vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer

Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 14:08 »
Dream Stainless Steel Rebuildable Atomizer
Ένας ατμοποιητής για dripping.





Είναι κατασκευασμένος από ανοξείδωτο ατσάλι
Σπείρωμα 510
Έχει δυο θετικές και μια αρνητική για εύκολη σύνδεση έως 2 αντιστάσεις παράλληλα μετατρέποντας
έτσι σε μια διπλή με ευκολία στο σετάρισμα.

Ο ατμοποιητής έχει 3 οπές αερισμού για εύκολο αερισμό πάνω από το σημείο της αντίστασης.
Ο έλεγχος ροής του αέρα μπορεί να ρυθμιστεί ανάλογα με τις προτιμήσεις του χρήστη.

Ο θετικός πόλος, είναι αυτόματα ρυθμιζόμενος με ελλατήριο, και πλήρως σφραγισμένος.

Ο ατμοποιητής δίδεται με έτοιμη αντίσταση 1,8-2,0 Ohmκαι με το πλαστικό drip tip.

Διάθεση: Atmistique / Empiremods

Τιμή: 10€ / 14,99 $ ήτοι: 11,76 €


Υπάρχει και βίντεο-παρουσίαση από το μέλος LoOk http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14344.msg619512.html#msg619512
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2013, 21:41 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 14:35 »
Για τον ελέγχο ροής αέρα,έχεις καταλάβει τι εννοεί ?
Βλέπω τις τρύπες στο πλαι,αλλά όχι κάποιο μηχανισμό να τις καλύπτει και να ρυθμίζει ο χρήστης τον αέρα...

Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 14:40 »
Από ότι κατάλαβα κάτω και εσωτερικά από την καμπάνα έρχεται ένα έλασμα το οποίο μάλλον περιστρέφοντας το "ανοίγει" ή "κλείνει" τον αερισμό, μάλλον αυτό είναι σαν ρυθμιστής τζούρας  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 14:45 »
Τώρα που το λες....ακόμη και αν δεν υπάρχει... μπαίνει εύκολα εδω ένας τέτοιος ρυθμιστής με έλασμα .. ;)

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 16:01 »
εαν παρατηρησετε στη πρωτη φωτο αριστερα το δαχτυλιδη ειναι πιο κατω ενω δεξια πιο πανω.αρα ειναι ενα δαχτυλιδη 2 διαφορετικα κομματια.

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 16:02 »
Ρε παιδια συγγνωμη αυρο δεν ηταν το updtade του update
Της κινεζικης κοπιας του phoenix η τα θυμαμαι λαθος?
 :o

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 16:07 »
απλα βιδωνεις ξεβιδωνεις το δαχτυλιδι αλα ggts και κλεινουν οι τρυπες μονο που δεν εχει ορινγκ απο μεσα το δαχτυλιδι με αποτελεσμα και να μην κλεινουν καλα οι τρυπες και να μην ειναι  πολυ σταθερο το δαχτυλιδι

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 16:50 »
liakouras68 τον εχεις τον ατμοποιητη?
Αν εξαιρεσουμε αυτο με την ασταθεια του δακτυλιδιου πως ειναι απο "επιδοσεις"? Στο σεταρισμα ειναι ευκολος?
Μου φαινεται πολυ καλη η τιμη του και το σκεφτομαι να τον παραγγειλω, γι'αυτο ρωταω.

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 19:39 »
τον εχω τον σεταρα μια φορα στη βαση εχει 4 τρυπες που βιδωνουν 2 βιδες και μια κεντρικη που ειναι ο θετικος τις 4 θεσεις τις εχει προφανος για να βαλεις εσυ οπου θελεις το φυτιλι, δεν ασχοληθηκα πολυ ειναι η αληθεια γιατι τωρα πειραματιζομαι με τον aga-t  αρα δεν εχω διαμορφωσει γνωμη ακομη αν τον δουλεψω και κατασταλαξω σε αποψη θα επανελθω  :thumpup:Υ.Γ ειμαι της αποψης τι ταιριαζει στο καθενα ,για μενα που κατι ειναι καλο για αλλον ειναι κακο ,μια δοκιμη δεν βλαπτει  ;)

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 00:55 »
τον εχω κ εγώ  από χθες αλλά εδώ βρήκα το μυστικό του.από γεύση μέτριο από χτύπημα πολύ καλό αλλά από ντουμανι δεν λέει τίποτα.


βέβαια από ομορφιά σκίζει.είναι πολύ μικρό.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 16:02 »
Παίζω με τον Δευκαλίωνα απο χτές, και ενώ μόλις αρχισε να φεύγει το αρωμα γκαράζ, μετά απο δυό βρασίματα στα μικροκύματα, δεν εχω βρεί ακόμα το ορθό σετάρισμα μεν, αλλα βρήκα μια πρόχειρη πλήν όμως οχι απαραίτητα προσωρινή λύση στο θεμα του παίζοντος δακτυλίου του ρυθμιστή τζουρός.
Blue Tac. Εναλλακτικα μου φαίνεται και τσίχλα θα κανει!
Μετά απο αποτυχημένη εφαρμογή ορινγκ που ήταν πολύ χοντρό παρότι απίστευτα ψιλό, στο κάτω μερος των βολτώνανε, ενα κομματάκι μπλού τακ., σε μεγεθος ας πουμε μισου σπιρτοκέφαλου, και πίεση πανω στις βόλτες, σε τυχαίο σημείο.
Είναι αρκετά λεπτο για να μπεί ΜΕΣΑ στος βόλτες και να μην εμποδίζει την κίνηση του δακτυλίου. Ο οποίος τώρα κινείται και απλά φρεναρει εκεί που θελουμε χωρίς να τσουλεί μόνος του. και αν δεν το θελουμε με ενα σκουπισμα φευγει το μπλου τακ.  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 16:26 »
φίλε αλεξ μετακίνησε την βίδα έτσι ώστε η αντίσταση που θα βάλει να έρχεται παράλληλη με τισ τρύπες εισαγωγής.θα ΔΕΙΣ μεγάλη διαφορά.


μολισ του έκανα στήσιμο με διπλή αντίσταση.μου βγήκε λίγο μικρή στα 1,1 αλλά σκοτώνει.είναι δυνατό το μικρό.


ναι αυτό με το δαχτυλίδι είναι λίγο πρόβλημα.κουνάει μόνο του.αν μου βγει καλοσ ο ατμό θα τον στείλω κάπου να μου φτιάξουν άλλο δαχτυλίδι να μην είναι τόσο χαλαρό κ να είναι λείο με δάκρυα σαν το πρόβατο.θα είναι πολύ όμορφο.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 17:12 »
Τη βίδα τη μετακινησα! Αλλα και παλι ηταν σε ενα περίπου ενδιάμεσο οποτε δεν ηταν το τελειο.
Ενα ψιλογυαλοχάρτισμα της καμπανας ομως και ήρθε σχεδόοοον ακριβώς εκει που πρεπει. ΠΟΛΥ καλυτερα σχεδόν αρτια.


Για το δαχτυλίδι διαβασε το απο πάνω! Δοκιμασέ το και θα δείς οτι δεν χρειάζεται κατι αλλο!

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 17:57 »
το βρήκα αλεξ.

πάρε το o ring από την άνταλλακτικη κεφάλη του vivi nova.με χαλαρό σφίξιμο πάει εκεί που πρέπει κ έχει ακόμα χώρο να παίζει χωρισ να είναι χαλαρό το δαχτυλίδι.


τεντώσε το λίγο το o ring γιατί είναι μικρό δεν παθαίνει τίποτα.



edit. το μικρό παίρνει βίδες α 2 μέσα για πιο εύκολο στήσιμο.έτσι βάζει κ έξτρα βίδες για τριπλή αντίσταση οποίος θέλει.εγώ πάντως με 2 είμαι.πάει πολύ καλά

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Dripping/Dream/Bt801 Rebuildable Atomizer
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 22, 2013, 02:07 »
Εϊμαι στην τριτη μέρα με τον αγαπητό Δευκαλίωνα.
περαν του οτι αποφάσισα να αδιαφορήσω παντελώς για το αν καποιος ανακαλύψει οτι υπάρχει και επίσημο όνομα εκ Κίνας, και να συνεχίσω να τον λέω Δευκαλίωνα, παραθέτω το εξής:


Ρε παιδιά αυτό το μηχανάκι εχει χτύπημα.
Είναι ολίγον παντοφλιά.
Στην αρχή περίμενα να φύγει η οσμή γκαράζ φερυ μποουτ.
Εφυγε.
Μετά δεν ηταν καλό το σετάπ.
Διορθώθηκε.
Μετά δεν ηταν ακριβώς εκεί που ήθελα η οπή. Η μάλλον αι οπαί.
Εγυαλοχαρτίσθη.


Μετά λόγω της πατέντας του Μάστορα εδώ, μούρθε και τον εβαλα πάνω στο Σφερώη.
Εκανα διαφορα πειραματάκια, κλείνοντας την δίοδο του αέρα του σφερώη, και αφήνοντας μονο του Δευκαλίωνα αλλα δεν ικανοποίησε.
Εκανα και το αντίθετο αλλα δεν υπάρχει λογος για την πατέντα μετά.


Συμπληρώνονται καλά παντως. Η πλαινή διοδος με το Σφερώη, βοηθάει στο ντουμανι, και ανεβάζει ΠΟΛΥ το χτύπημα.
Δηλαδή, ντριπάρω 18ρια σε 306, και εχω το ίδιο χτύπημα με 6ρια σε αυτό.
Εϊναι λίγο περίεργο χτύπημα πάντως, στο πίσω μέρος του λαιμού.
Πιο "ξερό", όχι γεμάτο οπως το χτύπημα της νικοτίνης ας πούμε.
τα πειράματα συνεχίζονται...


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110640 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159849 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515328 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303249 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530768 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801625 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11060 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet