vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

281 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, manoslykos

Twitter

Περί "χτυπήματος" συγκριτικό

Αποσυνδεδεμένος Stratis23

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 27, 2018, 17:05 »
Δικιά μου ταπεινή άποψη, που με κρατάει όμως μακριά από το τσιγάρο είναι ο Nautilos 2.
Τον έχω λιώσει 10 μέρες τώρα και έχω ξεχάσει στην άκρη τον μέλο 3 και τον Pro core Aries που λατρεύω για πνευμονικές. Με 0.7 αντίσταση τουλάχιστον εργοστασιακή και την ρύθμιση του αέρα στην μία τρύπα, παίρνω δυνατό χτύπημα με υγρό που έχω στο 50/50 και 6% περίπου νικοτίνη (για να μην με πνίγει στις πνευμονικές)

Οφείλω να πω ότι δεν έχω ούτε στο ελάχιστο την εμπειρία που έχουν στο φορουμ εδώ τα περισσότερα μέλη και έχω δοκιμάσει μετρημένους ατμοποιητές και mod ως τώρα :)

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 27, 2018, 17:06 »
τοτε μονο siren v2.
Απο οσους εχω δοκιμαση αυτος ειναι ο ποιο δυνατος.
Το χτυπημα του ειναι σε αλλα επιπεδα.
Δεν έχω τον v2,αλλά ο V1 με ανάγκασε να ρίξω νικοτίνη στα diy που του έβαζα. Στους άλλους σφιχτούς μου,δεν ένοιωσα κάτι τέτοιο

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 27, 2018, 17:19 »
Ο Calix V2,V3 που έχω έχουν το πιό δυνατό κτύπημα από όσους τσιγαρίσιους έχω

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 27, 2018, 17:34 »
Όλοι οι Τηλέμαχοι και ο CALIX V4. δεν βρήκα αλλού πιο δυνατό χτύπημα και έχω πραγματικά δοκιμάσει αρκετούς και επειδή το χτύπημα για εμένα είναι ένα από τα πιο βασικά μαζί με την γεύση, ακόμη προσπαθώ να τα βρω και τα δύο σε έναν, είμαι πολύ κοντά στον CALIX V4 αλλά ακόμη τον τεστάρω και θα αναφερθώ στο νήμα του.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 27, 2018, 18:03 »
Θέλεις μικρό και "σφιχτό" ατμοποιητή και λεπτό σύρμα.
Επίσης θέλεις να μην θέλεις να ρίξεις τη νικοτίνη.
Κάποιοι προτιμούν αύξηση νικοτίνης για μείωση κατανάλωσης και Watt.
Πιστεύουν ότι είναι υγιεινότερο, ευκολότερο, φτηνότερο, με μεγαλύτερη αυτονομία και μικρότερη ενασχόληση.
Ελάχιστοι και εγκεφαλικά υπό έλεγχο.
Αυτό που έχει ξαναγραφτεί είναι ότι προσπαθούμε να μειώσουμε τη νικοτίνη με απώτερο στόχο να κόψουμε το άτμισμα, εξού και γράφουμε σε ατμοφόρουμ με τον ατμοποιητή κολλημένο στο στόμα μόνιμα λόγω μείωσης νικοτίνης και αύξησης της διατομής του σύρματος, γιατί μέχρι να κόψουμε το άτμισμα πρέπει να έχουμε ονειρεμένη γεύση, γνωρίζοντας ότι αν μειώσουμε τη νικοτίνη αυξάνοντας την κατανάλωση θα έρθει η Τίνκερμπελ και θα μας απεξαρτήσει.
Το τελευταίο με την Καμπανούλα μην το δέσεις, περιμένουμε μακροχρόνιες έρευνες.

Αποσυνδεδεμένος adonis

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 27, 2018, 18:24 »
πιο δυνατο χτυπημα απο οσους εχω δοκιμασει το πηρα απο την πηνελοπη v1 με τα χοντρα συρματα της εποχης της 0,20 και φυτιλι :)

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 27, 2018, 18:39 »
Το πιο δυνατο χτυπημα το πηρα απ τη γυναικα μου οταν ειδε οτι πηρα κι αλλο ατμοποιητη :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 27, 2018, 18:46 »
συγγνώμη χτύπημα εννοείτε αυτό το άχαρο πράμα όταν μας καίγεται ο λαιμός?


να σταματήσετε να μαθαίνετε τις γυναίκες πολεμικές τέχνες ;)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 27, 2018, 21:05 »
Απ όσους έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα αυτοί που χαρακτηρίζονται αρκετά για το χτύπημά τους είναι σίγουρα όλοι οι Τηλέμαχοι και οπωσδήποτε ο fodi f2, ο τελευταίος πραγματικά πετάει τα μάτια έξω αν του βάλεις το υγρό που κάνεις καιρό σε άλλους. Σου έρχεται από εκεί που δεν το περιμένεις όμως.. :D

Άλλοι δίνουν αρκετό χτύπημα, άλλοι πάλι καθόλου. Οι παραπάνω "χαρακτηρίζονται" όμως γι' αυτό που κάνουν σε σύγκριση με τους υπολοίπους. Βία!

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 27, 2018, 21:37 »
@cristz
Όχι βρε! Χτύπημα είναι αυτό το (ευχάριστο; ) "γκντούπ" στον λαιμό όταν κατεβάζεις τον ατμό.
Αν καίγεται ο λαιμός, ή πνίγεσαι, ή βήχεις πολύ, κάτι δεν πάει καλά στο στήσιμο.

Βέβαια και το χτύπημα υποκειμενικό είναι.
Εγώ το ευχαριστιέμαι, αλλά η μεγάλη κόρη μου μόλις τραβήξει μια ρουφηξιά από το μοντάκι μου, πιάνει έντρομη τον λαιμό της: Ρε μπαμπά! κόντεψε να μου τρυπήσει ο λαιμός!
:))  

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 27, 2018, 21:47 »
ήμουν λίγο υπερβολικός
μου αρέσει αυτή η αίσθηση αλλα νάνε ομαλή και γλυκιά
να μην με γδέρνει
αυτό και μια πολύ καλή γεύση έχω βρει στον merlin mtl παρόλο που τον έχουν θάψει η reviwer


μιλάω για γλυκό χτύπημα όση ψάχνουν αγριάδα δεν κάνει ο ατμό :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 27, 2018, 21:56 »
τηλεμαχος αρμεντ...τηλεμαχος αρμεντ eagle...alfa by atmomihani...αυτοι με ακαναν απο 18αρα νικοτιν σε εναμιση χρονο να πεσω 3-6 mg...

βεβαια ειμαι της αποψης οτι παιζει 70% ρολο το στησιμο+βατ και ενα 30% η καμπανα και το σουλουπι του ατμο γενικα...

ειδικα στον αρμεντ οταν τον πρωτοπηρα στα χερια μου εκανα στησιμο οπου ατμιζα 18αρι υγρο και δεν καταλαβαινα καθολου χτυπημα...τον αφησα για ενα διαστημα ...εν συνεχεια επεσε στα χερια μου ενα διαφορετικο σε διατομη απο τα συρματα που χρησιμοποιουσα και ουπς ...αμεσως επεσα στα 10mg νικοτινης αναγκαστικα...
τωρα ατμιζω 3αρα-6αρα νικοτινη  στα 25 βατ και με καλυπτει απολυτα το χτυπημα του...

o δε αλφα αν χρησιμοποιησω 40αρι συρμα...δεν τον αντεχω...

τον eagle(clone) με το αναλογο πιν μου δινει καλο χτυπημα αλλα νιωθω οτι καταναλωνω πολυ υγρο μαζι του οποτε μια η αλλη ερχεται...ακομα μεχσρι να βρω το καταλληλο στησιμο γιαυτον...

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 27, 2018, 22:01 »
Με ποιό στήσιμο είδες στον αρμ χτύπημα σταυραετε ή κάποιος άλλος ;
(Χτύπημα σε Τηλέμαχο ποτέ δεν πήρα ) 

Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 27, 2018, 22:07 »
Το πιο δυνατο χτυπημα το πηρα απ τη γυναικα μου οταν ειδε οτι πηρα κι αλλο ατμοποιητη :fight_fryingpan:
Καλά να πάθεις, να μάθετε να κρύβεστε!
Εγώ ας πούμε,νοίκιασα γκαρσονιέρα για τα ατμιστικά μου.
Έ ρε τι έχουμε πάθει..
Ό,τι χόμπυ και να"'χουμε,ξινό μας το βγάζουμε.

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Περί "χτυπήματος" συγκριτικό
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 27, 2018, 22:13 »
Kanthal & Ni80 ( 0.40mm ), 3mm πάνω από την εισαγωγή αέρα, δίνουν πόνο στον ΤΑΕ... 😃

( για τον Armed, δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110678 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159893 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515348 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303279 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530815 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801641 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11068 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet