vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

226 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, camber, mode plagal, kyrgiannis

Twitter

Speakeasy - Tijuana

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 25, 2021, 00:36 »
Να ειναι net η να μην είναι? Πράγματι θυμίζει net αλλα δεν ειναι net αλλα το λες και net χωρίς κατάλοιπα. Χωρις να ειναι.. Αλλο ενα κάρβουνο ... :))

Αχ αυτή η Βανίλια πρέπει να είναι Μαδαγασκάρης... Οταν άνοιξα το μπουκάλι για να φτιάξω το υγρό το άρωμα της βανίλιας ηταν τοσο έντονο που  το 1ο πράγμα που σκέφτηκα ήταν οτι το υγρό  θα είναι γλύκισμα... Μόλις ομως το δοκίμασα σε 20 μέρες ωρίμανσης πηρα μια ωραία απολαυστική  κρεμώδης βανίλια μαζι με μια απίστευτη γεύση απο καραμελώνα κρεμμύδια ψιλοκομμένα με σως blueberry και κατι νοτες απο Bourbon :idiot1: :laugh1:

Σόρρυ γι'αυτό αστειεύομαι προφανώς....  ;D 

Το υγρό τα σπάει θυμίζει πολυ Latakia δεν ειναι γλυκό η βανίλια δένει πολυ ωραία με το καπνικο αλλα θελει 20μερες για να δώσει ρέστα το υγρό αυτο... Στην 1η εβδομάδα ειναι πολυ άτονο το άρωμα... Τουλάχιστον 15 μέρες αφήστε το να ωριμάσει... 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 25, 2021, 01:59 »
Στο χώρο που ατμίζεται φαντάζομαι ότι θα γίνεται αρκετά αισθητό.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 25, 2021, 02:55 »
[member=377]Tem[/member] πράγματι αλλα  δεν ενοχλεί καθόλου... Σαν εντύπωση το άρωμα που αφήνει στον χώρο φερνει λιγο σε cigarillos με κρεμώδης βανίλια..  επίσης μου εκανε εντύπωση το οτι  παραμένει στο χώρο για αρκετή ώρα...   Εγω δεν το ειχα καταλάβει αλλα όταν ήρθε μια φίλη στο σπίτι  νόμιζε οτι είχα ανάψει αρωματικό κερι βανίλιας   :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 25, 2021, 03:00 »
Το άρωμα της βανίλιας είναι τουλάχιστον ευχάριστο. Ευτυχώς δηλαδή που δεν μυρίζει παστουρμά :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 04, 2021, 19:31 »
Βανίλια ναί . - Λατάκια πουθενά - .
Ατμοποιητής : Creek , Dripper .
Σύρμα : Coilology , Ni80-Framed Staple , 2-28/4-.1*.3/36 .
Βαμβάκι : Fiber n`Cotton .


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 04, 2021, 19:46 »
ποσες μερες το αφησες να ωριμασει? θελει κοντα 1 μηνα... εγω παντως που το ατμιζω σε pod το avp cube της aspire με την 1.15 το εχω βρει φοβερο... καταλαβαινω οτι ατμιζω latakia και η βανιλια ειναι στα ορια που πρεπει.. δεν γλυκιζει δηλαδη τοσο...  εγω το βρισκω το καλυτερο καπνικο παντως... αλλα ειναι ξεκαθαρα και τι αρεσει στον καθενα...  εμενα πχ μου αρεσε τοσο πολυ που πλεον το ατμιζω καθημερινα...  

για να μην παει χαμενο μπορεις να βαλεις 2-3 ml net latakia για να δωσεις περισοτερο ενταση στο καπνικο...  

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 04, 2021, 20:32 »
Ο κατασκευαστής λέει μιά βδομάδα . 
Θα το αφήσω όμως μήνα , για να σου κάνω το χατήρι .
Μετά θα στο στείλω με courier , να πίνεις στην υγειά μου .
Αλλά δεν είναι εκεί το θέμα . Το θέμα είναι , ότι με το που 
το άνοιξα , πλημμύρισε ο τόπος βανίλια όπως έγραψα σε 
προηγούμενο post και απλά η δοκιμή το επιβεβαίωσε .
Το ίδιο συμβαίνει και εδώ . Το οποίο και πάλι η δοκιμή το 
επιβεβαιώνει . Ότι μυρίζω γεύομαι . Τέλος .


Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 04, 2021, 21:39 »
Στην μια εβδομαδα εγω δεν μπορεσα να το ατμισω....πολυ εντονη η βανιλια. Στις 15-20 μερες ειναι αλλο υγρο. Τη βανιλια τωρα την καταλαβαινω ελαχιστα κατα την εκπνοη. 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 05, 2021, 13:23 »


Speakeasy Havana
Άσχετο με το Tijuana αλλά Speakeasy και από την ίδια σειρά και αυτό. Μετά από μια εβδομάδα ωρίμανσης δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα, μάλλον περισσότερο με κούρασε. Αρχικά όμως ήταν αρκετά χειρότερο. Επομένως υπάρχουν ίσως περιθώρια να γίνει καλύτερο. Σε κάθε περίπτωση καμία σχέση με κάτι που να θυμίζει net. Εντάξει είναι γνωστό ότι δεν είναι net αλλά απλά το αναφέρω επειδή υποτίθεται ότι όλη η σειρά θυμίζει net. Καπνικό είναι χωρίς αμφιβολία. Το δοκίμασα σε αναλογία pg/vg 40/60.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 05, 2021, 13:34 »
Έπεσε σήμερα στα χέρια μου ένα μπουκάλι καί συμπλήρωσα pvg .
Η αλήθεια είναι ότι έριξα 20ml pg στα ήδη 20 πού είχε .
Όπως επίσης αλήθεια είναι , ότι πλημμύρισε ο τόπος με βανίλια .
Εάν δεν ατμίσω λατάκια μετά από μιά βδομάδα , ουέ κι`αλοίμονό σου Πανορατμίξ ! ! !  :))
Θα είσαι μάλλον ο πρώτος που δεν κατάλαβε λατάκια σε αυτό το υγρό :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Δεν είναι και αδύνατον βέβαια, οι γευστικοί κάλυκες του καθενός είναι διαφορετικοί.
Παρεπιπτόντως, το νέο μπουκάλι που πήρα το ατμίζω από την 3η μέρα και μια χαρά το βρίσκω.

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 05, 2021, 17:01 »
Δεν έχω κανέναν λόγο να πω κάτι αντίθετο από αυτό
που εισέπραξα σαν γεύση .
Αυτό προέκυψε , αυτό καταθέτω στην διαδικασία εντυπώσεων
γιά το συγκεκριμένο υγρό .
Αλλά όπως είπες , δεν είναι και αδύνατον , γιατί ο κάθε ένας
αντιλαμβάνεται διαφορετικά την ουσία του κάθε αρώματος . :yes:






Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 29, 2021, 13:40 »
ευχάριστα νέα...!!! για όσους θέλουν καπνικά NET με μια νέα μέθοδο που τα κάνει καθαρά με αποτέλεσμα να μην αφήνουν καθόλου κατάλοιπα στην αντίσταση...! ας τσεκάρει αυτά τα νέα που κυκλοφόρησαν της TNT Vapes

https://www.atmology.gr/?s=TNT&post_type=product

υπαρχουν επισης και σε ολα τα καταστηματα της alterego τα συγκεκριμενα eliquids και σιγουρα θα τα δουμε και σε αλλα ατμομαγαζα...!!

* δεν τα εχω δοκιμασει ακομα.. περα απο το booms της TNT vapes που ειναι το πιο καθαρο υγρο που εχω ατμισει ποτε...  και ειναι και NET...  νομιζω πως ολα της TNT vapes ειναι καθαρα υγρα...  και ακομα και με εργοστασιακες αντιστασεις θα βγαλουν πολλα ml...!  :thumpup:

Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 30, 2021, 16:52 »
[member=20417]Aoratix[/member]

Φιλε εχεις απολυτο δικιο. Δεν μπορω να καταλαβω που οι αλλοι συνατμιστες γευτηκαν latakia. Μετα την ωριμανση σου εβγαλε καπνικο? Μετριαστηκε η βανιλια? Το εχω 3 μερες, στα 12mg νικοτινη 65/35 vg pg. Μολις το ανοιξα ο τοπος  πλημμυρισε  βανιλια, καπνικο πουθενα. Το εβαλα στον Prime μου και μου εσκασε ΜΟΝΟ ΒΑΝΙΛΙΑ, καπνικο πουθενα. Μετα απο λιγες τζουρες με μπουχτισε τοσο πολυ που μου εφερε αναγουλα η βανιλια. Θα του δωσω αλλη μια ευκαιρια μετα απο 1 μηνα που λενε τα παιδια αλλα ειναι τοσο εντονη η βανιλια που απαισιοδοξω οτι θα στρωσει.

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2021, 17:17 από jimaek22 »

Αποσυνδεδεμένος Kliman

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 30, 2021, 16:58 »
Καλά ρε παιδιά, μόνο σε μένα, αυτή η δήθεν βανίλια φαίνεται σαν γλυκάνισος ?
ή έπεσα σε χαλασμένο ?

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 30, 2021, 17:19 »
Το καπνικό μέρος του υγρού φαίνεται στην εκπνοή,στην εισπνοή κυριαρχεί η βανίλια.Αν κάνεις μια δυο τζούρες και σταματήσεις να ατμίζεις για λίγο σου μένει μια πικρίλα στο στόμα και στη γλώσσα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 110 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos