vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 5 χρήστες
Kouros17, george kotsopoulos, Mantis039, Alexander20, tibolaso

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Το ρώτησα αυτό για την πλημμύρα γιατι δεν μπορω να καταλάβω


Επειδή είμαι παθόν, δυο λόγοι πιστεύω πως φταίνε 1) Το βαμβάκι ΔΕΝ το αφρατεύεις απλά λίγο μόνο στην ψαλιδιά. 2) Τα wicks δοκίμασε τα πρόσωπο στην καμπάνα και αναλόγως αν έχεις στεγνή τζούρατα σηκώνεις λιγουλάκι ένα δέκατο π.χ. και πάει λέγοντας μέχρι να βρεις το ιδανικό για σένα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
"Έχει δοκιμάσει κανένας τον Sure Mtl;"

Τον δοκιμασα, η γευση του ειναι εξαιρετικη, αλλα δεν συνιστω να τον παρεις σε μαυρο, γιατι εχει καποια σημεια που πρπει να βρεις στριβοντας για να αφαιρεσεις το τανκ που αν δεν εχεις καλη οραση σε μαυρο δεν τα βλέπεις (υποθετω οτι φαινονται καλυτερα σε μεταλλικο-ασπρο).

Αυτο που προσωπικα δεν μου αρεσε (αλλα μπορει να επεσα σε προβληματικο κομματι, και να μην υπαρχει προβλημα γενικα οποτε δοκιμασε το) , ειναι οτι ναι μεν το τανκ ειναι "κουμπωτο" πανω στην αντισταση που ειναι γενικα καλο, αλλα αφαιρειται πολυ ευκολα, τοσο ευκολα που αν εχεις βαρυ Mod και το πιασεις για να το σηκωσεις απο το τανκ ξεκολλαει.

Στο στησιμο ειναι ευκολος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2022, 01:42 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Ναι σκέφτομαι να τον πάρω. Από εχτές έχω τον fev κλώνο και είναι πάρα πολύ καλός. Θα ήθελα όμως και έναν μικρό "εξίσου" καλό. Και ναι, τον μαύρο δεν θα τον έπαιρνα γιατί είναι στην ουσία gun metal το χρώμα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
.....Αυτο που προσωπικα δεν μου αρεσε (αλλα μπορει να επεσα σε προβληματικο κομματι, και να μην υπαρχει προβλημα γενικα οποτε δοκιμασε το) , ειναι οτι ναι μεν το τανκ ειναι "κουμπωτο" πανω στην αντισταση που ειναι γενικα καλο, αλλα αφαιρειται πολυ ευκολα, τοσο ευκολα που αν εχεις βαρυ Mod και το πιασεις για να το σηκωσεις απο το τανκ ξεκολλαει.

Γενικά έτσι είναι Πάνο, δεν έπεσες σε προβληματικό.

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Ο δικός μου ( sure ) μια χαρά σφιχτά κουμπώνει , δεν βάζω καθόλου vg στα λαστιχάκια φυσικά

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Ισως να ηταν και θεμα παρτιδας, παντως η γευση του αντιστοιχει σε αρκετα ακριβοτερο ατμοποιητη, και ειναι μαι καλη αγορα γενικα.

Εγω μερικες φορες τον χρησιμοποιω και σαν dripper με αδειο τανκ λογω της ευκολιας που βγαινει το τανκ, αν βγει κανενα κιτ dripper γι αυτον, θα το παρω σιγουρα.

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Επειδή ο cloud 2 και ο Bishop πουλήθηκαν σκέφτομαι να πάρω έναν δύο να δοκιμάσω
Είμαι ανάμεσα σε:
Sputnik
415 ultima
Dvarw
Skyline R
Millennium
Η κάτι άλλο που δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου
Μην προτείνετε fev η κάποιον με side pipes έχω τελειώσει με αυτό το σύστημα
Ούτε Gus(τους έχω και τους τρεις)


Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Millenium(Coopervape) και Sputnik(ULTON) κλωναρια (απ'οτι διαβασα παντως ειναι πολυ κοντα στους αυθεντικους) ειναι εξαιρετικοι και οι δυο. Ο πρωτος λιγο ανωτερος για τα γουστα μου με τον δευτερο ομως σαφως πιο απλο και πρακτικο στη χρηση. Τον Dvarw (ULTON) τον βαζω πιο κατω κι απ'τους δυο.
Καλυτερα ομως και απο τους 3 προτιμω τον 4:32 (ULTON) βεβαια αυτος ειναι RDTA

Επειδή ο cloud 2 και ο Bishop πουλήθηκαν σκέφτομαι να πάρω έναν δύο να δοκιμάσω
Είμαι ανάμεσα σε:
Sputnik
415 ultima
Dvarw
Skyline R
Millennium
Η κάτι άλλο που δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου
Μην προτείνετε fev η κάποιον με side pipes έχω τελειώσει με αυτό το σύστημα
Ούτε Gus(τους έχω και τους τρεις)


Τον Sputnik δε θα στον συνιστούσα. Κάκιστη εφαρμογή του τανκ στη βάση, λόγω ακατάλληλων o-rings και φυσικά ασταμάτητες διαρροές. Τα άλλαξα και το πρόβλημα λύθηκε προσωρινά, μέχρι που το τανκ τα έκοψε.
Όσο τον είχα, δεν μου είπε πολλά ούτε σαν γεύση ούτε σαν αίσθηση τζούρα.
Θα σου πρότεινα να σκεφτείς σοβαρά τον Alberich.
3 εβδομάδες τώρα, δεν του έχω βρει κανένα ψεγάδι.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Σταμάτη ο γνήσιος σου τα έβαλε αυτά τα προβλήματα;;; Γιατί ο κλώνος είναι άψογος!?!?!

O sputnik της ulton αγορασμένος από 2fdeal.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Κι εμένα ο ίδιος είναι αλλά τελείως απροβλημάτιστος.

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις
Alberich μία ώρα πριν τον πάρω είδα ένα ριβιου (Basilis L.) και με απέτρεψε


Sputnik με προβληματίζει που λένε ότι δεν ταιριάζουν άλλα 510 drip tip(έχω θέμα..θέλω 0.8-0.9 x 1.2.-1.3)


Millennium ότι είναι μακρύ μπουρι


Ο Skyline ότι δεν εφαρμόζουν τα πιν καλά


Ο Dvarw έχει πολλές επιλογές αέρα αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο απ' γεύση


Ο 415 θέλει καλό σφίξιμο η καμπάνα για να μην έχεις διαρροές, καλή γεύση λένε αλλά δεν τον έχει κάνεις και είναι 2ml μόνο


Ο Sure έχει πολλές επιλογές αλλά αν δεν λέει κάτι πετάς 50€, επίσης πολύ χαλαρά origs στην βάση ακούγεται

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Δες  και  τους taifun gtr, taifun  gt one.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις
Alberich μία ώρα πριν τον πάρω είδα ένα ριβιου (Basilis L.) και με απέτρεψε


Sputnik με προβληματίζει που λένε ότι δεν ταιριάζουν άλλα 510 drip tip(έχω θέμα..θέλω 0.8-0.9 x 1.2.-1.3)


Millennium ότι είναι μακρύ μπουρι


Ο Skyline ότι δεν εφαρμόζουν τα πιν καλά


Ο Dvarw έχει πολλές επιλογές αέρα αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο απ' γεύση


Ο 415 θέλει καλό σφίξιμο η καμπάνα για να μην έχεις διαρροές, καλή γεύση λένε αλλά δεν τον έχει κάνεις και είναι 2ml μόνο


Ο Sure έχει πολλές επιλογές αλλά αν δεν λέει κάτι πετάς 50€, επίσης πολύ χαλαρά origs στην βάση ακούγεται


Φοβάμαι ότι ο reviewer του Alberich μάλλον είχε στραβοξυπνήσει. Έχω δοκιμάσει έναν σκασμό ατμοποιητες στα 7 χρόνια που ατμιζω οπότε έχω να συγκρίνω. Το ότι βρίσκει διαφορά στον αέρα μεταξύ 1.2 και 1.3 πιν με εκπλήσσει. Όπως και το ότι αυτός είναι ο λόγος που τον απορρίπτει.
Ο μόνος ασφαλής τρόπος για να βγάλεις τα συμπεράσματά σου είναι να δοκιμάσεις τον Alberich. Και πραγματικά αξίζει να το κάνεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110433 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159653 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515238 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146418 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12778 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 178 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530700 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801530 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11030 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40965 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet