vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Blackwolf, Jorge, lagoudakis

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά.
Βασικές πληροφορίες


 Στο παρόν θέμα συζητάμε για θέματα υγρών άτμισης που δεν εμπίπτουν στις κατηγορίες υγρών που αναφέρονται παρακάτω σε δικό τους πίνακα. Επίσης εδώ στο πρώτο μήνυμα του θέματος μπορείτε να ενημερωθείτε για το που θα αναζητήσετε πληροφορίες για τα υγρά άτμισης ανάλογα με την κατηγορία που ανήκουν.

 Στους νέους χρήστες ή όσους αναζητούν παραπέρα πληροφορίες συστήνουμε να αρχίσουν από το ανάλογο θέμα της Εγκυκλοπαίδειας του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου του φόρουμ μας εδώ: ΥΓΡΑ ΑΤΜΙΣΗΣ

Πλοήγηση στους πίνακες υγρών άτμισης:

   (ΥΓΡΑ (γενικά)) Στον παρόντα πίνακα θα βρείτε θέματα που δεν εμπίπτουν στις παρακάτω κατηγορίες ή είναι πιο γενικά γύρω από από τα υγρά άτμισης. Θα βρείτε επίσης και μερικά παλιότερα "μεικτά" θέματα που έχουν μείνει πριν από τη δημιουργία των ξεχωριστών πινάκων για κάθε θέμα. Στο εξής θα προσπαθήσουμε να έχουμε ξεχωριστά θέματα στους ανάλογους πίνακες για τα προϊόντα των διαφόρων εταιριών ανάλογα με το είδος τους, ώστε και ο διάλογος να είναι πιο αποδοτικός, μιας και θα είναι πιο σαφές για τι μιλάμε κάθε φορά, αλλά και η αναζήτηση της πληροφορίας να είναι πιο εύκολη.

 Η κατηγορία των υγρών άτμισης στο φόρουμ μας έχει 4 ακόμα πίνακες εκτός από τον παρόντα "ΥΓΡΑ (γενικά)" που φιλοξενείται το παρόν θέμα. Επιλέξτε πρώτα το θέμα για το οποίο θέλετε να ενημερωθείτε ή να συζητήσετε. Διαβάστε τις περιγραφές παρακάτω και κάντε κλικ στον τίτλο που σας ενδιαφέρει για να οδηγηθείτε στα περιεχόμενα του εκάστοτε πίνακα.

 Πριν κάνετε την ερώτησή σας εδώ, ελέγξτε μήπως ταιριάζει καλύτερα σε έναν από τους παρακάτω πίνακες

   Έτοιμα υγρά  
 Εκεί μπορείτε να διαβάσετε ή να γράψετε τις εντυπώσεις σας για έτοιμα υγρά άτμισης διαφόρων εταιριών. Να ρωτήσετε για κάποιο έτοιμο υγρό που ψάχνετε ή να ενημερωθείτε απλά. Τα νέα μέλη ας αρχίσουν με τα μόνιμα θέματα που βρίσκονται στην κορυφή των περιεχομένων εκείνου του πίνακα.

   Βάσεις
 Το κυριότερο συστατικό για την ιδιοκατασκευή υγρών άτμισης. Αν δεν ξέρετε τι είναι οι βάσεις ή αναζητάτε πληροφορίες σχετικά μ' αυτές, ανατρέξτε στο μόνιμο θέμα που βρίσκεται στην κορυφή των περιεχομένων του πίνακα των βάσεων. Εκεί συζητάμε για τις βάσεις υγρών άτμισης (εντυπώσεις, διαφορές, τιμές κτλ.) και ενδιαφέρει περισσότερο όσους προσπαθούν να φτιάξουν μόνοι τους τα υγρά που θέλουν να ατμίσουν.

   Αρώματα
 Μετά τις βάσεις, τα αρώματα (ή αλλιώς "γεύσεις") είναι το δεύτερο βασικό συστατικό για τους ιδιοκατασκευαστές υγρών άτμισης. Εκεί συζητάμε για τις εντυπώσεις μας από τα αρώματα διαφόρων εταιριών, προσπαθούμε να βρούμε ομοιότητες, διαφορές κτλ. Τα νέα μέλη ας αρχίσουν με τα μόνιμα θέματα που βρίσκονται στην κορυφή των περιεχομένων εκείνου του πίνακα.

   Ιδιοκατασκευές υγρών
 Ο 'τσελεμεντές" του φόρουμ μας. Ένα θέμα που ενδιαφέρει όσους θέλουν να φτιάξουν μόνοι τους τα υγρά άτμισης. Εκεί οι συζητήσεις περιστρέφονται γύρω από δοσολογίες, τρόπους παρασκευής, κανόνες ασφάλειας κτλ.
Τα νέα μέλη ας αρχίσουν με τα μόνιμα θέματα που βρίσκονται στην κορυφή των περιεχομένων εκείνου του πίνακα.

 Ευχόμαστε καλά ατμίσματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2022, 04:19 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Μετά τον διαχωρισμό του πίνακα των υγρών ο οποίος είχε γιγαντωθεί σε βαθμό δυσχρηστίας, συνεχίζουμε εδώ τη συζήτησή μας με τις ερωτήσεις εξπρές για τα υγρά. Προσέξτε τώρα ότι με το διαχωρισμό οι ερωτήσεις σας μπορεί να ταιριάζουν σε έναν από τους υπόλοιπους πίνακες που έχουν ανοιχτεί. Οι πίνακες που ανοίχτηκαν είναι οι παρακάτω:
[Έτοιμα υγρά]  [Βάσεις]  [Αρώματα]  [Ιδιοκατασκευές υγρών]
Για θέματα που δεν ταιριάζουν σε κανέναν από τους παραπάνω πίνακες, υπάρχει και ο πίνακας "Υγρά (γενικά)"

Το πρώτο θέμα αυτού του μηνύματος θα συνεχίζει να εμπλουτίζεται με νέες πληροφορίες.

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 02, 2014, 16:48 »
Καλησπερα και καλη χρονια


στο nocciola του ατμος τι  ποσοστο αρωμα βαζουμε???
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 02, 2014, 16:50 »
ρίξε μια ματιά εδω
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2022, 04:01 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος georgedr

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 05, 2014, 13:03 »
Καλημέρα ελπίζω να γράφω στην σωστή ενότητα….. στις 3 μέρες που καπνίζω με πονάει ο λαιμός μου και τις μητέρας μου που έβαλα στο σπορ καπνίζουμε 18,12,9mg νικοτίνη και με όλα έχω αυτό το θέμα. Τα υγρά είναι ποιοτικά καλά από γνωστά μαγαζιά. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 05, 2014, 13:08 »
Τις πρώτες μέρες ( για καμιά εβδομάδα ) θα υπάρχουν μικροπροβληματάκια με τον λαιμό, είναι
από την μετάβαση του κ.τ. στο ηλεκτρονικό. Θα υποχωρήσουν όμως και μετά θα δεις το
πραγματικό άτμισμα. Υπομονή είσαστε κοντά  :) :)

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 05, 2014, 13:14 »
Αυτό που λέει ο Γιάννης ισχύει. Εγώ πάντως και ο σύζυγος αντιμετωπίσαμε το θέμα με παστίλιες για τον λαιμό. Μετά απο μια εβδομάδα όλα έστρωσαν. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 06, 2014, 18:16 »
Δεν έχω δοσομετρητή. Ελπίζω να καταλάβετε. Έβαλα 0,5ml σε c5 ατμοποιητή μηδενική pg/vg βάση και έσταξα 3 σταγόνες 18άρι υγρό (ανανά) και έχω χτύπημα λες και είναι σκέτο το 18άρι. Η ιδέα μου είναι; Η αντίσταση είναι στα 2.4Ω

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 06, 2014, 18:17 »
¨Ηταν ανακατεμένο καλά το υγρό;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 06, 2014, 18:52 »
Panos δεν νομίζω ότι έκανες καλά. Το πιο πιθανό είναι να μην έγινε καθόλου ανακάτεμα και στην ουσία θυμίζεις το υγρό σου αποδομημένο. Φρόντιζε να έχεις κάνει την ανάμιξη σε άλλο δοχείο, πριν το βάλεις στον ατμοποιητή σου.

Στάλθηκε από το Sony XPERIA M μου χρησιμοποιώντας TAPATALK 4.3.1


Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 06, 2014, 20:40 »
Να ξεκαθαρίσω πως δεν έβαλα άρωμα έβαλα γεύση. Γενικά και στις γεύσεις και στα αρώματα όταν τα αναμειγνύουμε πρέπει πρώτα να τα βάζουμε σε ένα μπουκαλάκι να τα κουνάμε καλά και μετά στον ατμοποιητή;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 06, 2014, 21:25 »
Και κατά προτίμηση να τα αφήνουμε και τουλάχιστον 48 ώρες ώστε να δέσουν τα υλικά μεταξύ τους.

Στάλθηκε από το Sony XPERIA M μου χρησιμοποιώντας TAPATALK 4.3.1


Αποσυνδεδεμένος soulty

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 18:49 »
Καλησπέρα μετά απο ένα χρονο που ειχα σταματησει το η.τ και εκανα κ.τ αποφασισα να ξεκινησω ξανά το ατμισμα. Αγορασα ατμοποιητη epsilon και υγρό capuccino απο nobacco mystique 18mg. Δεν με ευχαριστησε ομως το υγρό και θέλω να δοκιμάσω το Hazelnut απο nobacco exclusive θελω να υπαρχει αρκετα εντονη γευση και καλό hit throat. Γνωριζει κανεις αν μπορει να μου το αποδόσει αυτο, αυτος ο ατμοποιητης με το συγκεκριμένο υγρο ή θα απογοητευτω? Δεν εχω την δυνατοτητα δοκιμης απο καταστημα αυτη τη στιγμη δυστυχως και το φοβαμαι γιατι περυσι πηρα Natura hazelnut χρησιμοποιόντας την συσκευη mini & more και ήταν απογοητευση. Καθόλου hit throat καθολου γευση, μόνο άρωμα. Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 18:55 »
Aφου το δοκίμασες και ξαναγυρισες στο κ.τ.
δεν ξεκινάς με κάτι πιο καπνικό για αρχή?

Αποσυνδεδεμένος soulty

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 18:57 »
Δεν μου αρεσουν τα καπνικα καθολου και ενας απο τους λογους που σταματησα το τσιγαρο ειναι γτ σιχαθηκα την μυρωδια και την γευση του.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110673 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515339 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530805 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801635 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40994 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet