vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

384 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Doubt, gfilip, Buliwyf

Twitter

iAtty Odysseus ή Penelope ???

Συνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:52 »
συμφωνώ πάντως με το Στέλιο. στο νήμα έπρεπε να αναφέρεις και την Ιθάκη. εξέραιτος ατμοποιητής που μέ Μod που έχει ρυθμιστεί αερα ( για να πάρεις την τζούρα από πιο χαμηλά) χτύπημα, γεύση και ποιότητα ατμού καταπληκτική

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 20:01 »
Για μένα ο καλύτερος ατμοποιητής από τους 4, μιας και βάζω και την  Ιθάκη είναι η Πηνελόπη V2 (δεν έχω την v1). Μου φαίρνει πολύ σε Ιαττυ (τους οποίους τους έχω και τους 2 V1 και V2)
 
Αμέσως επόμενος καλύτερος η Ιθάκη new update.

Η πηνελόπη υστερεί λίγο στο χτύπημα σε σχέση Ιθάκη οδυσσέα. Αλλά έχει βελούδινο ατμό και άριστη γεύση. Πανεύκολη, κομψή, πολύ καλή αυτονομία για το μεγεθός της, δεν έχει στάξει σταγόνα υγρό ότι setup και να έχω κάνει και δεν έχω ακούσει την παραμικρή μπουρμπουλήθρα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι το air control για μένα το θεωρώ κατασκευαστική αστοχία. Καλό σαν θεωρία αλλά στην πράξη άχρηστο. Χωρίς αυτό είναι τέλειος ατμοποιητής.

 Τώρα όσο αφορά τον ιαττυ πολύ παίδεμα. Ατμίζεις την μία μέρα μια χαρά και πας να ατμίσεις και την επόμενη χωρίς να έχεις αλλάξει τίποτα και ανάλογα τι αναποδιά τον έχει πιάσει σε πλακώνει στην μπουρμπουλίθρα η στο καμμένο. Καπως σώζεται η κατάσταση αν έχεις ανοίξει μεγάλα αυλάκια στο κεραμικό.

Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 20:14 »
οχι που εκοψες το ατμισμα
που δεν ρωτας εμας τους συντοπιτες σου
που εχουμε απο ολα αυτα που εμδιαφερεσαι
και γιατι οχι να τα δεις-δοκιμασεις και λαιβ ;D


Εννοείται πως ενδιαφέρομαι να τα δω και live.
Υπάρχει ένα μαγαζάκι που πουλάει υγρά στην Πλατεία Αρετούσας κοντά και αν θυμάμαι καλά μαζευόντουσαν εκεί για άτμισμα.
Θα περάσω μια βόλτα να μιλήσω και με το παιδί που το έχει να μου πει και αυτός άποψη.
 Τελικα μαλλον προς Πηνελοπη γερνει η πλαστιγγα, αφου με ενδιαφερει να μην εχει διαρροες και το ευκολο σεταρισμα. Αντε τωρα να δω που θα τη βρω...

Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2014, 20:49 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 20:32 »

Εννοείται πως ενδιαφέρομαι να τα δω και live.
Υπάρχει ένα μαγαζάκι που πουλάει υγρά στην Πλατεία Αρετούσας κοντά και αν θυμάμαι καλά μαζευόντουσαν εκεί για άτμισμα.
Θα περάσω μια βόλτα να μιλήσω και με το παιδί που το έχει να μου πει και αυτός άποψη.
ε τοτε εχουμε συναντηθει σιγουρα

Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 20:55 »
Τώρα που κοιτάω τιμές βλέπω την Ηθάκη πιο τσιμπημένει σε σχέση με του άλλους τρεις. Τι παραπάνω έχει σε σχέση με τους υπόλοιπους;
Ένα ρυθμιστή βλέπω στο κάτω μέρος και μάλλον είναι για τον αέρα, αλλά αυτό δεν το έχει και η Πηνελόπη;

Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 21:05 »
ρυθμιστης ειναι για να κανεις την τζουρα πιο σφιχτη η πιο αερατη..και η πηνελοπη δεν το εχει.
επισης στην ιθακη μπορεις να ρυθμισεις την θερμοκρασια του ατμου και εχει μεγαλο/ανετο κεραμικο για να φτιαχνεις διπλες αντιστασεις.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 21:10 »
Φιλαρακο οποιον και να παρεις θα σου κανει καλη παρεα,μια συμβουλη μονο...μακρυα απο τον μανο,αν μπλεξεις μαζι του θα παρεις ιαττυ :)) Αλλα δεν πειραζει,θα του τον πηγαινεις καθε βδομαδα και θα στον στηνει

Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 21:12 »
αν κατεληξες στην πηνελοπη μολις ενα μελος εβαλε μια για πωληση...εκτος αν δεν το βιαζεσαι...οποτε παρε και αλλες γνωμες.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,20373.0.html

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 21:16 »
ΔΕΝ μπορεί να δει αγγελίες το μέλος...

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 21:17 »
Φιλαρακο οποιον και να παρεις θα σου κανει καλη παρεα,μια συμβουλη μονο...μακρυα απο τον μανο,αν μπλεξεις μαζι του θα παρεις ιαττυ :)) Αλλα δεν πειραζει,θα του τον πηγαινεις καθε βδομαδα και θα στον στηνει
θα παρει αυτον που εσει ΔΕΝ προτιμησες :laugh1: :laugh1: :laugh1:
ουτος η αλλος,μονο την Κυριακη εστησα 4 Ιαττυ
τους 2 με διπλες,και τους αλλους 2 με μικροκολες
ενας παραπανω θα με χαλασει?
οτι και να παρεις συντοπιτη μου θα σε ευχαριστησει
απλα πρεπει να σε μαθω ΕΓΩ να σεταρεις :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 21:17 »
ωχ ναι σωστα εχει κατω απο 50 μνμ  :(

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 21:25 »
θα παρει αυτον που εσει ΔΕΝ προτιμησες :laugh1: :laugh1: :laugh1:
ουτος η αλλος,μονο την Κυριακη εστησα 4 Ιαττυ
τους 2 με διπλες,και τους αλλους 2 με μικροκολες
ενας παραπανω θα με χαλασει?
οτι και να παρεις συντοπιτη μου θα σε ευχαριστησει
απλα πρεπει να σε μαθω ΕΓΩ να σεταρεις :laugh1: :laugh1: :laugh1:
εγω τρεις εχω οποτε ειμαι κομπλε,2 κουβαλαω ετοιμους καθε μερα,και ο τριτος σπιτι καθαρος και πλυμενος...βρηκα και τεταρτο για εναν κολλητο που ειδε τους δικους μου και επαθε σοκ..αλλα δεν του ειπα οτι ετυχε να δουλευουν τζαμι οταν τους δοκιμασε,αυριο που θα ερθει ο δικος του εχει να φαει καψουλι που θα γονατισει :))

Συνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 21:26 »
Τώρα που κοιτάω τιμές βλέπω την Ηθάκη πιο τσιμπημένει σε σχέση με του άλλους τρεις. Τι παραπάνω έχει σε σχέση με τους υπόλοιπους;
Ένα ρυθμιστή βλέπω στο κάτω μέρος και μάλλον είναι για τον αέρα, αλλά αυτό δεν το έχει και η Πηνελόπη;

δες έναν ΙΑΤΤΥ, έναν οδυσσέα, έναν kayfun kai έναν Αqua by Uvo. H ιθάκη μπορεί να κάνει ότι όλοι αυτοί με την ίδια ή και καλύτερη απόδοση χωρίς προβλήματα και με μόνο συμβιβασμό στο σύρμα που θέλει non-αντίσταση-non. αλλά με το update αν θες δεν έχεις ούτε αυτό το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 21:31 »
εγω χωρις ggts ή just gg θα προτεινα ιθακη για τον ρυθμιστη αερα και μονο. ειχα οδυσσεα και πηνελοπη 1 χρονο πριν καταφερω να παρω το just ,και δεν ειχα σωστο αποτελεσμα. οι ατμο του θανου αλλαζουν τελειως συμπεριφορα οταν εχουν σωστο αερα.
η ιθακη ειναι ανεξαρτητη απο τον κονεκτορα του μοντ οποτε μπορει να παιζει παντου χωρις προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 21:48 »
Καλύτερα να αρχίσω με Πηνελόπη για να μην πρίζω και το Γιάννη...
Αργότερα όταν τα χέρια μου αποκτήσουν εμπειρία παω και σε ΙΑΤΤΥ γιατί με έχει τρομάξει λίγο το στήσιμό του από αυτά που λέτε.


Βασικά σκέφτομαι το Provari mini. Λες να μην κάνουν καλή παρέα Πηνελόπη με πρόβατο;

Συγχωνευση μηνυματων, και διαγραφη αμεσης παραθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2014, 22:23 από Πολυκράτης »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160020 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110819 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515444 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146503 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303314 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530884 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201490 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801700 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11095 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41023 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet