vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Εχω τη γνωμη οτι σιγα-σιγα θα πρεπει να ενσωματωθει και ενα πεδιο search για αναζητηση δεδομενων με λημματα π.χ. τη λέξη ατμ, θα βρισκει ολα τα μηνυματα στο φορουμ ανεξαρτητα απο ενοτητα καταχωρησης ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Μα έτσι γίνεται τώρα. Παντού ψάχνει, εκτός αν επιλέξεις εσύ να ψάχνει μόνο σε συγκεκριμένους πίνακες.

Ή δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Εννοω πεδιο που βαζεις εσυ καποια λεξη και σου γυριζει απαντησεις. Υπάρχει ήδη??? Ημαρτον δεν το βρισκω! :wall: :wall:

edit: ΝΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ Ο ΣΤΡΑΒΟΣ :)) ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΦΩΣ ΜΟΥ :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 16:41 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Είπα κι εγώ!!  ;D

Ξέρεις τι τους μπερδεύει aTmin? οτι η Αναζήτηση δεν έχει "κουτάκι" ( είναι πολύ συνηθισμένο σε άλλα templates).
Από κει και πέρα μια φορά να το χρησιμοποιείσει κάποιος τομαθε

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Ξέρεις τι τους μπερδεύει aTmin? οτι η Αναζήτηση δεν έχει "κουτάκι" ( είναι πολύ συνηθισμένο σε άλλα templates).
Από κει και πέρα μια φορά να το χρησιμοποιείσει κάποιος τομαθε
:sign_sostos:
aTmin βαλε ενα κουτακι, αν μπορεις να φαινεται ξεκαθαρα :respect:

Tι ήθελα και μίλαγα. ::) ...aTmin μη κάνεις τίποτα γιατί πιθανότατα αυτό το template να μην υποστηρίζει κουτάκι για το search.....

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Δε με πρόλαβες!  :))

Δεν έχει δυστυχώς. Απλά την άλλαξα σε απλή, ρίξτε μια ματιά. Η σύνθετη που άνοιγε μπορεί να τρόμαζε τους απλούς χρήστες. Υπάρχει βέβαια η δυνατότητα με ένα κλικ να πας σε σύνθετη.

Μια χαρά είναι

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Θα περιμένω τη σταθερή έκδοση. Μπορεί να πάει και 6μηνο, μπορεί και παραπάνω αλλά άμα βγει, μόλις "στρώσει" θα του αλλάξω τα φώτα στην παραμετροποίηση.

Μπορεί να ήταν λίγο βλακεία που έβαλα την RC1 αλλά έχει παραπάνω δυνατότητες από τη σταθερή και μου άρεσε.

Μέχρι τότε θα παρουσιάζεται κανένα bug πού και πού.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Καταχην θα ηθελα να απευθυνθω στον admin και ακολουθως στα υπολοιπα μελη.
Υπαρχουν 2-3 νεα θεματα που προσωπικα βλεπω πως εχουν δημιουργηθει.

Τα νεα μελη του φορουμ αυξανονται πολυ.
Αυτο φυσικα ειναι πολυ ευχαριστο.Ωστοσο δημιουργει και καποιες δυσλειτουργιες.Πχ το νεο μελος ρωταει:ποιο ειναι το πιο καλο η.τ.?,Ποσο κραταει ενα φιλτρο?Αμεσως πεφτουν ολοι να απαντησουν και βγαινουν 20 νεες δημοσιευσεις για ενα θεμα που εχει απαντηθει πολλες φορες παλαιοτερα.Και αυτο θα γινει ξανα και ξανα.
Προσωπικα αυτη την εβδομαδα δεν ειχα μπει στο φορουμ για αρκετες μερες.Οταν μπηκα ειδα δεκαδες νεες δημοσιευσεις.Εφαγα περιπου 2-3 ωρες για να τις διαβασω και παλι δεν τα καταφερα,πολλες τις περασα στα γρηγορα ή στο καθολου(το 70%).Ουτε θα μπορουσα να γραψω σε τοσες νεες ενοτητες οποτε μαλλον δεν γραφω ...πουθενα.
Επισης υπαρχουν παρα πολλες δημοσιευσεις ανευ λογου και ουσιας.Δηλ.ξεκιναει ενα θεμα καποιος και αρχιζουν απο κατω και λενε:ναι συμφωνω,μπραβο,σωστος,χαχαχα,πλακιτσα,φατσουλες κτλ.Οταν καποιος δωσει μια οντως σοβαρη και ουσιωδης απαντηση πιθανον θα χαθει μεσα στις τοσες που ηδη εχουν γραφει.
Απο την αλλη σιγουρα ενα νεο μελος θελει να συμμετεχει ενεργα στις συζητησεις  και δεν  ειναι ωραιο να του κοβουμε την φορα αλλα και καποια θεματα γινονται λιγο κουραστικα για τους πιο παλιους και για καποιον που τωρα ανακαλυψε αυτο το φορουμ και θα διαθεσει μιση ωρα το πολυ για να διαβασει,μετα θα παει σε αλλο site.
Το συγκεκριμενο φορουμ ξαναγεννηθηκε προσφατα,εζησε,περασε απο το εμβυικο σταδιο,ειναι ενα στρουμπουλο παιδακι,πρεπει να μεγαλωσει σωστα,να γινει ενας αξιολογος ενηλικας.


ps:Ζηλευω το ξενο φορουμ.Οπου μελη που ειναι 2-3 μηνες ατμιστες εχουν 1000 και 2000 εγγραφες,μπαινω καμια φορα να διαβασω(δυστυχως τα αγγλικα μου δεν με βοηθανε) και χανομαι(θετικα).Απειρα θεματα,αξιολογοτατες δημοσιευσεις,ερευνες,προβληματισμοι,ουσιωδης διαλογος,κτλ



Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker

ps:Ζηλευω το ξενο φορουμ.Οπου μελη που ειναι 2-3 μηνες ατμιστες εχουν 1000 και 2000 εγγραφες,μπαινω καμια φορα να διαβασω(δυστυχως τα αγγλικα μου δεν με βοηθανε) και χανομαι(θετικα).Απειρα θεματα,αξιολογοτατες δημοσιευσεις,ερευνες,προβληματισμοι,ουσιωδης διαλογος,κτλ

Δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση ΠΟΤΕ να γίνουμε σαν το ξένο φόρουμ.
Οχι επειδή εκεί είναι πιο "έξυπνοι" ή δεν ξέρω κι'εγω τι, αλλά επειδή έξω εχουν πολύ μεγαλύτερη "τριβή" με το ΗΤ απο ότι εμείς εδώ.
Εχουν πιο πολλές επιλογές, εχουν περισότερα μέρη απο όπου μπορούν να προμηθευτούν, εχουν γνωστούς, φίλους, γείτονες κλπ που εχουν κι'αυτοι ΗΤ, αρα μπορουν να εχουν άποψη και για κάτι το οποίο δεν έχουν αγοράσει....

Εμείς τι έχουμε; 2-3 αντιπροσώπους, ένα (καλό) modder, 2-3 ξένα e-shops απο τα οποία μπορουμε να πάρουμε χωρις να μας σφαξουν με τα ταχυδρομικά.
Και απο κει και πέρα ότι εχουμε πάρει οι ίδιοι. Γι'αυτο και βλέπεις την κουβέντα να περιορίζεται πάντα στο Evo, στο Black Line και στο GG.

Σε 1-2 χρόνια ίσως τα πράγματα να είναι αλλιώς. Ηδη πχ μπήκε και η N-Joy στο παιχνίδι, θα μπουν και άλλοι σίγουρα στο μέλλον, μιας και η  αγορά είναι ακόμα "παρθένα", θα μεγαλώσει το community, και τότε θα μπορουμε να εχουμε μεγαλύτερες απαιτήσεις και από την ποικιλία των posts και από την "ποιότητα" τους.

Μεχρι τότε.... υπομονή!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Σωστός Under, με πρόλαβες.  :thumpup:

Γιώργο, ποιος σου είπε να λείψεις παιδάκι μου;;  :tongue_smilie: :))

Είναι γεγονός ότι είμαστε και λίγο επιρρεπείς στο χαβαλέ, αλλά σιγά σιγά στρώνουμε. Ακόμα κι ένα μέλος που πετάει δυο φατσούλες μόνο για απάντηση, θα το κάνει μια, δυο, πέντε, άντε δέκα, μετά θα δει ότι επαναλαμβάνεται και θα το κόψει από μόνος του. Εξάλλου αυτά τα μηνύματα αποτελούνται από μια - δυο λέξεις συνήθως και δεν δυσκολεύουν στην ανάγνωση. Μερικές φορές μπορεί να ξεκουράζουν κιόλας σε ένα μεγάλο και δύσκολο θέμα.

Εξάλλου όταν παραγίνεται το κακό σε συνεχόμενα μηνύματα (μεγαλύτερα σε αρθμό λέξεων) ξέρετε πού καταλήγουν  ;) και δεν νομίζω να παρεξηγείται κανένας γι' αυτό.
Όσο για την τελευταία κατηγορία "Ανένταχτα" νομίζω ότι γλιτώνει τα άλλα θέματα από... βανδαλισμούς και έχουμε και την ευκαιρία να ελαφρύνουμε λιγάκι το κλίμα.  8)


Μπήκες μετά από μέρες όπως λες και το έπαθες αυτό. Πού να δεις αργότερα. Δε θα προλαβαίνεις να διαβάσεις τίποτα. Απλά θα παρακολουθείς μόνο τις κατηγορίες και τους πίνακες που σε ενδιαφέρουν περισσότερο όπως κάνεις σε κάθε μεγάλο φόρουμ. Αναπόφευκτα μας βλέπω να μεγαλώνουμε (όχι ότι είναι αρνητικό αυτό, ίσα ίσα!) οπότε θα αποκτήσουμε και τα προβλήματα των "μεγάλων".

Μη μένεις όμως στα... ευτράπελα. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν πολλά δυνατά και ωραία θέματα στο φόρουμ μας όπου έχουν γίνει γονιμότατες συζητήσεις για όλους.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Δεν βρίσκω καθόλου κακό το "χαβαλέ" που λέτε νομίζω πως είναι αναποφευκτό από τη στιγμή που είμαστε Ελληνες.Ισα ίσα κάποιος νέος που μπαίνει στο foroum νιώθει άνετα έτσι και να πει τη γνώμη του αλλά και να ρωτήσει ότι θέλει.Εχω μπει σε foroum που μόλις ρωτούσα κάτι ή δεν μου έδιναν σημασία ή με παρέπεμπαν σε κάποιο link ή πολλές φορές με ειρωνεύοταν για την αγνοιά μου,δεν πρέπει όμως να είναι έτσι.Εδώ από την πρώτη στιγμή έγινα μέλος της παρέας και δεν κόμπιασα να ρωτήσω ποτέ κάτι όσο χαζό κι αν ήταν ή θεωρούταν ότι ήταν,και κάποιες πλάκες ακόμη ήταν τόσο καλοπροαίρετες που γελάς κι εσύ με τον εαυτό σου .Δεν βρίσκω τίποτα κακό σ'όλο αυτό.
Και όσοι μπαίνουν για ενημέρωση νομίζω ότι κατατοπίζονται πλήρως από τα θέματα που υπάρχουν αλλά περισσότερο μαθαίνεις από τις εμπειρίες των παλιότερων,και το βλέπεις αυτό από τις ερωτήσεις  που απευθύνουμε εμείς οι "νέοι"
Οσο για τα ξένα foroum ίσως είναι και μια άλλη κουλτουρα που εμείς ίσως να μην θέλουμε να έχουμε και ελπίζω να μην υιοθετήσουμε αυτό το πολύ σοβαρο και κρύο στιλ.(ποτέ δεν συμπάθησα τους Αγγλούς)

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Κι εγώ δεν συμφωνώ με το πρώτο ποστ. Ελληνικό φόρουμ χωρίς off topic είναι θέμα χρόνο πότε θα "σβήσει". Εμένα μου φαίνεται πως είναι σε πολύ καλό δρόμο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33763 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59611 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8068 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136027 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084812 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy