vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Cthulhu rta mtl 24mm

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 18:42 »
Το άνοιξε κλείσε υγρά (δεν μπορούσα να το συνηθίσω) δεν τα βρήκαμε.Μια χαρά ατμιστήρι ειναι μην ανησυχείτε παίδες.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 18:42 »
Εγώ πάντως που τον δουλεύω 4-5 μερες τον βρίσκω εξαιρετικό. 
Άριστη κατασκευή για την τιμή του, μεγάλο εύρος τζουρας (απο πολύ σφικτη έως αρκετά αερατη), διαρροές μηδέν (μόνο λίγες σταγόνες κατά τα γέμισμα, αν δε γίνει με τον σωστό τροπο), ντουμανι και γεύση σε καλά επίπεδα, αθόρυβος, πανεύκολο στήσιμο, πανεύκολο γέμισμα. 
Τέλος, δείχνει πανέμορφος πάνω σε hcigar vt75 nano λόγω ίδιας διαμέτρου. :)

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 11:38 »
Προσωπικά παιδιά απογοητεύτηκα τελείως από τον συγκεκριμένο. Όντως η γεύση ήταν πολύ καλή, διαρροές δεν είχα ποτέ (ούτε μετά από γέμισμα), στηνόταν πανεύκολα και έβρισκες ακριβώς τον αέρα που ήθλες. Αλλά... κατασκευαστικά είχε θέματα. Δε με ενοχλούσε το άνοιξε-κλείσε υγρών, αλλά με ανοιχτά τα υγρά το πάνω μέρος (καμπάνα-τανκ) έπαιζαν δεξιά-αριστερά γιατί στηρίζονταν μόνο στον κεντρικό πόλο. Επίσης το πάνω αυτό μέρος καθόταν στραβά σε σημείο που αναρρωτιόμουν μήπως το στραβοβίδωσα. Τελικά ανακάλυψα ότι ο κεντρικός πόλος βίδωνε από κατασκευής λίγο στραβά στη βάση. Όχι ότι επηρρέαζε κάπου τη λειτουργία του αλλά ο ψυχαναγκασμός και η τελειομανία μου δεν με άφηνα ήσυχο. Κάθε φορά που τον κοίταζα έπεφτε εκεί το μάτι μου. Τελικά αποπειράθηκα να κάνω πατέντα στο insulator καθώς διαπίστωσα ότι ατό ήταν που "έσπρωχνε τον πόλο σε στραβή θέση και την ώρα που βίδωνα τον πόλο "κλώτσησε" μια βόλτα, χωρίς κατά τη γνώμη μου να βάλω τρελή δύναμη. Έτσι πετάχτηκε κατευθείαν μιας και πλέον δε μπορούσε να σφίξει ο πόλος.
Συμπέρασμα: Πολύ καλός ατμοποιητής σαν ιδέα και λειτουργία, αλλά πολύ φτωχή υλοποίηση.

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 14:10 »
Ο ατιμος εχει γευσαρα, και μεγαλο ευρος τζουρας, αν τον καταφερω και να μη σταζει (οχι κατα βτο ατμισμα αλλα κατα τη μεταφορα του) θα ειμαι οκ.

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 14:16 »
Πάλεψε τον λίγο.Μόνο στο ανοιξε κλείσε των υγρών δακρύζει μετά ειναι στεγανότατος φίλε.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 17:14 »

Ο ατιμος εχει γευσαρα, και μεγαλο ευρος τζουρας, αν τον καταφερω και να μη σταζει (οχι κατα βτο ατμισμα αλλα κατα τη μεταφορα του) θα ειμαι οκ.

Αν σου δακρύζει κατά τη μεταφορά, δοκίμασε να βάλεις λίγο περισσότερο βαμβάκι, τόσο στο coil, όσο και τα λουκια. 
Επίσης, μπορείς, όταν δεν τον χρησιμοποιείς, να κλείνεις υγρά και αέρα. Δε χρειάζεται κανονικά, αλλά αν έχεις θέμα ίσως βοηθήσει. 

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 15:04 »
Καλημέρα σε όλους...
Από χθές πανευτυχής κάτοχος και εγώ του Cthulhu mtl...
Μετά το πλυσιματάκι που του έκανα, στήσιμο με Canthal A1 30 AWG, στα 1,5Ω σε πυρήνα 3mm και υγρό με βάση από Ecig 9 mg...
Είχα τρομάξει με διάφορα που είχα διαβάσει για διαρροές οτι και να δοκίμασα δεν έσταξε σταγόνα...

*Το μόνο μείον θα έλεγα, το δαχτυλίδι του αέρα, δύσκολο μέχρι να καταλάβεις πως λειτουργεί, αλλά αν το σταθεροποιήσεις κάπου,
δεν ξεφεύγει με τίποτα. Ο έλεγχος των υγρών πανεύκολος...
Μετά από φάγωμα στο καπάκι του pico... χωράει άνετα...
Παρακάτω οι φωτό με το τελικό αποτέλεσμα, για όποιον ενδιαφέρεται...

*Ολα καλά και με αυτό, έιχε κοπεί το ορινγκάκι σε ένα σημείο...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2017, 14:47 από apollwnas21 »

Αποσυνδεδεμένος VasilisT

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 00:34 »
Παρόμοιο θέμα εχω και εγω με τον εν λόγω ατμοποιητή. Πλύσιμο, στέγνωμα, στήσιμο (28ga, 3mm, 5 σπείρες, πλούσιο αφράτο βαμβάκι), γέμισμα. Ολα καλά!
Στο επόμενο γέμισμα (με κλειστά υγρά/αέρα) διαρροή απο τον αέρα  :confused1:. Πρός το παρόν είναι πλυμένος, στημένος, άδειος και κάθεται στο ράφι μέχρι να βρω λύση.

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 14:34 »
Βασίλη καλημέρα, επειδή δεν έβλεπα ενδιαφέρον στο θέμα του MTL δεν έγραφα και εγώ τις "στιγμές" που έζησα μαζί του...
Λοιπόν και έγώ τα είχα τα ίδια θέματα, και ξεκίνησα από τα o'ring, που δεν τουσ συμπεριφέρθηκα καλά και έκοβα τα oring του  deck και του afc.
Μετά τα λύπαινα με βαζελίνη οπότελύθηκε το θέμα ορινγ.
Υστερα έβλεπα πως είχα διαροές στις τρύπες του afc (δαχτυλίδι αέρα). 
Τον έλυσα τελείως και πρόσεξα πως δεν ήτανε σφιγμένο καλά το παξιμαδάκι,που βιδώνει ο πόλος. 
Και τέλος ο ατμοποιητής αυτός δημιουργεί τρελές πιέσεις κατά το γέμισμα, οπότε είναι αναπόφεκτο, το κολπάκι...
Μόλις γεμίσουμε και πρίν τερματίσουμε το κλείσιμο στο καπάκι τον γυρναμε ανάποδα και ανοίγουμε αέρα και υγρά.
Ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 08, 2017, 17:01 »
Δάσκαλε που δίδασκες... 
(Για τον εαυτό μου πάει αυτό... δείτε το προηγούμενο post)

Τελικά... μετά από πολλά στησίματα, έχω καταλάβει οτι η διαρροή ξεκινάει (ελάχιστη πλέον), 
κάτω από την αντίσταση, οπου υπάρχει υγροποίηση του ατμού.
Δυστυχώς... και έτσι συνεχίζω να πορεύομαι, μέχρι να βρώ κάποιον άλλο ατμοποιητή...
Οποια βοήθεια καλοδεχούμενη.

Αποσυνδεδεμένος makiswolf

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • phoenix reborn
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 08, 2017, 20:51 »
φιλε βοηθεια δεν εχω να σου δωσω.απλα να πω τα εξης.το μονο τελικα που με χαλασε ηταν το χρωμα που τον πηρα(χρυσο)αλλα μου βγηκε σε καλο.τον πασαρα στη γυναικα που τρελαθηκε μολις τον ειδε γιατι μου ειχε καβατζαρει τον k mini v3 :tongue_smilie:.παει τωρα τριμηνο που της τον στηνω με το μεσαιο πιν και πανω στο κοκκινομαυρο phyer mini και το πεταει απο εδω και απο εκει και μεσα στην τσαντα και ποτε ουτε σταγονα.
βεβαια στο γεμισμα κανω και εγω την τουμπα και μετα ανοιγμα αερα και υγρα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 30, 2017, 19:10 »
Επανέρχομαι... 
Δεν υπήρχε περίπτωση να μην βρώ λύση. Αν και περιμένω τον Merlin mini, με το Cthulhu την βγάζω εδώ και 2 μήνες περίπου.
Λοιπόν αφού έκανα μια αποτυχημένη αγορά oring (ήτανε μεγαλύτερα).
Εβαλα στο deck 2 πιο λεπτά oring κολητά, σφύξιμο καλό με αρκετή δύναμη θα έλεγα...
... και τέρμα τα δάκρυα.
Γεμίζω χωρίς να κλείνω υγρά, απλά τον γυρνάω ανάποδα και ανοιγω το δαχτυλίδι του αέρα.
Αν υπάρξει ενδιαφέρον να βγάλω και φωτό...

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 30, 2017, 20:16 »
Και βέβαια να βάλεις.!!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 01, 2017, 02:15 »
σε τι μοντάκια τον βάζετε ρε παιδιά γιατί στο vtc έχω θέμα... λέω να του λιμάρω τη βίδα κανα δυό χιλιοστά γιατί τον χρησιμοποίησα 5 μέρες μόνο και 2μιση μήνες τώρα είναι στην άκρη..

σε vt75 nano κάθεται καλά;

Αποσυνδεδεμένος makiswolf

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • phoenix reborn
Απ: Cthulhu rta mtl 24mm
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 01, 2017, 22:39 »
pico,alien 220,alien 85,minikin v2,phyer mini.σε ολα χωρις το παραμικρο προβλημα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110809 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159997 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515428 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530863 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201484 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801692 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11090 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41017 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet