vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 5 χρήστες
stamatisgr, manoslykos, Buliwyf, thanos1071, tapantari

Twitter

iAtty Odysseus ή Penelope ???

Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
iAtty Odysseus ή Penelope ???
« στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 18:15 »
Είχα αρχίσει πριν 2 χρόνια το η/τ αλλά το κράτησα για 8 μήνες.  Για ατμοποιητή χρησημοποιούσα τον Bulli όμως τώρα που λέω να αρχίσω ξανά τις φούμες θέλω να πάω σε έναν πιο καλοστημένο και βαρύ ατμοποιητή. Είμαι μεταξύ των τριών όμως δεν ξέρω ποιες είναι οι διαφορές τους. Αυτό που με απασχολεί κυρίως είναι το θέμα γεύσης και ποιότητας ατμού. Μπορεί κάποιος να μου εξειγήσει ποιες είναι οι διαφορές γιατί έχει χαθεί...

Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 18:37 »
Προσωπικη μου αποψη γιατι ειχα και τους 3 θα σου πω το εξης:
αν θες οπως λες ποιοτητα ατμου και γευσης θα παρεις iatty με κλειστα ματια ΑΛΛΑ ειναι δυσκολος στο στησιμο σε σχεση με Odysseus ή Penelope.

δες και τα παρακατω θεματα:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5472.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14394.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,19357.0.html

Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 18:57 »
Όταν λες είναι πιο δύσκολος στο στήσιμο εννοείς ότι είναι δύσκολο να πετύχεις καλό σετάρισμα;
Για την Πηνελόπη έχω ακούσει ότι είναι πιο εύκολη στο στήσιμο.


Επίσης από τιμές τι παίζει; Στο site δεν τους έχει σαν ολοκληρωμένα κομμάτια και δεν βγάζεις άκρη.




Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:00 »
γιατί δεν κοιτάς και για Ιθάκη που ναι μεν έχει περισσότερα κομμάτια αλλά παίζει με κλειστά μάτια


τον iatty δεν τον συνιστώ για καλωσόρισμα στον ατμιστικό κόσμο είναι υπερβολικά ιδιότροπος 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:02 »
Επίσης από τιμές τι παίζει; Στο site δεν τους έχει σαν ολοκληρωμένα κομμάτια και δεν βγάζεις άκρη.

Για τιμες εδω.

Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:05 »
Ναι ο ιατυ θελει τσαχπινιες και κολπακια να δουλεψει καλα και να μην τρως συχνα καμμενο  ;D
Η πηνελοπη ειναι καλη για αρχη και με ευκολο σεταρισμα.
Βασικα εχουν εξαντληθει και τα 3 μοντελα που ψαχνεις  :tongue_smilie:
παρ'τους τηλ να σου πουν ποτε και αν θα ξαναβγαλουν μερικα κομματια η κοιτα συχνα τις αγγελιες μηπως και βρεις κανεναν μεταχειρισμενο.

Αν βρεις πηνελοπηV2 ακομα καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:08 »
γιατί δεν κοιτάς και για Ιθάκη που ναι μεν έχει περισσότερα κομμάτια αλλά παίζει με κλειστά μάτια


τον iatty δεν τον συνιστώ για καλωσόρισμα στον ατμιστικό κόσμο είναι υπερβολικά ιδιότροπος


Εντάξει δεν είμαι και τόσο καινούριος. Έκανα τον bulli και έχω ξαναφτιάξει αντίσταση όμως δεν είμαι και expert.


Η Ηθάκη πάντως μοιάζει με το UFS.
Είναι παρόμοιο φαντάζομαι απλά δεν παίρνει εξωτερικό ατμοποιητή, έτσι δεν είναι;

Βέβαια έχω και ένα άλλο θέμα μετά που ίσως να μην ταιριάζει σε αυτό το topic:
Αν πούμε ότι πάω στην Πηνελόπη τότε με τι μπαταριοθήkη θα πήγαινε καλύτερα;Δεν θέλω GGTS γιατί θα γίνει μετά σαν κινητός ναργιλές.Ίσως το stealth θα ταίριαζε που είναι μικρό αλλά δεν θα έχει και μεγάλη αυτονομία.

Συγχωνευση ποστ

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:24 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:19 »
η Πηνελόπη με το Provari
έιναι πλασμένα το ένα για το άλλο
(Προσωπική μου άποψη)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:25 »
Ο ΙΑΤΤΥ είναι ο ατμοποιητής που μπορεί να σε φτάσει σε "ατμιστικό παράδεισο" από τη μια, αν όμως τον υποτιμήσεις μπορεί άνετα να νοιώσεις οτι θες να τον πετάξεις στα σκουπίδια.

Να σε κάνει να νοιώσεις τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ατμό που θα βρεις σε ατμοποιητή, αλλά αν φας το καψούλι του, να μουδιάσει το κεφάλι σου... :))

Αν τον δαμάσεις να τον αγαπήσεις και να μην μπορείς να ατμίσεις οτιδήποτε άλλο (παθών εγώ) αλλά αν δεν σου κάτσει να σου κάνει τα νεύρα κρόσσια!!!!

Πιστεύω οτι απευθύνεται σε πιο προχωρημένους χρήστες που μπορούν να δώσουν σημασία στις πολλές μικρές λεπτομέρειες που χρειάζεται να προσεχθούν ώστε να έχεις ένα πετυχημένο σετάπ.

Αν όμως του πάρεις τον αέρα, το σετάπ το κάνεις σε 5 λεπτά μαζί με το πλύσιμό του (ειδικά με τις έτοιμες αντιστάσεις που υπάρχουν).

Στα σίγουρα όμως είναι ο ορισμός του ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ατμού. Ατμός να τον κόψεις σε κομμάτια και να τον φας.
Γεύση ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.

Αν ΔΕΝ έχεις όμως υπομονή ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ.
Μη σε πάρω και στο λαιμό μου!! :))

Εντελώς αντικειμενικά, θα τον χαρακτήριζα σαν έναν προβληματικό ατμοποιητή, που όμως δεν ξέρω γιατί όταν δουλεύει σωστά, σε ποιότητα ατμού (στα σίγουρα) δεν υπάρχει καλύτερος (τουλάχιστον από ότι έχω δοκιμάσει ;) ).

Κάποιος παλιός χρήστης τον έχει χαρακτηρίσει σαν "ερωμένη" που σου τα δίνει όλα αλλά όχι σταθερότητα. Γι αυτό και κατέληξε στην σταθερότητα του Οδυσσέα :)) ! (Της συζήγου).

Αυτα για τον ΙΑΤΤΥ...

Χρήστες όμως που είχαν την Πηνελόπη (μιας και εγώ δεν είχα ποτέ) την εκθειάζουν επίσης, μιας και είναι ένας εξαιρετικός ατμοποιητής. Στην Πηνελόπη όμως το λόγο έχει το χτύπημα.
Εξάλλου γιατί να το κρύψω? πάντοτε λιγουρευόμουν μια!!! :yes:

Η Πηνελόπη V2 είναι εξαιρετική κατασκευή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:36 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:30 »
τι αλλαξε απο το V1 o V2 εκτος τις εγκοπες αερα και το πουλι? ? ?  :confused1:



 ΑΛΛΑ ειναι δυσκολος στο στησιμο σε σχεση με Odysseus ή Penelope.


προσωπικα πιστευω οτι εχει πολυ πιο ευκολο στησιμο απο τα αλλα δυο αρκει να βρεις τον τροπο..... ;)


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:32 »
Μετά τη σύντομη επαφή που είχα με τον Ιθάκα (ίδια λογική λειτουργίας), συμφωνώ απόλυτα με τον Μπάμπη... ;)


τι αλλαξε απο το V1 o V2 εκτος τις εγκοπες αερα και το πουλι? ? ?  :confused1:


Συγνώμη, για την Πηνελόπη μιλάω Μπάμπη, το διορθώνω... :-[

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:38 »
Δεν είναι δική μου η παρομοίωση... :))


Κανένας tsiv θα θυμάται ποιός το είπε... (Μήπως ο tsiv????)

Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:38 »
τι αλλαξε απο το V1 o V2 εκτος τις εγκοπες αερα και το πουλι? ? ?  :confused1:


προσωπικα πιστευω οτι εχει πολυ πιο ευκολο στησιμο απο τα αλλα δυο αρκει να βρεις τον τροπο..... ;)





μα αυτος ο τροπος ειναι ο βαθμος δυσκολιας σε σχεση με οδυσσεα και πηνελοπη.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:39 »

 :))  Φοβερή αυτή η παρομοίωσή σου με τον IATTY και την ερωμένη...

Ωραία παντρέψου ένα οδυσσεα και χώρισε τον μετα για την Πηνελόπη  αλλα καπου καπου κανε και καμια κουτσουκελα με ιαττυ
ελπιζω να βοηθησα..... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: iAtty Odysseus ή Penelope ???
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:44 »
οχι που εκοψες το ατμισμα
που δεν ρωτας εμας τους συντοπιτες σου
που εχουμε απο ολα αυτα που εμδιαφερεσαι
και γιατι οχι να τα δεις-δοκιμασεις και λαιβ ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236950 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 424 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13964 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136012 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9830 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy