vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

138 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, dkostas, Milarepa, ramon, bloodlessz, SuperSayian, Tsimio, Koggiot

Twitter

Anima Dripper by Atmomixani

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Anima Dripper by Atmomixani
« στις: Αυγούστου 30, 2014, 14:31 »
Καλησπερα παιδια, προσφατα επεσε στα χερια μου ενας Anima dripper απο Atmomixani. Ειναι ολος απο ατσαλι (το δαχτυλιδι βγαινει επισης και σε μπρουτζο) και μπορει να κουμπωσει υβριδικα πανω στον nemi της ομωνυμης εταιριας, εντυπωσεις :




Καταρχας οταν τον πρωτοειδα μου φανηκε πολυ... "μικρουλης", ομως παρα... μα παρα πολυ ομορφος. Αφου ζοριστικα λιγο να τον ανοιξω (μαλλον δεν ηταν βρεγμενα τα ορινγκακια του) παρατηρησα οτι ολα ηταν καπως στενα εκει μεσα, ξεβιδωσα λοιπον λιγο τα βιδακια και τα ξαναβιδωσα, προς εκπληξη μου προσεξα οτι βιδωνουν πανω στην βαση και οχι στους πολους (δηλαδη αν ξεβιδωσεις την βιδα τελειως βγαινει και ο πολος) αυτο μου θυμησε καπως τους πρωτους drippers που κυκλοφορησαν στην αρχη και μπορω να πω πως δεν μου πολυ αρεσε σαν ιδεα. Δοκιμασα λιγο τον ρυθμιστη αερα να δω πως δουλευει και μπορω να πω πως ειναι αψογος, με τις τρυπες ευθυγραμμισμενες και να γυρναει ευκολα.

Στην συνεχεια, τον εστησα οπως στο review που παραθετω παρακατω (αν και ειχα την εντυπωση πως θα επρεπε να τον στησω με ορθια την αντισταση και οχι οριζοντια) και δοκιμασα την πρωτη τζουρα, πω πω ρε παιδια... εχω δοκιμασει πανω απο 10 drippers και οχι απλους drippers αλλα εκεινους που τρελλονται τα αμερικανακια να τους κανουν review (απο zenith και magma εως τον αγαπημενο του γνωστου παρουσιαστη ripdripper τον Veritas), τετοια γευση και τετοια απλοτητα στο ατμισμα απο dripper δεν ξαναδα. Βεβαια λογου του μεγεθους του θα χρειαστει να τον βρεξετε πολυ περισσοτερες φορες απ'οτι ειχατε συνηθισει εως τωρα στους λοιπους drippers που ειναι μεγαλυτεροι σε διασταση.

Ρεζουμε, αξιζει μεχρι δεκαρας τα λεφτα του (ειμαι και γκρινιαρης  γενικοτερα με το κοστος των Η.Τ.) και προσωπικα ειναι οτι καλυτερο, ομορφοτερο, κομψοτερο και ποιοτικοτερο εχει πεσει ποτε στα χερια μου απο drippers. Σιγουρα θα ζοριστειτε λιγο στο σησιμο λογω χωρου αλλα επισης σιγουρα θα σας αποζημιωσει μετα.
*Τον εχω πανω στο iPV2 και του έρχεται κουτι, γάντι ενα πραμα, πολυ ωραιος ντριπερ παιδια, τα ρεστα μου πραγματικα!!

[youtube]AdkaKBNS3K0[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2014, 14:48 από micron »

Αποσυνδεδεμένος pasgko

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 30, 2014, 14:47 »
καλοατμιστος! περιμένουμε Φώτο!

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 19:22 »
σημερα τον πηρα και μπορω να πω οτι ειναι καλοσ αλλα ακομα τον ψαχνω.
η ποιοτητα ειναι παρα πολλυ καλη.καλητερη απο ολους τους ελληνικους.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
απο γεύση απογειωση.στο φεγγαρι ολα. :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 19:30 από χολερας »

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 21:30 »
Τον πήρε φιλος και τον έφερε να τον δουμε. Οντως αψογη ποιοτητα κατασκευης. Ενα μικρο διαμαντι. Κι απο γευση αλλο πραμα. Εντυπωσιακος!
 Αυτος σε συνδυασμό με ενα Nemi mod (mini Nemesis) που ειναι επισης στα 17mm οπως και ο ατμο θα ειναι για βιτρινα! Πανεμορφος.
Εσεις οι τυχεροι που τον εχετε ποσταρετε και καμμια φωτο στησιματος να τον χαζεψουμε κι εμεις οι υπολοιποι ομως. Μη τσιγκουνευεστε ... lol :P
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 22:32 από OldBoy.Gr »

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 16:18 »
μιας και γραφω μονο εγω να κανω μια αποτίμηση μιας και κλεινω 10 μερες και κατι.
οντος πολυ γευστικος ντριπερ το μεγεθος απιστευτα βολικο η απόδοση πολυ δυνατη η ευκολια γενικα +10.
αντιστασουλα 2.35 13w δυναμη coton bacon τροφοδοσία ;D ;D ;D [size=78%].[/size]

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 18:06 »
Μιας και γράφεις μόνο εσύ ποσταρε και καμμια φωτο να χαζεύουμε κι εμεις οι τυραννημένοι  :))

Αποσυνδεδεμένος gianniskoy

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 23:00 »
Τον είδα σε replace smoke μαζι με το Nemi κ ειναι πραγματικά κουκλί. Ήμουν έτοιμος να το χτυπήσω το σετάκι αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με την αυτονομία του Nemi και το φοβήθηκα. Τι λέτε οι έχοντες;

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 00:23 »
το νεμι δεν το εχω αλλα για καποιον λόγω του εχει κατσει καλα απο ρευματα το mod της kanger. :)

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 05:22 »
Τελικά δε κατάφερα να αντέξω στον πειρασμό και ξύπνησε το "ζώο" μέσα μου. Από χτες το απόγευμα την έχω (σετ μαζί με το Nemi) και πετάω στα σύννεφα! Εξαιρετική γεύση, καλό ντουμάνι (για το μεγεθός του) και θεική εμφάνιση (για τα γούστα μου). Εννοείται πως ακομα είμαστε στα μέλια αλλά γιατί σας σκέφτομαι και γιατί δε τεμπελιάζω όπως μερικοί μερικοί  :)) , ορίστε και μερικες φωτό (και δίπλα σε άλλα, ώστε να έχετε σημείο αναφορας και συγκρισης για να καταλάβετε ευκολότερα το μεγεθός του)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 18:37 »
Bαλε τον Anima υβριδικα στο Nemi βρε.......


Τι το πηρες ;;;   Για να το δουλευεις με το καπακι  ;;;;    Εδω ειναι αχρηστο εξαλλου. 

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 21:45 »
Καλα ντε! Μη βαρας! "Ηταν για τις αναγκες της φωτογράφησης"!  :))
Μολις ειχα βγαλει το Diver2 απο πάνω! Κι ετσι κι αλλοιως παντως κορυφαια ειναι και τα δυο!

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 22:56 »
στην 3η φοτο δεξια το μαυρο τι μοντακι ειναι???? :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 01:03 »
Αααα είναι νεο πολυμορφικό κι ακόμα σε πρωτότυπο, alpha version δλδ και στοχεύει σε ανθρώπους που αντιμετωπίζουν δυσκολία να ξεκολλήσουν από τον υπολογιστή. Κι αν βαρεθεις το ατμισμα το χρησιμοποιείς κι ως ποντίκι!  :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 04:00 »
Η μικρή σε μέγεθος Anima, αλλά τελικά μεγάλη σε επιδόσεις, δε παύει να με εκπλήσει!
Μετά από σχετική κουβέντα σε άλλο νήμα σχετικά με παχος συρματος (Kanthal A1) και διάμετρο coil, αποφάσισα να ακολουθήσω τη συμβουλή του demkoni και να φτιάξω αντίσταση με 1,5mm διάμετρο coil, 4 σπείρες, που μου έδωσε περίπου 1,3 Ohm αντίσταση, μονή. Έσταξα (!) μερικές σταγόνες από DIY καπνικό υγρό που ψιλοξέρω τη γευση του σε διάφορες εκφανσεις της ωρίμανσης του, πάτησα το κουμπί του Nemi (ή μήπως να πω τράβηξα σκανδάλη?!), τράβηξα τζούρα και... ακόμα χαμογελάω!
Εξαιρετική γεύση ακόμα και στην πιο αεράτη τζούρα, ωραίο χτύπημα, δυνατό αλλά να μη "γδέρνει" το λαιμό, και ωραίο ντουμάνι για όσους το επιθυμήσουν.
Μμμμμμμ, τελικά καλά έγραψα σε παλιότερο ποστ... Η Anima ξυπνάει το "ζώο" μέσα μου!

Special thanks στον demkoni για τις συμβουλές του (σε άλλο νήμα αλλά δεν έχει σημασία μιας και αποδείχτηκαν χρυσές).
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2015, 04:29 από OldBoy.Gr »

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Anima Dripper by Atmomixani
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 02:20 »
Πειραμάτων/δοκιμών συνέχεια κι ακόμα μερικές φωτογραφίες από το τελευταίο στήσιμο της μικρής μου, αυτή τη φορά με λιγο μεγαλύτερη αντίσταση στα 1,4Ohm. Στο τέλος θα τη μάθω να συμπεριφέρεται σαν Tank Atomizer όπως το πάω ... εξ'ου και το εν λόγω ντριπ-τιπ  ;D , αλλά μπορώ να πω πως ακόμα κι έτσι με στήσιμο που μόνο σε dripper δε παραπέμπει, η μικρή Anima δείχνει τα δόντια της και ξέρει να βρυχάται!!!

ΥΓ. Βασίλη για να σε προλάβω, το Nemi είναι έτσι κι όχι σε υβριδικό mode λόγω βιασύνης (είχα επάνω τον Diver) ...  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34804 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 27 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9365 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:45
από tsep12
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1083986 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135642 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114611 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271062 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos