vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Taifun GTR

Αποσυνδεδεμένος badbill

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Taifun GTR
« στις: Σεπτεμβρίου 02, 2019, 17:39 »
Καλησπερα σε ολους σημερα θα κανω μια μινι παρουσιαση του Taifun GTR special edition

Η special edition περιλαμβανει 2 υγρακια και μια χειροποιητη αντισταση

ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ= Απαραδεκτη για αυτα τα χρηματα,ειναι ενα κολοχαρτο βαμμενο μαυρο στην κυριολεξια.Μεσα εχει ενα μανυαλ στα αγγλικα(πραγματικα πολυ καλο),μια καρτα της εταιριας,ενα σακουλακι με ανταλλακτικα,και τον ατμοποιητη.

ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ= Διαμετρος-23μμ.
                      υψως χωρις το ντριπ τιπ-40μμ.
                      χωρητικοτητα 4μλ
                      ανοξείδωτος χαλυβας
                      γεμισμα απο επανω

ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ=Αριστη ολα τα μεταλα οπτικα τουλαχιστον.Τα σπειρωματα ειναι ολα αρτια και βιδουνουν σωστα.Υπηρχε σε πολλα μερη του ατμοποιητη λαδι απο το εργοστασιο οποτε καλο θα ηταν να τον πλυνετε πρωτα.

ΣΤΗΣΙΜΟ=Πανευκολο για οποιον εχει καποια αμπειρια στους επισκευασιμους.Η αντισταση τοποθετειτε πανευκολα  απο οποια μερια ειναι τα ποδαρακια της. Το βαμβακι δεν εχει καποιο κολπο για να μπει.

ΑΕΡΑΣ=Παρα πολλες ρυθμισεις και ειναι ολες τσιγαρισιες.Αρκετα περιεργος να τον καταλαβεις εγω τραβαω τζουρα και γυριζω το δακτυλιδι μεχρι να βρω το σημειο που μου αρεσει.Οι εισαγωγες του αερα εχουν κληση προς τα μεσα και χτυπανε κατευθειαν την αντισταση

ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ ΥΓΡΩΝ=Πολλες ρυθμισεις και εδω.Δεν ειχα ποτε θεμα με ελλιπης τροφοδοσια και δεν ειδα πουθενα σταγονα απο διαρροη.Εγω εχω μονο το δεξι αυλακι ανοιχτο.

ΓΕΥΣΗ=Πολυ παραπανω απο το 'καλη γευση΄,δεν ειναι τελεια αλλα σε καμοια περιπτωσει δεν ειναι αγευστος.Οσοι τον εχεται αγορασει και δεν σας αρεσε θα προτινα να κανετε ενα καλο πλυσιμο και να παιξετε λιγο παραπανω με το στησιμο, πραγματικα αξιζει!

ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ=Πολυ μικρη σε σχεση με αλλους 23αριδες.

ΤΖΟΥΡΑ=Σφικτη πολυ στις πιο μικρες τρυπες και πραγματικα σμουθ.Εχει πολυ χτυπημα ο ατμοποιητης αλλα δεν ειναι τραχυ ειναι ομαλο.

ΤΙΜΗ=Αρκετα υψηλη  για καποιον που δεν μπορει να τον δοκιμασει πρωτα ωστε να δει αν του κανει.Εγω θα εδινα και παραπανω.Taifun 100%

ΣΥΓΚΡΙΣΗ=Δεν εχω δοκιμασει ακομα πολλους ατμοποιητες αυτου του στυλ ωστε να εχω ολοκληρωμενη γνωμη παντως με whisper και squape που εχω δουλεψει καιρο δεν υπαρχει καμοια απολυτως συγκριση.Απροβληματιστη λειτουργεια και αθορυβο ατμισμα.

ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ= Τον αγορασα για δοκιμη μιας και δεν ειχα βρει τον μτλ που μου ταιριαζει στην ωψη μου αρεσει παρα πολυ και δεν μου εχει δημιουργήσει καποιο προβλημα.Γευση πολυ καλη και απιστευτη τζουρα.

PHOTOS



EDIT: Έγινε προσθήκη των φωτογραφιών
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2019, 08:12 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2019, 00:10 »
Καλώς όρισες στον κόσμο των reviwers. :bye: Μιάς & δηλώνεις μη έμπειρος, στο φόρουμ θα βρεις & review των κλώνων του.  

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2019, 02:08 »
Σε σχέση με whisper απο θεμα απόδοσης της γεύσης?

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2019, 10:14 »
Γράφεις για "λάδι"!! από τους taifun που έχω αγοράσει από το 2013 - συνολικά 6 - κανένας δεν είχε μηχανικό λάδι επάνω του - φυσικά ούτε ο GTR είχε - αυτό που είδες ήταν VG. Ο GTR "αγαπάει" τα υγρά με custard και βανίλια, το VCT το αποδίδει μοναδικά με τα δικά μου γούστα πάντα. 

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2019, 10:42 »
Κάνω αποκλειστικά κρέμες  βανιλιες και μπισκότα,λες να τον δοκιμάσω χαχα
Το θεμα ειναι να είναι καλύτερος από τους ηδη υπάρχον,έναν gsl και ένα whisper.

Αποσυνδεδεμένος badbill

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2019, 11:21 »
Vag 21  Τεραστια διαφορα με τον whisper πραγματικα κλασης ανωτερος.τωρα για τον gsl δεν τον εχω δουλεψει αρκετα ωστε να σου πω με σιγουρια αλλα ειναι πολυ κοντα.Κρεμες μπισκοτα καραμελες αποδιδει στο μεγιστο

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2019, 21:44 »
Κάνω αποκλειστικά κρέμες  βανιλιες και μπισκότα,λες να τον δοκιμάσω χαχα
Το θεμα ειναι να είναι καλύτερος από τους ηδη υπάρχον,έναν gsl και ένα whisper.
H δική μου εκτίμηση / σύγκριση περισσότερο θυμίζει Taifun GT1 σε τζούρα, από γεύση ....GTR.  :thumpup:  

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 21, 2019, 20:42 »
Οι συνήθεις ύποπτοι "χτύπησαν" πάλι με το Taifun GT-R Clear tank, το έχει αγοράσει κάποιος να πει εντυπώσεις

https://steamtuners.com/shop/taifun-gt-r-clear-tank-el/

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 07, 2019, 09:48 »
Ποιο πιστεύετε πως είναι το ιδανικό ύψος της αντίστασης?
Μη μου πείτε τα γνωστά χαμηλά γεύση και ψηλά χτύπημα,μιλάω για τον ήχο του αέρα
Έκανα ένα στήσιμο με τα ποδαράκια προς τα πάνω
κατέβασα την αντίσταση πιο κοντά στις τρύπες
και έγινε πιο αθόρυβος νομίζω.0,32 2,5 πυρήνα 5 σπείρες

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 07, 2019, 17:20 »
Φίλε Αποστόλη, σε δικές μου δοκιμές ο ήχος έγινε αισθητά πιο χαμηλός όταν έκλεισα λίγο το airflow στο μισό της κάθε τρύπας και από τις δύο πλευρές. Με το στήσιμο με τα ποδαράκια προς τα πάνω μου δίνει την αίσθηση ότι δεν επηρεάζει τον ήχο και σαν να μπουκώνει ο άτμο. Στο ύψος που κάθεται το εργαλείο που στρίβεις την αντίσταση πάνω στον άτμο, είναι και το ιδανικό ύψος θεωρώ

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 11:28 »
Έχεις δίκιο φίλε μου,απλά έκανα πειράματα.

Εκεί είναι το καλύτερο ύψος που λές.

Του έχω κάνει πάρα πολλά στησίματα

τώρα είναι με 0,28 κανθαλάκι 6 σπείρες 1,2 Ωμ  2άρι πυρήνα

και παίζει εξαιρετικά,είναι τίμιος.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 15:42 »
Δοκιμασα και γνησιο και κλωνο της Shenray.Σοβαρο λογο να  δωσει κανεις ενα σκασμο λεφτα δεν  βλεπω. Δεν μου αρεσαν,αλλα παλι γουστα ειναι αυτα

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 16:01 »
Από τη στιγμή που η Taifun αποφάσισε να βγάλει κάτι απλό και εύκολο, έπεσε και level. Αυτό είναι ο gtr κατά τη γνώμη μου, τουλάχιστον ένα επίπεδο κάτω απ' ότι μας είχε συνηθίσει η εταιρεία στις προηγούμενες ιδέες της για το άτμισμα κι επιπλέον κάνει και θόρυβο! :hapy_crazy: :tanevramou:
Δεν συγκρίνεται καν με τον whisper που αναφέρθηκε παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 16:18 »
O GTR είναι για τους Taifun ότι και ο lite 2019 για τους Kayfun πιστεύω, συνεπώς έπρεπε να έχει αναλογικά και αντίστοιχη τιμή.

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GTR
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 10, 2019, 14:33 »
[member=13664]Ribot[/member] τον GT3 δεν τον λες περίπλοκο/δύσκολο για κανένα λόγο, 5 κομμάτια είναι, 2 βίδες, απλούστατο αλλά απολύτως αποτελεσματικό airflow, και κορυφαία απόδοση σε restricted lung hits είτε με απλό σύρμα είτε με πλέξη. Προσωπικά και ενώ πήρα τον GT4 τη μέρα που βγήκε, 1.5 χρόνο (;;; ) μετά συνεχίζω να στείνω τον GT3 (και τον GSL) περισσότερο από τον GT4, που όντως ήταν πολυπλοκότερος.
[member=20529]TheMadGreek[/member] δε συμφωνώ, ο lite 2019 είναι ένα ωραίο throwback μιας κλασσικής πλέον εταιρίας, όπως ήλπιζα ότι θα έβγαζε η smokerstore για τον GSL, o GTR δεν ξέρω πραγματικά τι προσφέρει πέρα από ένα έξυπνο airflow, είναι ακόμα MTL RTA, που επιπλέον είναι και τραγικά άσχημο και εκτός φάσης με την αισθητική των Taifun. Και το airflow, παρ'όλο που όντως είναι διαφορετικό δε με πείθει ότι κάνει κάτι που δεν μπορείς να το πετύχεις με απλούστερο τρόπο. Όπως λένε οι αμερικάνοι: KISS (keep it simple, stupid).
Κατά τα άλλα χτες πήρα ένα Aromamizer Titan 41mm δεύτερο χέρι και γελάω σαν ηλίθιος με τι γυναίκα μου που μου λέει "δε βγαίνω έξω μαζί σου αν φέρεις αυτό το γελοίο πράγμα".

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110570 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159794 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303240 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530747 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11050 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet