vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 6 χρήστες
gfilip, costasibiza84, grag, ΨΗΛΟΣ, manoslykos, tibolaso

Twitter

Liquid State

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Liquid State
« στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 22:13 »
Γεια σας παιδια.Σημερα παρελαβα απο τον Τασο(e-smokers) 2 νεα υγρα που εφερε.

η liquid State εχει 4 υγρα.ετσι λοιπον καθε υγρο της αντιπροσωπευει καθε state των Η.Π.Α.αυτο ειναι και το theme της εταιριας.
η σελιδα της ειναι https://www.liquidstatevapors.com/eliquids/apple-butter-washington-usa

τα υγρα της ειναι:

Cali Colada - California, USA


Sweet Leaf - Georgia, USA


Cowboy Cobbler - Texas, USA

Apple Butter - Washington, USA





Εγω παρελαβα το Apple Butter και το Cowboy Cobbler.

Εχονται σε αυτα τα μαματα κοκκινα ματ μπουκαλακια και τα ποσοστα vpg δεν τα ειδα πουθενα.πιστευω οτι ειναι 90/10 γιατι ειναι πολυ παχυρευστα.
για να πω και την γνωμη μου για τα υγρα.

Αpple Butter
γευση πολτου κοκκινου μήλου μαζι με κανελα.
παιδια το υγρο τα σπαει.καμια σχεση με τα μηλα μου εχω δοκιμασει εγω.
νιωθεις ενα ζεστο μηλο που εχει βγαλει το ζουμι του στο φουρνο και το εχουν ριξει απο πανω κανελα.τραβας τζουρα και σου έρχεται το μηλο στα μουτρα.γεμιζει ολο το στόμα και θες κι αλλο.στην επιγευση σου μενει στον λαιμο το μηλο με λιγο την κανελα.αλλα λιγο καθως η κανελα κουραζει.


Cowboy Cobbler
γευση κανελα με κανελα και παλι κανελα.
Εδω παιδια υπαρχει η κανελα παντου.ανετα το πρότεινα σε καποιον που κανει καπνικα.
Εμενα μου θύμισε γευση τσιγαρου.το βατομουρο το νιωθεις μονο κατα την εισπνοή .
σου αφήνει μια στυφάδα στο στόμα.Δεν ειναι και τοοσο ασχημο αλλα δεν πλησιαζει με τιποτα το apple butter που μου αρεσε πολυ.

]


αυτα παιδια απο Μενα.. Οver and out
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2015, 22:20 από malossi »

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Liquid State
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 23:46 »
Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι ~80%VG τα υγρα.
Στο πισω μερος της συσκευασιας αναφερει τα ποσοστα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Liquid State
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 01:38 »
εχεις απόλυτο δικαιο..ειναι 80/20 και απ οτι διαβασα φτιάχνεται απο την cosmic fog για λογαριασμο της liquid state. :thumpup:

Απ: Liquid State
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 14:36 »
Καλησπερα και απο μενα και καλες γιορτες!Σημερα δοκιμασα το apple butter.Σαν πρωτη εμπειρια μου θυμισε απιστευτα το sin cookie απο umami και η αληθεια ειναι οτι με χαλασε λιγο αυτο για τα χρηματα που εδωσα διοτι το sin cookie ειναι στην μιση τιμη και κατω.Τωρα επιφυλλασομαι να δω τι αλλα αρωματα θα μου βγαλει,υπαρχει βεβαια η μικρη διαφορα που κανει το μηλο αλλα δεν ειναι τραγικη....με λιγα λογια sin cookie με λιγες σταγονες αρωμα μηλο και εχεις κατι σε apple butter.Σιγουρα παντως ολα αυτα δεν αναιρουν το γεγονος οτι ειναι ενα πολυ νοστιμο και απολαυστικο υγρο!Αυτα απο μενα.

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2015, 14:45 από vasilis27p »

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Liquid State
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 15:01 »
Το δοκίμασα σε gs tank σε 12αρα δυστυχώς νικοτίνη (κάνω 6). Η εικόνα που σχημάτισα ήταν πως πρόκειται για συμπαθητικό υγρό, αλλά για μένα μάλλον δε δικαιολογεί το κόστος του.  Επιφυλάσσομαι για δοκιμή σε επισκευασιμο με σωστή νικοτίνη.

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Liquid State
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 10:32 »
Πολύ ησυχία στο νήμα ρε παιδιά  :(  .
Δεν τα έχω αγοράσει ακόμα διότι δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω ,αλλά δοκίμασα απο φίλο το cowbow cobbler και μου φάνηκε εξαιρετικό .
Το στήσιμο βέβαια ήταν σε velocity με διπλή αντίσταση στα 0,4ohm δεν ξέρω πως αποδίδουν σε καταστάσεις πέραν του sub ohm .
Πάντως η βάση τους μου φάνηκε απ τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα σε υγρό αναπλήρωσης .
Ηδη προσπαθώ να καταλάβω τη συνταγή για diy αλλά πρέπει να ατμίσω ενα 30ml μπουκάλι πρώτα ...Ιδωμεν  :bye:

Απ: Liquid State
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 10:44 »
To cowboy cobbler το έχω πάρει. Το ατμίζω σε Royal Hunter με 1.2 - 1.3Ω αντίσταση και είναι πολύ καλό. Δεν ξέρω αν φταίει ο ατμοποιητής ή το στήσιμό μου ( ή η γλώσσα μου στην τελική) αλλά δεν κατάφερα να ξεχωρίσω τα μούρα και το ρόδι. Αυξάνοντας τα watt έρχεται και η ζύμη.

Ντουμάνι πολύ, χτύπημα για 6άρι καλό, αλλά με κουράζει κάποια στιγμή και το αφήνω λίγο στην άκρη.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Liquid State
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 10:47 »
Η μηλοπιτα σε γευση δεν υπαρχει αλλα απο χτυπημα πατος! Ντουμανι καλο καταλοιπα καθολου! Η γευση σε αποζημιωνει

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Liquid State
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 10:49 »
Αγόρασα και κατανάλωσα 12άρι Cowboy και Apple. Το Cowboy μ άρεσε περισσότερο, το μήλο ωσάν κάτι πιο αδύναμο το βρήκα, το λαχταρούσα πιο γευστικό. Το Cowboy όμως ομολογώ οτι το άτμισα πολύ σύντομα. Τα μπουκαλάκια δεν μ αρέσανε, πρέπει να βλέπεις μέσα όπως και να το κάνουμε.

Και τα δυο υγρά καταναλώθηκαν σε Phenomenon Zest, 0.28 kanthal, 2mm διατομή, 6 ανοιχτές σπείρες, γύρω στα 1,35 ohm στο IPVD2, στα 12.5 watt.

Εν κατακλείδι, είναι κατά την προσωπική μου γνώμη, άλλη μια παρασκευή νόστιμων υγρών, που στόχο όμως έχει subohm, πολλά watt, και πνευμονικές. Εκεί μάλλον θα τα γεύεσαι καλύτερα.

Απ: Liquid State
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 10:53 »
Κάνε το κόλπο του Ρένου με το φακό από κάτω. Τότε βλέπεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος antipasti

  • *
  • 26
  • vaporάκι
Απ: Liquid State
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 18:09 »
apple butter σε atlantis 2, 0.3Ω, 60w:
Ένα από τα καλύτερα υγρά που έχω δοκιμάσει. Βγάζει τη γεύση πραγματικής μηλόπιτας, με τα ψημένα μήλα, την κανέλα και τη βουτυράτη ζύμη. Σε mouth to lung και στη συνέχεια με αργό φύσημα άφηνε και μια αίσθηση από πράσινα πιο ξινά μήλα (fuji?). Πολυδιάστατο και απολαυστικό. Το ντουμάνι που βγάζει είναι τέτοιο που ενδέχεται να σας κάνουν παρατήρηση και σε μπαρ γιατί προκαλείτε ομίχλη (μου συνέβη). Να σημειώσω ότι το πήρα με μηδενική νικοτίνη και το χτύπημα είναι πρακτικά ανύπαρκτο (πράγμα που δε με ενδιαφέρει για να πω την αλήθεια).

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Liquid State
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 18:26 »
Καλα κ 6αρι να το επαιρνες ανυπαρκτο ειναι το χτυπημα....

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Liquid State
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 29, 2016, 22:32 »
αγαπημένο υγρό το Apple Butter,
έχω κάνει 5-6 μπουκαλάκι με 12αρα νικοτίνη... το χτύπημα ανύπαρκτο ομολογώ, στη γεύση πάλι αυτό που παρατήρησα είναι ότι ενώ όταν το πρωτοκαπνηζεις σου τρέχουν τα σάλια μετά απο 2-3 γεμιζματα του τανκ δεν σου έρχονται τόσο έντονα οι γεύσεις πέραν της κανέλας που νιώθεις το ελαφρύ κάψιμο στην εκπνοή

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Liquid State
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 15:12 »
Πολύ κανέλλα το apple butter παιδιά . Έως και βήχας με έπιασε . Το μήλο όμως είναι πεντανόστιμο . Θέλω όμως να το παρατήσω γιατί η κανελλιλα με κουράζει  πολύ . (Να δω τι θα τα κάνω τα ΕΞΙ μπουκαλάκια 😑)
Πήρα και το passion punch , χαιντε να δω τι θα με έβρει ! 

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Liquid State
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 09, 2019, 19:57 »
Ήρθα να σας πω πως το passion punch τα σπάει . Νιώθω πως τρώω πραγματικά φρούτα του πάθους με λίγο από ανανά και ντράγκον φρουτ . 
Με αποζημίωσε η liquid state ! 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237035 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 456 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084866 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy