vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 23:32 »




Περιγραφές της εταιρίας


  • Angel Cry
    Μια μηλόπιτα διαφορετική απο τις άλλες!
    Όλες οι γεύσεις και οι μυρωδιές μια ζεστής μηλόπιτας, έρχονται απο την πρώτη τζούρα να γεμίσουν τον ουρανίσκο σας!

    Περιεχόμενο: 15ml

    Χωρητικότητα δοχείου: 60ml

    Προσθέτετε την βάση της επιλογής σας (νικοτινούχα ή μη) ανακατεύετε και για ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα το αφήνετε 5-10 μέρες να ωριμάσει!

  • Blue spirit
    Η δροσερή γεύση ενός ζουμερού πεπονιού συνδυασμένο με ελαφριά γεύση Citrus και με την γλυκιά επιίγευση της κρέμας, είναι το απόλυτο "all day" υγρό Blue Spirit!

    Περιεχόμενο: 15ml

    Χωρητικότητα δοχείου: 60ml

    Προσθέτετε την βάση της επιλογής σας (νικοτινούχα ή μη) ανακατεύετε και για ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα το αφήνετε 2-5 μέρες να ωριμάσει!

  • Late Hours
    Αν θεωρείτε τον εαυτό σας λάτρη των ξηρών καρπών και των σύνθετων γεύσεων, τότε το Late Hours είναι το υγρό σας!
    Το μοναδικό πάντρεμα απο Pecan με φουντούκι, δεμένα με μια γλυκιά κρέμα, έρχεται να σας σαγηνέψει και να σας κρατήσει συντροφιά όλες τις ώρες!

    Περιεχόμενο: 15ml

    Χωρητικότητα δοχείου: 60ml

    Προσθέτετε την βάση της επιλογής σας (νικοτινούχα ή μη) ανακατεύετε και για ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα το αφήνετε 2-5 μέρες να ωριμάσει!


  • Prodigal Son

    Αν έχετε βαρεθεί να ατμίζτε καπνικά υγρά και να σας φαίνονται όλα ίδια, τότε το Prodigal Son θα σας συναρπάσει απο την πρώτη στιγμή!
    Τρία διαφορετικά είδη καπνών, μαζί με ρούμι σοκολάτα και καρύδα, έρχονται να σας δώσουν την απολαυστική διαφορά που ψάχνετε...

    Περιεχόμενο: 15ml

    Χωρητικότητα δοχείου: 60ml

    Προσθέτετε την βάση της επιλογής σας (νικοτινούχα ή μη) ανακατεύετε και για ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα το αφήνετε 2-5 μέρες να ωριμάσει!





Να πω λοιπόν μερικά λόγια για τα νέα υγρά. Βέβαια εκτός του pecan που το ατμίζω ασταμάτητα ένα τετράμηνο περίπου, τα υπόλοιπα τα έχω απλώς δοκιμάσει στο μαγαζί οπότε δεν μπορώ να πω πολλά πράγματα...



Το Pecan (δεν υπάρχει ελληνικός όρος) είναι ένας ξηρός καρπός που μοιάζει πολύ με το καρύδι (και οπτικά) αλλά δεν έχει ακριβώς την ίδια γεύση (μην περιμένετε να σας περιγράψω την γεύση με λόγια – υπάρχουν και όρια στο τι μπορώ να κάνω...). Οι Αμερικάνοι το αγαπούν πολύ το pecan και φτιάχνουν μια γλυκιά πίτα με αυτό σαν βάση, που ονομάζουν...pecan pie. To υγρό (Late Hours) είναι ακριβώς αυτό. Μια παραλλαγή της αμερικάνικης pecan pie, με ένταση, κάποια γλυκύτητα και κάτι το πικάντικο στη τζούρα. Δεν είναι περίεργη ή πολύ εξωτική η γεύση του υγρού. Είναι ένα γλυκό αλλά ισορροπημένο υγρό που δεν με μπούχτισε καθόλου όλο το καλοκαίρι που το άτμιζα. Φυσικά εντελώς υποκειμενικά όλα αυτά, αλλά το υγρό άρεσε νομίζω σε όλους όσους το δοκίμασαν. Δεν θα πω περισσότερα για την γεύση γιατί γευσιγνώστης δεν είμαι και δεν θέλω να αρχίσω να γράφω απ’ τη φαντασία μου. Το μόνο που θα προσθέσω (αυτό κι αν θα είναι εντελώς υποκειμενικό) είναι πως αυτό είναι το υγρό της ζωής μου. Μέχρι το επόμενο φυσικά...
                                                                                             
“…Το Pecan σπέρνει...». Αυτό έγραψε για το pecan ο Τρύφωνας που δεν είναι και κανένας εύκολος πελάτης...


Το καπνικό της σειράς (Prodigal Son) είναι ένα περίεργο υγρό που μου άρεσε παρόλο που δεν είμαι πολύ των καπνικών, ούτε και της σοκολάτας που περιέχει σύμφωνα με την περιγραφή. Βέβαια αν δεν μου το έλεγαν ότι περιέχει σοκολάτα μάλλον δεν θα το καταλάβαινα από μόνος μου και καλύτερα. Εγώ αισθάνθηκα κάτι σαν καφέ στην γεύση αλλά είπαμε - οι δικοί μου γευστικοί κάλυκες είναι μάλλον κατεστραμμένοι μετά από σαράντα χρόνια τσιγάρο. Το ρούμι και η καρύδα είναι διακριτά αλλά με ήπιο τρόπο. Τα τρία καπνικά που περιέχει δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς είναι αλλά το σύνολο είναι πολύ ενδιαφέρον και αρκετά διακριτικό για ολοήμερο άτμισμα.

Η μηλόπιτα (Angel Cry) είναι το δεύτερο αγαπημένο μου μετά το pecan από την σειρά. Γενικά μου αρέσουν όλες οι μηλόπιτες ακόμα και κάτι ξύδια που βρήκα σ’ ένα περίπτερο μια μέρα που είχα ξεμείνει. Και μου άρεσε και η tarta de milo (της Abuelos πάλι) που από ότι κατάλαβα αντικαταστάθηκε από το νέο υγρό. Το Angel Cry όμως μοιάζει να είναι η μηλόπιτα στην οποία και θα σταματήσει το δικό μου ψάξιμο της τέλειας μηλόπιτας. Έχει την τέλεια αρμονία οξύτητας και γλυκύτητας για τα δικά μου γούστα και παρόλο που είναι έντονο υγρό, νομίζω πως δεν είναι πολύ μπουχτιστικό. Λεω νομίζω γιατί όπως είπα και πιο πάνω, το υγρό το έχω δοκιμάσει μόνο - δεν το έχω χρησιμοποιήσει σε βάθος χρόνου για να έχω κάποια βεβαιότητα. Δεν ξέρω επίσης πόσο φιλικό είναι με τα πλαστικά τανκάκια...

H μηλόπιτα άρεσε πολύ και στον Tem που την δοκίμασε ένα απόγευμα που ήμασταν εκεί. Το έχει γράψει και στο άλλο νήμα άλλωστε...

Το πεπόνι (Blue Spirit) είναι το μόνο υγρό για το οποίο δεν θα γράψω τίποτα. Τα πεπόνια δεν μου αρέσουν και φοβάμαι ότι θα το αδικήσω. Το δοκίμασα βέβαια κι αυτό και μου φάνηκε ενδιαφέρον. Τόσο ενδιαφέρον που θα το αγοράσω σήμερα το απόγευμα που θα πάω για προμήθειες και θα του δώσω μια ευκαιρία...


Αυτά προς το παρόν...  

Προσθήκη
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2017, 16:38 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 00:06 »
 :Yummy: :Yummy: :Yummy:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 08:39 »
Και πότε με το καλό θα τα βρούμε στην αγορά?

Ή μήπως τα βρήκαμε?

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 08:50 »
φυσικα και βγηκαν αλλα τελειωσαν....τα εχει βουτηξει ολα ο σερλοκ και τα εχει χωσει στο κελαρι του

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 08:52 »
Το υποψιαζόμουν, γιατί τα ζητάω καθημερινά

και μου λένε την ίδια απάντηση .. από βδομάδα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 08:55 »
Τελείωσαν; 
Τζάμπα την έκανα την παραγγελία online δηλαδή στην zero;  :wall:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 08:59 »
Ζήτω συγγνώμη αλλά ξέχασα να πω το πιο σημαντικό. Τα υγρά κυκλοφόρησαν και είναι διαθέσιμα προς το παρόν στην zerobacco (προσεχώς και αλλού) και φυσικά στο site.

http://www.zerobacco.gr/en/e-liquid-diy/shake-n-vape/saints-and-sinners-shake-n-vape

Υπάρχει διαθεσιμότητα από ότι φαίνεται κι ας λέει ότι θέλει ο lagoudakis. Αλλά δεν είμαι ο κατασκευαστής και δεν ξέρω τα πάντα. Ένα απλό παπαγαλάκι είμαι... ;D


Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 09:03 »
...ούτε εκπρόσωπος τύπου να ήσουνα...

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 09:04 »
Τα ξεχώρισα από τα έτοιμα υγρά και μεταφορά στα αρώματα όπως όλα τα Shake n' vape ;)

[member=13885]cpbaroque[/member] όταν έχεις το παγωτό έτοιμο για να γράψεις την γνώμη σου αλλάζουμε το πρώτο ποστ  8)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 09:08 »
Κανονίστε μέχρι το μεσημέρι που θα πάει ο σύζυγος να έχουν τελειώσει  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 09:09 »
Κάνε κι εσύ την παραγγελία με "Παραλαβή από το κατάστημα" για να είσαι σίγουρη  8)

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 09:20 »
Και καλό μήνα σε ολους. Αν παει ο αντρας σου και δει ενα φορτηγο θα φορτωνουν τη δικη μου παραγγελία :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 11:43 »
Ε ναι, μου άρεσε στα έτοιμα ένα δυο που είχα αγοράσει. Θα τιμήσω και τις προσπάθειες της μετά TPD εποχής. Well done, και ανυπομονώ περισσότερο για το Prodical Son, φαίνεται νόστιμο. Πήρα και το Late Hours, αλλά και μερικά ακόμη SnV και αρρώματα της Abuelos και το χάρηκα. Τώρα τα περιμένω :)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 11:51 »
Εντάξει παπαγαλάκι  :tongue_smilie:  μας έπεισες. Ξοδευτήκαμε πάλι.

Έτσι και δεν μου αρέσουν θα σου τα πουλήσω στη διπλή τιμή.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 11:54 »
Το πεκάν το δοκίμασες στου Ντένη Σπύρο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160059 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110832 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515456 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146507 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303341 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530895 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801711 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet