vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Milarepa, Tazz, billythekid, mbreznik, dallaskdp, marauder800, filikos4

Twitter

Apollo By Leo

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 19:30 »
https://www.dropbox.com/s/ztaclg2fd1o601b/2014-12-09%2019.24.04.jpg?dl=0
Το εργαλειο πεταει.-
Απο ατμο δεν ειναι και τιποτα τρελο, αλλα η γευση αψογη και το χτυπημα θεριζει.
Με χαλασε λιγο που δεν εχει ντριπ τιπ ενας ατμο των 100€, αλλα οκ, δεν θα σκασουμε κιολας :tongue_smilie:



Αυτο που με ξενερωσε ειναι οτι απο την 1η ωρα ηδη χαθηκε μια βιδα.
Πρεπει οπως και δηποτε να βγει ενα πακετακι με μια τετραδα σε (νορμαλ τιμη ελπιζω) γιατι χανονται για πλακα.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 20:28 »
(για αρχη, δεν εχω πια εντιτ, οποτε συγχωρατε με :p)

Μετα απο λιγες μερες και ολα τα βασικα στησιματα στον απολο (xtr), κατεληξα σε καποια συμπερασματα.



1) Ειναι κορυφη. Ετσι απλα  ;D
2) Το χτυπημα του ΘΕΡΙΖΕΙ
3) Δεν χρειαζεται να ριξεις τα Ω για να παρεις χτυπημα. Στα 0.5 με 3πλη αντισταση ειναι απλα overkill.Καμια σχεση με τον magma και σια που αν δεν φτασεις στο 0.5 δεν κανεις τιποτα.
Αυτη τη στιγμη εκοψα τις 2 που ειχα απο πανω και εμεινα με μονη στα 1.2 περιπου. Η αποδοση που εχει στο χτυπημα ειναι σαν το 0.9 στον magma. Σιγουρα χρειαζεται να κατεβασω, αλλα τιποτα κατω απο 0.8.
4) Η καλυτερη αποδοση που μπορει να δωσει (για μενα παντα) ειναι με μονη/διπλη/παραλληλη ΕΝΤΟΣ της φωλιας και με αερα απο κατω (+φυσικα και απο το πλαι για πνευμονικες).
5) Δεν ζεσταινεται με τιποτα
6) Δεν σταζει απο πουθενα, ακομα και με αερα απο κατω ανοιχτο.
7) Η γευση ειναι πεντακαθαρη


Μερικα πραγματα που με ενοχλησαν


1) Καμια φορα απο γεμισμα, υδρατμους κλπ, μενουν αρκετες σταγωνες εσωτερικα του τοπ καπ και ετσι τυχαινει να εχει γουργρουριτο. Σπανιο, αλλα συμβαινει καμια φορα.
2) Το τοπ καπ μου εξφενδονιζεται αρκετες φορες στην προσπαθεια να το βγαλω  :)) . Εστρωσε αρκετα βεβαια σε σχεση με την πρωτη μερα, φανταζομαι θα στρωσει κιαλο.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 21:48 »
Εγώ πάντως με την κάτω τρύπα είχα διαρροές και φοβάμαι γιατί είμαι με ηλεκτρονικό....
Το δουλεύω μόνιμα με διπλές και με ρυθμιστή θερμοκρασίας(dna40) και είμαι σούπερ αλλά πάντα εκτός φωλιας δυστυχώς.

Galaxy Note 3


Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 01:24 »
Τι να σου πω, προσωπικά δεν έχω καθόλου. Ίσως στο γέμισμα σου ξέφυγε λίγο παραπάνω;
Όπως και να χει, η απόδοση του είναι άριστη με οποιοδήποτε στήσιμο. Απλά η φωλιά και ο αέρας από κάτω δίνουν πολύ ένταση στη γεύση :)

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 01:33 »
Μια μικρή διαρροή στον πόλο είναι φυσιολογική όταν έχεις αέρα από κάτω. Μια σταγόνα κάθε τόσο θα υπάρχει στον πόλο, ιδίως αν αφήνουμε τον άτμο σε όρθια θέση. Με σχετικά μακρύ mc και εντελώς κολλημένες τις σπείρες το πρόβλημα ελαχιστοποιείται.  ;)

Επίσης, τα περισσότερα ηλεκτρονικά έχουν καλή μόνωση στο θετικό πόλο, ακριβώς για αυτόν το λόγο. Ειδικά αν έχεις και αυθεντικό το να περάσει υγρό στην πλακέτα από το θετικό το θεωρώ αιτία αντικατάστασης λόγω ελλατωματικής κατασκευής. Σκέψου ότι εγώ έχω ένα hana clone από fasttech και παρόλο που βρίσκω συχνα σταγόνα στον πόλο, δεν περνάει τπτ μέσα. Τσεκαρισμένο.  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2014, 01:43 από renesis »

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 21:22 »
Α μου έφυγε το άγχος της διαρροής οκ. Θα ξανα στήσω με κάτω αέρα να δοκιμάσω... 

Galaxy Note 3


Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 19:07 »
Εδώ και μερικές μέρες είμαι με αυτό το στήσιμο:



Dual hybrid coil, 2x ribbon kanthal A1 7 σπείρες, συνολική αντίσταση 0.6 Ωμ.

Θυμάστε που λέγαμε ότι ο apollo δε ζεσταίνεται; Ε με αυτό το στήσιμο 4-5 συνεχόμενες τζούρες αρκούν για να κάνουν το drip tip να φτάσει σε αποτρεπτικές θερμοκρασίες.

Την πρώτη μέρα ήταν απογοήτευση. Χτύπημα υπήρχε αρκετό, περισσότερο απ' ότι με απλό σύρμα, αλλά το ντουμάνι ήταν υποτονικό και η γεύση δεν ήταν αντάξια του mesh.

Σύντομα ανακάλυψα ότι οι αντιστάσεις ήταν πολύ χαμηλά στη φωλιά με αποτέλεσμα η κάτω να μην αναπνέει σωστά. Τις σήκωσα λίγο και η απόδοση του στησίματος βελτιώθηκε κατακόρυφα. Ειδικά το ντουμάνι έφτασε άλλα επίπεδα και ανοίγοντας και τις πλαϊνές τρύπες αέρα έκανα προπόνηση στην επικίνδυνη τέχνη του cloud chasing.  :tongue_smilie: Η γεύση ανέβηκε επίπεδο κι αυτή, αλλά εξακολουθώ να προτιμώ τη γεύση που μου δίνει το triple twisted.

Μου πήρε σχεδόν 2 ώρες να το στήσω, μαζί με την προετοιμασία του mesh, και η αλήθεια είναι ότι η τοποθέτηση της πάνω αντίστασης με δυσκόλεψε αρκετά. Η κάτω μπήκε στο άψε σβήσε, αλλά όταν προσπαθούσα να διορθώσω τη θέση της πάνω έφευγε το ribbon από τις βίδες.

Δε με βλέπω να το κρατάω για πολύ. Το έχω μόνο και μόνο επειδή μου πήρε τόση ώρα να το στήσω και λυπάμαι τον κόπο μου, αλλά κι επειδή δεν έχω έτοιμο triple twisted και βαριέμαι να φέρνω το τρυπάνι τώρα.  :))

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 21, 2014, 02:09 »
Για πες λίγο για το τριπλ τουιστερ...
Σύρμα αντίσταση διάμετρο βατ δώσε μου ιδέα για αύριο.....
Αν έχεις και καμιά φώτο...

Galaxy Note 3


Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 21, 2014, 02:23 »
Δες τον μουσατο φιλο μας rip tipers   αλα για driper νομιζω πρεπει να χρησιμοποιησεις ποιο χοντρο συρμα απο 0,20 που βαζει αυτος.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 21, 2014, 15:23 »
Το πάχος του σύρματος που θα χρησιμοποιήσεις εξαρτάται από το πόσο θέλεις να είναι η αντίστασή σου. Εγώ χρησιμοποιώ kanthal A1 0.20. Το στρίβω όπως ο rip trippers στο βιντεο. Σε τρυπανάκι 2mm οι 7 σπείρες μου βγάζουν 0.9Ωμ. Οπότε είμαι γύρω στα 15-18 watt στο μηχανικό, ανάλογα με την κατάσταση φόρτισης της μπαταρίας. Γενικά μπορείς να στρίψεις ό,τι διαμέτρους σύρματος θέλεις δεν υπάρχει πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 12:01 »

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 14:16 »
Δεν είναι κλώνος του δικού μας apollo. Είναι κλώνος αυτού.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 18:26 »
Α πάσο  τότε  εγώ δεν ήξερα με αυτόν μοιάζει χάχα....

Galaxy Note 3


Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 18:33 »
Δεν υπάρχει του δικου μας Apollo ε;

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 19:43 »
Όχι. Κι εκτιμώ ότι για να βγει θα πρέπει να κάνει μεγάλη επιτυχία ο αυθεντικός στο εξωτερικό, αλλιώς δεν πρόκειται να κάτσουν να ασχουληθούν οι κινέζοι, καθώς έχει πολλή λεπτομέρεια στην κατασκευή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475565 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114312 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 884 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270889 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1520065 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap