vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

267 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Micha3L, Milarepa, camber, JohnDag, Sergios

Twitter

Λυσεις στο θεμα του "spit back" (σκάσιμο ή πιτσιλισμα με υγρο την ωρα που ατμιζουμε)

Αποσυνδεδεμένος Artista

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Προσωπικα εχω σκεφτει να χρησιμοποιησω στενο drip tip η να πιασω ενα κομματι τουλι στο drip tip . Αν ειναι rta κλεισιμο οι τρυπες εισαγωγης αερα και φυσημα 2-3 φορες να διωξει υγρο πισω στο τανκ .


Περιμενω απαντησεις σας  ;D :))

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Σε απασχολεί ο τρόπος να διώξεις το υγρό ή η αιτία δημιουργίας του ;


Αποσυνδεδεμένος Artista

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
με απασχολει να βρω λυση ωστε να μην μου καιγεται η γλωσσα απο τα σκασιματα , και φυσικα να γνωριζω τον ακριβη λογο που συμβαινει ωστε να μπορεσω να το περιορισω

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Έχω στο χέρι μου έναν dripper Aris Pro με διάφανο τανκ. Και το σύμπτωμα που αναφέρεις.
Είναι στημένος με διπλή αντίσταση NI200 . Να τι φταίει
1. Οι αντιστάσεις είναι κοντά στο ντεκ και τροφοδοτείται με πολύ υγρο.
2. Οι αντιστάσεις είναι ανοικτές όποτε ατμοποιει ανάμεσα και έξω από αυτές.
3. Με μικρότερη θερμοκρασία λειτουργεί υποτονικά ενώ με μεγαλύτερη έχει καυτό ατμό. Το ίδιο θα γινόταν αν είχα να ρυθμίσω τα watt.
4. Μερικά υγρά σκάνε απο μονά τους, λογω της δομής τους.


Αποσυνδεδεμένος tomar tarif

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
https://www.fasttech.com/products/0/10013945/2372600-steam-crave-aromamizer-rda-rebuildable-dripping                             δες το drip tip του ατμοποιητη

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
https://www.atmistique.gr/drip-tip-rotary-ss.html   εγω εχω αυτο με μικρη κλιση δεν περναει τιποτα

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Τα ξετρύπωσα και τα ξαναχρησημοποιώ, ούτε πιτσίλισμα ούτε εναπομείναν υγρασία και καθάρισμα με χαρτοπετσέτα, ούτε υγρό στο στόμα.


Είναι ταμάμ για τσιγαρίσιους ατμοποιητες.


https://www.fasttech.com/products/1662700

Αποσυνδεδεμένος katerina k

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
    • https://www.facebook.com/katerina.koutsikareli
εχω και εγω σκασιματα στον kayfun μου πιστευω λογο του στησιματος που κανω με φωλια βαμβακι και στην καμπανα ! μου δινει περισσοτερη γευση ετσι αλλα τα σκασιματα ειναι συχνα ! Τα drip tip που προτεινατε ειναι μια καλη λυση και ταιριαζουν με το διαφανο bell cap που εχω ! Μπορουμε να βρουμε κατι αντιστοιχο σε ελληνικο καταστημα?

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Εκτος από τις προτασεις που γραφτηκαν,κατι ανεξοδο και με πολυ καλο αποτέλεσμα.Ένα κοματακι από τα κλασικα φιλτρακια στριφτων τσιγαρον στο ντριπ τιπ.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Θα προέτρεπα να διορθώσετε το όλο στήσιμο και όχι να καλύψετε απλά το σύμπτωμα.
Γιατί μπορεί μεν να φέρνει έντονη γεύση αλλά δεν είναι ακριβώς η γεύση για την οποία έχει σχεδιαστεί το υγρό.
Γιατί προκαλεί ερεθισμούς στο αναπνευστικό και τη στοματική κοιλότητα.
Γιατί προκαλεί σύντομα όχι κορεσμό αλλά μάλλον απώλεια της γεύσης ακόμα και σε υγρά που θα ατμίσετε αμέσως μετά.
Το θέμα είναι με τις πιο μεγάλες συγκεντρώσεις υγρού που θερμαίνεται ανομοιόμορφα, ένα μέρος αεριοποιήται κάπως εκρηκτικά και παρασέρνει το υπόλοιπο, καυτό και σε υγρή ακόμα μορφή με την ροή του αέρα προς το επιστόμιο.
Είτε λόγω υπερβολικής ρύθμισης στην ροή του υγρού.
Είτε με λιγότερο βαμβάκι που αφήνει χώρο για συγκέντρωση υγρού εσωτερικά της αντίστασης.
Είτε με σφικτό βαμβάκι που οι ίνες του δεν αφήνουν χώρο για το υγρό και το οδηγούν να σχηματίσει σταγόνες εξωτερικά της αντίστασης.
Είτε όταν μέρος του φιτιλιού είναι ψηλότερα από την αντίσταση και η βαρύτητα οδηγεί την περίσσεια υγρού να κρεμαστεί σε σταγόνα κάτω από το σύρμα (το γνωστό big bang στο πρώτο πάτημα).
Άλλοι παράγοντες που επιβαρύνουν είναι τα λεπτά σύρματα, τα πολλά watt και η μεγάλη περιεκτικότητα σε νερό.

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Να προσθέσουμε και το παλμικό ρεύμα, σε αυτά που ανέφερε ο Deimos, αν και αρχίζει και εξαλείφεται όσο εξελίσσονται οι πλακέτες.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
οταν μου συμβαινει κατι τετοιο και συνηθως τωρα πια μονο οταν εχω αραιωσει πολυ τη βαση μου με νερο μου συμβαινει,περνοντας μια λοριδα βαμβακι αραιες ινες βαμβακα ελλατωνεται συμαντικα το φαινομαινο του σκασιματος,αλλα οπως ειπε πολυ σωστα ο Deimos το παν ειναι το σωστο στησιμο.

Αποσυνδεδεμένος daffy

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Στο subtank με 1,4 όμ με 6 σπείρες το μισό υγρό έρχεται στο στόμα και κάθε λίγο πρέπει να σκουπίσω το ντιπτριπ και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει

Στάλθηκε από το SM-T315 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
δοκιμασε να βγαλεις απο το pad τις 2 σκληρες ακρες και να ειναι το βαμβακι flafly/αφρατο π λενε οι reviewers υπαρχει και σχετικο θεμα στο φορουμ ψαξε και θα δεις  διαφορα

Αποσυνδεδεμένος daffy

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Θα το δοκιμάσω ευχαριστώ θα ψάξω να βρω και το θέμα

Στάλθηκε από το SM-T315 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13650 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 145 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135852 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34995 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9527 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476888 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR