ;D

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 14:28 »
drakmor, καλησπέρα.Εγώ αγόρασα πακέτο το mtl το dome top cup ήθελα το radiator αλλά δεν το βρηκα, κ το micro tank.Το configuration του hussar είναι απίστευτο.Τον φτιάχνεις όπως θελεις,αρκεί βέβαια να τα σκάσεις.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 14:52 »
Εγώ ως τώρα κατάφερα και πήρα από τις πρώτες μέρες το torpedo cap , και τώρα το πολύ σε 2 μέρες το nano tank. Θέλω να δω πόσο θα ανέβει η γεύση. Για το mtl κιτ φαντάσου για μένα στο μισο ανοικτό χωρίς το kit μου φαίνεται σφιχτός θέλω να δω πως θα τον μεταμορφώσει το κιτ. Έχω τους ενδοιασμούς μου βέβαια γιατί πιστεύω ότι γενικά σαν ατμοποιητής αγαπάει τον αέρα.

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 16:06 »
Για το nano δεν ξέρω κ δέν είμαι σίγουρος ότι θα σου αναβαθμίσει τη γεύση.Δεν το πήρα γιατί δεν είμαι κ του πολύ ζεστού ατμού που πιστεύω ότι θα έχει μετά.Τον αέρα εγώ τον είχα σχεδόν τέρμα κλειστό πριν βάλω το mtl.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 16:53 »
Δεν έχει ζεστό ατμό στα στήσιματα που του κάνω ακόμα και με 26 awg kanthal & ss είναι πολύ χλιαρός. Το έχει φίλος το κιτ στο εξωτερικό και μου επιβεβαίωσε ότι η θερμοκρασία του ατμό ναι μεν ανεβαίνει αλλά όχι θεματικά. Επίσης έχω ερώτηση αφού είσαι τόσο της σφιχτης γιατί προτιμήσες τον συγκεκριμένο?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 17:17 »
Δεν είμαι απόλυτα της σφιχτης.Αλλωστε όταν τον αγόρασα τον ατμισα για κάποιες μέρες με το ανοιχτό κ μετά έβαλα το mtl.Δεν συμφωνώ απόλυτα με το γεγονός ότι ο hussr αγαπάει τον αέρα.Σε διαβεβαιώνω ότι παίζει απίστευτα με το mtl με τέρμα ανοιχτό τον αέρα.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 18:04 »
Σε πιστεύω ΄μόλις το βρω θα επιστρέψω με εντυπώσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 18:14 »
Hussar..

..όντως, ένας από τους κορυφαίους και πιό γευσάτους (..απο τανκάτους) ατμοποιητές που έχω δοκιμάσει!

Το ότι το mtl kit σφίγγει τόσο πολύ την τζούρα του όμως  ..εμένα με προβληματίζει {..και μάλλον δεν θα προβώ στην αγορά του  (..του mtl)}.

Δυστυχώς, τον CloudOne  ..αυτός ήταν και ο κύριος λόγος που τον έδωσα (..η πολύ σφιχτή για εμένα τζούρα του). Αν εδώ σφίγγει κι άλλο  ..δεν θα μου αρέσει..

Προσωπικά έχω καταλήξει στον συνδυασμό κανονικής καμινάδας ..με το tower tank από steamtuners  {..ναι δεν αντέχει στα όξινα υγρά, αλλά υπερέχει στον τρόπο αναπλήρωσης - σε εμφάνιση - και σε ύψος (..τον κάνει ίσο με το micro tank ..άρα και με σχεδόν ισάξιο ατμιστικό αποτέλεσμα)}.

{..το εργοστασιακό "καπάκι" ..δεν με βόλεψε  (..ούτε τα τύπου torpedo κλπ). Δυστυχώς είχα πάντα σταγόνα στο χέρι, κατά την διάρκεια της αναπλήρωσης  (..το εσωτερικό εκεί που έχει την οπή αναπλήρωσης  ..πάντα έχει κρατημένο υγρό, ανάμεσα στα δύο ορίνγκς ..και αυτό καταλήγει η στο χέρι, η στην έξω πλευρά του τανκ ...όχι πάντα.. αλλά προτιμώ να μην ψάχνω για χαρτί να σκουπήσω..)}.

..και ναί το 40άρι σύρμα  ..του πάει πολύ!

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2017, 18:20 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 18:16 »
Το μόνο που δεν έχω δοκιμασει ακόμα είναι το μεγάλο tank.Με το που το πήρα φόρεσα το mikro.Καποια στιγμή θα το βάλω να δω πως παίζει κ με αυτό

varaderum καλησπέρα, μπορείς να ξεβιδωνεις το top cup κ να γεμιζεις κατευθείαν το tank. Αποφεύγεις έτσι τυχόν μικροδιαροες......



Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2017, 04:16 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110594 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159803 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515310 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146463 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303246 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530752 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801610 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11052 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40989 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet