vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, Parolos, patz, Jorge, lagoudakis

Twitter

Charlie's Chalk Dust Shake n Vape

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 18, 2018, 22:46 »
Από που το αγόρασες?
Εμένα σίγουρα δεν είναι έτσι γιατί έχω και το κόλλημα και πάντα τα τσεκάρω οπτικά τα υγρά πριν τα φτιάξω.

Αποσυνδεδεμένος dRain

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 18, 2018, 22:59 »
Άμα το αφήσω να κάτσει δε φαίνονται τόσο.. αλλά μόλις το κουνήσεις και φύγουν οι φυσαλίδες μένουν αυτά!
Ας μην πω το μαγαζί έτσι δημόσια γιατί στην παρούσα φάση δεν ευθύνεται κάπως. Το ζουμί ήταν στο κουτί του και σφραγισμένο

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 19, 2018, 09:39 »
Εχω ενα άρωμα βανίλια shisha που το κάνει αυτο. Οταν το χρησιμοποιώ σε συνταγή το θερμαίνω στην ανάδευση και εξαφανίζεται στο τελικό υγρό.
Δεν σκέφτηκα ότι μπορει να ειναι κακό. Ποιος να ξέρει;

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 19, 2018, 14:48 »
μηπως έχουνε στύψει κάνα λεμόνι;
Οντως από το λεμόνι είναι. Αντίστοιχη αποικία μικροσωματιδίων είχε και το Key Lime Cookie της Ripe Vapes. Πλεον μετά από 1 μήνα το υγρό είναι πεντακάθαρο. Βασικά άρχισε να καθαρίζει απο το 15ημερο και μετά

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 19, 2018, 14:52 »
Και τι ειναι αυτο μεσα στο λεμόνι που εχει τέτοιο μεγεθος, σαν πιτυρίδα. Γιατί δεν πιστευω ότι απλά να εριξαν μεσα χυμο λεμονιού ετσι χύμα χωρις να φιλτραριστεί.

Αποσυνδεδεμένος dRain

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 19, 2018, 15:07 »



Και βλέπω εδώ στις φωτογραφίες τις επίσημες, ότι υπάρχουν και εκεί κομματάκια ΚΑΙ φυσαλίδες.. 

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 19, 2018, 15:36 »
Και το Lime Cold-Pressed (άρωμα) της Flavour Art έχει μικροσωματίδια μέσα, συν ότι είναι πολύ θολό, σχεδόν αδιαφανές.

Αποσυνδεδεμένος dRain

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 14, 2018, 16:02 »
Λοιπόν το έφτιαξα το mr παρά τα "κομματάκια" που είχε μέσα. Πλέον δεν υπάρχουν ή δεν τα βλέπω με το μάτι, αλλά μιλάμε για το καλύτερο υγρό που εχω ατμισει. Βγαίνουνε όλα ισορροπημένα με το λεμονάτο ;) σχεδον ADV

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 14, 2018, 16:57 »
Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα της σειράς.Εκτός του mr.merringue που είναι πολύ ωραίο υγρό πολύ καλή εντύπωση μου έκανε και το καπνικό της (King Bellman).Μια  RY4 κατάσταση σε πιο ήπια εκδοχή.Επίσης και τα υπόλοιπα φρουτάκια της ήταν πολύ ωραία.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2018, 11:25 »

Charlies Chalk Dust: Huckleberry Pear Acai



Όσα χρόνια ατμίζω ακολουθώ πιστά ένα σημαντικό κανόνα και μάλλον σε καλό μου έχει βγει γιατί δεν έχω πάρει ούτε μία τζούρα από τσιγάρο ή πούρο από το 2014! Ο κανόνας αυτός λέει πως "δεν ατμίζουμε τίποτα που αγοράζουμε από το μανάβικο ή το χασάπικο ή το ψαράδικο". Δηλαδή δεν ατμίζουμε κρεμμύδια, πατάτες, μπρόκολα, βλίτα, ραπανάκια, μπριζόλες, κιμάδες γενικά, λυθρίνια, λουκάνικα, σαρδέλες, συκωταριές, αθερίνα ψιλή ή χοντρή, γαρδούμπες, κοκοβιούς και χτένια. Ατμίζουμε όμως μια χαρά αυτά που αγοράζουμε από το ζαχαροπλαστείο! Δεν θα γράψω λίστα εδώ. Ότι πουλάει ένα ζαχαροπλαστείο γίνεται και εξαιρετικό ατμιστικό υγρό! Θέσφατο! Τέλος!!!

Μέχρι τώρα λοιπόν δεν άτμιζα ποτέ σκέτα φρούτα. Άτμιζα μπανάνες και φράουλες και λεμόνια και πορτοκάλια και πεπόνια αλλά ανακατεμένα με μπισκότα και κρέμες και ζύμες και κανέλες και σαντιγές και άλλα τέτοια ωραία. Το σκέτο φρούτο το έβρισκα πάντα λίγο βαρετό. Το υγρό του τίτλου όμως ήρθε και μου τα άλλαξε όλα αυτά γιατί ενώ περιέχει μόνο φρούτα και τίποτα άλλο που να το κατατάσσει στα γλυκίσματα, έχει γίνει το υγρό-ανακάλυψη-έκπληξη του καλοκαιριού! Το πρώτο που καταλαβαίνει κανείς στην τζούρα είναι φυσικά το γλυκό, ζουμερό, υπέροχο αχλάδι και τα δύο berries που αντιλαμβάνεσαι αμέσως μετά προσθέτουν μία καλοδεχούμενη οξύτητα (το acai είναι το λίγο πιο όξινο απ' τα δύο) χωρίς να αφαιρούν τίποτα από την γλύκα και την φρεσκάδα του αχλαδιού. Καταπληκτικός συνδυασμός και ιδανικές αναλογίες αρωμάτων! Εύγε στον σεφ! Έχω βέβαια την υποψία πως πρέπει να υπάρχει και λίγη κρέμα μέσα (πολύ λίγη...) αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά. Μετά από σχεδόν ένα εκατομμύριο τσιγάρα (oh yes...!), δεν έχω καμία απολύτως βεβαιότητα για τίποτα που να άπτεται της γεύσης. Όσο όμως περνάνε οι ημέρες το υγρό μοιάζει πιο γευστικό και γι' αυτό υποψιάζομαι πως μάλλον κάποια κρέμα (ή ζύμη...) θα πρέπει να περιέχει και αυτή ανεβαίνει σιγά-σιγά καθώς ωριμάζει. Είτε όμως έχει κρέμα είτε δεν έχει, το υγρό είναι η απόλυτη πιπίλα και φυσικά τα εύσημα ανήκουν στον [member=17746]paloukaros[/member] που μου το πρότεινε. Είναι απίστευτο αυτό το παιδί! Αν του ζητήσεις να σου προτείνει ένα υγρό κοκορέτσι με σος μάνγκο, αυτός θα έχει πρόχειρα δέκα να σου πει! Νομίζω πως έχει δοκιμάσει και τα 8.267.876.901 υγρά που κυκλοφορούν στον πλανήτη. Respect...

Α! Ξέχασα την περιγραφή του υγρού απ' το σάιτ. Enjoy...

"Από την πρώτη σας εισπνοή νιώθετε μια ώριμη γεύση αχλαδιού (sic), η οποία αναμειγνύεται με το γλυκό και χυμώδες huckleberry. Το Acai Berry έρχεται στο παιχνίδι με εκπνεύσεις (sic) δίνοντας σε αυτό το άρωμα πραγματικό βάθος και πλούσιο φινίρισμα (sic)."

Εκπνεύσεις; Εκπνεύσεις; ΕΚΠΝΕΥΣΕΙΣ;  :eyesplash:





Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2018, 21:53 »
Charlies Chalk Dust: Huckleberry Pear Acai


Ο κανόνας αυτός λέει πως "δεν ατμίζουμε τίποτα που αγοράζουμε από το μανάβικο ή το χασάπικο ή το ψαράδικο". 

Εκπνεύσεις; Εκπνεύσεις; ΕΚΠΝΕΥΣΕΙΣ;  :eyesplash:


(Image removed from quote.)
Συγνώμη, αγαπητέ ριβγιούερ, αλλά έχω ένα ερώτημα. Το αχλάδι που το αγοράζουμε, μήπως από το μανάβικο; Που πήγαν τα θέσφατα; Που πάει η κοινωνία μας; Τι συμβαίνει με τους ριβγιούερς;
Τελικά, ήταν πολλά τα ερωτήματα!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2018, 21:58 »
"δεν ατμίζουμε τίποτα που αγοράζουμε από το μανάβικο ή το χασάπικο ή το ψαράδικο"
...Το υγρό του τίτλου όμως ήρθε και μου τα άλλαξε όλα αυτά...

:dontknow:

Σήμερα γκρεμίζουμε τα θέσφατα!




Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2018, 21:59 »
Γκρεμίστηκαν τα θέσφατα, πάνε οι κανόνες!  :'( Στο τέλος μέχρι και μπριζόλες θα ατμίζεις. Πρόσεχε με αυτόν τον καρχαρία που κάνεις παρέα τελευταία!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 08:25 »
 Είτε όμως έχει κρέμα είτε δεν έχει, το υγρό είναι η απόλυτη πιπίλα και φυσικά τα εύσημα ανήκουν στον [member=17746]paloukaros[/member] που μου το πρότεινε. Είναι απίστευτο αυτό το παιδί! Αν του ζητήσεις να σου προτείνει ένα υγρό κοκορέτσι με σος μάνγκο, αυτός θα έχει πρόχειρα δέκα να σου πει! Νομίζω πως έχει δοκιμάσει και τα 8.267.876.901 υγρά που κυκλοφορούν στον πλανήτη. Respect...
Έλα να βοηθήσεις το απόγευμα,έχω στην κατοχή μου απο την έκθεση πάνω απο 250 SnV που δεν κυκλοφορούν στην Ελληνική αγορά για να τα δικάσω :yes:
Τώρα για το αχλαδάκι της charlies απλά το καλύτερο αχλάδι που έχω δοκιμάσει την μετα TPD περίοδο.Απίστευτο υγρό και καθόλου μπουχτιστικό,αξίζει τουλάχιστον
για δοκιμή :thumpup:
...επόμενο σου απο τα charlie να είναι το bloodorange banana κύριε [member=13885]cpbaroque[/member] .Εξαιρετικό και αυτό αλλά θέλει μια βδομαδούλα ωρίμανση σε αντίθεση με το αχλάδι που είναι πραγματικό SnV

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2018, 16:16 »
Δεν λέτε όμως οτι αυτό το πράγμα εχει μέσα ΚΑΙ πεπόνι

:disgust: :disgust:

εκτός αν το δικό μου έχει χαλασμένο αχλάδι που έγινε αργίτικο πεπόνι


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084047 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34844 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 51 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135666 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476254 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114619 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos