vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

264 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, Xameno_Skli, treloneritis, Alexander20, ZoeM, Tazz, tsiv, Jorge, manoslykos, xsad

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Συνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5010 στις: Ιουλίου 23, 2022, 08:09 »
Καλησπέρα, ποιον επισκευάσιμο ατμοποιητή θα προτείνατε που να έχει παρόμοια ή και καλύτερη τζούρα, την γεύση και το χτύπημα του ναυτίλου 3 με την 0,7 mesh και τον αέρα στο 2,5 ?


Βασικά οι περισσότεροι επισκευάσιμοι είναι καλύτεροι από τους stock coil. Ο Intake mtl έχει καλό χτύπημα και αρκετό αέρα ή ο Arbiter Solo. Τους έχω και τους 2 για αυτό σου λέω την γνώμη μου.
Εγώ τώρα θα πάρω τον Fev κλώνο που είναι απλά εξαιρετικός. Αλλά υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές. Εγώ ξεκίνησα με τον ναυτίλο 3 αλλά πολύ γρήγορα τον έδωσα στην γυναίκα μου και πήγα σε επισκευάσιμο. Μεγάλη διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 687
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5011 στις: Ιουλίου 30, 2022, 15:33 »
Ψάχνω εναν πνευμονικό άτμο περισσότερο για γεύση και να ειναι rdl προς dl.Έχω δοκιμάσει druga, blotto single coil, fat rabbit solo, zeus x mesh, pioneer v.1.5.Όλοι εκτός απ' τον mesh δεν μου άρεσε η γεύση τους.O mesh είναι πολύ αεράτος για μένα.Επίσης σκέφτομαι για τον blotto v.1.5.

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 595
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5012 στις: Ιουλίου 30, 2022, 18:07 »
Δηλαδή όλοι οι ατμοποιητές πού ανέφερες είναι στην συλλογή σου ; ; ;

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 687
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5013 στις: Ιουλίου 30, 2022, 21:03 »
Δηλαδή όλοι οι ατμοποιητές πού ανέφερες είναι στην συλλογή σου ; ; ;
Ναι  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 595
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5014 στις: Ιουλίου 31, 2022, 11:14 »
Ουσιαστικά ενδιαφέρεσαι γιά τανκάτο dtl. Με τα χρήματα πού έχεις δώσει μέχρι τώρα, θα μπορούσες να έχεις έναν πολύ καλό dripper, αλλά δεν θα έχεις τανκ και θα έχεις καλή γεύση. Σίγουρα είναι μεγάλη άνεση το τανκ, αλλά εις βάρος της γεύσης.


                 

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 687
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5015 στις: Ιουλίου 31, 2022, 14:03 »
Βασικά δεν με βολεύει ο dripper.

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5016 στις: Αυγούστου 01, 2022, 09:54 »
Ψάχνω εναν πνευμονικό άτμο περισσότερο για γεύση και να ειναι rdl προς dl.Έχω δοκιμάσει druga, blotto single coil, fat rabbit solo, zeus x mesh, pioneer v.1.5.Όλοι εκτός απ' τον mesh δεν μου άρεσε η γεύση τους.O mesh είναι πολύ αεράτος για μένα.Επίσης σκέφτομαι για τον blotto v.1.5.
Ο Kumo RDTA από Aspire και Steampipes είναι κατά τη γνώμη μου πολύ καλή επιλογή για RDL. Έχει το σύστημα τροφοδοσίας του Cabeo. Ο αέρας του είναι όσο σφικτός χρειάζεται για σφιχτές πνευμονικές τζούρες, χωρίς σφυρίγματα. Δεν είναι όμως καθόλου για DL, δεν έχει τόσο αέρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 01, 2022, 10:29 από thanoulis »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5017 στις: Αυγούστου 03, 2022, 21:11 »
Ατμοποιητη για γευση και αερατο,λοιπον μια γενικη βασικη αρχη ειναι οσο ποιο κοντος ειναι τοσο καλυτερη γευση θα εχεις.Αν δεν δοκιμασεις μερικους ποτε δεν θα βγαλεις ακριβες συμπερασμα.

Αποσυνδεδεμένος vagkoun83

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5018 στις: Αυγούστου 08, 2022, 12:12 »

Διαγραφή άμεσης παράθεσης


Ωραιος φαινεται ο nitrus rta αλλα με 2,5 ml χωρητικοτητα μονο και χωρις να εχει μεσα το κιτ επεκτασης...πωλειται σιγουρα ξεχωριστα και δεν το εχω εντοπισει στην εγχωρια αγορα


Μετά από κάποια βίντεο και τα λιγοστά reviews που βρήκα στο internet παρήγγειλα Nitrous RTA (για 2ο καβάτζα άτμο εκτός κι αν εκθρονίσει τον Lethal RTA) με το bubble τζαμάκι 4.5ml από κατάστημα στην Καλλιθέα, τον περιμένω προς το τέλος της εβδομάδας.


Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5019 στις: Αυγούστου 31, 2022, 21:59 »
Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφερομαι να αγορασω εναν επισκευάσιμο πνευμονικό εχοντας κατα νου...

1) Single coil
2) 3+ml tankακι
3) Να ειναι κυρίως ιδανικος για γευση και χτύπημα (δεν με ενδιαφερει το ντουμανι)
4) Μήπως το airflow να είναι απο πάνω για να μην εχω leaks?

Tι εχετε να προτείνεται ως καλύτερη αγορα?

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5020 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2022, 00:31 »
Είμαι κι εγώ περίεργος να ακούσω απόψεις μιας και προερχόμενος αποκλειστικά με μτλ επισκευάσιμους δοκίμασα αρχικά τον Brunhilde rdta δεν με ενθουσίασε και σε 2ο χρόνο δοκίμασα τον Kumo RDTA 3.5ml ο οποίος με ενθουσίασε γιατί στα στάνταρ μου αισθάνθηκα την γεύση ταβάνι (χτύπημα δεν ξέρω, 3mg νικοτίνη κάνω), παρότι είναι πνευμονικός μου αρέσει να τον χρησιμοποιώ σαν μτλ κι ας είναι τόσο αεράτος.

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5021 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2022, 09:29 »
Ο Kumo RDTA της Aspire είναι πολύ ωραίος και εύκολος ατμοποιητής. Αλλά είναι για RDL και σχετικά λεπτές αντιστάσεις. Δεν έχει αρκετό αέρα για φουλ πνευμονικό άτμισμα. Σε απανωτές τζούρες ανεβάζει θερμοκρασία.
Ένας άλλος που δοκίμασα, είναι ο Unlimit της Kizoku. Καλούτσικη γεύση, καλυτερεύει με εντελώς κλειστό τον πλαϊνό αέρα και μπορεί να στηθεί με 1 ή 2 αντιστάσεις. Έχει και πινάκι αέρα για την μονή αντίσταση. Δεν με ενθουσίασε η απόδοσή του, είναι και μακρύς, αλλά φτάνει τα 6ml χωρητικότητα και είναι φτηνός.
Να σημειωθεί πως δεν είμαι του πνευμονικού. Μόνο σε RDA στα τρελά κέφια, 2-3 φορές την εβδομάδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 02, 2022, 08:46 από thanoulis »

Αποσυνδεδεμένος thomasxlv

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5022 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2022, 18:32 »
Εγω είμαι ανάμεσα σε

Hellvape Helheim S RDTA
Aspire Kumo RDTA
QP Design Lethal RTA

Σκεπτόμενος πρώτα την γεύση, χτύπημα, rdl προς dl. Είμαι ακόμα σε αναζήτηση της καλύτερης λύσης (εκτός αν βρω κατι καλύτερο)

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5023 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2022, 22:52 »
Πάρτε ένα εργοστασιακό για dtl να το ευχαριστηθειτε
Ένα σωρό rta,την γεύση-ευκολία-στεγανότητα του Uwell, κανένας δεν μου την έδωσε
Coil που κρατάει 120ml και δίνει γεύση μέχρι το τέλος
Με την έλευση των mesh coils οι εργοστασιακοί έχουν πάει σε άλλο επίπεδο


Πρόσφατα πήρα, γιατί θα κατέβω Ελλάδα σε λίγο,και το caliburn g2 pod για να μην κουβαλάω mod κάτω, και δυστυχώς συνειδητοποίησα την τζούρα και την γεύση δεν μου την έχει δώσει κανένας mtl rta


Δυστυχώς γιατί έχω mod και ατμοποιητες αξίας 200€+ και πατάει κάτω άνετα ένα pod των 25€

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5024 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2022, 10:07 »
Πρέπει να έχουν πάει σε άλλο επίπεδο πλέον αυτά τα pod. Αν και η γεύση είναι καλύτερη στα κλασικά που κάνω Tribeca κλπ...δεν ξέρω...δεν θέλω να πάρω, γιατί ίσως να βγάλει off όλα τα άλλα όπως λες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110559 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159778 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303234 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530746 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801598 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet