vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Lost Vape Thelema Mini

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Lost Vape Thelema Mini
« στις: Δεκεμβρίου 05, 2022, 23:10 »
(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την LOST VAPE)



Η λατρεμένη Lost Vape έβγαλε καινούργιο μίνι μοντάκι το οποίο τα σπάει και κλαίω και λυπάμαι που είναι με ενσωματωμένη μπαταρία και όχι με 18650 να πάρω δέκα να τα έχω. Αντικειμενική παρουσίαση με υποκειμενικά κριτήρια γιατί μιλάμε για μια ομορφιά. Ο Thelema Mini είναι ένα μοντάκι κατασκευασμένο από zinc alloy και stainless steel, με ενσωματωμένη μπαταρία 1500mAh με διαστάσεις 32.8x24.6x70.5mm, ζυγίζει 137g, παίζει από τα 5 εώς τα 45W, έχει οθόνη 0.96" και φορτίζει μέσω της θύρας Type-C που διαθέτει. Το μοντάκι ήρθε σαν κιτ μαζί με τον εργοστασιακό ατμοποιητή UB Lite ο οποίος σπέρνει! Αλλά δεν είναι όσο MTL ήθελα ή περίμενα ότι θα είναι..

Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντάκι, τον ατμοποιητή, ένα καλώδιο Type-C, ανταλλακτικά όρινγκ, δεύτερο επιστόμιο, ένα δεύτερο τζαμάκι και δύο αντιστάσεις. Οι αντιστάσεις της συσκευασίας είναι η UB Lite L7 0.3Ω και η UB Lite L8 1.2Ω.

To μοντ πωλείται στα παρακάτω χρώματα:



Το Thelema Mini είναι ένα πολύ μικρό και βολικό μοντάκι το οποίο σου δίνει την αίσθηση ότι είναι πιο ελαφρύ και από το τανκάκι όταν είναι γεμάτο με υγρό. Μου αρέσουν όλοι οι χρωματικοί συνδιασμοί που έχω δει από κοντά και το δερματάκι του φαίνεται να βαστάει με νορμάλ χρήση, ατμιστές που τα χέρια τους ιδρώνουν πολύ ίσως το βγάλουν εκτός μετά από χρήση. Θα το πρότεινα εύκολα αντί για ποντάκι σε οποιονδήποτε ψάχνει κάτι λίγο μεγαλύτερο αλλά να συνεχίζει να θέλει μια αρκετά μικρή συσκευή.


Ο ατμοποιητής που έρχεται μαζί με το μοντ είναι στα 22μμ και αυτό είναι και το όριο του μοντ για να μην προεξέχει ο ατμοποιητής. Βέβαια για τόσο μικρό μοντάκι και με ενσωματωμένη μπαταρία δεν θα έβαζα και τίποτα μεγαλύτερο και επίσης όσοι είστε της παλιάς σχολής ή έχετε τίποτα DVARW 18αριδες ή κάνα 16αρη FEV, να ξέρετε ότι κάθεται πανέμορφα και κάνει πολύ ωραίο σετάκι. Ο πόλος δυστυχώς δεν προεξέχει και μάλιστα είναι και πιο χαμηλά οπότε σιγά σιγά όταν βιδώνετε τον ατμοποιητή για να μην έχουμε γρατζουνιές πάνω στον πόλο.


Το κουμπί του fire μαζί με τα άλλα δύο κάτω από την οθόνη είναι πάρα πολύ καλά και με εμπνέουν πάρα πολύ, ειδικότερα αφού πρόκειται για μια τόσο μικρή συσκευή που συνήθως τα κουμπιά τέτοιων συσκευών δεν φτουράνε τίποτα. Σκληρά στο πάτημα, ειδικά τα δύο μικρά, σχεδόν δεν ακούγεται το κλικ στο πάτημα και το κουμπί του fire έχει κανονικό μέγεθος ενώ τα δύο μικρά ίσως δυσκολέψουν άτομα με χοντρά δάχτυλα. Η οθόνη είναι πολύ βασική αλλά το πιο σημαντικό και αυτό που με νοιάζει εμένα είναι ότι έχει πολύ καλή φωτεινότητα.


Πάρα πολύ ωραίο και βολικό μοντάκι αλλά για συγκεκριμένους ατμιστές και ειδικά για αυτούς που δεν έχουν θέμα να έχουν μια συσκευή με ενσωματωμένη μπαταρία η οποία κάποια στιγμή θα παραδώσει πνεύμα. Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα στην χρήση ή στην φόρτιση και προσωπικά παίζοντας στα 10W εμένα μου φτάνει η μπαταρία από το πρωί μέχρι σχεδόν βραδάκι. Παραπάνω βατ ή παραπάνω χρήση από τη δική μου σημαίνει φυσικά ότι θέλει και μία φόρτιση μέσα στη μέρα.



Για τα 10W που λέω ότι παίζω, παίζω με τον UB Lite που έρχεται μαζί με το μοντ με την 1.2Ω αντίσταση. Με το δικό του επιστόμιο, αυτό της φωτογραφίας και όχι το πιο κοντό και φαρδύ, και ημικαπνικά υγράκια εγώ έχω μια εξαιρετική ατμιστική εμπειρία. Μου αρέσει πάρα πολύ αλλά επειδή έχω γίνει αισχρός σφιχτοτζούρης, συνήθως παίζω με 0.8μμ πινάκια, μου είναι αεράτος ακόμα και με την μία μόνο τρύπα στην εισαγωγή του αέρα ανοιχτή. Δεν έχω δοκιμάσει τίποτα άλλο οπότε έχω την μία μόνο τρύπα ανοιχτή και αυτή μισή και ατμίζω στα 10 βατάκια και είμαι πολύ χαρούμενος με το αποτέλεσμα. Το μόνο θέμα μαζί του που έχω είναι οι αντιστάσεις και για πόσο καιρό θα μπορούμε τις βρίσκουμε πριν σταματήσει η παραγωγή και βγουν καινούργιες. Απλά εδώ να τονίσω ότι έγω σε τέτοιους ατμοποιητές δεν με ενδιαφέρει αν βγάζει εξαιρετική γεύση και αν δεν κρατάνε αρκετά οι αντιστάσεις. Με νοιάζει η τζούρα να είναι πολύ καλή, να έχει καλό χτύπημα με 6αρα νικοτίνη και να μπορώ να παίρνω ξεκάθαρα MTL τζούρες.

Αυτά τα λίγα.




Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Thelema Mini
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 06, 2022, 11:14 »
Σ'ευχαριστουμε Ζαμπλουτε ,για την παρουσιαση.
Ομορφο φαινεται το μικρο !!! :)

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Lost Vape Thelema Mini
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 06, 2022, 14:28 »
Το περιμένω πως και πως ....
Απλά έρωτας !!!
Επιτέλους ένα όμορφο μικρό μοντ...
Αντε και με 18650 !!!

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Lost Vape Thelema Mini
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 13, 2023, 22:32 »
Το έχει πετύχει κανείς σε κάποιο κατάστημα?

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: Lost Vape Thelema Mini
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 14, 2023, 00:10 »
Δεν το έχω δει ακόμα πουθενά, φαντάζομαι πως είναι θέμα χρόνου να αρχίσει να εμφανίζεται.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Lost Vape Thelema Mini
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 21, 2023, 18:27 »
Μιας και μου έστειλε η Sourcemore κάποια κομμάτια και εγώ συνεχίζω να το χρησιμοποιώ καθημερινά με MTL ατμοποιητές μιας και κάνουν τέλεια σετάκια, πήρα κ έναν κωδικό αν τυχόν θέλει κανένας να παραγγείλει.

Με τον κωδικό LVTK η συσκευή κοστίζει $25.19
(δεν κερδίζω απολύτως τίποτα από τον εκπτωτικό κωδικό)


Απ: Lost Vape Thelema Mini
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 21, 2023, 22:38 »
Αυτό που θέλει ο κόσμος τόσο καιρό είναι, το μοντάκι σκέτο, και η lost vape κάνει πως δεν ακούει και πουλάει σετάκια με νταβατζιλίκι κι έναν άτμο μαζί.
Κινέζικο τμήμα marketing
Όποιος κάνει υπομονή όμως στο τέλος θα το πάρει σκέτο να το σετάρει αυτός όπως θέλει

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος atopos

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Thelema Mini
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 22, 2023, 04:20 »
Μιας και μου έστειλε η Sourcemore κάποια κομμάτια και εγώ συνεχίζω να το χρησιμοποιώ καθημερινά με MTL ατμοποιητές μιας και κάνουν τέλεια σετάκια, πήρα κ έναν κωδικό αν τυχόν θέλει κανένας να παραγγείλει.

Sourcemore Site
Με τον κωδικό LVTK η συσκευή κοστίζει $25.19
(δεν κερδίζω απολύτως τίποτα από τον εκπτωτικό κωδικό)
(
.)
(
.)


Μήπως γνωρίζουμε τι διαφορά πρακτικά έχει η έκδοση ub tank και ub  pod?
Παίρνουν διαφορετικές αντιστάσεις?


Και σε εναλλακτικές από Ελλάδα με εφάμιλλα χρήματα (~40 ευρώ με τα μεταφορικά) π.χ voopoo drag h80 και aspire nautilus πως στέκετε?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110671 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515339 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146480 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530803 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801634 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40994 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet