vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μετα απο ποσο καιρο ασχοληθηκατε με επισκευασιμους ατμοποιητες?

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
μετα απο 4 μηνες αλλα χωρις να εγκαταλειψω τους εργοστασιακους,ο nautilus aspire και ο innokin zanith ειναι παντα στην τσεπη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος realizum

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Άργησα αρκετά μετά απο ένα χρόνο περίπου αλλά μέσα μου το ήθελα απο νωρίτερα. Το να σκας καθε εβδομάδα 2.7 και 3.00ε για αντιστάσεις είναι γελοίο και συν της άλλης να μην παίρνεις και την καλυτερη γεύση. Άσε που με κάτι 70/30 υγρά ατμιζες και βαμβάκι μαζί.

Γυρω στο 3μηνο ξεκινησα με berserker. Μετα hastur. Μονο και μονο για τη γευση. Και δεν ξανα ασχοληθηκα με εργοστασιακους.

πρωτος μου και καθημερινος μου ατμο ο σκυλος. Δεν βρισκω τον λογο να αγορασω οτιδηποτε αλλο εφοσον με ικανοποιει στο επακρον. Ενδεχομενως να παρω καποιον εργοστασιακο καποια στιγμη για σε περιπτωση αναγκης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2019, 21:12 από evilsmile22 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
τον τιτλο του νηματος τον διαβασες [member=19598]evilsmile22[/member] ?
καμμια σχεση με αυτο που εγραψες.

Αποσυνδεδεμένος tok

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Mετα απο 1μιση χρόνο περίπου , αν και για κανα χρόνο ακόμα,περισσότερο χρησιμοποιούσα το Nautilus2 . ¨Ωσπου οι mtl rta άρχισαν να κυκλοφορούν ευρέως(χωρίς να είναι high end) και πήρα ως πρώτο το berserker . Απο τότε μόνο επισκευάσιμους


[member=7533]drum[/member] Ο τιτλος ρωταει μετα απο ποσο καιρο ασχοληθηκατε με επισκευασιμους ατμοποιητες. Απαντησα οτι ο πρωτος μου ατμοποιητης ηταν ο σκυλος που ωντας επισκευασιμος υποδηλωνω οτι ξεκινησα κατευθειαν με επισκευασιμους. Το υπολοιπο ποστ μου ειναι ενας σχολιασμος βασιζομενος στην εμπειρια μου. Αν εχεις οποιαδηποτε αλλη ερωτηση κατανοησης του σχολιου μου ειμαι διαθεσιμος να σε βοηθησω.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
ειμαι με χαμηλο αβανς, κ δεν σε πιασα με την μια... :-[
να τα μαζεπσω λες, κ να την κανω για καμμια αλλη αμμουδια?  :-[

Αποσυνδεδεμένος azzazel

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Σήμερα παρέλαβα και έστησα τον πρώτο μου rta, τον fresia της damn vape.
Στήθηκε πάνω σε pico 75 watt, ερχόμενος από melo 3 (τον κράτησα 1 μήνα) και μετά innokin zenith (τον κράτησα 2-3 μήνες και εννοείται πως δεν τον πετάω).
Αν και αγόρασα και έτοιμες αντιστάσεις, είπα να πέσω κατευθείαν στα βαθιά. Έφτιαξα λοιπόν μια δική μου αντίσταση (ss316l, 2.5 id, 7 σπείρες στα 0.88 Ω). Το πρώτο βαμβακωμα ήταν αποτυχία αλλά με την δεύτερη το πέτυχα.
Προς το παρόν το δουλεύω σε TCR στους 240 Κελσίου στα 18watt.
Αισθάνομαι πολύ υπερήφανος (Μην κοροϊδεύεψετε).


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kostis101

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Καλοατμιστος! Αμα καλομαθεις με την γευση των RTA θα τον φαει το συρταρι τον Zenith. 

Αποσυνδεδεμένος azzazel

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Ποιός zenith?
Ξέχασα.
Φίλε μου είχες απόλυτο δίκιο.
Πρόσφατα πήρα και ένα innokin protin mod με τον scion 2 το τον μετατροπέα σε rta.
Όντως ο zenith ούτε καν θυμάμαι που βρίσκεται.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mmottekk

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα μου πήρε σχεδόν τρία χρόνια. Μετά από ναυτίλους, τρίτωνες και διάφορους άλλους πήρα πριν κάποιους μήνες berserker mini και πιο προσφατα τον true. Παρόλα αυτά, πρόσφατα πήρα και τον zlide ο οποίος με ικανοποιεί παραπάνω σε κάποια υγρα.


.... μετά από άτμιση περίπου δύο μηνών ...... σήμερα, δεν χρησιμοποιώ τον εργοστασιακό με τον οποίο ξεκίνησα (nautilus 5 ml.), κατέχω "ένα λόχο" επισκευάσιμους τους οποίους χρησιμοποιώ κυκλικά εναλλάξ (rotation), ανά δύο (2) τανκ χρήσης (pg & nic.) .....

Ουτε που θυμαμαι χαχα!
Περσι που ξαναρχισα το ατμισμα μετα απο αρκετα χρονια αερα κοπανιστο,η πρωτη κινηση ηταν,μοντακι,ενας zeus,συρμα κ βαμβακι(πλεον)..
Τωρα πηρα κ ενα δευτερο zeus απλα..

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Έπειτα από τρείς μήνες ατμίσματος απόκτησα τον πρώτο  επισκευάσιμο τον UFO και ύστερα από 20 περίπου ημέρες ήλθε στα χέρια μου ένας Kayfun 2.1 mini clone.
Έκτοτε ούτε σκέψη  για έτοιμες αντιστάσεις. 
Είχα βρει το καινούριο μου παιγνίδι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475258 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164767 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12280 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1519958 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap