vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

379 επισκέπτες, 4 χρήστες
djfloor, manoslykos, dkostas, Nikrom

Twitter

Aromamizer RDA

Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Aromamizer RDA
« στις: Απριλίου 27, 2015, 00:53 »



Ένας νέος και αρκετά καινοτόμος ατμοποιητης για Dripping σε δυο διαφορετικές εξωτερικές εμφανίσεις.

Έρχεται από την εταιρία Steam Crave από τη μακριά ανατολή και υπόσχεται τη πιο κορυφαία απόδοση γεύσεις που έχουμε δει μέχρι σήμερα.
Απεδιδει αυτή τη γεύση με τη προσεκτικά σχεδιασμένη τροφοδοσία αέρα με κυκλωνική μέθοδο και drip tip που συμπυκνώνει τη γεύση.
Ο αέρας εισέρχεται περιστροφικά γύρο από τη βάση δημιουργώντας κυκλώνα που ανεβάζει και αναδεύει ομοιόμορφα τον ατμό.
Το drip tip ακολουθεί και αυτό σε καινοτομίες παραδίδοντας απόλυτη προστασία από εκτοξεσφιμες σταγόνες από την αντίσταση αλλα και συμπυκνώνοντας τον ατμό.
Δυστυχώς η εισαγωγή αέρα δεν είναι ρυθμιζόμενη, διότι πολύς αέρας θα σκότωνε τη γεύση κάτι το οποιο πάει έναντι στη νοοτροπία του aromamizer.
Μόνωση και σπειρώματα για να μη ζεσταίνεται το Drip tip.
Τέλος λόγο του τρόπου κατασκευής του δεν έχει διαρροές σχεδόν και εάν τον γυρίσεις ανάποδα.

Κατασκευασμένος εξολοκλήρου από ανοξείδωτο ατσάλι 303 εκτος από της βίδας του θετικού πόλου που είναι χάλκινη μεν επικαλυμμένη από ασημι δε (και ρυθμιζόμενη).
Μονωτικό Derlin στο σημείο επαφής του Drip tip του.
Με extra drip tip adaptor που συμπεριλαμβάνει τις καινοτομίες του βασικού του.
Extra βιδακια και orings.
Έρχεται σε πολύ προσεγμένη συσκευασία με το "Scratch and Check" εντός τις ζελατίνας για σιγουριά μη αγοράς κλώνου.
Προτεινομενη τιμή από την εταιρία μαζί με μεταφορικά είναι περίπου τα 40e.


Θα ακολουθήσει το συντομότερο video με αναλυτική παρουσίαση δείχνοντας παραπάνω συμπεριλαμβανομενου τη προσωπική μου εμπειρία και γνώμη.
Παρέλαβα δυο απευθείας από την εταιρία παραγωγής τους για λόγους παρουσίασης, θα γίνει κλήρωση για τον ένα εκ τον δυο.
Δεν έχει δυστυχώς κυκλοφορήσει ακόμα στην ελλάδα και δύσκολο να τον βρείτε γενικά.

Πρώτα όμως θέλω να έχω ολοκληρωμένη άποψη.
Αυτή τη στιγμή τον δοκιμάζω με μονο vertical coil με εξαιρετικά μπορώ να πω αποτελέσματα!

Ακολουθούνε κάποιες γρήγορες δικες μου φωτογραφίες του στησίματος και των συσκευασιών με πολλά συγγνώμη για την ανάλυση των κοντινών.. Απλά για μια πρώτη επαφή  :thumpup:



« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2015, 01:01 από Perikles »

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aromamizer RDA
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 27, 2015, 01:27 »
Φαίνεται πολύ ωρέο εργαλείο !!!!!
Παραθέτω και την παρουσίαση του rip trippers και αναμένουμε και την δικιά σου !!!


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Aromamizer RDA
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 27, 2015, 09:38 »
Ενδιαφέρον τρόπος εισαγωγής και κυκλοφορίας του αέρα, πρωτότυπος μάλιστα.

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aromamizer RDA
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 30, 2015, 01:05 »
Καιρό τώρα περιμένω με αγωνία κάποιον που θα είχε στα χέρια του τον κύριο aromamizer να μας πεί εντυπώσεις αλλα τίποτα ,άγονη γραμμή το νήμα  :'(  .Οι κινέζοι όπως και να χει προνόησαν (ως συνήθως) και κλονοποίησαν τον rda .Ευκαιρία να τον δοκιμάσω λοιπόν ,παρ όλο που δεν είναι ακριβός και ο original ,αλλα θα τον συνδυάσω με παραγγελία ενα μηχανικό μοντ .
https://www.fasttech.com/search?aromamizer

Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aromamizer RDA
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 30, 2015, 01:42 »
Μπορεί να μην έκανα το video και τα υπόλοιπα που φανταζόμουν για παρασκηνιακούς λόγους, αλλα παρόλα αυτά δεν έχω να προσθέσω παραπάνω από το αρχικό post.


Ο καλύτερος κατ'εμε rda που έχω δοκιμάσει αλλα μονο για πνευμονικές τζούρες δυστυχώς. Το ότι δεν έσταξε ποτε σταγόνα ούτε στο στόμα μου ούτε στο παντελόνι μου με "κακοεμαθε" σε σχέση με άλλους.. :thumpup: :thumpdown: :wall: :respect:

Για πιο συγκεκριμένες απορίες εδώ είμαι ξέρεις.. ::)

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aromamizer RDA
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 30, 2015, 01:58 »
Μια χαρά αναλυτικός ήσουν ! Αλλα αυτο με τις πλευμονικές με χαλάει ολίγον,παρ όλο που το φανταζόμουν λογω της κατασκευής και του drip tip. Αν μπορείς να μου πεις κατα πόσο πνευμονικές είναι , ρωτάω λες και είναι μετρήσιμο  :))  , τυπου magma δλδ με τις μεγάλες τρύπες εισαγωγής ? Να φανταστώ αν είναι τόσο πνευμονικές θα χρειάζεται και στησίματα με  0,30+ mm σύρματα κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2015, 02:08 από Giwrgos sigma »

Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aromamizer RDA
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 30, 2015, 02:53 »
Σα ακέραια νούμερα έχει 6 τρύπες των 2mm όμως λόγο της κατασκευής του τον νιώθεις πιο σφιχτό από τις 2 μεγάλες (3mm) τρύπες του magma πιο αεράτο από τις 2 μεσαίες (2mm).  Έμφαση στο νιώθεις, καθώς τον παραπάνω αέρα τον παίρνεις..

Ο λόγος είναι ότι ανακατεύει τον αέρα υπερβολικά πολύ. Το ντουμάνι είναι ότι πιο πυκνό έχω νιώσει ποτε ακόμα και με μονη αντίσταση..
Αυτό το ανακάτεμα τον κάνει να έχει και τι καλή γεύση.

Προσωπικά τον πάλεψα πολύ να κάνω mouth2lung και δε τα κατάφερα. Τα καλύτερα αποτελέσματα τα πείρα με κάθετες αντιστάσεις εκτος από όταν τον δούλεψα με temp control. Στο temp control με μονη αντίσταση βιδωμένοι στις κεφαλές τον βιδών η αντίσταση ήταν μπετόν και δουλεύει τέλεια, αλλα και πάλι για πνευμονικές..

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aromamizer RDA
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 01, 2015, 23:03 »
Λοιπόν, βρήκα ευκαιρία και μιας και μου είχε ξεμείνει λίγο σύρμα και λίγο fiber freaks είπα να δοκιμάσω ένα γρήγορο στήσιμο. 40χιλ. σύρμα (AWG 26), 3mm διάμετρο, 7 σπείρες σε διπλή αντίσταση, βγήκε 0.8Ω. Το οποίο στήσιμο μάλλον απέτυχε, δεν ξέρω αν φταίει η απειρία μου στον συγκεκριμένο επισκευάσιμο, το πάχος του σύρματος ή η διάμετρος, αλλά οι αντιστάσεις μου βγήκαν αρκετά «στο πλάι» καμία σχέση με το στήσιμο στο βίντεο του rip trippers δηλαδή και μάλλον εμποδίζουν λίγο το airflow. Είναι και αρκετά χαμηλά στο deck. Δεν τις πολυπίεσα προς το κέντρο γιατί δεν μου έχει μείνει αρκετό σύρμα για πειράματα και δεν ήθελα να το ρισκάρω. Από αύριο (ή όταν αποφασίσω να την αλλάξω) που θα βάλω AWG 28 θα δω τι και πως.


Ακόμα και έτσι όμως μου αρέσε. Γεύση φούλ, ατμός φουλ, τουλάχιστον σε σχέση με τον subtank, το χτύπημα είναι αρκετά πιο έντονο αλλά δεν με ενοχλεί και τόσο, αντιθέτως.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110850 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160066 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515464 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146508 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303344 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12820 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530900 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801714 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41036 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet