vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

260 επισκέπτες, 11 χρήστες
Tem, dkostas, treloneritis, bloodlessz, paiktaras, athmichalop, Jorge, Tazz, camber, TakisTs, Doubt

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 17:36 »
Ήρθε η παραγγελία με τα εξής 3:
1. So Long Castle = Σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με το FP αλλά είναι ένα ωραίο υγρό με ξεκάθαρη γεύση ξηροκάρπιων και λίγης βουτυτοκαραμέλας που κλείνει με το άρωμα από κάποιο ποτό.
2.Crunchy Cereal Killer = Αυτό πάλι αν και δεν περίμενα να αγγίζει το Teleos δεν περίμενα όμως και κάτι τέτοιο. Σαν απροσδιόριστη τσιχλόφουσκα είναι ούτε δημητριακά, ούτε μούρα και λίγο κρέμα...
3. Gum Beat = Σηκώνω τα χέρια ψηλά, είναι όντως κάτι απροσδιόριστο χωρίς κάποια γεύση που στο τέλος αφού το αφήσεις σου φέρνει λίγη καραμέλα....
Τα υγρά δοκιμάστηκαν σε phenomenon, cloud, subtank mini και nautilus.
Κρίμα!

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 20:32 »
Φίλε giannik δεν ήξερα ότι σκοπεύει η εταιρία να κυκλοφορήσει και 100ml συσκευασίες .  :)
Επίσης μετά το cereal killer τελείωσα και το grande maestro .Και αυτό εξαιρετικό για τα γούστα μου .Ισως και μου άρεσε περισσότερο απ΄όλα τα υγρά της σειράς ,διατηρώντας μια επιφύλαξη για το gum beat που θα το δοκιμάσω στο άμεσο μέλλον .  :thumpup:

Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 20:44 »
Παιδιά, να ρωτήσω. Η vapesin που τα βγάζει έχει μόνο ηλεκτρονικό κατάστημα;

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 834
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 21:06 »
Ναι μονο ηλεκτρονικο.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 13:20 »
Αυτό το Gum Beat είναι τρελή αμαρτία. Η πιο νόστιμη ζύμη που έχω γευτεί, σε υγρό αναπλήρωσης, πλαισιωμένη από μια υπέροχη κανέλα που δεν είναι καθόλου επιθετική αλλά αντίθετα πολύ στρογγυλεμένη και γλυκιά σαν γεύση. Νόμιζα πως θα με κούραζε λόγω της κανέλας αλλά αντίθετα έχει γίνει τρελή πιπίλα. Το μήλο σε δεύτερο ρόλο και από ένα σημείο και μετά χάνεται αρκετά αλλά και πάλι ....αχ αυτή η ζύμη  :)) 


Για τα άλλα υγρά δεν θα πω κάτι γιατί σίγουρα θα τα αδικήσω, απλά να αναφέρω πως το grand maestro είναι το μοναδικό υγρό που έχω ατμίσει και έχω ξυπνήσει 3 το πρωί και μου έρχεται η μυρωδιά από το σαλόνι στο υπνοδωμάτιο!! Βέβαια σαν γεύση το απόλαυσα και ούτε η γυναικά μου ούτε οι κόρες μου παραπονέθηκαν για την μυρωδιά, αλλά σίγουρα ήταν έντονη!   

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 11:47 »
Δευτέρα θα έχω και εγώ το Sample Pack για να δουμε  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 20:04 »
Παρουσιαση του sample Pack απο Follow The White Rabbit  , μια παρουσιαση εφ' ολης της υλης . Υγρα αναπληρωσης για αυτους που θελουν γκουρμε υγρα και οχι μονο





οτι απορία ή ερώτηση έχετε μπορείτε να τα γράψετε κάτω στα σχόλια στο βίντεο
καλα ατμισματα !!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2016, 22:32 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 18:24 »
Σήμερα παρέλαβα το Sample Pack  από τα παιδιά στο Vapesin. Εξαιρετική συσκευασία πολύ προσεγμένο.Το βράδυ έχει δοκιμές κυρίως για το gumbeat  ;D

Να αναφέρω και κάτι τελευταίο. Όταν έκανα την παραγγελία μου το Sample Pack ήταν εκτος αποθέματος οπότε αγόρασα όλα τα 10μλ ξεχωριστά και προφανώς αναίβηκε η τιμή. Την Παρασκευή με πήρανε τηλέφωνο από Vapesin και από μόνοι τους μου προτείνανε οι άνθρωποι να το αλλάξουμε πλέον σε Sample Pack αφού είχαν διαθέσιμο με αποτέλεσμα να μειωθεί και το κόστος της παραγγελίας μου. Πραγματικά ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά εκεί ,είναι σωστοί επαγγελματίες και χωρίς να έχω δοκιμάσει ακόμα τα υγρά τους εμένα με έχουν κερδίσει.  :)

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 19:34 »
Καλα και αγια τα υγρα αυτα, αλλα μια παρατηρηση για τους πολυ συμπαθεις και αξιοσεβαστους κατα τα αλλα reviewers:
 Εκφρασεις του τυπου: "βασισμενα στο γευστικο προφιλ...", "τα υγρα απο τα οποια εχουν εμπνευστει..."," η εκδοχη του παρασκευστη για...(λες και ο παρασκευαστης ηξερε την πρωτοτυπη συνταγη, η' την εχει, και ειπε να τη βελτιωσει :) ) " κλπ,  δεν ειναι ακριβεις. Τα υγρα αυτα ειναι προσπαθεια κλωνοποιησης απο την αρχη (ονομα), μεχρι το τελος (περιγραφη). Αυτο ουτε ο ιδιος ο παρασκευαστης το κρυβει (το αντιθετο), αφου αλλοστε δεν ειναι κακο και στο κατω κατω εκει αποβλεπει εμπορικα, με οπλο τη χαμηλη τιμη σε σχεση με το πρωτοτυπο. Οποτε δεν υπαρχει λογος  για να χρυσωνει  το χαπι ο οποιος κρινει αυτα τα υγρα με εκφρασεις σαν τις παραπανω.  Απο εκει και περα κατα τη γνωμη μου το πρωτο που πρεπει να κρινει καποιος ειναι το κατα ποσο εχει αποδοθει η πρωτοτυπη γευση (που αυτος ηταν αλλοστε και ο στοχος του παρασκευαστη, και ο λογος που καποιος θα τα αγορασει), και ποιες ειναι οι διαφορες, και δευτερευοντος αν το υγρο αυτο ειναι καλο και ποσο...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2016, 21:50 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος kondim

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 19:52 »
οπως και ναχει αξιζει να τιμουμε και τις καλες ελληνικες προσπαθειες.αλλιως ισως δεν γνωριζα αυτες τις <γευσεις>((5 μηνες ατμιστης)

Αποσυνδεδεμένος tonydeli7

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • There are no problems, only solutions.
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 20:48 »
Εγω παρηγγειλα 3 10ml να δοκιμασω παντως :)

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 01:07 »
Μόλις έστησα τον φαινόμενο Nife30 dicodes 2mm 9 σπέιρες 0.41 ohm Drago Cotton και έβαλα το Gumbeat. Καμία σχέση με το original αλλα αυτό δεν είναι αναγκαία κακό.Είμαι μεγάλος fan του original και μπορώ να πώ ότι ήταν ευχάριστη έκπληξη το γευστικό προφίλ του Gumbeat. Πολύ ωραία ζύμη και γλυκό το μήλο.Πολύ καλό +1 από μένα.Θα επιστρέψω όταν δοκιμάσω και τα υπόλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 12:15 »
Καλα και αγια τα υγρα αυτα, αλλα μια παρατηρηση για τους πολυ συμπαθεις και αξιοσεβαστους κατα τα αλλα reviewers:
 Εκφρασεις του τυπου: "βασισμενα στο γευστικο προφιλ...", "τα υγρα απο τα οποια εχουν εμπνευστει..."," η εκδοχη του παρασκευστη για...(λες και ο παρασκευαστης ηξερε την πρωτοτυπη συνταγη, η' την εχει, και ειπε να τη βελτιωσει :) ) " κλπ,  δεν ειναι ακριβεις. Τα υγρα αυτα ειναι προσπαθεια κλωνοποιησης απο την αρχη (ονομα), μεχρι το τελος (περιγραφη). Αυτο ουτε ο ιδιος ο παρασκευαστης το κρυβει (το αντιθετο), αφου αλλοστε δεν ειναι κακο και στο κατω κατω εκει αποβλεπει εμπορικα, με οπλο τη χαμηλη τιμη σε σχεση με το πρωτοτυπο. Οποτε δεν υπαρχει λογος  για να χρυσωνει  το χαπι ο οποιος κρινει αυτα τα υγρα με εκφρασεις σαν τις παραπανω.  Απο εκει και περα κατα τη γνωμη μου το πρωτο που πρεπει να κρινει καποιος ειναι το κατα ποσο εχει αποδοθει η πρωτοτυπη γευση (που αυτος ηταν αλλοστε και ο στοχος του παρασκευαστη, και ο λογος που καποιος θα τα αγορασει), και ποιες ειναι οι διαφορες, και δευτερευοντος αν το υγρο αυτο ειναι καλο και ποσο...

Φίλε DIMTH καλημέρα. Απαντάω γιατί και εγώ χρησιμοποίησα αυτές τις εκφράσεις, το βίντεο του Κώστα δεν το έχω δει ακόμα και δεν γνωρίζω αν τις χρησιμοποίησε κι αυτός. Και απαντάω χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, όπως επίσης και χωρίς να θεωρώ ότι το σχόλιό σου απευθύνεται σε μένα.

Κατ' αρχάς, έχω πει και στο παρελθόν ότι ο όρος reviewer δεν με εκφράζει. Αυτό που κάνω, θεωρώ ότι είναι μια απλή καταγραφή εμπειριών και τίποτα άλλο.

Τώρα όσον αφορά την περιγραφή. Για τα συγκεκριμένα υγρά, καταλαβαίνω ότι και οι ονομασίες αλλά και οι γεύσεις παραπέμπουν σε άλλα γνωστά υγρά. Και όχι μόνο αυτά αλλά και άλλες εταιρείες στο παρελθόν, του εξωτερικού κατά κύριο λόγο. Δυσκολεύομαι να επεξεργαστώ όμως τον όρο "κλώνος" όσον αφορά τα υγρά αναπλήρωσης, τα τρόφιμα, τα ποτά και τα αναψυκτικά. Δυσκολεύομαι, γιατί δεν μπορώ να δεχτώ ότι ένας συνδυασμός γεύσεων, σε οτιδήποτε, μπορεί να αποτελεί το master και όλα τα άλλα τα οποία χρησιμοποιούν ίδιες γεύσεις, είναι κλώνοι. Θα μιλήσω με παραδείγματα εκτός ητ: είναι η Pepsi κλώνος της Coca Cola? Είναι το Double Whopper with Cheese (Burger King) κλώνος του Big Mac(McDonalds)? Είναι η πίτσα της γειτονιάς κλώνος της Pizza Hut? Παρόλα αυτά, αν ο κατασκευαστής όταν μου έστειλε τα υγρά μου έλεγε "δες τα σε σχέση με τα ακριβά και πες μου κατά πόσο τα πλησιάζουν", ευχαρίστως να τα έβλεπα ως απόπειρα αναπαραγωγής. Αλλά και πάλι, όταν δοκιμάζω ένα υγρό, προτιμώ να το βλέπω ανεξάρτητα, σαν ένα εντελώς νέο πράγμα. Τώρα, αν θυμίζει κάτι, είναι άλλη ιστορία. Που και πάλι, με τα υλικά τα οποία χρησιμοποιεί ο κατασκευαστικός τομέας υγρών, μοιραία, όλο και κάτι θα μας θυμίζει κάθε νέο υγρό. 4 χρόνια παρακολουθείς και συ το φόρουμ, σίγουρα θα έχεις διαβάσει το καταπληκτικό ρήμα "τριμπεκίζει". Το ότι κάτι χρησιμοποιεί το βασικό συστατικό του Tribeca (από ότι έχει γίνει ευρέως δεκτό, το RY4 Double), δεν σημαίνει ούτε ότι είναι κλώνος (απόπειρα αναπαραγωγής) Tribeca, ούτε ότι "τριμπεκίζει". Μετά την έλευση των Five Pawns στην αγορά, αυτή η πρακτική επεκτάθηκε και σε άλλες γεύσεις. Έτσι, συχνά διαβάζουμε ότι κάτι είναι "κλώνος" Grandmaster όταν απλά περιέχει μπανάνα και κάποιο ξηροκάρπι, ή ότι είναι "κλώνος" Castle Long επειδή απλά περιέχει καρύδα! Προσωπικά, δεν θα ψάξω ποτέ αν ένα υγρό "πλησιάζει" κάποιο άλλο ακριβότερο. Και αυτό γιατί έτσι μπορεί απλά να μην εκτιμήσω το υγρό, μόνο και μόνο γιατί θα ήθελα να πληρώνω τον "ακριβό μπαμπά του" λιγότερο. Ενώ αν το δω ανεξάρτητα, να το θεωρήσω πολύ καλύτερο. Δέχομαι ότι ο εκάστοτε παρασκευαστής, μπορεί να ενθαρρύνει κάποιον να τα δει ως "κλώνους" μόνο και μόνο από το όνομα. Αλλά ειλικρινά, θεωρώ λάθος το να δοκιμάζουμε ένα υγρό και να μην το εκτιμούμε μόνο και μόνο επειδή δεν πλησιάζει ένα άλλο υγρό με το οποίο έχει κοινά στοιχεία. Φυσικά, αυτό στην τελική εναπόκειται στη διακριτική ευχέρεια του τι ψάχνει κάθε ατμιστής.

Έχω συμμετάσχει στο παρελθόν σε απόπειρα αντιγραφής. Όχι στο άτμισμα αλλά στη ζαχαροπλαστική. Με φίλο ζαχαροπλάστη, πραγματικό καλλιτέχνη, καθίσαμε να αντιγράψει ένα ρεβανί το οποίο δεν παίζεται. Οι βόρειοι θα γνωρίζουν το όνομα "Κουχγιουρού". Δοκιμές επί δοκιμών, ο φίλος μου έφτιαξε φανταστικά ρεβανί. Εκείνο όμως, δεν το έφτιαξε. Σε σχέση με το προς αντιγραφή, τα δικά του δεν πλησίασαν. Ανεξάρτητα όμως, ήταν όλα φανταστικά! Τι έπρεπε να του πω, ότι ο κλώνος ρεβανί δεν ήταν καλός?  :)

Κλείνοντας, θα επαναλάβω: αν θέλει κάποιος να βλέπει υγρά ως αντίγραφα άλλων επειδή έχουν κοινά στοιχεία, είναι απόλυτο δικαίωμά του. Θεωρώ απλά ότι έτσι χάνει την ευχαρίστηση που θα μπορούσε να του προσφέρει ένα υγρό, μόνο και μόνο επειδή "δεν φτάνει το Χ, Ψ υγρό".

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 12:56 »
Δεν ξέρω αν υπήρξε προσπαθεια να παρομοιάσουν κάποια άλλα υγρα, τα So Long, Castle & Gum Beat που δοκίμασα εγω σε κλώνο KF4 (0.30mm Kanthal d, 2.5mm coil, 1.80Ω)και Τηλέμαχο αυθεντικό (0.30mm Kanthal d, 2.5mm coil, 1.3Ω), δεν εχουν καμια σχέση.
Θα πώ μόνο ότι το So Long, Castle στον Τηλέμαχο μου έδωσε υπερβολικά έντονη κρέμα βανίλιας-καρύδας (σαν γάλα καρύδας), ενώ ειναι ισορροπημένο σε KL4 και aqua.
Το Gum Beat μια υπέροχη, όχι λιγωτική μηλόπιτα, άψογες αναλογίες και μερικά από τα σούρτα φερτα που περιγράφει ο Cruiser, πάντα πιο έντονα στον Τηλέμαχο..

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 18:18 »
Cruiser τα εγραψες εξαιρετικά ακριβώς αυτά σκεφτόμουν  οταν αγόρασα τα συγκεκριμένα υγρά. Είναι κρίμα οτι μπορώ να πατήσω μία φορά το Bravo Button  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135779 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084223 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 102 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9467 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476520 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2352 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271172 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos