vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

284 επισκέπτες, 8 χρήστες
Alexander20, maprix, Ducati.Jimakos, grag, camber, vasilis27p, manoslykos, tibolaso

Twitter

SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 31, 2022, 14:02 »
Επανέρχομαι με το Custard Cookie της Sad Boy και το πρώτο συμπέρασμα είναι πως το υγρό είναι σχετικά καθαρό (για μπισκότο...). Δεν είναι ασφαλώς Timekeeper ή Isabelle (πιο πίσσα μόνο τα ΝΕΤ) αλλά δεν είναι και καθαρό νεράκι βέβαια. Είναι κάτι σαν το Atlas του ζιρομπάκου (που θεωρώ πως είναι μάλλον καθαρό για μπισκότο) και καθαρότερο από το PAP της Eleven. Άτμισα περίπου 28ml Custard Cookie και εκεί αισθάνθηκα πως έπρεπε να αλλάξω βαμβάκι. Δεν είχα αντιληπτή αλλοίωση γεύσης αλλά το υγρό είχε ελαφρώς σκουρύνει και είχε σχηματίσει κι ένα σκούρο δακτυλίδι στο κάτω μέρος του τανκ. Όταν ξεβίδωσα την καμπάνα είδα πως το βαμβάκι δεν ήταν κατάμαυρο μεν, αλλά ήταν αρκετά "κουρασμένο" και την ζήταγε την αλλαγή του. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα ~28ml και το υγρό θα μπει στα μόνιμα. Μπισκότο ομολογώ πως δεν πολυ-καταλαβαίνω αλλά μπορεί να φταίει ο δικός μου ουρανίσκος που είναι λίγο καμένος. Αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι μία εντελώς σκέτη, μονοδιάστατη custard, τόσο νόστιμη όμως που άνετα την κατατάσσω στις κορυφαίες custards που έχω ποτέ ατμίσει. Νομίζω πως το αδικώ λίγο το υγρό μ' αυτό το τελευταίο οπότε αναδιατυπώνω: το Custard Cookie είναι ένα από τα νοστιμότερα υγρά (custards ή όχι) που έχω ποτέ ατμίσει, αν όχι το νοστιμότερο! Oh yes! Μπράβο στον σεφ!!!  :thank_you2:

ΥΓ. Και επειδή ο φίλος μου ο Μήτσος δεν τα πιάνει με την μία, "ναι Μήτσο, το Custard Cookie είναι το τρέχον παπαγαλόζουμο"...

.
.
.

6 μέρες μετά...

Τα παραπάνω τα έγραψα την περασμένη Τετάρτη αλλά όταν μπήκα να τα ποστάρω το φόρουμ πέρναγε ΚΤΕΟ οπότε εγώ συνέχισα τις δοκιμές. Δοκίμασα το υγρό και με άλλα στησίματα και με άλλους ατμοποιητές πλην του eviva (όπου και έγινε η πρώτη δοκιμή). Όπως ήταν αναμενόμενο το υγρό είχε καλύτερη συμπεριφορά σε πνευμονικούς ατμοποιητές με περισσότερα βατ. Αυτή την στιγμή το ατμίζω σε Leto με φουλ αέρα στα 28-30 βατς και βρίσκομαι ήδη στα 35ml με το ίδιο βαμβάκι. Βέβαια το υγρό μου αρέσει τόσο πολύ που ακόμα και 3ml μόνο να άντεχε με το ίδιο βαμβάκι, πάλι μόνιμο παπαγαλόζουμο θα γινόταν.  :yes:


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 31, 2022, 14:20 »
Το Atlas εγώ το κάνω όλο και τα 60ml δηλαδή, μ' ένα μπαμπάκι, αν αυτό είναι παρόμοιο σε κατάλοιπα, μάλλον θα μου πέφτει όσο καθαρό θεωρώ εγώ ένα υγρό.Για βάλτο όμως και στον κινέζικο τσίγκο που ενδιαφέρει κι εμάς τα θύματα του brain washing που εξαπολύεις κατά καιρούς :laugh1: Παρεμπιπτόντως, ευχαριστώ για το zelos ;) Άλλη μια τέτοια ευστοχία και θα διαγραφούν οι κατάρες που έχεις φάει για την ακατονόμαστη ισπανίδα! :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 31, 2022, 14:36 »

Κοίτα. Το Atlas δεν το έχω μετρήσει ποτέ με ακρίβεια όπως έκανα τώρα με το custard cookie επειδή ρωτήθηκα. Η αίσθηση μου είναι πως τα δύο υγρά είναι πολύ κοντά σε καθαρότητα. Αν πέφτω έξω, θα είναι για πολύ λίγο. Και ναι, παίζει εξαιρετικά και στον κινέζικο τσίγκο, όπως άλλωστε και το άλλο παπαγαλόζουμο των ημερών το rice pudding της eleven. Να τα πάρεις και τα δύο κι αν δεν σ' αρέσουν, τόσους φίλους έχεις να τους τα χαρίσεις... ::)

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 31, 2022, 15:04 »
Με επεισες και μενα. Οποτε παμε για sad boy και atlas του ζερομπακου. :yes:
Σι Πι, σε ευχαριστουμε για την ενημερωση !!!! :respect: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 31, 2022, 15:08 »

Και το PAP είναι πολύ ωραίο μπισκότο Βαγγέλη (της Eleven κι αυτό σαν το Rice Pudding).  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 31, 2022, 15:47 »
Ευχαριστούμε κύριε Σιπι, σήμερα μου είρθε εμένα θα το φτιαξω σε λίγες μέρες να δω επιτέλους γιατί μόνο καλα διαβαζω για αυτά τα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 31, 2022, 16:28 »

Μαγικό υγρό Βαγγέλη!  :delicious:

ΥΓ. Πού διαβάζετε για υγρά ρε παιδιά; Γιατί στο φόρουμ σπάνια βλέπω να γράφει κάποιος για υγρά...

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 31, 2022, 16:35 »
Ε εγώ ψάχνω γενικά σε ξένα site αξιολογήσεις είτε eshop η ας πούμε ατμομπλογκς, τώρα έψαχνα για ένα μπισκότο και μιας και είδα αρκετά μαγαζιά να τα έχουν φέρει λέω κάτσε να δω τι παίζει, έτυχε να το δοκιμάζεις και εσύ..

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 31, 2022, 16:40 »
Μερσί!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 31, 2022, 16:41 »
Δεν γράφουμε γιατί υπάρχει ο φόβος το προσωπικό μας γούστο να παρασύρει τον αναγνώστη σε λάθος συμπεράσματα.Εμένα ας πούμε το Joora μπισκότο δεν με ενθουσίασε καθόλου (ούτε το βρίσκω φθηνό με 7,5€/60ml), όπως δεν με είχε ξετρελάνει και το Άτλας που βλέπω εδω οτι αρέσει πολύ.Βέβαια εμένα δύσκολα μου κάθεται κάποιο υγρό...δεν ξέρω τι φταίει...μάλλον είμαι πολύ παράξενος. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 31, 2022, 16:45 »

Εσύ έχεις ελαττωματικούς γευστικούς κάλυκες. Τα έχουμε πει αυτά... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 31, 2022, 16:56 »
Ναι,αλλά γιατί? Πράγματι δύσκολα να μου αρέσει πολύ κάποιο υγρό.Μόνο με το Lava drops της Furiosa μου είχε συμβεί αυτό αν θυμάμαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 31, 2022, 17:06 »
Εφ' όσον σου αρέσει τόσο πολύ το Lava drops Κρις φαντάζομαι πως θα το έχεις μόνιμα μέσα στο rotation, σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 31, 2022, 17:36 »
Στο rotation της σκέψης ναι,αφού Ελλάδα γιοκ.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515282 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303203 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12784 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530731 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801579 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11043 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet