vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

312 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mimhsdr, treloneritis, manoslykos, Blackwolf

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10740 στις: Φεβρουαρίου 26, 2021, 19:59 »
Το aegis solo είναι μια χαρά στο δικό μου χέρι που είναι λεπτό.  :)
Δεν φαίνεται άσχημο ναι? Καλύτερα να έχει κάποιος ένα mod που τον καλύπτει
κ ας είναι κ λίγο bulky παρά να είναι κομψό κ μικρό κ σε μια ώρα να τρέχει να βρεί άλλο mod

για να ατμίσει για να μην πω ότι ίσως να πάει για κ.τ.  Θυμάμαι όταν πρωτοξεκίνησα το άτμισμα
έψαχνα κάτι που να μοιάζει με το κ.τ. κ φυσικά αυτό εδώ το forum κυριολεκτικά με έσωσε
από το να μην πάρω ένα η.τ. που θα μου ήταν τελικά άχρηστο.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος venybzz

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10741 στις: Φεβρουαρίου 26, 2021, 22:38 »
Αχ σας ευχαριστώ όλους τόσο πολύ! Η βοήθειά σας είναι πολύτιμη ειλικρινά. Όχι ντε και καλά για να αποφασίσω, αλλά για μία αρχική κατεύθυνση η οποία τελικά σε βάζει να διαβάσεις και να ψάξεις.

Αναφορικά με τη μητέρα μου, δεν γίνεται να της πάω η.τ. το οποίο θα είναι πολύ μεγάλο. Μπορεί να φαίνεται αστείο σε εσάς ή σε εμένα (γιατί ατμίζει ο άντρας μου-άσχετως που δεν έχει ιδιαίτερες γνώσεις επί ατμίσματος-zenith+aegis), αλλά για κάποιον που κάνει κ.τ. και δεν επιλέγει συνειδητά το η.τ. είναι λόγος απόρριψης. Παρήγγειλα το sceptre το οποίο θα δοκιμάσω και εγώ να δω αν μου κάθεται, αλλιώς θα πάω σε zlide+aegis mini ή solo.

Αναφορικά με τα υγρά, αν θέλετε γράψτε μου κάποιες εταιρείες προτεινόμενες ή κάποιες που δεν προτείνετε. Έτσι κ αλλιώς εγώ κάνω στο myblu Tobacco+Vanilla και η μητέρα μου Φράουλα. Στόχος μου είναι να φτιάχνω τα δικά μου υγρά (φτιάχνει και ο άντρας), αλλά για αρχή θα δοκιμάσω διάφορα, όχι μονο Tob+Van αλλά και άλλες γεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος venybzz

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10742 στις: Μαρτίου 22, 2021, 23:32 »
Επέστρεψα με κοντά 2 βδομάδες χρήση του sceptre. Η πρώτη μου εμπειρία είναι ότι το στόμιο είναι άβολο μιας και είναι ορθογώνιο αλλά αρκετά μεγάλο (το συνήθισα τώρα) και η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο σπαστικό που δεν μπορείς να ρυθμίσεις τα βατ (συγκριτικά με το άτμισμα από τον σύζυγο, aegis+zenith). Είναι προϊόν το οποίο δε θα πρότεινα. Θα το πασάρω στη μητέρα μου και εγώ θα πάρω το aegis mini+zlide.

Ευχαριστώ και πάλι για όλα.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10743 στις: Μαρτίου 23, 2021, 00:32 »
Θα σε συμβούλευα να πάρεις το aegis mini με nautilus gt έτσι για του τη βγεις του συζύγου :)

Αποσυνδεδεμένος sleep dealer

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10744 στις: Ιουλίου 25, 2021, 21:45 »
καλησπερα.  Ψαχνω να βρω συσκευη ευχρηστη, ελαφρια και χωρις ογκο που να μην χρειαζεται να ασχολουμαι ιδιαιτερως και κατεληξα στο myblu. Καποιος που να το εχει χρησιμοποιησει παρακαλω να μου πει αν αξιζει. 

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10745 στις: Ιουνίου 14, 2022, 22:21 »
Καλησπέρα σε όλους!


Μπορεί κάποιος να προτείνει σετ για να ξεκινήσει κανείς το ατμισμα(MTL) ?
Από όσο έχω διαβάσει βλέπω καλά λόγια για τον ναυτιλο αλλά για μοντακι δεν έβγαλα άκρη..




Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10746 στις: Ιουνίου 15, 2022, 00:21 »
Aspire zelos x με nautilus 3  :)

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10747 στις: Ιουνίου 15, 2022, 00:31 »
Συμφωνώ με τον θείο Βαγγέλη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10748 στις: Ιουνίου 15, 2022, 17:19 »
Άλλος ρώτησε κ μάλλον άλλος θα το αγοράσει... :laugh1:

Να είστε πάντα καλά παιδιά  γιατί έχω θέμα με το modακι μου   :'(  κ παω για αυτό που προτείνατε.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10749 στις: Ιουνίου 15, 2022, 22:08 »
Αν σε πρόλαβα θα σου πρότεινα το aspire paradox που στην alter ego το έχουν με έκπτωση στα 40 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10750 στις: Ιουνίου 16, 2022, 01:19 »
 :yes: :yes:  Με πρόλαβες! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!
Τώρα μπήκα κ το είδα στο site που μου είπες.  :)

Δεν άφηνα με τίποτα από τα χέρια μου το Aegis μα τελευταία δεν μου διαβάζει την αντίσταση
χωρίς ποτέ να μου έχει πέσει σε νερό (Ξέρω πως ειναι αδιάβροχο αλλά πάντα το πρόσεχα το νερό  ::) ::))
 είτε απο μεγάλο ύψος  ???

Έτσι σκέφτηκα να πάω για κάτι άλλο κ σίγουρα θα το κάνω το βήμα
γιατί θεωρώ μικρό το διάστημα που μου παρουσιάστηκε αυτό το πρόβλημα με το modακι μου ναι?


Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10751 στις: Ιουνίου 16, 2022, 02:08 »
Μου χάλασαν ταυτόχρονα 3 aegis mini που λάτρευα το Πάσχα στο χωριό. Μου είπαν ότι στο σπίτι στο χωριό θα έχει χαλάσει η γείωση του ρεύματος και κατάστρεψε και τις 3 πλακέτες. Να ξέρεις αυτό που σου προτείνω είναι αρκετά ποιο βαρύ, αλλά να πάρει πολύ όμορφο. Για δεύτερο πήρα το aspire mixx (45 euro) και αυτό βαρύ αλλά με την ίδια πολύ καλή πλακέτα. Α πήρα και τον ατμοποιητή του paradox (τον είχε προσφορά 10 ευρώ)

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10752 στις: Ιουνίου 17, 2022, 23:12 »
Ευχαριστώ πολύ για της πρότασης σας!  :)

Αποσυνδεδεμένος Thanos.L

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • πισω μεντα,οξω κανελα...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10753 στις: Αυγούστου 11, 2022, 02:14 »
Καλημερα και συγχωρεστε με παρακαλω πολυ αν η πρωτη μου αυτη ερωτηση φανει λιγο απλοικη,αφελης(?),η' οτι αλλο στα ματια οσων εχουν εμπειρια στους επισκευασιμους ,η' αν εχει απαντηθει μια,η' περισοτερες φορες στο παρελθον.
Υπαρχει πρακτικη/ουσιαστικη διαφορα  αναμεσα στο βαμβακι που προοριζεται για ατμιστικη χρηση και πωλειται οπως παρατηρουμε απο πληθος εταιρειων σε τοσες και τοσες διαφορετικες μορφες και στο απλο/κοινο (δεν αναφερομαι σε καποιες χρωματισμενες η' αρωματισμενες μορφες που συνανταμε στον κλαδο των καλλυντικων) βαμαβακι που μπορουμε να προμηθευτουμε απο το φαρμακειο η' και το σουπερ μαρκετ?  Αν ναι,ποια ειναι αυτη? Η' απλα ειναι καθαρα θεμα μαρκετινγκ?Εχοντας επαφη/εμπειρια μονο με ετοιμες εργοστασιακες αντιστασεις μεχρι στιγμης,δεν ειναι κατι που με ειχε απασχολησει στο παρελθον και δεν ειχα μπει καν στην διαδικασια ερευνας. Σε μια συντομη-επιπολαιη αναζητηση μου προ ολιγου,δεν βρηκα πουθενα μια ξεκαθαρη και εμπεριστατωμενη απαντηση.Ευχαριστω πολυ!

Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10754 στις: Αυγούστου 11, 2022, 02:53 »
Γειά σου φίλε & μην φοβάσαι να ρωτάς ό,τι απορίες έχεις. Τα βαμβάκια που αναφέρεσαι έχουν υποστεί χημική επεξεργασία λεύκανσης με χλώριο. Οπότε δεν είναι συνετό να βάλεις στα πνευμόνια σου βαμβάκι με τέτοια συσσώρευση χημικών κατάλοιπων.  :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110674 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515342 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801636 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40995 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet