vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

250 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, dkostas, djfloor, Kostik1982, tibolaso, Harris, manoslykos, Buliwyf

Twitter

Λυσεις στο θεμα του "spit back" (σκάσιμο ή πιτσιλισμα με υγρο την ωρα που ατμιζουμε)

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ είστε https://m.fasttech.com/p/3629406

Έχει και σε αλλά χρώματα. Αλλιώς το τούλι είναι μια καλή λύση....

Αποσυνδεδεμένος daffy

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Ξέρεις αν που μπορώ να το βρω στην Ελλάδα?

Στάλθηκε από το SM-T315 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
δεν γνωρίζω δυστυχως. περιμένω ενα απο ft και σε καμια 15αρια μερες θα σου πω εντυπωςσεις παντως. βεβαια το έχω λυσει με πιο σφικτο βαμβάκι αλλα το bang εμενα μου αρεσει πολυ.

Αποσυνδεδεμένος daffy

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Οκ σε ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το SM-T315 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Για μενα 4 πραγματα φταίνε  που υπαρχει αυτο το φαινόμενο.

1.hotspot αρα πρεπει να γίνεται  δοκιμή  της αντίστασης  καθε φορα που στήνουμε με κανθαλ.

2.υποτροφοδοσια

3.υπερτροφοδοσια

4.και τελος το μεγαλύτερο  και πιο κοινό  προβλημα ειναι το βαμβάκι.τα pads θέλουν  ξεφλουδισμα.

Αλλα για κάποιον  που βαριέται  η δεν το εχει προτείνω  με την μια cotton  bacon v2..

Το περνάμε,το κανουμε 2-3ης φορές  μπρος πισω για να κατσει καλα και τελος.αψογη τροφοδοσία αντοχή  και γεύση

Στάλθηκε από το SM-G850F μου


Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
malossi και το επιπλεον wfi να προσθεσω αν επιτρεπεται!

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απο τις περιπτωσεις που προαναφερθηκαν, τεινο να ενοχοποιω περισσοτερο το wfi

Sent from mobile.


Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
εχω και εγω σκασιματα στον kayfun μου πιστευω λογο του στησιματος που κανω με φωλια βαμβακι και στην καμπανα ! μου δινει περισσοτερη γευση ετσι αλλα τα σκασιματα ειναι συχνα ! Τα drip tip που προτεινατε ειναι μια καλη λυση και ταιριαζουν με το διαφανο bell cap που εχω ! Μπορουμε να βρουμε κατι αντιστοιχο σε ελληνικο καταστημα?


http://www.nexxton-ecig.com/index.php?route=product/product&path=78_111&product_id=961

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Το πιο λογικό και σε μένα είναι ότι φταίει το νερό. Είτε αυτό που βάζουμε, είτε αυτό που εμπεριέχουν οι βάσεις και ας μη το λένε.
Λογικό γιατί, οι θερμοκρασίες που γίνεται η ατμοποίηση είναι από 200C περίπου και επάνω (αν κάνω λάθος εδώ διορθώστε με),
και το νερό, που έχει θερμοκρασία βρασμού τους 100, ...σκάει από τη ζέστη σε αυτές.

Φανταστείτε τα σκασίματα όπως όταν τηγανίζετε πατάτες π.χ. και να ρίξετε νερό στο τηγάνι εκείνη την ώρα.

Αποσυνδεδεμένος crab21

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Το παρακάτω drip tip κάνει καλή δουλειά στο πρόβλημα του spit back. Το έχω χαρίσει σε ένα φίλο και είναι πολύ ικανοποιημένος.


https://www.fasttech.com/products/3016/10010693/1915305-stainless-steel-pom-510-drip-tip


Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Κατα πολλους Φταίει το βαμβάκι!... είναι πολυ...είναι λίγο...Δεν είναι αφράτο...είναι αχτένιστο...ακουμπάει...δεν ακουμπάει....
Κατα άλλους Φταίει η αντίσταση!...μεγάλα κενά...μικρά κενά...λεπτό σύρμα...χοντρό σύρμα...με κενά...microcoil...πολλά watt...λίγα watt...
Και κατα άλλους Φταιει το υγρό! Έτοιμο υγρό...DIY υγρό...πολυ PG...πολυ WFI...
Και πολλά πολλά αλλά!

Τελικά, τι το προκαλεί
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2016, 00:45 από Bocler »

Αποσυνδεδεμένος spirosbreak

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
αυτη την απορια εχω και εγω γιατι γινεται

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ σε θέλω!!!
Ίδια όλα, σύρμα...βαμβάκι...υγρό...αξονακι...σπείρες...ατμό κτλ
1 στα 3...θες στα 4....μπαμ πάλι!!!


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2016, 00:45 από Bocler »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Εχω την εντυπωση οτι καψουλι λεμε οταν τρωμε καμενο και οχι τα σκασιματα. Τωρα επι του θεματος, το μικρο κενο αναμεσα στις σπειρες της αντιστασης βοηθα στη μειωση του φαινομενου και οι κολλητες (τροπος του λεγειν) σπειρες το εξαλειφουν εντελως. Για την ποσοτητα του βαμβακιου αν ειναι αυτη που πρεπει επισης βοηθα στη μειωση του φαινομενου ενω λιγοτερη ή περισσοτερη βοηθα τα σκασιματα. Τελος τα χαμηλα βατ βοηθουν στη μειωση του φαινομενου επισης (δλδ η σταδιακη και ομαλη αυξηση της θερμοκρασιας σε αντιθεση με την αποτομη). Αλλωστε τα πιο μεγαλειωδη σκασιματα τα παιρνουμε στην πρωτη τζουρα οταν ο ατμο ειναι ακομη κρυος.  ;)

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Εγώ δεν έχω σκασιματα.
Το γιωσα το νημα  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 435 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13967 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9844 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy