vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

321 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, paiktaras, Laidas, funes, tasos1976, Mimhsdr, Antiprosopos, Ηρακλης

Twitter

Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 05, 2012, 18:01 »
Γαβριηλ αν αυτο πηγαινε σε μενα γι'αυτο και δεν ψηφισα.Δεν εχω/ειχα Πηνελοπη.

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 05, 2012, 18:27 »
ο οδυσσεας ειναι για μενα ,οταν τον μαθεις σε καλυπτει σε ολα :thumpup:

Συμφωνω απολυτα :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 05, 2012, 18:45 »
Μιας που έχουν περάσει απ τη κατοχή μου και οι τρεις ατμοποιητές, ψήφισα χαλαρά Πηνελόπη.
Ο λόγος είναι ο ίδιος που ανέφερα και στο αντίστοιχο νήμα, έχει όλα τα πλεονεκτήματα του Οδυσσέα και του Iatty μαζί χωρίς κανένα τους μειονέκτημα.
Ο iatty ήταν ένας εξαιρετικός ατμοποιητής, για την εποχή του, έχοντας ένα και μόνο ατού αυτό της απόλυτης καθαρότητας στην απόδοση γεύσης.
Σε όλα τα υπόλοιπα επισκιάστηκε και καθώς περνά ο καιρός εμφανίζονται πολύ καλύτερα προϊόντα που τον ξεπερνούν και σε αυτό.
Τέλος, το μεγαλύτερο μειονέκτημα του Iatty είναι πως δε θα κρατήσει ποτέ για πάντα, δυστυχώς.
Όχι χωρίς προμήθεια ανταλλακτικών...
Ο Οδυσσέας αποτελεί, πιστεύω, το πρότυπο όλων των ατμοποιητών ως σήμερα και ίσως για καιρό ακόμη.
Για μένα η σειρά πάει ως εξής:
1.Πηνελόπη
2.Οδυσσέας
3. Iatty
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2012, 19:58 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 05, 2012, 19:00 »
Έχω την ίδια άποψη με το Βαγγελη. Μάλλον επειδή είχαμε τον ίδιο Ιαττυ.


Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 05, 2012, 19:16 »
Δυσκολα μας βαζεις Gabriel...
Προσωπικα θα δωσω λιγο χρονο ακομα στην Πηνελοπη πριν ψηφισω για να δοκιμασω περισσοτερα setup πανω της.

Και εγω είμαι της ίδιας γνώμης,είμαι σίγουρος ότι η μανταμιτσα έχει ακόμα πολλα να δώσει  ;)

Αποσυνδεδεμένος thepar

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Καραμελα του Ιακωβ και του Cov
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 05, 2012, 19:49 »
Δεν μπορω να ψηφησω μονο εναν και οι 4 ειναι ΟΙ ατμοποιητες εχω τους 3 δυστηχως μονο ιαττυ δεν εχω αλλα εχω δοκιμαση πολλες φορες ολοι ειναι πολυ καλοι  :cigar:

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 05, 2012, 21:03 »
Ιαττυ ο καλύτερος για μένα ποιότητα ατμισματος. Ας έχει πλαστικά εμένα δεν έχουν πάθει τίποτα όλο το μυστικό στη γεύση είναι τα πλαστικά. Αλλα η πηνελοπη παει αρκετα καλα και μπορει να πιάσει πρώτη θέση.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 05, 2012, 21:58 »
Να ρωτήσω κάτι...
Όταν λέμε καλύτερος εννοούμε μόνο από θέμα απόδοσης ή και συνολικά, όπως τιμή, ποιότητα, κ.α. ? :hmmm:
Αν εννοούμε συνολικά, πάλι η Πηνελόπη είναι καλύτερη, αλλά ισοβαθμεί με τον Οδυσσέα.
Και εξηγώ...
Όσο καλός και να είναι ένας επισκευάσιμος δε μπορεί να πωλείται λες και είναι "αντίκα"!!!
Η Πηνελόπη κοντεύει να κλείσει μήνα και υπάρχει ακόμη stock, εξ όσων γνωρίζω!
Και ο Οδυσσέας (v1 κ v2) δεν πωλείται πάνω από την αρχική του τιμή, παρ όλο που δεν υπήρχε stock για αρκετό διάστημα καθώς επίσης και ο v2 πολύ σύντομα εξαφανίστηκε!
Αντίθετα, ο iatty που  υστερεί σαν κατασκευή, έναντι των άλλων δύο, και παρ όλο που σύντομα θα υπάρξει επανέκδοση, έχω την εντύπωση πως έχει δημιουργηθεί ένα lobby γύρω απ αυτόν.
Δε μπορεί full stainless κατασκευή και με τρομερές λεπτομέρειες να κοστίζει 90€ και ένα πολύ πιο απλοποιημένο σύστημα με πλαστικά να κοστίζει 100-500€!!!

Ζητώ ταπεινά συγνώμη που στέκομαι για πολλοστή φορά σε αυτό το θέμα  :-[ , αλλά έχω βάλει σκοπό να μην το επιτρέψω στο βαθμό που μπορώ να συνεχίσει να γίνεται...
Ηθικά τουλάχιστον δε το αντέχω...


@manος
 το πλαστικό διαβρώνεται καθώς επίσης συγκρατεί όλα τα κατάλοιπα όσο καλά και αν καθαριστεί (όπως και τα plexy tanks)!!!
Γι' αυτό άλλωστε είχε ζητηθεί απ το κατασκευαστή των GG να γίνουν όλα SS, απ τα mouthpieces ως το παραμικρό κομμάτι του επισκεύασιμου (πλην των o-rings)!
Επίσης, είναι ο λόγος που όλοι οι επαγγελματίες και σωστοί κατασκευαστές επικεντρώθηκαν σε ατσάλινες κατασκευές.
Δεν είναι θέμα μόνο ότι το πλαστικό παθαίνει κάτι, αλλά είναι και θέμα πως εσύ μπορεί να πάθεις κάτι (δεν εννοώ προσωπικά...εεεε...φτου-φτου!!!)...  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2012, 22:04 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:06 »
Στη συγκεκριμένη νέα έκδοση που λες του ιαττυ δε νομίζω να βγει με πλαστικά. Τη special edition. Εάν λες. Αλλα κρίμα γιατι τα πλαστικά είναι που δίνουν την γεύση η γνώμη μου. Βέβαια κ εγω δεν σύμφωνο στην μεταπωληση του ιαττυ και στα υπέρογκα ποσα που ζητάνε για αυτο καλύτερα πούλημα εξωτερικό γιατι εδω σε παρεξηγουν εγω όταν ζήτησα ιαττυ στο εξωτερικό μου εστηλε ένας μήνυμα και μου Πέ 300 δολάρια.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:11 »
Δε μπορεί full stainless κατασκευή και με τρομερές λεπτομέρειες να κοστίζει 90€ και ένα πολύ πιο απλοποιημένο σύστημα με πλαστικά να κοστίζει 100-500€!!!

τα σορι μου φιλε βαγγο αλα η κατι δεν μας λες καλα..η εχεις καποια εμπαθεια... :dontknow:

για να πωλειτε ο Ιαττυ 100-500 κατι ξερουν παραπανω  ::)
μετα συχωρεσεως εε  :D

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:16 »
Να ρωτήσω κάτι...
Όταν λέμε καλύτερος εννοούμε μόνο από θέμα απόδοσης ή και συνολικά, όπως τιμή, ποιότητα, κ.α. ? :hmmm:
Αν εννοούμε συνολικά, πάλι η Πηνελόπη είναι καλύτερη, αλλά ισοβαθμεί με τον Οδυσσέα.
Και εξηγώ...
Όσο καλός και να είναι ένας επισκευάσιμος δε μπορεί να πωλείται λες και είναι "αντίκα"!!!
Η Πηνελόπη κοντεύει να κλείσει μήνα και υπάρχει ακόμη stock, εξ όσων γνωρίζω!
Και ο Οδυσσέας (v1 κ v2) δεν πωλείται πάνω από την αρχική του τιμή, παρ όλο που δεν υπήρχε stock για αρκετό διάστημα καθώς επίσης και ο v2 πολύ σύντομα εξαφανίστηκε!
Αντίθετα, ο iatty που  υστερεί σαν κατασκευή, έναντι των άλλων δύο, και παρ όλο που σύντομα θα υπάρξει επανέκδοση, έχω την εντύπωση πως έχει δημιουργηθεί ένα lobby γύρω απ αυτόν.
Δε μπορεί full stainless κατασκευή και με τρομερές λεπτομέρειες να κοστίζει 90€ και ένα πολύ πιο απλοποιημένο σύστημα με πλαστικά να κοστίζει 100-500€!!!

Ζητώ ταπεινά συγνώμη που στέκομαι για πολλοστή φορά σε αυτό το θέμα  :-[ , αλλά έχω βάλει σκοπό να μην το επιτρέψω στο βαθμό που μπορώ να συνεχίσει να γίνεται...
Ηθικά τουλάχιστον δε το αντέχω...


@manος
 το πλαστικό διαβρώνεται καθώς επίσης συγκρατεί όλα τα κατάλοιπα όσο καλά και αν καθαριστεί (όπως και τα plexy tanks)!!!
Γι' αυτό άλλωστε είχε ζητηθεί απ το κατασκευαστή των GG να γίνουν όλα SS, απ τα mouthpieces ως το παραμικρό κομμάτι του επισκεύασιμου (πλην των o-rings)!
Επίσης, είναι ο λόγος που όλοι οι επαγγελματίες και σωστοί κατασκευαστές επικεντρώθηκαν σε ατσάλινες κατασκευές.
Δεν είναι θέμα μόνο ότι το πλαστικό παθαίνει κάτι, αλλά είναι και θέμα πως εσύ μπορεί να πάθεις κάτι (δεν εννοώ προσωπικά...εεεε...φτου-φτου!!!)...  ;)
φιλε θα διαφωνησω μαζι σου ως προσ τα υλικα για τον απλουστατο λογο οτι και το ατσαλι ειναι ποροδες υλικο και αυτο αρα συγκρατει διαφορα

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:17 »
Βαγγέλη το βασικό λάθος που κάνεις είναι οτι αντί να χτυπήσεις τους εκμεταλλευτές προσπαθείς να υποβαθμίσεις τον αγαπημένο για πολλούς εδώ μέσα ατμοποιητή...

Αλλά από την άλλη πάλι μήπως δεν φταίνε ούτε οι εκμεταλλευτές αλλά αυτοί που τα σκάνε;

Αυτοί λοιπόν που τα σκάνε δεν μπορούν να μας πούνε ποιοι είναι αυτοί που τους τον πούλησαν σε τριπλάσια τιμή;

Ο καθένας που γουστάρει τον ΙΑΤΤΥ δεν γίνεται να το κρύβει από τον φόβο οτι θα δώσει τροφή στους μαυραγορίτες να ανεβάσουν την τιμή. Ετσι δεν είναι;



Μέχρι και που μας τρομοκράτησες με τα πλαστικά οτι κινδυνεύει η υγεία μας βρε... :))


Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:18 »
Γαβριηλ αν αυτο πηγαινε σε μενα γι'αυτο και δεν ψηφισα.Δεν εχω/ειχα Πηνελοπη.

Τότε πολύ καλά κάνεις και δεν ψηφίζεις Πάνο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:19 »
Η τιμη που ζητειται πιστευω για τον ΙATTY ειναι επειδη εφαρμοζεται ο κανονας περι προσφορας και ζητησης...
Τον ζητανε πολλοι αλλα δεν υπαρχει....αρα η τιμη εκτοξευεται.
Το ζουμε καθημερινα αυτο σε πολλα προιοντα.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: [Ψηφοφορία] Καλύτερος επισκευάσιμος atomizer by imeo ?
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:20 »
Δεν φταίνε αυτοί που πουλάνε σε 3 πλασια τιμη φταίνε αυτοί που αγοράζουν. Γιατι οσω υπάρχει ενδιαφέρον τόσω παραπάνω θα πουλάνε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110722 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159952 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515418 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146495 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303296 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530835 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201478 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801672 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41005 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet