vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 6 χρήστες
tibolaso, funes, maprix, manoslykos, I.P, Jorge

Twitter

Οι καλύτεροι Επισκευάσιμοι Ατμοποιητές (RBA) για καθημερινή-εξωτερική χρήση

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Οι καλύτεροι Επισκευάσιμοι Ατμοποιητές (RBA) για καθημερινή-εξωτερική χρήση

Όπως λέει κι ο τίτλος του νήματος: Ποιοι επισκευάσιμοι ατμοποιητές (rta & rda) πιστεύουμε πως είναι οι πιο κατάλληλοι για καθημερινή-εξωτερική χρήση; Βάζω όλες τις κατηγορίες επισκευάσιμων ατμοποιητών ούτως σώστε να έχουμε μία σφαιρική εικόνα χρήσης πέρα από βασικά γούστα ατμίσματος, με λίγα λόγια δηλ.: πιστεύω πως ο χ επισκευάσιμος είναι ο ιδανικότερος καθημερινός μου ατμοποιητής (εύκολος, οικονομικός, γρήγορος, ανθεκτικός, κ.ο.κ.).

[justify]Η σκέψη ήρθε αβίαστα με αφορμή τον υπέροχο Avocado (GeekVape). Τον χρησιμοποιώ εδώ και πολλές ημέρες και δουλεύει ακούραστος υπερωρίες. Άψογος, καλή τιμή αγοράς, εύκολος σε όλα του (λύσιμο, στήσιμο, δέσιμο), λίγες και βασικές ρυθμίσεις, αρκετά καλό εύρος στησιμάτων (σύρματα, ισχύς), και προσωπικά πιστεύω πως απογειώνει τα καθημερινά μας υγρά (είτε diy είτε έτοιμα).[/justify]


[justify]Εδώ θα ήθελα να αναλύσω λίγο το δικό μου σκεπτικό. Μετά από 8 μήνες ατμίσματος, διαπιστώνω ένα ανελέητο κυνήγι γεύσης, το οποίο δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα, και λέω πως δεν είναι το πιο εύκολο γιατί: έρχεται η βιασύνη. Να τα προλάβεις όλα, υπάρχει η καταναλωτική απληστία σε κάθε βήμα, να πιστεύεις, ο πονηρός, πως ήδη ξέρεις πολλά ενώ κάθε στιγμή αυτοαναιρείσαι. [/justify]


[justify]Ένα δικό μου μικρό παράδειγμα. Όταν έγινα ευτυχισμένος κάτοχος ενός Eviva (Atmistique). Εντυπωσιάστηκα με την ποιότητα, τη μοναδική ευκολία χρήσης του, την αντοχή, τη σπουδαία σχεδίαση, την ομορφιά του. Μάλιστα, αν ανατρέξω στις πρώτες μου εντυπώσεις, είχα γράψει πως τον χρησιμοποιώ καθημερινά και πως είναι ο πιο μάχιμος που διαθέτω. Όμως έκανα λάθος. Σήμερα δεν τον χρησιμοποιώ καθημερινά. Είναι ατμοποιητής πρώτης γραμμής και δεν τον χαραμίζω για καθημερινή-εξωτερική χρήση. Δεν θα του βάλω, πλέον, απλά υγρά, δεν θα τον κακομεταχειριστώ σε καμία μα καμία περίπτωση, κ.ο.κ. [/justify]


[justify]Για να μην κουράζω παραπάνω, η δική μου επιλογή σε μία τέτοια περίπτωση είναι κατηγορίας Avocado. Η ποιότητα στο άτμισμα δεν του λείπει, είναι τίμια αγορά, εύκολος στη χρήση, σχετικά λίγα κομμάτια, σχετικά ανθεκτικός (π.χ. μπορεί να μην έχει ολόσωμο ss κουστούμι, όμως καλύτερα γυαλί παρά πλαστικό), ακούραστος ατμιστικός σύντροφος. Δεν θα πω κορυφαίους επισκευάσιμους γιατί δεν τους θέτω σε εξωτερικές φθορές ή κινδύνους, δεν τους βάζω σαν απλό σετ (ρεύματα, υγρά κ.λπ.) γιατί είναι σαν να χρησιμοποιώ λιμουζίνα για να πάω στη δουλειά. Δεν χρησιμοποιώ τα Καλάσνικοφ των επισκευάσιμων (βλ. kfl+) γιατί δεν έχουν την ευκολία της μιας κίνησης, όταν είμαι στο καθημερινό τρέξιμο. [/justify]

[justify]Σημ. Ελπίζω το θέμα να είναι χρήσιμο, κυρίως για νέους ατμιστές που είναι ένα ελάχιστο βήμα πίσω από εμένα (λέω πιο πίσω όχι από εμπειρία, μόνο και μόνο από την άποψη πως εγώ πλέον έχω ξοδέψει κάποια χρήματα που θα μπορούσα να είχα γλυτώσει ή να τα είχα διαθέσει σε πιο κατάλληλο χρόνο). [/justify]

[justify]Επίσης, αν τελικά το νήμα είναι χρήσιμο και με μορφή ψηφοφορίας, τότε θα πρέπει να αναλάβουν οι φίλοι Συντονιστές γιατί εγώ δεν έχω ιδέα. [/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2016, 15:52 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
σιγουρα αλλαζουν οι προτιμησεις μας σε βαθος χρονου...οποτε θα πω τις δικες μου αυτον τον καιρο,το διδυμο μου αυτον τον καιρο ειναι eviva-cloud,αυριο προφανως θα ειναι καποιο αλλο

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Ωραίο θέμα JoeBarTeam,.
Στα χρόνοι που ατμίζω προσπαθούσα να μην κάνω διαχωρισμό ατμοποιείτες για το σπίτι και άλλους για έξω, ήθελα δηλαδή αυτά που έχω  να μπορούν να χρησιμοποιηθούν παντού.
Αυτό εκ των πραγμάτων δεν είναι πάντα εφικτό αλλά ούτε  και αναγκαίο.

Όταν είναι κάποιος  έξω, στο τρέξιμο ή στη πίεση τις δουλειάς δεν ξέρω κατά πόσο απολαμβάνει τα συν που δίνει ένας καλός dripper ή genesis ή οποιοσδήποτε θεωρεί κορυφαίο ο κάθε ένας για τα γούστα του.

Για το εφικτό θα φέρω ένα ακραίο ίσως παράδειγμα, δεν ξέρω πόσοι από τους παλαιότερους είχαν καταφέρει να έχουν ένα foggatti (κατα γενική  ομολογία κορυφαίο genesis) για all day vaping.
Η καταναλωτική απληστία που γράφεις, σε συνδυασμό με το κυνήγι τις ατμιστικής απόλαυσης θα το πω εγώ,  το οποίο για μένα δεν είναι μόνο  γεύση, είναι κυρίαρχο, ναι, αλλά πλέον θέλω μια συνολικά καλή  ποιότητα ατμήσματος,  πολλές φορές με έχει οδήγηση σε άσκοπές (απέφυγα τη λέξη  “λάθος” που  μου ήρθε πρώτα), αγορές.

Πολλές φορές περιμένουμεε πολλά από κάποιον ατμοποίητη και δοκιμάζοντας τον σε καθημερινή βάση, με το στήσιμο μας, τα  υγρά μας η προσδοκία αποδομείται.    
Για να μην μακρηγορώ η “χρυσή” τομή για μένα είναι ο Calix.

Ίσως γίνεται κουραστικό γιατί το έχω αναφέρει και σε άλλα  νήματα, αλλά  παρότι  έχουν περάσει αρκετοί ατμοποιείτες από τα χέρια μου αυτή την αίσθηση πληρότητας σε συνδυασμό με την ευκολία χρήσης άλλα και την δυνατότητα για παιχνίδι οπότε έχω κέφι μόνο στον Calix.

Φυσικά προσωπική άποψη και μόνο και γι’ αυτό εντελώς υποκειμενική.

edit
και όπως λέει και ο κύριος απο πάνω αυτό ισχύει για τώρα.
Το κυνήγι συνεχίζεται  . ;)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2016, 17:01 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
από τα χέρια μου, μετά τους εργοστασιακούς και τους cisco πέρασαν κάποιοι drippers και από τανκ επισκευάσιμους κάποιοι καυφούν, ο φαινόμενο lite, ο τηλέμαχος v2 plus΄, ο elprinz και πρόσφατα η Eviva.
Αν μπορούσα θα κρατούσα όλους τους ατμοποιητές μου, όμως το κυνήγι για το προσωπικό μας τέλειο δε σταματά και η οικονομική μου κατάσταση επιβάλλει πωλήσεις ή ανταλλαγές για δοκιμή νέων ατμιστικών προϊόντων.Ο μόνος που δεν έχει πουληθεί ποτέ είναι ο five pawns μου.Όχι γιατί είναι ο γευστικότερος, ούτε ο πιο εύκολος στην καθημερινή χρήση βλ. βιδάκια για αναπληρωση υγρού.Είναι όμως πιστός φίλος, εύκολα παραμετροποιήσιμος στην εμφάνιση, βρίσκεις ανταλλακτικά και στο περίπτερο, είναι ρε παιδί μου η yamaha σε ατμοποιητή.
Πιο απολαυστικός για τα γούστα μου μέχρι στιγμής υπήρξε ο Τηλέμαχος.Εύκολο στήσιμο, εύκολο γέμισμα και πολύς, πολύς, πυκνός ατμός.Τον αντάλλαξα όμως, γιατί η γεύση που αποδίδει δεν ταίριαξε με τα δικά μου υγρά που κατά βάση είναι φρούτα και κάποια λίγα γλυκά.Σκέφτηκα πως είναι κρίμα να μην ατμίζω καπνικά αλλά...
Τον αντάλλαξα για την Εβίβα μου.Και αν ο Τηλέμαχος υπήρξε μεγάλη καψούρα, η Βιβή θα αποτελέσει μάλλον αγάπη παντοτινή.Δε με δυσκόλεψε το στήσιμο, το οποίο γίνεται άπαξ και δε χρειάζεται διορθώσεις.Το γέμισμα γίνεται και με κουβά, πολύ σημαντικό όταν είσαι έξω, στη δουλειά κ.ο.κ και η γεύση είναι άπαιχτη στα φρουτογλυκά μου.Η ομορφιά είναι υποκειμενικό θέμα βέβαια, αλλά για μένα είναι και κούκλα.
Οπότε σε αυτή τη φάση θα μιλήσω για την Εβίβα γιατί συνδυάζει υπέροχη γεύση και πανεύκολη αναπλήρωση υγρού.Δε θέλω κάτι άλλο όταν είμαι έξω...το στήσιμο το κάνω σπίτι όταν είμαι χαλαρή και δεν υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι μιας και δεν ανοιγοκλείνει η καμπάνα, δεν παρασύρονται βαμβάκια, δεν παρουσιάζει προβλήματα

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
 Ο πιο εύκολος (και γρήγορος) σε γέμισμα, στήσιμο, λύσιμο, πλύσιμο από τους άτμο που έχουν πέσει στα χέρια μου είναι ο theorem.  Και είναι και μικρός και διακριτικός ενώ ταυτόχρονα έχει και το ντουμανάκι του και ωραία γεύση.  ;D 
Δεν τον έχω όμως καθημερινό μιας και δοκιμάζω και διάφορους ατμοποιητές και στησίματα. Για τη δουλειά που μπορεί να μην προλαβαίνω να πάρω ούτε τζούρα για ώρες έχω πάντα μαζί μου και κάτι πιο "δυνατό" (πχ σήμερα είχα μαζί μου το limitless και εχθές τον moonshot 24). 8)

Αποσυνδεδεμένος Nassos

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Σήμερα το πρωί σκεφτόμουνα τι σετάκι να πάρω στην παραλία για να είμαι χαλαρός. Ανάμεσα σε καιφούν + και subtank mini νίκησε ο δεύτερος γιατί έχει πιο έυκολο γέμισμα. Πολύ καλοί ατμοποιητές και οι δύο για καθημερινή-εξωτερική χρήση αλλά νομίζω ότι o subtank νικάει σε ευκολία χρήσης όταν είσαι στο πόδι όλη μέρα. Βέβαια ο καιφούν είναι πιο ΄΄διακριτικός΄΄ όταν χρειάζεται και δουλεύει σε λιγότερα watt αλλά ευχαριστιέμαι το ατμισμα περισσότερο με τον subtank.

spyros1

Πιστεύω πως δεν υπαρχει ατμο για εξωτερική ή εσωτερική χρήση - μόνο τα φάρμακα  έχουν τέτοια διαφοροποίηση στη χρήση τους.
Όλοι οι ατμο που έχω λειτουργουν το ιδιο καλά όπου και όποτε  τους χρησιμοποιήσω.
Έχω:
3 κλώνους kayfun v4 - 2 tobecco 1 infinite
1 γνήσιο Fenomenon Lite
1 κλώνο Fenomenon Lite
1 κλώνο Tηλέμαχο V2
1 κλώνο cloud one
1 κλώνο Squape RS  της SΧΚ
1 κλώνο Kraken
1 Goblin V1.2
1 κλώνο driper Magma της tobecco
1 Sofia by Leo
1 Smoke TFV 4
Όλοι αυτοί κάνουν και για για άτμισμα στο σπίτι και για έξω από αυτό. (αν αυτό εννοεί ο τίτλος)
Χωρίς κανένα μα κανένα απολύτως πρόβλημα (διαροές κλπ)
Και βέβαια δεν μπορώ να ξεχωρίσω κανέναν απ' όλους αυτούς, γιατί ο καθένας έχει τις δικές του χάρες...:)
Ξέχασα και 2 ακόμη που περασαν από τα χερια μου και χάρησα σε φίλους γιατι ατμιστηκά μου ήταν "λίγοι" τον Αspire τον atlantis και τον kanger τον subtank mini.
Με χρήση και σε αυτούς παντού και οπουδήποτε...;)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2016, 19:20 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Χρησιμοποιώ γυάλινα μπουκαλάκια τύπου Halo, αυτά με το γυάλινο σταγονομετρητή. Μη θέλοντας να χρησιμοποιήσω οτιδήποτε πλαστικά και, βρίσκοντας άβολη τη χρήση βελόνας, έχω περιορισμούς στο γέμισμα σε κάποιους άτμο.

Επίσης, επιδιώκω μικρά decks που να αποδίδουν καλά στα χαμηλά watts, κάτω απο τα 15 δηλαδή, συν, επιδιώκω και μεγάλη αυτονομία υγρού, όσο το δυνατόν.

Οπότε, σε συνάρτηση με τη γεύση και διάφορους άλλους παράγοντες και περιορισμούς, τελευταία έχω παρέα μου Eviva-T & D και Kayfun Mini V3. Πολύ εύκολοι και μανιτζέβελοι για καθημερινή χρήση, για τα γούστα μου.

Θα μπορούσε στη θέση του KMV3 να βρίσκεται ο Cloud, πολύ εύκολα, ή ο Τηλέμαχος, ή και άλλοι άτμο που δεν έχω δοκιμάσει καθόλου (πχ Pico, Gem, Calix) αλλά αι συνθήκαι/επιλογαί δεν επιτρέπουν πολλούς άτμο, ενω δεν ενδιαφέρομαι πια τόσο πολύ να δοκιμάσω τα πάντα που παίζουν εκεί έξω. Δύο και ετοιμοάτμιστοι άτμο μου είναι αρκετοί, προς το παρόν.

Τον Eviva δεν τον αλλάζω. Λόγω της διαφορετικότητας του, ελέω κεραμικού, τον κρατάω ως ένα διαφορετικό σημείο αναφοράς. Και ας μην είναι τελευταίας εσοδείας πια.

Και, μετά απο μήνες καθημερινής χρήσης και πρακτικότητας, όπως άλλωστε συνέβη και με τον Eviva, μάλλον θα δυσκολευόμουν να αλλάξω και τον Kayfun. Τα πάνω απο 4.5ml αυτονομίας υγρού, η ¨παραδίδω μαθήματα" τροφοδοσία του, το πανεύκολο πλύσιμο/στέγνωμα/στήσιμο των μόνο 3 parts του, η μη ύπαρξη επιπλέον εξωτερικού δαχτυλιδιού ρύθμισης αέρα (μια εστία ανακύκλωσης υγρασίας λιγότερη), είναι κάποια απο τα καλά του συγκεκριμένου, για μένα …


Αλλά, σε πείσμα της ιδιαίτερα περιορισμένης παραγωγής άτμο "τσιγαρίσιας" φιλοσοφίας τελευταίως, τα πάντα ρει, εδώ είμαστε, πειραματιζόμαστε κιόλας όοοταν δίνεται η ευκαιρία ..  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2016, 21:42 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Οι περισσότεροι πλέον καλώς ή κακώς έχουμε έναν στόλο από γνήσιους ή κλώνους αλλά πάντα υπάρχουν 1 2 που προτιμάμε ανά διαστήματα. Αυτό τον καιρό σέρνω παντού μαζί μου τον cloud  και τον cleito τον καθένα για την χρήση του , κριτήρια η απροβληματιστη χρήση ,το εύκολο γέμισμα και η γεύση που μου δίνουν σε κάνα δίμηνο κάποιοι άλλοι θα είναι είτε από το συρτάρι είτε κάποιος καινούργιος που θα έχει βγει.

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Και η δική μου άποψη στο συγκεκριμένο θέμα είναι ο κάθε ατμοποιητής που έχω να παίζει το ίδιο καλά όπου κ αν τον κουβαλάω(ή στο σπίτι ή στην δουλειά ή οπουδήποτε αλλού).Μετά από τόσο καιρό στο άτμισμα η ευκολία ενός ατμοποιητή με κερδίζει όλο κ περισσότερο.Γι αυτό κ τους τελευταίους μήνες έχω πάντα μαζί μου δύο ετοιμοπόλεμους,τον cloudone v2 κ τον kayfun mini v3.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Από το σπίτι στη δουλειά, και από την δουλειά (μπαρ) στο σπίτι.
Τα περισσότερα σε υγρά κυρίως τα έχω στο μπαρ, και κουβαλάω μάζι μου αναλόγως αν είναι μέρα δοκιμών σχεδόν καθημερινά 2 ντρίπερς  και 2 τανκάτους και προστέθηκε και το aio τώρα :tongue_smilie:

Αλλά αν μιλάμε ότι θα έπρεπε να διαλέξω έναν για να βγάλω την μέρα μου έξω χωρίς πολλά πολλά,
σαφέστατα θα έλεγα τον Griffin 25 !!
-Xωρητικότητα
-Γεμίζει και από τυφλό!

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Kayfun lite plus
Δε με πρόδωσε  ΠΟΤΕ εδω και πάνω από  2 χρόνια. Ουτε διαρροές ουτε βραχυκύκλωμα ούτε υπο-υπερ τροφοδοσίες καμμένα κτλ που ειχα στους πάνω απο 30 ατμο που έχουν περάσει από  τα χέρια μου.
Μια φορα τον τσακισα με το χειρόφρενο στο αυτοκίνητο, καβαλησαν οι σπειρες απο το τζαμακι αλλα συνεχισε να ατμιζει. Η κατσαρίδα των ατμοποιητων ,  θα επιβιωσει και σε πυρηνικό πολεμο :-)
Στις αρχές όταν έβγαινα εξω κουβαλούσα μαζι μου τον πατέρα μου και τη μάνα μου,  τσαντακια με ατμό μοντακια κτλ.
Τώρα με ενα γεμάτο καυφουν και 1 επιπλέον AW μπαταρία μπορω χωρίς άγχος να τη βγάλω 6 με 8 ώρες ανετα σε κάποια έξοδο.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
ο υιος του Οδυσσεα...  καλος κ πιστος φιλος, σαν το σκυλο του πατερα του! :))

καθημερινος και για ολες τις ωρες εδω και αρκετο καιρο εχω τον griffin 25 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Από όσους ατμοποιητές έχουν περάσει από τα χέρια μου ξεχωρίζω τους ακόλουθους τους οποίους χρησιμοποιώ καθημερινά:

Κayfun Lite plus. Ο ατμοποιητής που συγχωρεί λάθη σε βιαστικά στησίματα και δεν θα δακρύσει. Δεν θα σε αφήσει ποτέ παραπονεμένο. Το τίμημα είναι το σχετικά δύσκολο γέμισμα το οποίο βέβαια συνηθίζεται.

Φαινόμενο. Το λέει η ίδια η λέξη. Άψογος σε όλα του. Κορυφή σε γεύση αλλά θέλει προσεκτικό στήσιμο ειδικά στο βαμβάκι του. Τότε θα σου ανταποδώσει τα μέγιστα. Ως επι το πλείστον τον χρησιμοποιώ στο σπίτι σε στιγμές χαλάρωσης με τα πιο αγαπημένα μου υγρά.

Κayfun mini V3. Όπου πάω με ακολουθεί, έχει γίνει αυτοκόλητος. Πανεύκολο στήσιμο, γέμισμα, ικανοποιητική γεύση, μηδενικές διαρροές.

Εviva - Τ. To τελευταίο μου απόκτημα αν και παλιός στην πιάτσα. Με το κεραμικό του θέλει λίγο παραπάνω χρόνο για το στήσιμο αλλά η γεύση του είναι όνειρο. Κι αυτός κάνει παρέα με τον φαινόμενο στο γραφείο μου ή στο τραπεζάκι του σαλονιού με αγαπημένα υγρά.

Κάθε ατμοποιητής έχει τα συν και τα πλην του, οπότε και ο καθένας χρησιμοποιείται ανάλογα με αυτά που μου προσφέρει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110796 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159984 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515427 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530860 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801690 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11090 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41015 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet