vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 7 χρήστες
Alexander20, nik33134, manoslykos, tibolaso, dvelev, marauder800, Buliwyf

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 12, 2010, 17:15 »
To εν λόγω site Vasilis είχε αναφερθεί κ από μια γυναίκα του φόρουμ μας διότι περιέχει και VG υγρά ΑΛΛΑ δεν στέλνει εκτός ΗΠΑ παραγγελίες όπως πολύ εύκολα μπορείς να διαπιστώσεις κ εσύ με μια δοκιμή ;)

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 00:19 »
Συνατμιστές καλησπέρα.
Θέλω να βοηθήσω και τη γυναίκα μου να το κόψει το ρημάδι.
Η ιδιαιτερότητα  εδώ είναι ότι καπνίζει 2 πακέτα Ασσο Ιντερν. και θέλει ντε και καλά κάτι που να μοιάζει στο άρωμα.
Επειδή κι' εγώ είμαι καινούριος ατμιστής και δεν ξέρω, τι υγρό να της βάλω, παρακαλώ για τη βοήθειά σας.

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 00:20 »
Φιλε μου δυσκολα θα βρεις κατι να μοιαζει σε τσιγαρο με την απολυτη εννοια του ορου.
Μερικες δοκιμες με αυτα που λεγονται καπνικα ισως βρει κατι να της αρεσει..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2011, 00:28 από trap »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 00:40 »
Επειδή το νήμα είναι παλιό και πολλά από αυτά που προτείνουν οι συμφορουμίτες δεν τα έχω δει...

Τα μόνα καπνικά (που λέει ο λόγος) που έχω συναντήσει είναι το ecosmoke (έτοιμο) και το dark vapure (το φτιάχνουμε εμείς) όλα από funstore.

Το τελευταίο, μάλιστα, με εντυπωσίασε. Δεν είναι κάτι εξαιρετικό, αλλά, κάτι σαν... αλανιάρικο, που πάει παντού και πάντα.

Όλα αυτά, βέβαια, είναι υποκειμενικά...

Α!!! και η σκέτη βάση 67% vg, 33% pg, αραιωμένες με νερό, αν χρειάζεται, (τουλάχιστον έτσι την προτιμώ εγώ) είναι καπνική...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2011, 00:55 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 00:50 »
παιδιά ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Μάλλον θα πρέπει να πειραματιστούμε.

Αποσυνδεδεμένος ampelogourouno

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 01:36 »

Τα μόνα καπνικά (που λέει ο λόγος) που έχω συναντήσει είναι το ecosmoke (έτοιμο) και το dark vapure (το φτιάχνουμε εμείς) όλα από funstore.

Το τελευταίο, μάλιστα, με εντυπωσίασε. Δεν είναι κάτι εξαιρετικό, αλλά, κάτι σαν... αλανιάρικο, που πάει παντού και πάντα.

Όλα αυτά, βέβαια, είναι υποκειμενικά...


Kαλημερα συνατμιστη.Εχω ενα μπουκαλακι αρωμα dark vapure κ παραδοξος μετα απο πολλες απογοητευτικες δοκιμες  :confused1:(camtel,burnley,desert ship κ.α) ειναι το μοναδικο που δεν εχω αναμειξει ακομα.Ετσι σκετο που το μυριζω μου γλυκιζει σαν μυρωδια.Ισως σε σωστη αναλογια να φερνει σε καπνικο.Btw επεiδη ειπες οτι ειναι απο τα μοναδικα καπνικα που εχεις συναντησει ποσο % προτεινεις να ριξω; :)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 09:43 »
Εγώ σε όλα τα καπνικά βάζω 5% καπνικό και 5% λεμόνι.
Αλλά και 3% να βάλεις καπνικό και 3% λεμόνι καλό θα είναι.
Νομίζω πως το λεμονάκι πάει με όλα τα καπνικά. Ίσως γιατί εξουδετερώνει τη γλυκάδα της vg.
Η μυρωδιά του dark vapure μου φάνηκε πικάντικη, αλλά περί ορέξεως,,,  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 09:48 »
Τί λεμόνι? Από λεμονιά?
χα χα χα
Εγώ χθές έβαλα λίγο κονιάκ ...

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 09:55 »
Καλημέρα φίλε Barbadonis
Κανε μια δοκιμή σε ry2 η σε tribeka για αρχή
Το ry2 είναι ελαφρύ καπνικο

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 09:58 »
Αν μπορείς να αναφέρεις και την εταιρία ...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2011, 17:52 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 10:02 »
Nobacco και halo αντοιστιχα
Θα τα βρεις σήμερα στη Νεα Χώρα στο videoclub χόλιγουντ η στη δεξαμενή στο nexus

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 10:14 »
Καλημέρα σας! Επειδή δεν είχα τύχη με τις απορίες που εξέφρασα στο θέμα μου, μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς από εδώ;... :)... είμαι πιστή οπαδός των Ecopure εδώ και ενάμιση χρόνο, ίσως και παραπάνω. Έχω δοκιμάσει ελάχιστα άλλα υγρά αλλά... δε τράβηξε η ομάδα και γενικώς είμαι κατά των δοκιμών. Ξέρει κάποιος να μου πει αν το Funstore πουλά έτοιμη προς άτμισμα vg - διότι δε θέλω να μπλέξω με αναμίξεις, ή σε ποιά άλλη εταιρία έχουν υγρά με βάση vg;... ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 10:26 »
Nobacco και halo αντοιστιχα
Θα τα βρεις σήμερα στη Νεα Χώρα στο videoclub χόλιγουντ η στη δεξαμενή στο nexus
Επίσης Κονδυλακη απέναντι απο το Elmondo

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 10:43 »
Καλημέρα σας! Επειδή δεν είχα τύχη με τις απορίες που εξέφρασα στο θέμα μου, μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς από εδώ;... :)... είμαι πιστή οπαδός των Ecopure εδώ και ενάμιση χρόνο, ίσως και παραπάνω. Έχω δοκιμάσει ελάχιστα άλλα υγρά αλλά... δε τράβηξε η ομάδα και γενικώς είμαι κατά των δοκιμών. Ξέρει κάποιος να μου πει αν το Funstore πουλά έτοιμη προς άτμισμα vg - διότι δε θέλω να μπλέξω με αναμίξεις, ή σε ποιά άλλη εταιρία έχουν υγρά με βάση vg;... ευχαριστώ εκ των προτέρων!
ναι στο Funstore έχει. Και βέβαια σε πολλά ακόμα καταστήματα μπορείς να βρείς έτοιμη για άτμισμα vg.

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 00:09 »
ναι στο Funstore έχει. Και βέβαια σε πολλά ακόμα καταστήματα μπορείς να βρείς έτοιμη για άτμισμα vg.

δηλαδη το velvet cloud π.χ. που ειναι vg με νερο ειναι ετοιμο για ατμισμα ?
γιατι εδω http://www.vapenova.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=210&ref=bestprice.gr λεει "Η ατμιστική βάση δεν προτίθεται για άμεση χρήση αλλά για περαιτέρω αραιώσεις!!!!!"
Εχω μπερδευτει θελω κατι καπνικο χωρις αρωματα μονο γευση τσιγαρου τι να παρω?


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110456 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159667 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146422 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303193 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12778 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530709 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801540 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11034 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40965 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet