vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

303 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, Buliwyf, Michailytm, lounik, tibolaso

Twitter

Marina Vape - Boyds Bounty

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Marina Vape - Boyds Bounty
« στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 11:28 »
Ένα shortfill που δοκίμασα στην διάρκεια της vapexpo 2019 και μου άρεσε πολύ ήταν το Boyds Bounty της εταιρείας Marina Vape.



Όπως αναφέρει ο κατασκευαστής, είναι ένα υγρό με καπνικό υπόβαθρο, τραγανό μπισκότο με σταφίδες και βρώμη βουτηγμένο σε μέλι.
Ατμίζεται πάρα πολύ ευχάριστα, με το καπνικό να είναι στο βάθος αλλά να δένει όμορφα με τις υπόλοιπες γεύσεις ώστε να θυμίζει ελαφρύ και αρωματικό καπνό πίπας.
Το θεωρώ πολύ εύκολο για ολοήμερο άτμισμα, ειδικά στο θέμα της γλύκας είναι πολύ απαλό και δεν λιγώνει σε απανωτές τζούρες.
Σε dripper με εξωτικό/ά coil δίνει ρέστα στην γεύση με κατά κύματα τη γεύση της μελωμένης ζύμης μπισκότου με τις σταφίδες και τη βρώμη και στο υπόβαθρο το ανάλαφρο καπνικό που δεν κατάφερα να ταυτοποιήσω (ενημέρωση: turkish tobacco σύμφωνα με τις πάντα έγκυρες πληροφορίες του [member=17746]paloukaros[/member]) αλλά λογικά ανήκει στην κατηγορία των ξανθών καπνών.
Απ' ότι βλέπω, υπάρχει και σε άρωμα αν και με την νέα νομοθεσία για τα ατμιστικά υγρά δεν γνωρίζω αν θα συνεχίσει να υφίσταται σε αυτή τη μορφή ή θα το βρίσκουμε μόνο σε shortfill.


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 12:21 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 12:19 »
turkish tobacco είναι το καπνικό του Γιάννη.
Το υγρό ήταν μακράν του 2ου το καλύτερο ημικαπνικό της έκθεσης ,αξίζει να το δοκιμάσετε παίδες :thumpup:

...εγώ είμαι ήδη στο 2ο μπουκάλι :hehe:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 12:27 »
Κι εγώ το έχω λιώσει Σταύρο, φαντάσου ξέθαψα το μοναδικό "εξωτικό" coil που έχω :)


Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 12:44 »
Τιμή στο Ελλάντα για το shortfill; Σε πρόχειρο search του λεπτού δεν βρήκα κάτι...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 12:48 »
Δεν υπάρχει ... Σύντομα όμως είμαι σίγουρος θα υπάρξει  :yes:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 13:23 »
Σε shortfill μόνο θα βγει??

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 13:29 »
Ο Σταύρος γενικά ενθουσιάζεται εύκολα!  :laugh1:

Αυτό δεν σημαίνει ότι το υγρό δεν είναι καλό. Και μένα μου άρεσε άλλα όχι τόσο ώστε να στείλω το Σταύρο για ντου όπως έκαναν [member=13664]Ribot[/member] και [member=12562]thenetpoet[/member].

Πράγματι πρόκειται για πολύ ευχάριστο υγρό το οποίο μου θύμισε σε σημεία καπνό Skandinavik. Προσωπικά αντί για βρώμη, κινόα, σπιρουλίνα και διάφορα άλλα τέτοια υγιεινά, θα ήθελα κάτι να του αυξήσει το σώμα και κάποια άλλη βοήθεια από ένα βύσσινο ή κεράσι ας πούμε.

Για να δούμε, πόσο θα σας κρατήσει ο ενθουσιασμός? ;D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 13:33 »
Bύσσινο ή κεράσι... :_love_heart:
[member=17565]trandism[/member] σώσε μας :))

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 15:33 »
Από την μία, ο συγκεκριμένος καρχαρίας απεχθάνεται τα καπνικά όσο οτιδήποτε δεν βγαίνει & σε κόκκινο χρώμα.  :yes:
Από την άλλη, ο γευσιγνώστης της παρέας λέει ότι το συγκεκριμένο υγρό θυμίζει κάπως, κάπου κάπως καπνό Skandinavik.  :love_hearts:
Το κρίμα στο λαιμό σας όσων τον στείλατε σε περίπτερα για καταδρομικές επιχειρήσεις & το τί τον πότισαν!!!!  :happy_roll_01:

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 17:36 »
Ενα απο τα καλυτερα υγρα που δοκιμασα και εν τελει πηρα στην εκθεση. Οι προλαλησαντες τα ειπαν ολα για το τι εστι το εν λογω υγρακι. Θα συμφωνησω για το all day .Ανετα!
Επειδη ρωτησα το παλικαρι εκει που θα τα βρω μου ειπε 2 μαγαζια που θα τα εχουν συντομα (υποθετω πως απαγορευεται να αναφερω τα μαγαζια εδω) .

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 20:17 »
Τρύφωνα, εγώ το σώμα το βρίσκω πολύ καλό ως έχει με την ελαφριά γλύκα από το μέλι.
Για το δικό μου γούστο, αν είχε περισσότερο ενισχυμένο καπνικό ή επιπλέον μπλιμπλίκια (τεχνικός όρος) όπως βύσσινο δεν θα ήταν τόσο νόστιμο  :laugh1:

Θα μου πεις βέβαια τα γούστα είναι ατέλειωτα...

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 20:45 »
Εγω πιαστηκα απο την εκφραση  του "thenetpoet",βουτηγμενο στο μελι κ θα ηθελα να ρωτησω,για την μυρωδια που αφηνει στο χωρο..Για να ξερω αν θα το ατμιζα εντος οικιας η' σαν τον φανταρο στη σκοπια??

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 21:55 »
Από την μία, ο συγκεκριμένος καρχαρίας απεχθάνεται τα καπνικά όσο οτιδήποτε δεν βγαίνει & σε κόκκινο χρώμα.  :yes:
Από την άλλη, ο γευσιγνώστης της παρέας λέει ότι το συγκεκριμένο υγρό θυμίζει κάπως, κάπου κάπως καπνό Skandinavik.  :love_hearts:
Το κρίμα στο λαιμό σας όσων τον στείλατε σε περίπτερα για καταδρομικές επιχειρήσεις & το τί τον πότισαν!!!!  :happy_roll_01:
Ο Καρχαρίας είναι λάτρης των υγρών που έχουν ελαφριά καπνικά σαν σώμα ή αφήνουν μια ελαφριά σπιρτάδα πυραζινης στο τέλος. Μαζί με τα κρεμωδης θα έλεγα οι αγαπημένες μου κατηγορίες ...
Το υγρό που ρωτάτε για μυρωδιά στον χώρο δεν θυμίζει με τίποτα τα γνωστά λιβάνια απο τα μέλια του παρελθόντος.



Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2019, 07:40 »
Κι εμένα μου άρεσε πολύ το άτιμο αλλά φάνηκα άτυχος γιατί δεν είχαν αφήσει σταγόνα!
Η κοπελιά πάντως που ήταν εκεί μου είπε θα το βρω στο μαγαζί ntoumania.gr κάπου στον Κολωνό!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Marina Vape - Boyds Bounty
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2019, 08:19 »
[member=17644]soulplayer[/member] Η σύζυγος πάντως δεν μου παραπονέθηκε για τη μυρωδιά του υγρού, οπότε περάσαμε το τεστ :)

[member=13246]Ksp[/member] υπάρχει και σε άρωμα αν το ψάξεις...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110796 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159984 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515427 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530860 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801690 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11089 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41015 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet