vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

229 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, mode plagal

Twitter

Apollo By Leo

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Apollo By Leo
« στις: Οκτωβρίου 21, 2014, 18:04 »


Το πρόσφατο δημιούργημα byLeo.
Μοιάζει με το Apollo CSM (Command & Service Module) της αποστολής Apollo.
Παρά το παραπλανητικό του ονόματος, πρόκειται για dripper ατμοποιητή.
Και φυσικά ο κάτοχός του μπορεί να πει, ότι έχει συμβάλει στο σχεδιασμό του και η NASA.
Εξωτερικά διαφέρει από το σύνηθες των υπολοίπων, χάρη στο πάνω κομμάτι της καμπάνας.
Λειτουργεί ως ψύκτης και σταθεροποιητής του δακτυλιδιού ρύθμισης αέρα.
Το σχήμα και οι τρύπες, κάνουν την οπτική διαφορά.
Αποτελείται από τα εξής:



Στη μέση η "φωλιά".
Φαντάσου ένα πολύ μεγάλο μεταλλικό κεραμικό, με τις βίδες για το σύρμα της αντίστασης πάνω του.



Οι 2 πόλοι αντιδιαμετρικά, με 2 βίδες επάνω του ο καθένας.
Σφίγγει και ασφαλίζει με έναν από τους 2 πείρους, που εκτελούν χρέη θετικού πόλου.
Συναρμολογώ σε 2 κομμάτια, γιατί το παρά άπλώσα.



Πολλοί οι διαθέσιμοι συνδυασμοί αντιστάσεων, ο κατασκευαστής υποσχέθηκε μικρά βίντεο για κάθε συνδυασμό.



Φύσα αγέρι.
Η καμπάνα έχει 3 σημεία εισαγωγής αέρα. Το καθ’ ένα έχει 3 τρύπες 1,5mm έκαστη.
Το κάθε σημείο βρίσκεται σε ένα τεταρτημόριο (90ο) της καμπάνας, με ένα τεταρτημόριο χωρίς τρύπες.
Το δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα, έχει 2 σχισμές αντιδιαμετρικά (180ο) τοποθετημένες.
Ρυθμίζουμε τον αέρα ταυτόχρονα από τα 2 σημεία της καμπάνας.
Στρέφοντας το δαχτυλίδι 90ο, ρυθμίζουμε τον αέρα από το 3ο σημείο στην καμπάνα.
Εκτός από την καμπάνα, μπορούμε να έχουμε αέρα και από τον πόλο του 510 κονέκτορα.
Στη συσκευασία υπάρχουν 2 πείροι (θετικοί πόλοι), ένας με τρύπα για να μπαίνει αέρας και ένας "τυφλός".
Συνοψίζοντας, μπορούμε να έχουμε αέρα από την καμπάνα, από 2 ρυθμιζόμενα ανοίγματα ταυτόχρονα,
ή από 1 ή να μην έχουμε καθόλου από την καμπάνα.
Μπορούμε να έχουμε αέρα από τον πόλο για κάτω από την αντίσταση, ή κλειστό πόλο.
Και τέλος μπορούμε να συνδυάσουμε αέρα από καμπάνα και πόλο.
Δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να το γράψω περισσότερο ακαταλαβίστικα.
Αφήστε την φαντασία σας ελεύθερη, δείτε τις φωτογραφίες, γράψτε κάποια υπόδειξη να το βελτιώσω.
Δεν τελειώσαμε με τον αέρα.
Οι τρύπες στην καμπάνα, βρίσκονται καθ’ ύψος, πάνω από την φωλιά, "καθαρίζουν την φωλιά".
Αν θέλουμε αέρα από την καμπάνα, πρέπει η αντίσταση ή οι αντιστάσεις μας να είναι πάνω από την φωλιά.
Αν θέλουμε αέρα από τον πόλο, η αντίσταση μπορεί να χωθεί μέσα στη φωλιά.
Και φυσικά όλα αυτά συνδυαστικά.
3πλη αντίσταση, με 2 αντιστάσεις πάνω από την φωλιά αεριζόμενες από την καμπάνα
και η 3η αντίσταση μέσα στη φωλιά με αέρα από τον θετικό πόλο. Απόδειξη:



Και για το τέλος, το Α στο logo APOLLO, είναι ακριβώς στο σημείο της καμπάνας που αντιστοιχεί στο 3ο σημείο εισαγωγής αέρα.
Με αυτόν τον τρόπο έχουμε "προσανατολισμό" ρύθμισης αέρα με το δαχτυλίδι.
Έχοντας όλα αυτά τα εφόδια, μπορείτε να δείτε το βίντεο Geure-Leo, συλλογιζόμενοι γιατί δεν το βλέπατε απ' την αρχή.

[youtube]LG_nElKD2Ac[/youtube]


Το παρών νήμα είναι για σχόλια, ανταλλαγή απόψεων μεταξύ μας.
Ο κατασκευαστής δεν μπορεί να γράψει εδώ.
Για ερωτήσεις προς τον κατασκευαστή, υπάρχει το νήμα του κατασκευαστή: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23532.msg772406.html#msg772406
Περιττό και στα όρια του προσβλητικού να αναφέρω τα περί κόσμιας γραφής και τήρησης των κανονισμών του φόρουμ.

Σε αυτό το μήνυμα του renesis, μπορούν να βρεθούν και όλα τα βίντεο με τα στησίματα για τον Apollo.

Προσθήκη link για το μήνυμα με τα βίντεο στησίματος.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2014, 16:14 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: APOLLO byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 21, 2014, 22:21 »
Αν και δεν ασχολουμαι με το dripping, εδω βλεπουμε πολλες φρεσκες ιδεες (που μπορει να τις ειχαν κι αλλοι αλλα να εκριναν πως οικονομοτεχνικα δεν συνεφερε να τις υλοποιησουν). Θα δουμε στο μελλον ποσο καλυτερα δουλευει απο εναν ταπεινο και απλο dripper.
Το... αιωνιο ερωτημα  :) : Μια οδοντογλυφιδα απο kevlar με τριχες ειναι καλυτερη απο αυτη που εχουμε στο σπιτι... Αξιζει???? ;)

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: APOLLO byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 31, 2014, 00:59 »
Τον απέκτησα χτές τον έστησα με μονή αντίσταση 1.5 με νον (παρόλο που δεν χρειάζεται) και βαμβάκι. Ωραία γεύση και καλό ντουμάνι. Αν και δεν έχω καταλήξει ακόμα στο κατά πόσο η μεταλλική φωλιά είναι ισάξια ή όχι του γνωστού κεραμικού, κλείνω στο ότι είναι, αρκεί να βρει κανείς το σωστό ύψος στην τοποθέτηση της αντίστασης.
 Οι βίδες πάνω στη φωλιά με δυσκόλεψαν λίγο στην αρχή, καθώς είναι πολύ μικρές και ξεβιδώνονται εύκολα με αποτέλεσμα να πέφτουν, όμως είναι κάτι που εύκολα αποφεύγεται. Κατά τα άλλα το στήσιμο είναι παιχνιδάκι. Μοναδικό ελάττωμα που του βρήκα, είναι ότι δεν στεγανοποιεί καλά το δαχτυλίδι και έχει μικροδιαρροή απ τις πάνω τρύπες, ελπίζω αυτό να διορθωθεί στην πορεία.
Σαν πρώτο συμπέρασμα θα έλεγα ότι πρόκειται για έναν πολύ καλό ατμοποιητή που σε καμιά περίπτωση δεν αρκεί μία μέρα για να πάρεις όλα αυτά που έχει να δώσει.


Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: APOLLO byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 31, 2014, 05:40 »
τον παρελαβα και εγω..στησιμο 0,28 συρμα ,στα 1,4 με τον αερα μονο απο κατω..κλεινωντας ομως την μια τρυπα με οδοντογλυφιδα για πιο σφιχτη τζουρα και...εχω εναν.. the dripper :)) .πιστευω οτι θα ειναι αξιος αντικαταστατης του the dripper.το στησιμο με μονη μεσα στην φωλια ειναι οτι πιο ευκολο φτανει να βγει πρωτα η φωλια..πολλυ καλος χιλια μπραβο στον leo..και δεν σταζει :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: APOLLO byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 21:02 »
Λίγα λογάκια, λίγες φωτογραφίες και έτοιμη η παρουσίαση!
Δεν χρειάζεται να εξαντληθούν οι τρόποι στησίματος.
Ξεκινάει ένας, ακολουθούν πολλοί με ολίγα ο καθένας.
Σε χρόνο Δτ, θα έχουμε όλους τους πιθανούς και μερικούς απίθανους τρόπους χειρισμού του ατμοποιητή.
Έχει πολύ "ψωμί" ο συγκεκριμένος, ΕΛΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: APOLLO byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 22:06 »
Μερικές πρόχειρες φώτο από μένα και μία με το σημερινό μου στήσιμο με διπλή αντίσταση 1.4 Ωμ και τον τυφλό πόλο. Είναι σαν να έχω άλλον ατμοποιητή σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 00:47 »
τον δοκίμασα στημένο στη vapeland καλλιθέας......τριπλή με ρίμπον, 0,4Ω....0 νικότίνη. Ενα θα πω..είναι μαμάτος........

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 21:59 »
Η δεύτερη απόπειρά μου για τριπλή βγήκε στα 1.4 συνολικά με 16αρι σύρμα (τόσο περίπου ήθελα για να παίζει στο προβάρι) και δούλεψε.. τρελό ντουμάνι στα όρια του προβατακίου βέβαια..
Εντάξει επιδέχεται μεγάλης βελτίωσης  ;)  βασικά αραιώνουν πολύ οι σπείρες στην προσπάθεια να τις πιάσω στις βίδες. 

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Apollo vs THE Dripper
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 22:52 »
Εδώ και λίγες μέρες έχω στα χέρια μου τον apollo και λέω να κάνω ένα μίνι ριβιού.

Ας τα πάρουμε από την αρχή. Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά για εμένα είναι χάρμα ιδέσθαι...




Με το που τον άνοιξα έστησα μια τριπλή με 0.32 kanthal. Βγήκε 0.4ωμ και στο stingray με αέρα από κάτω-πάνω-μέσα-έξω ξεκίνησα το συννεφοκυνήγι. Πολύ ντουμάνι!!! Αφού τον κράτησα έτσι στημένο για δυο μέρες κι έκανα το κομάτι μου σε φίλους και γνωστούς ( 8) ) ήρθε η μεγάλη ώρα. Η σύγκριση με τον THEDripper.

0.28 kanthal 5 σπείρες σε μπλε βελόνα, 1.1ωμ στον dripper 1.5 στον apollo!!!!. Τελικά το leg length παίζει ρόλο. Για μισή μέρα τον κράτησα έτσι, αλλά στο μηχανικό ήταν πολύ τζούφιος οπότε πάμε πάλι. Ως έχει το στήσιμο του dripper, 6 σπείρες 0.32 στον apollo, πάντα εντός της φωλιάς, αντίσταση 1.1ωμ. 2 μέρες τώρα κάνω τη σύγκριση. Έχουμε και λέμε...

(πάντα με αέρα μόνο από κάτω)

Χωρητικότητα μεγάλη, όπως υπόσχεται. Από σταγονόμετρα που ο dripper χωράει μετά βίας 15 σταγόνες, ο apollo παίρνει άνετα 25.

Τζούρα πιο αεράτη από τον dripper, όχι πολύ, αλλά υπάρχει εμφανής διαφορά. Μπορείς να κάνεις lung hit σχετικά άνετα. Είναι ακριβώς στα γούστα μου και ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη αυτό.

Χτύπημα παρόμοιο με τον dripper, πότε λίγο περισσότερο, πότε λίγο λιγότερο αναλόγως τη τζούρα, οπότε μάλλον έχουν ίδιο χτύπημα. (το καμένο του είναι λίγο πιο ανεκτό, ευτυχώς)

Ατμός ζεστός, αλλά πιο κρύος από του dripper. Χλιαρός προς τον ζεστό θα τον χαρακτήριζα. Στην αρχή δε μου άρεσε καθόλου αυτό και είχα ήδη αρχίσει να σκέφτομαι να τον στήσω με πιο μικρή αντίσταση, αλλά τζούρα στη τζούρα το συνήθισα και δε με ενοχλεί πλέον.

Ντουμάνι καλύτερο από τον dripper (προφανώς), αφού έχει πιο αεράτη τζούρα.

Διαρροές. Ως γνωστόν ο dripper στάζει μόνο αν τον γυρίσεις ανάποδα. Ε, ο apollo σε γενικές γραμμές είναι το ίδιο. Μόνο μια φορά μου έβγαλε λίγο υγρό από το δαχτυλίδι του αέρα (με κλειστές τις τρύπες, εννοείται), που τον γέμισα τέρμα βγάζοντας την καμπάνα (σχεδόν τον πλημμύρισα) και τον άφησα στο πλάι για κάνα 20λεπτο χωρίς να κάνω τζούρα.

Θερμοκρασία.
Δε ζεσταίνεται. Είχα συνηθίσει με τον dripper που μετά από 5-6 απανωτές τζούρες μπορούσε να χρησιμεύσει για καυτηριασμό πληγών. Ο apollo ζεστάθηκε μόνο μια φορά όταν τον είχα στημένο για σύννεφα και κάναμε chain vape εναλλάξ με ένα φίλο. Τελικά αυτή η ψύκτρα/top cap κάνει δουλειά. Και δεν της τό'χα...  :tongue_smilie:

Και φτάνουμε στο προκείμενο...

Γεύση. Μπορώ να πω ότι έχει τα ίδια επίπεδα γεύσης με τον dripper. Το γεγονός ότι δεν έχει κεραμικό τον κάνει να χάνει λίγο αυτό το «επιθετικό» στοιχείο της γεύσης του dripper. Όμως η γεύση είναι σταθερή, ακόμα και μετά από αλλεπάλληλες τζούρες, αφού δεν ανεβάζει θερμοκρασία. Ο dripper μετά από μερικές τζούρες ζεσταίνεται τόσο πολύ που χαλάει η γεύση.


Ενα κατακλείδι... apollo vs THE Dripper σημειώσατε 1.
Εάν είχε λίγο πιο ζεστό ατμό θα ήταν ο τέλειος άτμο για εμένα. Παρ'όλα αυτά με έχει ήδη κάνει να αφήσω τον dripper στην ακρη ως εφεδρικό.

Τα αρνητικά που του έχω βρει είναι:
Αυτή η μικρή διαρροή που μου έκανε.

Η υποδοχή του drip tip είναι σφιχτή. Κάποιες φορές για να βγάλω το drip tip πρέπει να βγάλω την καμπάνα και να σπρώξω από μέσα. H αλήθεια είναι ότι το drip tip είναι το bullet που δεν έχει σημείο για να το πιάσεις και να τραβήξεις, αλλά το συγκεκριμένο στον dripper μπαινοβγαίνει άνετα. Τα υπόλοιπα drip tips μου, πάντως, μπαινοβγαίνουν εύκολα.

Οι κάπως μικρές βίδες. Οκ, πιάνουν καλά το 0.32, αλλά έχω την εντύπωση ότι αν τον στήσω με twisted ή triple twisted θα με ζορίσει να πιάσω το σύρμα. Και είναι και πολύ κοντές, κάτι που τις κάνει πανεύκολες να χαθούν. Έχω ήδη χάσει μία. Ευτυχώς που είχε 2 έξτρα στη συσκευασία.


Και μερικά λόγια για το στήσιμο.
Η αλήθεια είναι ότι είναι έχει τα χούγια του. Πρέπει να τον μάθεις. Στα πρώτα δύο στησίματα οι σπείρες μού άνοιγαν όταν προσπαθούσα να βάλω την αντίσταση στη σωστή θέση. Αν βάλεις το τρυπανάκι στην εσοχή της φωλιάς και στρίψεις, όπως δείχνει ο leo στο παρακάτω βίντεο, είναι καλύτερα τα πράγματα αλλά και πάλι πρέπει να προσέχεις να μην τραβηχτεί πολύ και σου ανοίξει το mc.
Ο gewre λέει στο βίντεο ότι είναι πιο εύκολος κι από τον kayfun για να στηθεί. Θα συμφωνήσω κι εγώ, αρκεί να τον μάθεις. Αν βάλεις κάποιον που δεν έχει στρίψει ποτέ του αντίσταση να στήσει kayfun και apollo θα ζοριστεί λίγο παραπάνω με τον apollo. Γενικά, όμως, θα έλεγα ότι στην ευκολία στησίματος πάει: κλασσικός rda>apollo>kayfun.

Κλείνω με το πρόσφατο βίντεο του leo με το στήσιμο μονής αντίστασης εντός φωλιάς:

[youtube]r2tw2uJyClE[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 10, 2014, 10:57 »
Ωραίο review Νίκο!

Οπως θα καταλάβατε, τράβηξα και εγώ κάτι τζούρες με το εν λόγω εργαλείο και εντυπωσιάστηκα. Προσωπικά τον βρήκα σε απόδοση καλύτερο από τον The Dripper για τα γούστα μου, και με τίποτα δεν περίμενα RDA χωρίς κεραμικό με τέτοια γεύση.

Γνωρίζοντας επίσης τα στησίματα του Νίκου, βασικά το μόνο που περίμενα ήταν καυτός ατμός, ντουμάνι και γεύση 0. Μόνο στο δεύτερο έπεσα μέσα, ομολογώντας ότι το δικό μου lung hit με ανέβασε στην κατηγορία του "δράκου" και μου βγήκαν τα μάτια από το χτύπημα!!!

Παραμένω φαν των τανκάτων καθώς βαριέμαι να στάζω, αλλά από όσους RDA έχω δοκιμάσει, που δεν είναι και πολλοί, μέχρι στιγμής παίρνει κεφάλι. Με άλλα λόγια, φέρτον καθαρό σήμερα στο τουρνουά για να περάσει το Grandmaster Test!

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 14:11 »
Συγχαρητήρια renesis, η παρουσίασή σου είναι πολύ καλή και πιστεύω δίνει σωστή εικόνα για τον apollo. Εγώ θα προσθέσω ότι ο Apollo με παρέσυρε να τον σετάρω κάθε μέρα και διαφορετικά και μου πήρε ένα δεκαήμερο για να τον αφήσω στην ησυχία του με το ίδιο σετάρισμα. Εδώ και μία βδομάδα με μονή αντίσταση εντός φωλιάς στα 1.3 με 25αρι σύρμα πραγματικά τον απολαμβάνω. Φωλιά - Κεραμικό θα έβαζα ισοπαλία. Δεν μπορώ να καταλήξω, μια μου φαίνεται πιο καλό το κεραμικό μία η φωλιά και τις περισσότερες φορές δεν διακρίνω σημαντικές διαφορές. Σε σύγκριση με τον Eviva -D τώρα (και αυτή η σύγκριση με δυσκόλεψε πολύ) θα έλεγα ότι με το συγκεκριμένο στήσιμο έχω λίγο καλύτερο αποτέλεσμα σε ντουμάνι στον Εviva. Νομίζω ότι η τρύπα του πόλου στον Apollo είναι μεγαλύτερη απ' όσο θα ήθελα με αποτέλεσμα να πρέπει να παίρνω πιο βαθιές εισπνοές, σε αντίθεση με τον Eviva που η τζούρα έρχεται πιο άνετα θα έλεγα. Επίσης ο Εviva παίρνει πιο πολύ υγρό, 20 σταγόνες με το σταγονόμετρο Halo άνετα, ενώ ο Apollo με πάνω από 10-12 έχει θέμα διαρροής απ το δαχτυλίδι. Βέβαια, ο Αpollo υπερέχει όσον αφορά τις επιλογές που δίνει, που πραγματικά είναι σαν να έχεις άλλον ατμοποιητή κάθε φορά. Αν έπρεπε να επιλέξω ανάμεσα στους δύο πραγματικά δεν ξέρω ποιον θα διάλεγα πάντως.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 20:10 »
Τσέκαρε ότι τα orings του δαχτυλιδιού κάθονται σωστά. Επειδή είναι αρκετά σφιχτά μπορεί να τα έχει τραβήξει προς τα κάτω το δαχτυλίδι καθώς το έβαζες και να υπάρχει κενό, εξ ου και η διαρροή.

Σήμερα δεν άντεξα κι έκανα καινούριο στήσιμο.



Triple twisted 0.20 Kanthal A1, 8 σπείρες σε τρυπάνι 2mm. Αντίσταση 1ωμ.

Με μακρύ microcoil όπως αυτό, είναι αρκετά εύκολο να το φτιάξεις χωρίς να ξεκολλήσουν οι σπείρες.
Τελικά οι βίδες έπιασαν το σύρμα πιο εύκολα απ' ό,τι περίμενα. Το κακό είναι ότι έχασα κι άλλη βίδα, και αυτήν τη φορά ούτε που κατάλαβα πότε μου έπεσε. Αν δε βγουν σύντομα διαθέσιμα τα αναλώσιμά του με βλέπω να μένω χωρίς βίδες.  :laugh1:

Από θέμα γεύσης τα κλασσικά. Το triple twisted δίνει λίγο περισσότερες νότες, αλλά μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει μόνο 2 diy που έχω πρόχειρα.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 22:42 »
Τελικά έφταιγε το ότι είχα σφίξει πολύ την ψύχτρα με αποτέλεσμα να πιέζει τα ορινγκ και να μη κλείνει καλά το δαχτυλίδι. Μόλις τη χαλάρωσα λίγο το πρόβλημα λύθηκε και μπορώ άνετα να στάξω 1 ml υγρού και να τον αφήνω ξαπλωτά.

Αποσυνδεδεμένος ALEXANDROS-

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλη είσαι εδώ!!!!!....Χρήστο είσαι εδώ!!!!!
    • www.facebook.com/alexandros.nterpoulis?ref=tn_tnmn
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 23:02 »
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2014, 00:57 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 19:57 »
               APOLLO XTR

Μία νέα έκδοση του APOLLO, για eXTReme παραγωγή ατμού.
Το ζητούμενο, περισσότερος αέρας και μεγαλύτερος χώρος ατμοποίησης.
Η λύση, νέα καμπάνα και δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα.
 

 
Οι 3 3πλές τρύπες εισαγωγής αέρα στην καμπάνα, αντικαταστάθηκαν με 2 υπερμεγέθεις θυρίδες.
Ανάγκη για μονή αντίσταση πάνω στη φωλιά προφανώς και δεν υπάρχει.
Η δυνατότητα για μονή αντίσταση μέσα στη φωλιά παραμένει.
Στο δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα, μεγάλωσαν οι θυρίδες.
Το o-ring στο δαχτυλίδι δεν υπάρχει και η ρύθμιση αέρα δεν έχει την ίδια ακρίβεια.
Ούτως ή άλλως αχρείαστη σε eXTReme καταστάσεις.
Η αύξηση του χώρου, αντιμετωπίστηκε με μείωση υλικού στο πάνω μέρος της καμπάνας, στον ελλειπτικό θόλο.
Τα υπόλοιπα μέρη του ατμοποιητή παραμένουν ίδια.
Η νέα καμπάνα με το δαχτυλίδι θα πωλούνται και χωριστά.
Βίντεο παρουσίασης και σεταρίσματος, στο νήμα του κατασκευαστή.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23532.msg784824.html#msg784824

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084261 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34962 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 110 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9486 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1515 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos