vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

146 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, manoslykos, djfloor

Twitter

ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 06, 2011, 22:17 »
Tοτε πάρε υγρά με περιεκτικότητα 24 και πάνω :yes:

Θα χτυπήσω τα Freedom Juice HALO E-Liquid σε 24άρι και όταν μπουκώσω   :o πέφτω στα 18άρια  :)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 06, 2011, 22:22 »
Θα χτυπήσω τα Freedom Juice HALO E-Liquid σε 24άρι και όταν μπουκώσω   :o πέφτω στα 18άρια  :)
Κοίτα μην ανέβεις μόνο :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 06, 2011, 22:25 »
...............Τώρα μπήκα είδα το ovale που έχει αμπούλα και γεμίζει αρκετά και ενθουσιάστηκα. Πήρα απόφαση να το αγοράσω και να κάνω πάλι μια νέα αρχή στο η.τ.

Από ατμοποιητής μου άρεσε το χτύπημα του 510 στο παλιό μου ego, τον 901 δεν τον καταλάβαινα καθόλου ακόμα και σε high. Από ατμοποιητή θα πάρω αυτόν που παίρνει το ovale. Έχει χτύπημα εσείς που τον έχετε δοκιμάσει; Βασικά ενδιαφέρομαι για πολύ δυνατό χτύπημα..
το ovale θα σε καλύψει άνετα. Καλό χτύπημα και διάρκεια χωρίς να είσαι με το μπουκαλάκι στο χέρι. Γεύση καθαρή.
Συνδύασέ τον με  24άρι freedom και θα ικανοποιηθείς. Ακόμα και το 18άρι ατμίζεται ευχάριστα με τον ovale eGo-T , δηλαδή δίνει καλό χτύπημα, καλύτερο απο έναν 510 Low Resistance.

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 06, 2011, 22:31 »
Κοίτα μην ανέβεις μόνο :laugh1: :laugh1:

ΛΕΣ? Φοβάμαι όμως για τις επιπτώσεις....   :)) :)) :))
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pTtV3Jei1x4[/youtube]

το ovale θα σε καλύψει άνετα. Καλό χτύπημα και διάρκεια χωρίς να είσαι με το μπουκαλάκι στο χέρι. Γεύση καθαρή.
Συνδύασέ τον με  24άρι freedom και θα ικανοποιηθείς. Ακόμα και το 18άρι ατμίζεται ευχάριστα με τον ovale eGo-T , δηλαδή δίνει καλό χτύπημα, καλύτερο απο έναν 510 Low Resistance.

Βάζω μπροστά από αύριο (πρώτα η παραγγελία!) και θα επιστρέψω με εντυπώσεις!!
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!!!  :) :)

Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 09, 2011, 12:48 »
ήρθε το οβάλε ego t σήμερα.. το πρώτο "ατμισμα" που έκανα ήταν με mid νικοτίνη (dark vapure)  αρκετά βάρη για μένα.. και με έπιασε βήχας ΌΜΩΣ
μόλις άλλαξα αρομα και έβαλα tabacco λατάκια ούτε βήχας ούτε τίποτα αρκετά ισορροπημένο ..
παρα πολύ καλή ποσότητα ατμού
αλλα έχω μια ερώτηση .. με το aroma dark vapor γιατί με έπιασε βήχας? και ένα κάψιμο στο λαιμό? μήπως κάηκε ο ατμοποιητής ? αλλα πως να κάηκε αφού στο άλλο aroma δεν έχω κάψιμο ούτε βήχα  μάλλον θα ήταν αρκετά δυνατό το υγρό για μένα έτσι ?μέσα είχε μερικές σταγόνες εργοστασιακά υγρά τα καθάρισα και τα φύσηξα όσο μπορούσα μήπως από αυτά προκλήθηκε ο βήχας ?

και κάτι ακόμα ο ατμοποιητής κάθε ποσο καιρό θέλει άλλαγμα? θα με βγάλει ένα μηνα με φυσιολογικές τζούρες?

σας έπρηξα λιγάκι αλλα έχω απορίες;d


Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 09, 2011, 12:53 »
Παράθεση
με το aroma dark vapor γιατί με έπιασε βήχας?
Ετσι όπως το περιγράφεις, δεν φταίει το όποιο άρωμα , αλλά το ότι στις συγκεκριμένες τζούρες ο ατμοποιητής ήταν στεγνός. Η λύση σ αυτή την περίπτωση είναι να περιμένεις λίγο να υγρανθεί ο ατμο , ή να φυσήξεις ελαφρά απ το επιστόμιο

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 09, 2011, 17:31 »
Ετσι όπως το περιγράφεις, δεν φταίει το όποιο άρωμα , αλλά το ότι στις συγκεκριμένες τζούρες ο ατμοποιητής ήταν στεγνός. Η λύση σ αυτή την περίπτωση είναι να περιμένεις λίγο να υγρανθεί ο ατμο , ή να φυσήξεις ελαφρά απ το επιστόμιο

Ή / και να προσθέσεις 2 σταγόνες χύμα πανω στον δισκο του ατμο egoT

Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 21, 2011, 14:20 »
Ως νεοκοπος κι εγω στον χορο των η.τ θα ηθελα να καταθεσω τις πρωτες μου εντυπωσεις αλλα και αποριες.

Εχω προμηθευθει ενα njoy pro κι ενα esmoke r-evo με το δευτερο να ναι και το περισσοτερο χρησιμοποιουμενο λογω των υγρων φυτικης γλυκερινης που και περισσοτερο ατμο δινουν και μη νικοτινουχα ειναι.
Θεωρω οτι για ενα καπνιστη των 6-10 στριφτων κ.τ ημερησιως η μεταβαση στο η.τ επρεπε να γινει σε μη νικοτινουχα υγρα κι ας με συγχωρεσουν οι "προχω" του φορουμ....
Επειδη γενικα στο φορουμ δεν εχω δει καπου κριτικες για το esmoke r-evo μπορει καποιος να μας πει αν θεωρειται καλο το συγκεκριμενο η.τ ή αν εχει να μας προτεινει κατι αντιστοιχο ή καλυτερο σε ποιοτητα(παντα για την κατηγορια των σουπερ μινι)?
Επισης απο υγρα VG βρισκω σε ολες τις μαρκες ή ειναι συγκεκριμενες αυτες με αποκλειστικη χρηση VG???
Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 21, 2011, 23:30 »
Καλησπέρα.
Μετά από πολλές ώρες αναζήτησης στο internet ,(και πριν μπω στο forum), ξεκίνησα με njoy-pro και με άρωμα σοκολάτας χωρίς νικοτίνη.
Ήταν μια οικονομική λύση αλλά δεν με ικανοποιεί ιδιαίτερα γιατί δεν έχει δυνατή γεύση.
Από τα δικά σας σχόλια βλέπω ότι σχεδόν όλοι προτείνετε ατμοποιητές τύπου eGo-T.
Έχω ξεχωρίσει 2 μάρκες ,τη nobacco και την ovale. Για την πρώτη έχω καλές συστάσεις από κάποιο γνωστό μου , για το δεύτερο θα ήθελα την άποψη σας.
Ατμοποιητή να προτιμήσω με κουμπί ή αυτόματο?

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 21, 2011, 23:37 »
καλώς ήρθες.

για την ώρα οι Τ έχουν ίδια συμπεριφορά οπότε ψάξε για το φθηνότερο.

κουμπιά έχουν οι μπαταρίες και όχι οι ατμοποιητές.
είναι καλύτερα να πάρεις manual μπαταρίες.

θα σου πρότεινα να πάρεις και 510lr με drip tip σαν μια κλασική και σταθερά αποτελεσματική λυση για ξεχαρμανιάζεις απευθείας όταν όλα τα νέα αναλώσιμα για το ητ που κυκλοφορούν  αρχίσουν να μην δουλεύουν όπως θα ήθελες ;D

Αποσυνδεδεμένος kost_g

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 16:20 »
Στην θέση σου θα έψαχνα στο   http://www.plaza24.gr/

Είναι ποιοτικότερα και φθηνότερα

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 20:45 »
Δε θα το 'λεγα kost_g.  :nope: Καλώς ήρθες στο φόρουμ μας με το πρώτο σου παραπάνω μήνυμα!
Για φθηνότερα που προτείνεις δεν κοίταξα, αλλά το "ποιοτικότερα" είναι μια μεγάλη κουβέντα. Να το 'λεγε καμιά φουγαροκαραβάνα στο φόρουμ, μπορεί να το σκεφτόμουν λιγάκι αλλά όταν το λέει κάποιος που πρωτοεμφανίζεται στο φόρουμ κα γράφει αυτό στο πρώτο του μήνυμα, γίνομαι πολύ δύσπιστος.

Θα 'λεγα στους νέους να προτιμήσουν κάποιον από τους εμπόρους που έχουν πίνακα στο φόρουμ μας και είναι εξειδικευμένοι στο αντικείμενο ώστε να μπορούν να έχουν και επικοινωνία αν χρειαστεί. Διαβάστε, κοιτάξτε τιμές και αποφασίστε.
Καταστήματα που πουλάνε χίλια δυο άλλα πράγματα, με ελάχιστη σχέση με το η.τ.  είναι απίθανο να γνωρίζουν λεπτομέρειες να σας βοηθήσουν αν χρειαστεί.

Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 01:29 »
Καλησπέρα

νέος στο άθλημα και εγώ μερικές μέρες τώρα και έχω ορισμένες απορίες.

Μικρό ιστορικό:

* 1η μέρα αγόρασα έναν ego-t με ένα υγρό στα 11mg 50/50
σχετική απογοήτευση αλλά αποφάσισα να μην το παρατήσω αμέσως.
Κατά: σχετικά γλυκιά γεύση παρόλες τις διαβεβαιώσεις του μαγαζάτορα, επίσης πολύ "ελαφρύ" λες και κατάπινα αέρα με άρωμα, λίγο ταλαιπωρία στο γέμισμα και τη χρήση

* 3η μέρα πήρα τον want της nobacco με 4-5 διαφορετικά ζουμιά (όλα καπνικά) και 2 έξτρα αμπούλες (όλα στα 11 νικοτίνη μια και για άλλη μία φορά άκουσα τον πωλητή, παρεπιπτόντως κάπνιζα 3 πακέτα winston lights/μέρα)
Κάπως καλύτερη εμπειρία στη χρήση, τουλάχιστον δεν έτρεχε ζουμιά, πιο εύκολο γέμισμα και μέσα σε όλα τα διαφορετικά υγρά βρήκα και ένα που δεν γλύκιζε. (δεν ξέρω αν πρέπει να τα αναφέρω εδώ μια και είναι συγγεκριμένη μάρκα)

* 5η μέρα πήγα στο ίδιο μαγαζί για να πάρω το υγρό που δεν γλύκιζε σε πιο δυνατό (αδύνατον να αντικαταστήσω το τσιγάρο με 11άρι υγρό, άφηνα τον ατμο και άναβα τσιγάρο ανά 15 λεπτά!)
Κατέληξα να πάρω και 4-5 νέα υγρά όλα πλέον στα 16-18 καθώς και το mini&more πακετάκι με μία εξτρά μπαταρία, μερικά τσιγαρα την επόμενη και τέλος. Πλέον μόνο ατμό, νομίζω ότι η ευκολία μεταφοράς και χρήσης του μίνι βοήθησε πολύ, σπίτι ακόμα χρησιμοποιώ και τους άλλους που και που αλλά εξω ποτέ.

*7η μέρα και τα μόνα τσιγάρα που έκανα ήταν με τον πρωινό καφέ!, πάλι στα μαγαζιά για ένα πιο δυνατό υγρό και τέλος το κ.τ. για μένα από τότε

Απορίες για όποιον άντεξε την εισαγωγή :)

1. πόσο υγρό χωράει η αμπούλα του μίνι (έχει βαμβάκι), η αμπούλα του ego-t, και η αμπούλα του want (ρωτάω γιατί βάζω διαφορετικά υγρά και περιεκτικότητες στο καθένα και θέλω να υπολογίσω πόσο καταναλώνω συνολικά)

2. Πήρα 2 μπουκαλάκια υγρό με βάση μόνο VG στα 18 νικοτίνη και είναι σαν να καπνίζω με 0... δεν καταλαβαίνω τίποτα, κανία σχέση με άλλα 18άρια που έχω, είναι φυσιολογικό?

3. το ίδιο υγρό στον μινι και στον ego έχει διαφορετικό χτύπημα+γεύση ή είναι ιδέα μου? αν ισχύει ποιός από τους 3 ατμο έχει καλύτερο χτύπημα (ή άλλος αν υπάρχει)

4. πλέον δεν με ενοχλούν και τόσο πολύ τα λίγο γλυκά καπνικά οπότε θα ήθελα μερικές προτάσεις για υγρά με καλό χτύπημα στο λαιμό σε 11άρα νικοτίνη μια και το χρησιμοποιώ κυριολεκτικά όλη μέρα σε 18+ και έχω πετάξει πάνω από 200 ευρώ σε υγρά.....

ευχαριστώ για την υπομονή

Αποσυνδεδεμένος Spy80

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 20:22 »
Αφού μπαίνεις τώρα στο παιχνίδι εγώ θα πρότεινα ego c από ovale γιατί είναι και πιο ποιοτικός ατμοποιητής (χτύπημα-ντουμάνι)  και δεν παρουσιάζει διαρροές.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 20:49 »
Λιγο παλαιο αλλα τωρα το ειδα!
...όταν το λέει κάποιος που πρωτοεμφανίζεται στο φόρουμ κα γράφει αυτό στο πρώτο του μήνυμα, γίνομαι πολύ δύσπιστος....
Ετσι απο περιεργεια πηγα στον συνδεσμο-επικοινωνια- και ως θαυματος:

Ρε τι κουτοπονηροι υπαρχουν στον κοσμο!!!!

(off topic)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534001 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59491 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13917 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084626 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477627 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy