vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

211 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Buliwyf, gstamatos, Koggiot, Tsimio, Ηρακλης, Jorge

Twitter

Απολύμανση - καθαρισμός οσμών σε Επισκευάσιμους ατμοποιητές

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Τουλάχιστον είναι καμία καλή γεύση??? :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Νομίζω ότι ειναι το vanilla custard από grants.
Και παίζει να ειναι ένα από τα πιο έντονα υγρά που έχω μυρίσει! :angry_orange:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2013, 23:23 από mariocuzco »

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Και δέν χαίρεσαι???
Αλλοι κάνουν σαν τρελοί γιαυτο το υγρο!!!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Και δέν χαίρεσαι???
Αλλοι κάνουν σαν τρελοί γιαυτο το υγρο!!!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4
Το έκανα κάποτε και ούτε να το μυρίζω δεν θέλω τώρα... >:(

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Πάρε ένα βαζάκι (κατά προτίμηση με μεγάλο άνοιγμα). Βάλε καφέ φίλτρου (ελληνικός ή espresso το ίδιο θα είναι βάλε όποιον προτιμάς και πίνεις). Φυσικά εννοώ σε στερεή μορφή (όχι κόκκους τριμμένο). Βάλε τον ατμο μέσα και κλείσε το καπάκι. Άστον όλη τη νύχτα (σιγά μην κοιμηθεί με τόσο καφέ). Το πρωί έχεις έναν πεντακάθαρο ατμο χωρίς μυρωδιές και επίσης το πλεονέκτημα ότι μπορείς να πιεις καφέ με γεύση vanilla custard (εφόσον θέλεις φυσικά). Με διαφορά η πιο οικολογική λύση!!! (αλλά και αποτελεσματική)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Εκτός του ότι προσκύνησα όλες τις πατέντες που αναφέρονται εδώ και ιδιαίτερα το
Γέμισε δυο ποτήρια βοτκα. Κατά προτίμησή absolut την κόκκινη.
Στο ένα ποτήρι βάλε τον ατμοποιητη και στο άλλο παγο.
Πιες το ποτήρι με τον πάγο.
Μόλις τελείωσει το ποτό σου ξέπλυνε τον ατμοποιητη με νερό.
Σε περίπτωση που ο ατμοποιητης δεν ξεμυρισει έχεις απολαύσει μια υπεροχή βότκα.


έχω να πω ότι το ηθικό δίδαγμα είναι να προσέχουμε τι ζουμιά στάζουμε στον επισκευάσιμο!

Thodouris, έχω μία ερώτηση: στο ποτήρι με τον πάγο, μπορώ να βάλω Belvedere αντί για Absolut Κόκκινη που κατά τη γνώμη μου είναι ψιλοπετρέλαιο? ;D

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπόν επανέρχομαι:
Τα εκανα όλα μαζί και ησύχασα!
Βρασιμο στην αρχή με νερό και ξύδι,μετά βρασιμο σε γάλα και τέλος μπάνιο σε ποτήρι με ξύδι και μαγειρική σόδα.
Αποτέλεσμα;
Δεν έμεινε ίχνος μυρωδιας!
Σας ευχαριστω όλους για την βοήθεια!!! :) 


ΥΓ άσχετο με το θέμα αλλά αυτός δεν ειναι ατμο ρε παιδιά,αυτό ειναι τρένο!!!
Έχω πάθει πλάκα!!! :respect:

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2013, 13:09 από mariocuzco »

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
@ cruiser το πηρα τελειως χαβαλε γιατι νομιζα οτi o συνατμιστης εκανε πλακα!!
Αλλα ειναι θεμα αν εχει μεινει αρωμα και κανεις σκετη βαση!!μια λεπτομερια που δεν ειχε αναφερθει πριν το μυνημα μου.
Οντως η βοτκα καθαριζει αλλα εγω απλα καθαριζω με νερακι ζεστο και στο πρωτο αδειασμα του τανκ εχει φυγει η μυρωδια ή εχει καλυφθει απο το δικο μου αρωμα.(λοιπα γιατροσοφια δεν ειμαι υπερ ειδικα με αυτο με το ξυδι και τη σοδα που απαγορευεται αυστηρα σε κλειστο χωρο και ειναι ακρως επικινδυνο μιας και μιλαμε για χημικη αντιδραση...)
Η κοκκινη αυτη βοτκα εχει 50% αλκοολ,δεν ειμαι φαν,γενικως του αλκοολ.
Θα προτιμισω ενα αμαρετο ή καποια μοναστηριακη βελγικη μπυρα απο την belvedere(ισως η καλυτερη βοτκα που υπαρχει!!)

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Χημεία κάνεις και όταν μαγειρεύεις μεσημεριανό αλλά δεν έχουν ανατιναχθεί και πολλά σπίτια...  Υπερβάλλεις ελαφρώς....

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
θεωρω οτι δημιουργοντας διοξειδιο του ανθρακα και διωχνοντας το οξυγονο σε εναν κλειστο χωρο ειναι επικινδυνο....οχι βεβαια για να ανατιναχτει το σπιτι!! :laugh1:
Αυτο ειναι σαλτσα που προσθεσες!!!και εχει να κανει με το μαγειρεμα που λες :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
...λοιπα γιατροσοφια δεν ειμαι υπερ ειδικα με αυτο με το ξυδι και τη σοδα που απαγορευεται αυστηρα σε κλειστο χωρο και ειναι ακρως επικινδυνο μιας και μιλαμε για χημικη αντιδραση...
Yπερβολικό!!!

P.S: Εγώ χρησιμοποιώ μια παλιά (δωρισμένη το 1989) original Stolisnaya vodka σκέτο οινόπνευμα που κάνει θαύματα!

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια δεν ξερω τι λετε αλλα πριν κανα δυο μερες εβαλα στον dripper ενα υγρο με μενθολη, δεν μου αρεσε και προσπαθησα να καλυψω τη μυρωδια ατμιζοντας αλλα υγρα, δεν εγινε τιποτα και ετσι λεω να κανω μπανακι σε σοδα με ζεστο νερο, ουτε το ζεστο νερο εκατσε (για λογους  :idiot1: ) ελυσα τον ατμοπ... σε κομματια, εκαψα το κεραμικο και τα υπολοιπα τα εκανα μπανακι σε κρυο νερο με σοδα για 20 λεπτα, πραγματικα, γυαλισαν ολα και δεν εμεινε ιχνος απο μυρωδια  :thumpup: (παντως πιστευω οτι αν ειχα ρωτησει τη μαμα μου θα μου το ειχε πει το κολπακι και δεν θα σας ειχα αναγκη  :D :lotpot: )

Αποσυνδεδεμένος djdimitrisv

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΟΦΙΑ by Leo με Vision Spinner 1300
Εγω οταν θελω να φυγουν μυρωδιες και καταλοιπα υγρων απο τους ατμο χρησιμοποιω τον καυτο ατμο απο την μηχανη espresso.Βαζω τον λυμενο ατμο σε ενα γιαλυνο pyrex μπολ και επειτα χρησιμοποιω τον καυτο ατμο για αφρογαλα  ;D .Το αποτελεσμα ειναι τελειο.Μονο προσοχη γιατι ο ατμος ειναι πολυ καυτος για τα χερακια μας  :o .

Αποσυνδεδεμένος sotos83

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • v4.dna40.5pawns.
ΚΑι εγώ με ατμό παίρνω καλά αποτελέσματα,αλλά το βράσιμο σε γαλατακι είναι εγγύηση

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχουν τα κινέζικα
για να καθαρίσει πρέπει κάποιος να κάνει όλα τα παραπάνω
μα όλα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084122 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34876 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 74 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9418 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114639 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos