vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 21:10 »
Ήρθαν :dance2:

Τα υγρά και ο σύζυγος  :))

Μοσχοβολούν τα αρώματα.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 21:31 »
Ρε παιδιά δεν είναι ωραία τα off topic ώρες ώρες??
Να το χ@*ω το late hours αν δεν γελάει και λίγο το χειλάκι μου...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 11:43 »
Να θυμίσω ότι τα μπουκάλια περιέχουν 15ml άρωμα και όχι 6 ή 10. Το λέω γιατί ένας γνωστός μου (πολύ μακρινός γνωστός μου, ίσα που τον ξέρω δηλαδή...) το άδειασε σε έναν ογκομετρικό των 10ml και φυσικά χύθηκε το μισό υγρό από έξω. Ας το έχουν υπ´ όψη τους όσοι έχουν το βίτσιο να μετράνε τα υγρά τους πριν φτιάξουν μια συνταγή. Σαν και εμένα τον γνωστό μου δηλαδή... :-[

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 11:46 »
Καλού κακού, να προσέχουμε..... τις παρέες μας....  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 11:48 »
Ο γνωστός ήταν και παράξενος ::)

Πήρε ένα έτοιμο μπουκάλι για πρώτη φορά και αντί να το γεμίσει βάση μέχρι επάνω, ήθελε να αλλάξει τα ποσοστά :hmmm:

 :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 11:50 »
Δεν ήξερε που ακριβώς ήταν το "επάνω"... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 11:54 »



Τα δικά μου εν τω μεταξύ μαλλον είναι στην ουρά για ηλεκτρονικό εισητήριο. Ακόμα δεν έχω παραλάβει......

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 11:57 »
Αυτός ο γνωστός του είναι πονηρή αλεπού και ήθελε να δει αν τον κορόιδεψε η abuelos στο ζύγι... 

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 11:58 »
Πρωτη φορά το ξανακάνει. Μην δίνεις σημασία.... :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 12:06 »
[justify]@cp, καλημέρα. Τώρα σε διάβασα, και ασφαλώς, είσαι υπέροχος νηματοθέτης! [αν και θα ήθελα να έλεγες περισσότερα ως δοκιμαστής, βαρέθηκα να διαβάζω παντού πως “όλα είναι υποκειμενικά, μπλα μπλα μπλα”, μια ζωή την έχουμε... γιατί αυτό το καθωσπρέπει στις γευστικές μας παρατηρήσεις; και όχι μόνο αυτό, το κυριότερο είναι πως πάντα είμαι κερδισμένος από τις προτάσεις σου. Πάντα όμως]. Τώρα, δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα συγκεκριμένα υγρά κι αν το κάνω μάλλον θα πάω πρώτα στα 2 τελευταία που αναφέρεις (καπνικό & μηλόπιτα). Αλήθεια, αν γνωρίζεις, το κατάστημα τα έχει προς δοκιμή; [/justify]

[justify]Άκου τώρα έναν προβληματισμό μου. Βλέπω ένα σωρό σειρές παύλα εταιρείες, όπου δίνουν τα “γρήγορα” αρώματα/συνταγές τους ή τα s n v τους σε 60, 70ml. Προσωπικά, κι επί του πρακτέου..., είναι για έναν καφέ, μετά “παφ”, όταν και πρωτοδοκίμασα τα s n v, βολεύτηκα μια χαρά με τα σούπερ 120μελα, τώρα βλέπω π.χ. την Eliquid France με τα 70μελα, ε, όσο κι αν θέλω δεν πάω να τα τιμήσω, (θα πάω γιατί μου αρέσουν, αλλά με μισή καρδιά), κι όχι μόνον αυτό, η δική μου κατανάλωση στα “γρήγορα” υγρά είναι μεγάλη έως υπερβολική, και θα μου πεις τώρα, “βρε συ, δες με τα αρώματά της και φτιάξε όση ποσότητα θέλεις”, ε, δεν θέλω diy φασαρίες, κι από την άλλη νιώθω κάπως αν τους δώσω π.χ. 16+16 ευρώ για 2 μέρες του Joe. / Το ξέρω, λέω χαζομάρες, ήθελα όμως να στα ψάλλω κάπως, κάπου. Έτσι. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 12:29 »
[member=16029]JoeBarTeam[/member]
Περί υποκειμενικότητας κύριοι, γι' αυτή την υποκειμενικότητα σας διαβάζω και επηρεάζομαι :) Νοιώθω οτι σας ξέρω αρκετά, ξέρω αν θα μ' αρέσει κάτι που σας αρέσει ή όχι. Και αυτό ισχύει και στα υγρά(και ίσως είναι και πιο σημαντικό). Αν βρεις στο forum αδερφή ψυχή στις γεύσεις, κυνηγάς την υποκειμενική του, ντόμπρα γνώμη, για να δεις το φως το αληθινό πίσω απο τις ταμπέλες των εταιρειών.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 12:36 »
[justify][member=12413]Giorgos F[/member], καλημέρα. Είσαι υπερβολικά καλός και ευγενικός άνθρωπος αν συμπεριλαμβάνεις κι εμένα μέσα...  ;D / πέρα από τα χαζά μου, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, οι γνωστοί συνατμιστές είναι εγγύηση. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 12:37 »
Εμεις εδω στα βορεια θα τα δουμε σε κανα μαγαζι???

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 13:27 »
Να υποθέσω σε οποιον φέρνει/εμπορευεται τα Abuelos.....

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 13:38 »
[justify]@cp, καλημέρα. Τώρα σε διάβασα, και ασφαλώς, είσαι υπέροχος νηματοθέτης! [αν και θα ήθελα να έλεγες περισσότερα ως δοκιμαστής, βαρέθηκα να διαβάζω παντού πως “όλα είναι υποκειμενικά, μπλα μπλα μπλα”, μια ζωή την έχουμε... γιατί αυτό το καθωσπρέπει στις γευστικές μας παρατηρήσεις; και όχι μόνο αυτό, το κυριότερο είναι πως πάντα είμαι κερδισμένος από τις προτάσεις σου. Πάντα όμως]. Τώρα, δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα συγκεκριμένα υγρά κι αν το κάνω μάλλον θα πάω πρώτα στα 2 τελευταία που αναφέρεις (καπνικό & μηλόπιτα). Αλήθεια, αν γνωρίζεις, το κατάστημα τα έχει προς δοκιμή; [/justify]

[justify]Άκου τώρα έναν προβληματισμό μου. Βλέπω ένα σωρό σειρές παύλα εταιρείες, όπου δίνουν τα “γρήγορα” αρώματα/συνταγές τους ή τα s n v τους σε 60, 70ml. Προσωπικά, κι επί του πρακτέου..., είναι για έναν καφέ, μετά “παφ”, όταν και πρωτοδοκίμασα τα s n v, βολεύτηκα μια χαρά με τα σούπερ 120μελα, τώρα βλέπω π.χ. την Eliquid France με τα 70μελα, ε, όσο κι αν θέλω δεν πάω να τα τιμήσω, (θα πάω γιατί μου αρέσουν, αλλά με μισή καρδιά), κι όχι μόνον αυτό, η δική μου κατανάλωση στα “γρήγορα” υγρά είναι μεγάλη έως υπερβολική, και θα μου πεις τώρα, “βρε συ, δες με τα αρώματά της και φτιάξε όση ποσότητα θέλεις”, ε, δεν θέλω diy φασαρίες, κι από την άλλη νιώθω κάπως αν τους δώσω π.χ. 16+16 ευρώ για 2 μέρες του Joe. / Το ξέρω, λέω χαζομάρες, ήθελα όμως να στα ψάλλω κάπως, κάπου. Έτσι. [/justify]

[member=16029]JoeBarTeam[/member]

Κατ' αρχάς να πάρεις οπωσδήποτε το pecan (Late Hours). Είναι (υποκειμενικά  :laugh1: ) ένα μαγικό υγρό που κατά την άποψη μου θα κάνει πάταγο! Για τα άλλα τρία (και τα υπόλοιπα που δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα), όπως έγραψα και στο αρχικό ποστ, δεν μπορώ να πω πολλά πράγματα γιατί τα έχω δοκιμάσει μόνο στο μαγαζί από clearomizer. Τώρα τα φτιάχνω και θα τα δοκιμάσω εν καιρώ...
Με όσα γράφεις στην δεύτερη παράγραφο είμαι απολύτως ευθύγραμμος και το έχω γράψει επανειλημμένως. Κι εγώ δεν συμπαθώ γενικά τα SnV και ειδικά αυτά που είναι 50μελα και πρέπει να βάλεις 10 άντε 20ml. Ένας από τους λόγους που το γύρισα στο DIY από πολύ νωρίς ήταν για να μπορώ να καθορίζω εγώ την αναλογία PG/VG. Κι αυτό γιατί η αγορά με πέταγε έξω σιγά-σιγά μιας και προτιμώ τα high PG υγρά από τα high VG που είναι η κυρίαρχη τάση. Με τα 50μελα, είσαι δεμένος ως επί το πλείστον με την αρχική επιλογή της εταιρίας οπότε εγώ δεν ενδιαφέρομαι - period. Θα μου πεις, χέστηκαν οι εταιρίες αν εγώ δεν ενδιαφέρομαι... :(


ΥΓ. Ναι, τα υγρά υπάρχουν στην zerobacco για δοκιμή. Αν είσαι τυχερός και είμαι κι εγώ εκεί όταν πας, θα δοκιμάσεις και τα δικά μου μαγικά DIY υγρά!   :shock_sick_02:


[member=12413]Giorgos F[/member]

Κατά βάση συμφωνώ αλλά με την γεύση τίποτα δεν είναι απόλυτο. Με τον φίλο μου τον Μήτσο ατμίζουμε ακριβώς  τα ίδια υγρά εκτός από το αγαπημένο του που είναι το tribeca που εγώ απεχθάνομαι! 



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110647 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159866 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515334 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146474 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303275 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 188 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530792 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801631 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet