vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, treloneritis, jim356, vougiouklakis

Twitter

Απολύμανση - καθαρισμός οσμών σε Επισκευάσιμους ατμοποιητές

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Χαιρετω τους συνφορουμιτες-τισες.
μολις χθες αγορασα εναν μεταχειρισμενο kayfun 3.1 εδω στην Αγγλια και ενω ειναι σε εξαιρετικη κατασταση,οτι και να του εχω κανει (βρασιματα κτλ)δεν ξεμυριζει με τπτ!!!
Εννοω απο το υγρο του παιδιου που μου τον πουλησε!
Καμμια ιδεα κανεις;
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Καντο ενα μπανιο με μαγειρικη σοδα και θα φυγουν τα παντα!!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
δοκίμασε να τον βράσεις σε γάλα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Μια "παγιδουλα" οσμης στον 3.1 ειναι και η βαλβιδουλα απο την οποια γεμιζεις, δοκιμασε να ριξεις πολλες φορες ζεστο νερο με μια συριγγα (χωρις την βελονα) ή με το  μπουκαλακι που χρησιμοποιεις για να γεμισεις, και απο τις δυο μεριες της.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2013, 14:20 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Καντο ενα μπανιο με μαγειρικη σοδα και θα φυγουν τα παντα!!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4
Να τον βρασω με σοδα η απλα μπανιο;

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απλά
σε ενα ποτηρι βαλε νερό και λίγο ξυδι
άστο κανα 15λεπτο και εισαι έτοιμος


Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Μια είναι η λύση και δεν είναι το μιτσουμπίσι !!!!!

Λύσετο σε όσα κομμάτια μπορείς, ρίχτα σε ένα ποτήρι(μικρό αρκεί να χωράνε μέσα) άσε στη συγκεκριμένη περίπτωση το τζαμάκι εκτός γιατί ραγίζουν.... Ρίξε σόδα μέσα κανα 2 με 3 σακουλακια αυτά με τις δόσεις και πάρε ξίδι (κάνει και το φτηνό δεν υπάρχει λόγος για έξοδα) σιγά σιγά να αφρίζει.... Εγώ το σπαταλάω το ξίδι στη συγκεκριμένη δουλειά εννοώντας ότι ρίχνω ώστε όση σόδα υπάρχει μέσα στο ποτήρι να έχει διαλυθεί από το ξίδι... Τα αφήνω μετά για κάνα τεταρτάκι και είναι κομπλέ !!!!
Τώρα επειδή σιχαίνομαι το ξίδι δεν τα ξεπλένω με απλό νερό αλλά αυτό είναι θέμα προτιμήσεων...  Στο ίδιο ποτήρι αφήνω τη βρύση να τρέξει άφθονα (προσωπικά την ανοίγω τέρμα) ώστε να ξεπλυθεί το μείγμα μέσα έχοντας ένα σουρωτήρι από πάνω μην μου φύγουν και στο νεροχύτη οι βιδούλες....Μετά στάζω καμπόσες σταγόνες καθαριστικό πιάτων (πάλι προσωπικά fairy "γιατί αυτό εμπιστεύομαι!!!") και πάλι κρατώντας το σουρωτήρι ανοίγω τέρμα τη βρύση....Όταν δω το νερό μέσα στο ποτήρι διαυγές είμαι και κομπλέ !!!

Αποσυνδεδεμένος fanis-leros

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • Χωρίς καπνό,χωρίς ατμό........και μια χαρά.
Καλησπερα, να προτιμησεις λευκο ξυδι ή μηλοξυδο,με νερο και σοδα μαγειρικη σε ενα δοχειο,   και οπως ειπε  ο DaemonaS
υγρο πιατων στο τελικο πλυσιμο, τωρα οσο για την μαρκα, εγω βαζω ενα που ειναι για μπιμπερο
[size=78%]http://www.proderm.gr/product/detail/415077/[/size] .   [/font]

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Γέμισε δυο ποτήρια βοτκα. Κατά προτίμησή absolut την κόκκινη.
Στο ένα ποτήρι βάλε τον ατμοποιητη και στο άλλο παγο.
Πιες το ποτήρι με τον πάγο.
Μόλις τελείωσει το ποτό σου ξέπλυνε τον ατμοποιητη με νερό.
Σε περίπτωση που ο ατμοποιητης δεν ξεμυρισει έχεις απολαύσει μια υπεροχή βότκα.

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Συγνωμη απο ολα τα παιδια αλλα ολοι κανετε λαθος.
 Λοιπον ,βαζεις τον ατμοποιητη σε ενα καλο φακελο και μου τον στελνεις.......
 γιαααααααααα να τον καθαρισω ;)

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Να τον βρασω με σοδα η απλα μπανιο;
Οχι δεν χρειαζετε οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω...απλα διελυσε μεσα 2-3 κουταλακια σοδα και αστο κανενα 15'...

Δεν θα μεινει τιποτα απο οσμες!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια!
θα τα δοκιμασω ολα μου φαινεται κσι θα δω ποιο θα κατσει...
Αν ατμιζα αρωματικο υγρο μετα απο 2-3 γεμισματα πιστευω η μυρωδια θα ειχε φυγει.
Με την σκετη βαση ομως ακομα και τα ιχνη μυρωδιας ειναι εντονα...

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Τουλάχιστον είναι καμία καλή γεύση??? :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))


Αποσυνδεδεμένος KatsikoSkulo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Πέτα φυτιλοαντίσταση κάδο απορριμάτων ή μπαλκόνι γείτονα, λύσετο, και αστο μεσα σε διάλυμα ζεστό νερο-ξύδι-σόδα.Δες καμια σειρά.Βάλτο σε νερό με υγρό πιάτων Τρύλετ (ξεθαμένο 10 ετίας).Δες καμιά σειρά και μολις τελειώσει το επισόδιο, ξέπλυνε πολυ καλά με άφθονο νερό.
 :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Λύνεις τα πάντα , τα πετάς όλα μεσα σε μπρίκι ΕΚΤΟΣ από το τζαμάκι το αφήνεις απέξω και το καθαρίζεις με χαρτοπετσέτα - φτηνό οινόπνευμα των 2 ευρώ

Γεμίζεις το μπρίκι 3/4. Τα 5/6 νερό , 1/6 ξύδι τοπ ανάβεις μάτι , όταν αρχίσουν οι μπορμπουλήθρες σβήνεις μάτι.

Αφήνεις λυμμένα τα κομμάτια πάνω σε μια χαρτοπετσέτα για 1 βράδυ ή ακόμα καλύτερα στον ήλιο. Είσαι έτοιμος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110677 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159878 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515346 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12797 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530811 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801640 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11067 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet