vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 11 χρήστες
dvelev, Mimhsdr, white varadero, tibolaso, dkostas, kostas..., lounik, Buliwyf, maprix, djfloor, I.P

Twitter

Vivi Tank επισκευάσιμος

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 08:47 »
αν θελεις βαλε πιο χοντρο καλωδιο !
αφου εβγαλες τον επανω πολο βαλε απο εκει ενα πολύ ψιλο κατσαβιδακι και
σπρώξε σιγα σιγα να βγει και ο κατω θετικός πολος !

Αποσυνδεδεμένος rdperformance

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ggts-odysseus-pilla-penellope
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 23:20 »
γεια σας παιδια τον εχω μια βδομαδα και ολα μια χαρα οταν τον πηρα ηταν ετοιμος με φυτιλοαντισταση.το καταστημα μου εστειλε 2 μαζι δωρο σημερα πηγα να αλλαξω και απο εκεινη την ωρα δεν σταματησε να μου φερνει την γευση της ΦΥΤΙΛΙΛΑΣ ασε που για να τον φτιαξεις θελει παιδικα δακτυλα εχει τυχει σε καποιον παιζει να φταιει το φυτιλη που μου εστειλαν???? :-\ :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος rdperformance

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ggts-odysseus-pilla-penellope
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 01:44 »


το βρηκα μαλλον τελικα μου ειχε μεινει και απο τις 2 μεριες συρμα χωρις να ακουμπαει φυτιλι και εφερνε αυτην την γευση το μαζεψα και μεχρι τωρα ολα καλως :)

τσιφος :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: παλι φερνει αυτην τη φυτιλιλα μονο οταν το κραταω προς τα πανω στρωνει οσο το εχω καθετα μετα απο 2-3 τζουρες παλι τα ιδια λες και ξεμενει βοηθεια καποιος :-\ :-\

συγχώνευση συνεχόμενων ποστ

 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2013, 01:46 από petra »

Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 03:43 »

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 15:24 »
 Φίλε rdperformance. Δεν ξέρω αν ταλαιπωρείσαι ακόμα με τις έτοιμες αντιστάσεις. Αν ναι, υπάρχει μια λύση:      Βγάζεις την αντίσταση, της κάνεις όλες αυτές τις «θεραπείες» που αναφέρονται στο φόρουμ (κάψιμο, βράσιμο σε γάλα, σε ξύδι, σε ζωμό κοτόπουλου κ.λ.π.) και μετά, έτσι όπως είναι καθαρή-καθαρή, την πετάς στον κάδο. 
 Τόσο απαράδεκτη έτοιμη φυτιλοαντίσταση δεν έχω ξαναδεί. Φυτιλίλα δε λες τίποτα. Σκέτη αηδία. Πιθανότατα είναι ανεπαρκής τροφοδοσία και μπερδεύεται η καψίλα με τη φυτιλίλα.   
 Μάλλον είναι δολιοφθορά από καπνοβιομηχανίες:  Δώσε σε νέο ατμιστή να τραβήξει μια τζούρα μόνο απ΄αυτό το πράγμα και θα τρέξει άμεσα στο περίπτερο για τσιγάρα. 
  Τέλος πάντων. Εγώ δεν έκατσα να κάνω ψυχανάλυση στη μαμίσια αντίσταση. Την πέταξα στις 2-3 τζούρες (τόσες άντεξα, θα την πέταγα στην πρώτη τζούρα αλλά ήταν τόσο άσχημη η γεύση που σκεφτόμουν «δε μπορεί»). Έστριψα νέα με 0,15 σύρμα, σε 2Χ2 φυτίλι, βγήκε 1,9 ωμ με 4 σπείρες. Πέρασα τα άκρα από το ένα 2άρι φυτίλι στις τρύπες, δε χωρούν εξάλλου και τα δυο μαζί. Φοβόμουν πως η τροφοδοσία θα ήταν ανεπαρκής έτσι και είχα ετοιμάσει 2,5 χιλ. τρυπανάκι να τις ανοίξω αλλά είναι καλή.   
Αργότερα θα τις ανοίξω να χώσω και τα δυο φυτίλια μέσα και πιστεύω πως θα είναι ακόμα καλύτερη, αν και το σκέφτομαι να τον μετατρέψω σε genesis style όπως δείχνει το άλλο θέμα στην πρώτη σελίδα. 
 Αρκετά καλός είναι ο ατμοποιητής. Μην απογοητεύεστε από τη μαμίσια φυτιλοαντίσταση…       
 Υ.Γ. Τη φυτιλοαντίσταση την τοποθετούμε πάνω από τις βίδες, στα εξωτερικά άκρα τους, έχει περιθώριο, δεν ακουμπά στο καπάκι. Ανάμεσα στις βίδες δε χωρά μια αξιοπρεπής φυτιλοαντίσταση. Είναι πολύ κοντά οι βίδες…
 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2013, 15:38 από sarchos59 »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 11:32 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ldBmUF7dFtQ[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 21:42 »
   Σωστά. Χωρά και διαγωνίως. Εκείνος όμως τη στρίβει την αντίσταση σε δυάρι φυτίλι, είναι λεπτή. Σε δυάρι ήταν και η μαμίσια. Αν στρίβεις σε 2Χ2 όπως εγώ, θα πρέπει να είναι πολύ στριμωχτά. Θα το δοκιμάσω την επόμενη φορά.  Σε μονό δυάρι φυτίλι όμως δεν...   
 

Αποσυνδεδεμένος rdperformance

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ggts-odysseus-pilla-penellope
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 22:10 »
Άνοιξα μεγαλύτερες τρύπες άλλαξα καλωδιακι δικιά μου φυτιλο αντίσταση πρώτες τσουρες τελειες μετα πλυμηρα αν το κρατάς λίγο λοξα τρέχει υγρα οπότε κατελειξε στον κάδο πάμε για αλλα

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουαρίου 22, 2013, 09:58 »
 Όχι και κάδο φίλε  rdperformance. Διορθώνεται εύκολα το πρόβλημά σου. Δοκίμασε αρχικά με πιο χοντρό φιτίλι 3άρι, περιέλιξε σφιχτά λεπτό συρματάκι στα άκρα, κοντά η μια σπείρα στην άλλη, πέρνα την άκρη του σύρματος στην τρύπα και τράβα το σύρμα από τη μέσα πλευρά έτσι που να τραβήξει και το φυτίλι μαζί του. Μετά ξετύλιξε-βγάλε το σύρμα. Μπορείς να στρίψεις και πλέγμα, όπως κάνουν κάποιοι αλλά χοντραίνει αρκετά κι ίσως δε σου περνά μετά.      Αν έχεις υποτροφοδοσία με το 3άρι βάλε τη βελόνα και γέμισε κι από τις δύο τρύπες, ζόρισε το φυτίλι έτσι που να μείνει η τρύπα της βελόνας δίπλα του. Δε θα μείνει για πολύ όταν μουσκέψει το φιτίλι αλλά ίσως πετύχεις καλή τροφοδοσία έτσι.      Πρόσεχε μήπως έγινε και τώρα αυτό, με το δυάρι φυτίλι, και έχεις διαρροή. Συμπίεσες δηλαδή το φυτίλι με τη βελόνα ή μάδησες τμήμα του. Δοκίμασε λοιπόν, αν δεν περπατήσει το 3άρι φυτίλι να ξαναβάλεις 2άρι αλλά να προσέχεις μην το μαδάς στο γέμισμα και να το στρώνεις μετά από το γέμισμα με τη μύτη της βελόνας για να ξανακλείνεις το κενό που ανοίγει αυτή όταν τη χώνεις.    Είναι ένα θεματάκι ο τρόπος γεμίσματός του. Μειονέκτημα αλλά αποφεύγεις έτσι μια επιπλέον τρύπα  την οποία θα ανοιγόκλεινες σε κάθε γέμισμα.      Κανονικά δεν έχει διαρροές.       Εγώ του έβαλα αρχικά νέο φυτίλι τον κράτησα μια μέρα έτσι αλλά μετά του πέρασα πλέγμα. Πολύ απλό ήταν. Γεύση και ντουμάνι άριστα, πυκνός χορταστικός ατμός. Έκανα απλώς εναλλαγή των δυο βιδών θετικού-αρνητικού πόλου και άνοιξα-διεύρυνα την τρύπα δίπλα στον αρνητικό. Έφραξα τις δυο παροπλισμένες πλέον τρύπες (δεύτερη φυτιλιού και κεντρική αερισμού) με οδοντογλυφίδες. Στην αρχή μου ερχόταν αδιόρατη μυρωδιά καμένου ξύλου γιατί η τρύπα αερισμού είναι πολύ κοντά στο πλέγμα και προφανώς ψιλοκαιγόταν η οδοντογλυφίδα. Δοκίμασα σφιχτά στριμμένο πλέγμα αλλά επέτρεπε σε λίγο αέρα να περάσει. Δεν πρέπει να περνά καθόλου, ο αερισμός γίνεται από το πλάι από τρύπα που ανοίγουμε στην πλαστική δεξαμενή απέναντι από το πλέγμα (προσοχή λεπτή αρχικά, με χοντρή καμένη καρφίτσα,  κι αν έχει σφιχτή τζούρα, την ανοίγουμε περισσότερο, αν την ανοίξουμε πολύ από την αρχή δεν κλείνει μετά). Το γέμισμα από τη δεύτερη τρύπα (πρώην) φυτιλιού, βγάζοντας την οδοντογλυφίδα.     Με τι άλλο θα μπορούσα να φράξω τις τρύπες; Καμιά ιδέα;    Ατμοευτυχείτε

Υ.Γ. Συγνώμη για το συμπαγές κείμενο, χωρίς παραγράφους κ.λ.π. Το έγραψα σε word και το μετάφερα αλλά μου χαλά τη διαμόρφωση. Άλλες φορές μου την κρατά, ελπίζω να είναι κατανοητό το κείμενο και έτσι.

 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2013, 10:24 από sarchos59 »

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: Vivi Tank επισκευάσιμος
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 15, 2013, 23:59 »
   Με τι άλλο θα μπορούσα να φράξω τις τρύπες; Καμιά ιδέα;   


Με ένα ψιλό βιδάκι, μπορεί να κλείσει αυτή η τρύπα .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236979 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 437 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13974 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy