vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

275 επισκέπτες, 7 χρήστες
ΨΗΛΟΣ, Buliwyf, zalaros, tony1976, Doubt, lagoudakis, tibolaso

Twitter

Μετα απο ποσο καιρο ασχοληθηκατε με επισκευασιμους ατμοποιητες?

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Ακριβως 3 μηνες μετα.
Και να ηθελα (που ηθελα) πιο νωρις δεν γινοταν και ευκολα τοτε, οι επιλογες δεν ηταν και πολλες ουτε και αμεσα προσβασιμες.
Ηταν η εποχη του... ατμοχρηματιστηριου οπου αγοραζες καινουριο εναν επισκευασιμο ή ενα μοντ και μπορουσες να τον πουλησεις ακριβοτερα.
Για να παρεις μεταχειρισμενο κοντα στην τιμη που ειχε καινουριος πρεπει να στον πουλαγε ή ο αδερφος σου ή μεθυσμενος.
Τοτε λοιπον, ο Οδυσσεας μου με εβαλε για τα καλα στο χωρο των επισκευασιμων και προτιμησε το limit down του σαν μετοχη προκειμενου να μου δωσει το limit up στην ατμοαπολαυση μου non stop (και non συρμα βεβαιως βεβαιως, κοντευω τα 100 μετρα απο τοτε...  :tongue_smilie: :)) )

Αποσυνδεδεμένος billy

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από τρία και πλέον χρόνια με εργοστασιακούς,σίγουρα δεν θα ασχοληθώ με επισκευάσιμο :nope: ...

Το Σεπτέμβρη μπήκα στην ατμιστική κοινότητα και πριν τρεις βδομάδες ο συμφορουμιτης  mantos μου χάρισε έναν επισκευάσιμο dripper ο οποίος απογείωσε την ατμιστική μου εμπειρία!!!

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Συρμα και silica σχεδον αγνωστο που θα βρεθουν. Το βαμβακι ηταν απορριπτεο εξ αρχης.

Με επισκευές (εργοστασιακων) καταπιάστηκα από τον πρώτο μήνα (12-2011), αφού πρώτα ταλαιπωρήθηκα αρκετα να βρώ σύρμα. Εμπαινα σε ατμομάγαζα και ζητούσα σύρμα αντίστασης και με κοιτούσαν σαν εξωγήινο. Τα ίδια και όταν εψαχνα silica. Τοτε ήταν που είχα την φαϊνή ιδεα να βάλω βαμβάκι και αμέσως κατάλαβα την υπεροχή του σε σχέση με το silica, ωστόσο το βαμβάκι ήταν ακόμα απορριπτέο από την κοινή γνώμη, γι' αυτο και ποτέ δεν δημοσιοποίησα την "ανακάλυψή μου".

Με αμιγως επισκευάσιμο ασχολήθηκα μετα από 3 ολοκληρα χρόνια, κατι οι απαγορευτικές τιμές τους, κατι το οτι δεν ήθελα να ξεβολευτώ από την βολή μου με τους επισκευασμένους εργοστασιακούς, με κρατούσαν μακριά από τους επισκευάσιμους.
Τωρα τα πράγματα έχουν αλλάξει. Καποιος που μπαίνει τωρα στο ατμισμα εχει πολλές επιλογες και μπορεί πολύ ευκολα να δοκιμάσει επισκευάσιμο. Οι κλώνοι δε, έχουν τιμή που τότε αγοράζαμε ego-t οι οποίοι "δουλευαν" σωστα μονο την πρώτη μερα.  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Έγω χρειάστηκα 1 μήνα μέχρι να πάρω την απόφαση την οποία ποτέ δε μετάνιωσα, τέρμα οι εργοστασιακές και οι μαμακίες κάθε τρεις και λίγο, σύρμα φυτίλι και έτοιμος, συν η καλύτερη γεύση και το έξτρα ντουμάνι (μπόνους ψυχολογικό για μένα).

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
στον μήνα επάνω πήρα vamo & kfl+
Αν και πλέον ντιπάρω αποκλειστικά, έχω ένα μικρό ναυτίλο για τις περιπτώσεις που δεν είναι εύκολο να στάζω, γιατί η σύζυγος μου κατάσχεσε τον kfl+ και έμεινα με τον ναυτίλο της στο χέρι  :angry_orange:
Κάθε φορά που τον ατμίζω, καταλαβαίνω πόσο πίσω είναι σε γεύση και από τους ντριπερ, και από τον kayfun.
Μήπως ήρθε η ώρα για ένα kayfun4-κλωνάρι? :)

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Μετά από 4,5 μήνες δοκίμασα τον πρώτο.
Άλλο τόσο και περισσότερο διάστημα το είχα δίπορτο.
Μετά με πήρε ο επισκευάσιμος ζβάρνα και πάει ο Vision nano και κυρίως ο CE3 και όσα μου έμαθε ο Πολυκράτης.

Αποσυνδεδεμένος Antretti

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Από το πρώτο μήνα.
Σήμερα με τόσες επιλογές αν θες πραγματικά να κόψεις το ακατανόμαστο είναι θέμα ρευστότητας.
Τα χώνεις και δοκιμάζεις τα πάντα.
Για μένα το πρωτάκι το Κ1 της Aspire είναι παρελθόν τώρα έχω μείνει με ένα genitank mega,
και περιμένω από την άλλη εβδομάδα Kayfun V4,Trident V2,Orchid V6!!! 


άντε επιτέλους :wall: :wall: :wall:

Μετά από κλώνο Nautilus, πήγα σε Dripping... Τον Οκτώβρη, IGO W για δοκιμή... Ε... Η επόμενη αγορά ήταν ο κλώνος Magma Dripper.

Δεν σε κουράζει ιδιαίτερα γιατί έχει πηγαδάκι και μπορεί να δεχτεί αρκετές σταγόνες που φτάνουν και το 1 ml περίπου.


Τώρα, με ΨΗΝΕΙ ιδιαίτερα ο Delta II από την Joytech. Αλλά για οικονομικούς λόγους, μάλλον θα πάω σε κανέναν κλώνο πάλι μου φαίνεται... Ή Orchid v3 ή Kayfun.

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Άργησα λίγο, μετά από 14 μηνες περίπου από όταν άρχισα το άτμισμα. Πέρασα στο επισκευάσιμο κομμάτι πριν 2 μηνες περίπου με την αγορά ενός Lemo και από χθες παίζω και με έναν subtank mini. Δεν το μετανοιώνω, καμία σχέση με τους εργοστασιακούς.

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Μετα απο 5 μερες απλού ατμοποιητη πηρα το subtank mini και πλέον βρηκα την υγεια μου! Λιγο γρήγορη μετάβαση αλλα αν δεν το ειχα κανει δε νομιζω να ειχα μείνει στο η.τ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος powerwolf

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Εγω παλι  ασχοληθηκα με επισκευασιμους πριν κανα εξαμηνο..Ημουν δισταχτικος στο αν θα τα καταφερνα.Αλλα ρε παιδια τι απολαυση ειναι αυτη? Φυσικα με βοηθησε πολυ το   φορουμ εδω και οι ιδεες καποιων για την καλητερη χρηση ενος επισκευασιμου..Ααα!!!! Να πω οτι ειμαι ατμιστης απο το 2010 και τωρα αξιωθηκα για επισκευασιμους..Σας ευχαριστω ολους που συνησφερατε χωρις να το γνωριζετε

Αποσυνδεδεμένος keepthefaith

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
μετα απο 1 μηνα περιπου αν και διστακτικος και γω στην αρχη πηρα το οριον μ πηγα σε genesis κατευθειαν με παιδεψε μιας και νοομπας αλλα αξιζε η αλλαγη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος teo46

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • No Half Measures
μετα απο 4-5 προσπάθειες τα τελευταία 3 χρόνια να κόψω το κ.τ τα κατάφερα με τον αεροτανκ στην αρχή και στον μήνα επάνω με τον subtank mini επισκευασιμος βέβαια..
μετά τον μινι μόνο με επισκευασιμο με βλέπω στο χέρι!
 :yes:

Μετά από 1-2 μήνες πήγα σε επισκευασιμους (και είμαι 100% ικανοποιημένος)

Να τονίσω με την ευκαιρεία την τεράστια συνδρομή του forum που έκανε το πέρασμα εύκολο , άνετο και πρακτικό !  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160045 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110827 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303336 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530893 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801710 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet