Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών

Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

Google (site search)   

Αναζήτηση vaping

Twitter

Αποστολέας Θέμα: Βάσεις Purity Clouds  (Αναγνώστηκε 64456 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Olga68

• e-medium ατμιστής
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Βάσεις Purity Clouds
« στις: Μάιος 15, 2021, 11:40 »
Καλημέρα σε όλους.

Όπως σας είχα ενημερώσει πριν λίγες μέρες (λίγο βασανιστικά, το ξέρω), υπάρχει πλέον καινούργιος προμηθευτής για βάσεις νικοτίνης. Η βάση λέγεται Purity Clouds και η σελίδα είναι https://premiumnicbases.com/.

Απ' τα λίγα που ξέρω: οι βάσεις αποστέλλονται από Βουλγαρία αλλά δεν φτιάχνονται εκεί. Οι περιεκτικότητες είναι 20mg και 100mg και είναι διαθέσιμες σε διαφορετικές συσκευασίες και ποσοστώσεις VPG. Αυτά τα ολίγα ως ενημέρωση, θα ακολουθήσει και κριτική.

ΥΓ: Δύο παρακλήσεις (όχι θερμές): 1) Μην με ρωτάτε πράγματα που μπορείτε να βρείτε στο σάιτ και ειδικά στα FAQ και 2) μην αρχίσετε τα DM. Όλες οι πληροφορίες και απόψεις θα πρέπει να γράφονται εδώ για να είναι διαθέσιμες για όλους.

Να έχετε στο νου σας ότι ούτε δική μου είναι η εταιρεία, ούτε συνεργάζομαι μαζί τους, ούτε κερδίζω κάτι από αυτό. Άρα, δεν μπορώ να απαντήσω σε πιθανές ερωτήσεις προς τον προμηθευτή.  

Αποσυνδεδεμένος Olga68

• e-medium ατμιστής
  • **
Απ: Βάσεις Purity Clouds
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 15, 2021, 12:03 »
Πρώτη παραγγελία (πιλοτική) στις 11/5, πληρωμή μέσω Stripe. Έλαβα αμέσως μήνυμα με επιβεβαίωση και τιμολόγιο με όλα τα στοιχεία. Όπως σας έχω ήδη πει, δεν έλαβα e-mail με το tracking number αλλά αυτό απ' όσο έμαθα απ' τον προμηθευτή έχει διορθωθεί και πλέον στέλνονται e-mails. Παρέλαβα την Παρασκευή 14/5 από ACS σε άριστη συσκευασία όπως φαίνεται και στις φώτο, έχοντας λάβει και μήνυμα στο Viber απ' την ΑCS για την παράδοση.
Δεν έχω αγοράσει ποτέ απ' το εξωτερικό, αγόραζα βάσεις μόνο απ' τον συγκεκριμένο άνθρωπο με άλλη διαδικασία οπότε δεν ξέρω πως αποστέλλονται οι βάσεις από άλλους προμηθευτές για να μπορώ να συγκρίνω. Εμένα μου έκανε εξαιρετικά καλή εντύπωση:
α) η συρρίκνωση κάθε μπουκαλιού ξεχωριστά σε κενό αέρος (άρα μηδέν πιθανότητες οξείδωσης από οξυγόνο και βολεύει στην αποθήκευση),
β) το σφράγισμα αζώτου στο μπουκάλι (όπως ήταν παλιά οι AtmosLab των 100ml και οι Fagron).
Ξεκάθαρη ετικέτα, ημερομηνίες παραγωγής και ανάλωσης, part numbers για ανιχνευσιμότητα, διευθύνσεις, όλα όσα πρέπει να έχει μία ετικέτα.

Στα της Full PG/100mg νικοτίνης: Απολύτως διάφανη, καμία μυρωδιά, αραίωσα την μισή ποσότητα σε 20mg για αποθήκευση και την υπόλοιπη μισή σε 9mg για άμεση χρήση, χρησιμοποιώντας καινούργιες, σφραγισμένες VG/PG της E-Cig. Δεν έχω ακόμα κατασταλαγμένη άποψη, όλα αρχικά είναι εξαιρετικά.

Παρακαλώ να μην γίνει ενοποίηση μηνυμάτων καθώς το αρχικό μήνυμα είναι η ενημέρωση και αυτό κριτική.  
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2021, 13:01 από Olga68 »

Αποσυνδεδεμένος armadoran

• Φουγαροκαραβάνα
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 15, 2021, 12:13 »
Όλγα σε ευχαριστούμε πολύ :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :party_beer_01: :party_beer_01: :party_beer_01: :party_beer_01: :party_beer_01: :party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος Tem

• Γενικός συντονιστής
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 15, 2021, 12:18 »
Προφανώς θα πήρες και 100% VG. Είναι και αυτή άοσμη και διάφανη ?

Αποσυνδεδεμένος Olga68

• e-medium ατμιστής
  • **
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 15, 2021, 12:21 »
Πήρα μόνο 100% PG, μόνο 100mg. Για τις άλλες δεν έχω άποψη, δεν τις έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος vag21

• e-high ατμιστής
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 15, 2021, 12:48 »
Γνωρίζουμε σε ποια χώρα κατασκευάζονται?και αν θεωρούνται καλύτερες από τις kts που περνω μέχρι στιγμής?

Αποσυνδεδεμένος Olga68

• e-medium ατμιστής
  • **
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 15, 2021, 12:53 »
Το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν είναι Βουλγαρικές.

Αποσυνδεδεμένος armadoran

• Φουγαροκαραβάνα
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 15, 2021, 13:16 »
Εγώ το μόνο που θα ήθελα  να ήξερα είναι  αν κάποιος έχει ξαναδουλέψει ή έχει εμπειρία  με το λεγόμενο Stripe

Να πω την αμαρτία μου πρώτη φορά το συναντώ σε μέθοδο πληρωμής.

Αποσυνδεδεμένος chkontog

• e-regular ατμιστής
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 15, 2021, 13:32 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

• Φουγαροκαραβάνα
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 15, 2021, 13:39 »
[member=16791]armadoran[/member]
Επίσης δες εδώ κι εδώ, δεν είναι κάτι που πρέπει να μας φοβίζει το stripe, κατά τη γνώμη μου.

[member=23087]Olga68[/member]
Είχες γράψει ότι τον πωλητή τον ξέρουμε και ψωνίζαμε από αυτόν, υπάρχει περίπτωση να μας πεις ποιος είναι αυτός ο παλιός γνωστός?

Αποσυνδεδεμένος dimspy

• e-medium ατμιστής
  • **
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 15, 2021, 13:40 »
εκ του μακροθεν κ κρινοντας απο το Faq , τις πληροφοριες στο site κ τις συσκευασιες δειχνουν εξαιρετικες κ προσεγμενες στο απολυτο... .....αρκει τωρα η δοκιμη για επιβεβαιωση

ευχαριστουμε Olga68

Αποσυνδεδεμένος Olga68

• e-medium ατμιστής
  • **
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 15, 2021, 13:47 »
[member=23087]Olga68[/member]
Είχες γράψει ότι τον πωλητή τον ξέρουμε και ψωνίζαμε από αυτόν, υπάρχει περίπτωση να μας πεις ποιος είναι αυτός ο παλιός γνωστός?
Είχα γράψει ότι τον ήξερα και αγόραζα από αυτόν, ενικός, όχι πληθυντικός 8)
Μάλλον δεν τον ξέρεις, δεν ήταν απ' τους γνωστούς και ποτέ δεν εμπορευόταν σημαντικές ποσότητες, έφερνε λίγες για λίγους. Απλά είδε δυναμική και αποφάσισε να το κάνει πιο επαγγελματικά πλέον.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

• Φουγαροκαραβάνα
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 15, 2021, 14:02 »
Για την ποιότητα δεν έχω άγχος, εμπιστεύομαι τον πωλητή γιατί από αυτόν αγοράζαμε τόσα χρόνια.

Αυτό είπες για την ακρίβεια και είχα μείνει με την εντύπωση ότι αν όχι εγώ, τουλάχιστον κάποια άλλα μέλη θα είχαν αγοράσει από την ίδια πηγή. Κατανοώ ωστόσο ότι μπορεί ο πωλητής να θέλει να γυρίσει σελίδα και να αποσυνδεθεί από το παρελθόν του.
Anyway, από συσκευασία πάντως, εμφιάλωση, μεταφορικά, χρόνο παράδοσης κ.λπ. σκίζει! Είμαι σίγουρος ότι πολύ συντομα θα γεμίσει το φόρουμ και από εντυπώσεις μελών κατά τη χρήση. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Olga68

• e-medium ατμιστής
  • **
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 15, 2021, 14:06 »
Παρανόηση, εννοούσα εγώ κι ο σύζυγος! :))

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

• e-regular ατμιστής
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 15, 2021, 14:21 »
Ευχαριστούμε Όλγα που μοιράστηκες μαζί μας την πληροφορία. Θα βάλω μια παραγγελία αν κ μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τις mechanic, antitpd.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2520 244400 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:21
από Xameno_Skli
Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net) [Αρώματα] 10 482 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 07:55
από Xameno_Skli
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1781 175943 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 05:53
από Τουρίστας
Geekvape ZEUS subohm tank [510 Clearo] 24 5480 Τελευταίο μήνυμα Αύγουστος 17, 2022, 21:39
από Kikas
Steampunk by Vladimiros Shake and Vape 361 60756 Τελευταίο μήνυμα Αύγουστος 17, 2022, 17:27
από ThioVag
Βάσεις antitpd [Βάσεις] 813 120050 Τελευταίο μήνυμα Αύγουστος 17, 2022, 09:41
από Giorgos F
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 40 3814 Τελευταίο μήνυμα Αύγουστος 17, 2022, 09:32
από tapantari
Να μείνω με το Vilter? Η να πάω στο επόμενο βήμα? Περιοχή νέων μελών 8 583 Τελευταίο μήνυμα Αύγουστος 16, 2022, 18:14
από striftos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4543 327243 Τελευταίο μήνυμα Αύγουστος 15, 2022, 18:00
από mpol
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2065 235238 Τελευταίο μήνυμα Αύγουστος 15, 2022, 02:34
από Thanos.L
Βάσεις Purity Clouds [Βάσεις] 507 64456 Τελευταίο μήνυμα Αύγουστος 14, 2022, 16:33
από treloneritis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1630 123259 Τελευταίο μήνυμα Αύγουστος 13, 2022, 22:13
από ThioVag

Κληρώσεις

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ

Εδώ ανακοινώνονται οι κληρώσεις που τρέχουν και απευθύνονται αποκλειστικά στα μέλη του φόρουμ μας.
- Προσοχή. Για να μη διαγραφεί το μήνυμά σας από την κλήρωση, διαβάστε προσεκτικά τους όρους συμμετοχής που αναφέρονται στο πρώτο μήνυμα κάθε κλήρωσης.
- Για όσους ψάχνουν να δουν αν κέρδισαν, κοιτάξτε στις ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΗΞΕΙ

Κληρώσεις που τρέχουν: